14.07.20, 20:12fot. flickr.com

Jarosław Kaczyński: Wygraliśmy! Jeden przeciwko wszystkim

W zasadzie prawie od samego było wiado, że będzie to walka estabilszmentu III RP i jej koni wyścigowych w gonitwie do fotela prezydenta RP. Wskazywały na to na przykład składy komitetów wyborczych Szymowna Hołowni i Rafała Trzaskowskiego, za którymi stał Donald Tusk.

W wywiadzie dla PAP prezes PiS Jarosław Kaczyński powiedział:

- Zwycięstwo w tej sytuacji jest ogromnym osobistym sukcesem prezydenta Andrzeja Dudy, ale też ogromnym sukcesem partii. Odnieśliśmy zwycięstwo, które można określić jako zwycięstwo programowe. Prezydent Duda reprezentował bowiem pewien program - i ten już zrealizowany, ale także ten zapowiadany. Druga strona - co stało się już pewną tradycją - miała w gruncie rzeczy do zaproponowania tylko to, że zniszczy Prawo i Sprawiedliwość.

Prezes PiS podkreślił:

- Wygraliśmy mimo walki na zasadzie jeden przeciwko wszystkim, przy niezwykle ostrej kampanii, często łamiącej wszelkie zasady. Dlatego to zwycięstwo bardzo mnie cieszy. Działał potężny, wydaje nam się, że także inspirowany z zewnątrz, front medialny, a także front różnego rodzaju nadużyć, łamania prawa. Polegał przede wszystkim na masowym niszczeniu banerów z wizerunkiem Andrzeja Dudy, a reakcja na to ze strony odpowiednich służb był bardzo słaba.

Na temat kampanii prezydenckiej stwierdził:

- Sądzę, że szczególnie ostatnia część kampanii była niezwykle intensywna. Sam prezydent jest świetnym mówcą, świetnie czuje się wśród ludzi i wykorzystał to w pełni. Nie mniej widoczny był premier Mateusz Morawiecki; bywało, że odwiedzał 11 powiatów jednego dnia. To było zadanie trudne fizycznie, ale premier ma kondycję sportowca, mimo że w wieku nie jest już sportowym. Bardzo ważna była też aktywność naszych posłów, senatorów, samorządowców, a także osób, które nie pełnią jakichś funkcji, są w centrali, albo ludzi, którzy postanowili się zaangażować ten jeden raz. Razem to była mocna armia, która dużo zdziałała.

Prezes PiS odniósł się też do słabego wyniku wśród młodych wyborców:

- W żadnym razie nie lekceważmy tego, co się wydarzyło, jeśli chodzi o młode pokolenie. Musimy jednak znać pewne realia. Wśród młodych ludzi zwykle jest tendencja do oczekiwania jakiejś zmiany, nowości. Stąd - jak nam się wydaje - ta porażka. Nie można tutaj jednak również lekceważyć wpływu mediów czy opiniotwórczych ośrodków na młodych ludzi, którzy są z natury rzeczy mniej doświadczeni życiowo, nie mają we własnych życiorysach wielu elementów porównawczych, które mają starsi. Dlatego mogą być podatni na rozmaite działania perswazyjne.

W odniesieniu do przekłamań opozycji na temat zagrożeń demokracji w Polsce Jarosław Kaczyński zauważył:

- Znaczna część władzy w Polsce znajduje się w rękach opozycji. Twierdzenie, że w Polsce ktoś nastaje na demokrację czy na wolności obywatelskie jest zupełnie oderwane od rzeczywistości. Ale są w Polsce grupy ludzi, które w to wierzą, bo tak wmawia im wielka część mediów i "autorytetów". Bo pewne grupy straciły dawne profity, wpływy i boją się dalszych strat. Stąd głoszenie takich poglądów.


mp/pap

Komentarze

Zbigniew2020.07.16 20:23
Panie Prezesie!!??Z całym szacunkiem do Pana: Dlaczego Pań i Pańskie ugrupowanie pozwala na ograbanie przez banki szwajcarsko-zydowskie Polaków którzy zapozyczyli się w tych bankach by mieć swoje mieszkanie? Na Węgrzech Prezydent Orban nie pozwolił na takie zdzierstwo?
jula2020.07.15 10:03
Analiza i podsumowanie zawodowca. Krótko, o każdym z zakresów wyborów i po polsku. Dziękuję Panie Prezesie.
Janina2020.07.15 8:59
Państwowy Orlen kupuje państwowy Lotos od Państwa za 11 mld zł. Sasin mówi ,że zwiększy to konkurencyjność. Jak zwiekszy się konkurencyjność jak będzie brak konkurenta. A cały numer z tym kupnem, to tak jakby żona kupiła od męża szafę i powiedzieli sobie ,że mamy pieniądze na wczasy. A chodzi o 11 mld zł, które można wyprowadzić ze spółki i nielegalnie przelać pisowskiego budżetu
ladychapel2020.07.15 8:44
Emeryci, ludzie ze wsi, ludzie z wykształceniem podstawowym niepełnym oraz pełnym w Polsce stanowią większość i to oni wybrali Du(p)ę Andrzeja
Natalja Siwiec2020.07.15 8:39
Duda był jeden, ale przeciwnicy byli sami.
Walter2020.07.15 8:14
Andrzej Duda wielokrotnie złamał konstytucję (art. 2, 10, 32, 42, 126, 173, 183, 187, 190) i został wybrany na drugą kadencję, choć być może kiedyś stanie przed Trybunałem Stanu. Większość jego wyborców nawet nie wie, co to jest konstytucja. PiS ma około 36%-40% poparcia, choć w czasie rządów tej partii w wyniku rozdawnictwa, zadłużenie finansów publicznych Polski w latach 2015-2020 wzrosło o ponad 290 mld zł. Następne ekipy będą miały po rządach PiS-u Polskę w ruinie. Telewizja publiczna i gazety popierające PiS wymyślają kolejne pomówienia na Rafała Trzaskowskiego, a ciemny lud we wszystko uwierzy. Teraz rozumiem dlaczego doszło do rozbiorów Polski.
An2020.07.15 8:34
Pani/ Panie Walter, czy może Pan/ Pani wyjaśnić czym dla Pani/ Pana jest konstytucja, ciemny lud (czy gardzi Pan/ Pani ciemnym ludem, czy może robi coś, żeby go oświecić). Chciałabym też wiedzieć, czym dla Pani/ Pana jest aborcja, eutanazja, czy zastanawia się PP Walter, co z nim/ nią będzie po śmierci fizycznej?
niech bedzie pochwalony jaroslaw kaczynski.2020.07.15 7:51
Teraz "wygralismy" a gdzie on byl przez cala kampanie? Macierewicz tez bedzie sie chwalil, ze wygral?
zzz2020.07.15 7:22
Bardzo przykro mi to powiedzieć, ale za 3 lata PiS prawdopodobnie przegra wybory do parlamentu: 1. Młodzież, która teraz ma 18 lat i pierwszy raz poszła głosować - w chwili dojścia PO-PSL do władzy miała 5 lat, a po zakończeniu przez nich rządów 13 lat. A dzisiejszy 15-latkowie za 3 lata pójdą głosować. Oni nic nie wiedzą o tym, jak się wtedy (2007-2015) ciężko żyło i jak ich rodzice musieli harować na 2 etatach żeby zapewnić rodzinom życie na granicy egzystencji. Nie są uświadomieni kompletnie, ze rodzice się zadłużali w parabankach, żeby im np. kupić komputer lub Xboxa. 2. Młodzież czerpie informacje (w tym polityczne) wyłącznie z Internetu siedząc w smartfonach całymi dniami. Ich domena, to głównie sieci społecznościowe, w tym lewicowo-komunistyczny Facebook. Wiadomo, że właśnie tam jest największa nagonka i kłamliwa propaganda szkalująca PiS i inne prawicowe ugrupowania. 3. Wszelkie media w naszym kraju (gazety, stacje radiowe, portale internetowe, stacje TV itp.) należą do zagranicznych koncernów, w tym w 95% do Niemiec. Rząd miał tyle lat na dekoncentrację wrogich nam mediów i wszystko to zostało zaprzepaszczone. 4. Rząd PiS nie kompletnie żadnej niezależnej platformy cyfrowej, a co się z tym wiąże żadnej oferty muzycznej i telewizyjnej skierowanej do młodzieży. Dlatego siedzą tylko w Netflixie i łykają lewicową narrację przyjmując ją jako jedyną właściwą. 5. Jak powiedział bulterier Tuska niejaki cham Jażdżewski, za 3 lata umrzeć może około milion starszych ludzi w Polsce (główny elektorat PiS) oraz zaczną głosować ci, którzy właśnie ukończyli 18 lat (młodzież otumaniona przez lewacką propagandę z Facebooka, Netflixa, TVN-u niemieckich gazet itp.). Można by tu wymieniać dziesiątki czynników determinujących możliwą przegraną prawicy za 3 lata. Wyjście jest jedno, wziąć się za solidną edukację młodzieży oraz stworzyć ofertę rozrywki skierowaną do nich. Zrobić porządek z wrogimi mediami, sądownictwem itp.
gracz2020.07.15 7:00
Niestety panie Kaczyński,miał pan dobić antypolską bandę przeprowadzając wybory w maju.Pozwolił pan im się podnieść i zamiast KO mamy remis ze wskazaniem.Tonie zbrodnia to błąd.
katolicka deratyzacja Polski2020.07.15 1:25
Nie wolno posadzac komunistow o myslenie. To prawda,ze najpierw umieraja starsi. Ale mlodsi sie starzeja i nabieraja rozumu . Natomiast wlasciwe pytanie ,skad obecnie taki urodzaj kretynow wsrod mlodziezy.
katolicka deratyzacja Polski2020.07.15 1:32
PIS nie zajmuje sie w ogole mlodzieza,na co wskazuje tez komentarz prezesa.
Sandra2020.07.15 3:59
Jak to skąd. Ze szkol, same komuchy obsiadły stanowiska. Kompletny upadek szkol i uniwersytetów. Tych pryków czerwonych wylać na zbity pysk bo uczą młodzież podstaw komunistycznego myślenia. Kompletny brak logiki!
dlaczego połowa Polakow nienawidzi JK2020.07.14 23:58
https://www.salon24.pl/u/wawel24/1056980,sylwetka-psychologiczna-jaroslawa-kaczynskiego
Dlatego, że zabił własnego brata?2020.07.15 16:28
Może za to, że gorszy sort Polaków trochę się oburzył XD
Henryk2020.07.14 22:18
Babciu,babciu,...którędy na Lemingrad? Na wschód,czy na zachód się kierujesz? Bo tam i tu Lemingrad taki sam! Zaraz,zaraz,poczekaj,podrapię się po głowie, dziś wiatr z drugiej strony, tam jest cuchnąca rzeka, co z Warszawy wycieka! A gdzie z tymi słoikami idziesz, do rodziny,na wieś warszawki nie wpuszczą, nie przeżyją bez słoików, z powodu wyborczych wyników! Już trzecie z rzędu przegrali wybory, wstyd wsi przynoszą, te lemingów stada,powinny wiedzieć, że na Hołowni i Trzaska biznes, będą się zrzucali latami! Do mózgu ,to nie dociera, na synapsach zwarcia ,przebicia, będzie głodować warszawka i jej okolica! Już teraz wiesz , do Warszawy się kieruj, tam lemingów, umysłowy pustostan!!!
epson2020.07.14 22:16
Będziemy namierzać IP niektórych komentujących.
Leming2020.07.14 23:46
Namierzajta - 192.168.1.1
Adolfy do siebie2020.07.14 21:32
Natychmiastowa repolonizacja niemieckich szczekaczek w Polsce panie Kaczyński.Jak równość to równość Zero mediów polskich w niemczech Zero mediów szwabskich w Polsce i pogonić te mniejszość szwabską z polskiego sejmu .Nie może być tak ze naród zbrodniarzy wojennych który wymordował miliony Polaków robi sobie w Polsce co im się żywnie podoba.
Irek2020.07.14 21:40
Brawo! Ale to fajnie ująłeś! Krótko i na temat! A ten nick , to trafiłeś w sedno...!
edi2020.07.14 21:22
WOJNA TRWA - w 1683 r. - POLSKA URATOWAŁA EUROPĘ PRZED ZALEWEM ISLAMU - w 1920 r. POLSKA URATOWAŁA EUROPĘ PRZED ZALEWEM BOLSZEWIZMU - w 2015 r. POLSKA RATUJE SWÓJ NARÓD PRZED ZALEWEM IDEOLOGII GENDER, LGBT itp. - 2020 r. WYGRYWA ANDRZEJ DUDA - POLSKA ROŚNIE W SIŁĘ MATERIALNĄ, SPRAWIEDLIWOŚCI i DUCHA TAK TRZYMAĆ !! BÓG HONOR I OJCZYZNA !! JEZUS JEST PANEM POLSKI, MATKA BOŻA KRÓLOWĄ POLSKI - POLACY TO MĄDRY NARÓD - SURSUM CORDA !
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2020.07.14 20:53
Ostatni raz wygrałeś, smierdzący kałem i moczem staruchu! Następnym razem wygra Polska i Polacy!
Łowca trolli2020.07.14 21:04
Te łajno Keller-Krawczyk to najbardziej śmierdzący ściek z #SokzBuraka, nie odpisujcie ścierwu, nie karmić trolla, niech zdycha.
lewacka fekalizacja polski2020.07.14 21:17
Gdyby by Trzasniety nie wylewał notorycznie fekalii do Wisły to nikt w warszawie nie musiał by śmierdzieć kalem i moczem.Strzel sobie kupę z Czajki miedzy oczy chory lewarze.
AAAtomek2020.07.14 21:59
To uważasz, że Duda mieszkając w Warszawie śmierdzi fekaliami? Albo Jarozbaw? Albo Matołuszek?
3 razy tak2020.07.14 23:10
Tak uważam ze wszyscy teraz w warszawie muszą śmierdzieć teraz tęczowego Rafała fekaliami
Anonim2020.07.15 4:02
Tez tak myślę i Rafałek ma być dożywotnio burmistrzem!
Wiesław2020.07.14 21:48
Cóż ty " ...kretynizacjo"- Lechu Keller, bredzisz...!? Co tak się nagle Żydzie, za Polską i Polakami ująłeś? Tak ci kazali, TROLLU?? TY HIPOKRYTO! Przecież nie ma dnia, abyś na nas nie wylewał tu swojej nienawiści i przekonywał nas, jak to bardzo nas nienawidzisz! Zamknij się i się dalej nie pognębiaj! Wiesz gdzie mamy twoje wpisy...?
Aga Dziedzic ❤️ 🌼nie żyje2020.07.14 20:38
R.I.P. szmato
AAAtomek2020.07.14 21:05
Bój się Boga prawicowy PiS katoliku! Z taką nienawiścią do bliźniego???
Waldi2020.07.14 21:19
Skąd wiesz, że to nie jeden z waszych, choćby Keller-Krawczyk.....
AAAtomek2020.07.14 22:00
Śmierdzi prawicą.
❤️ 🌼 Aga2020.07.15 4:03
Jakiś przygłup!
Anonim2020.07.15 5:44
Sam jesteś tym przygłupem trollu. Trzepiesz się, jak się jej imieniem podpisujesz i gadasz ssm ze sobą.
Maria Błaszczyk2020.07.14 20:38
Młodzież - w tym wypadku w pojeciu tym zawiera się większość ludzi poniżej 50 lat - nie oglądają pańskiej telewizji i nie chodzą do kościoła, a te dwa kanały promowały pana prezydenta. I nie sądzę, by chodziło o zmianę dla samej zmiany - kult jednostki uważamy za żałosny, nie podobają nam się brutalne zatrzymania, szczucie na ludzi z powodu cech, na które nie mają nawet wpływu, rujnowanie pozycji Polski na świecie, niszczenie wszystkiego, czego się dotkniecie, ulaskawianie i ochrona pedofili, zwalczanie kobiet i takie tam.
AAAtomek2020.07.14 21:04
Słowa Córki nastolatki-licealistki: -"Tato, Duda to obciach, nikt go nie szanuje i nie popiera (tłum. wśród znajomych)".
Anonim2020.07.14 21:07
Ooo... widzę jesteś zwolennikiem pajdokracji. Książkę "Król Maciuś Pierwszy" już przeczytałeś?
AAAtomek2020.07.14 21:15
KM1 w 2 klasie SP. Mądra po latach. Ale przejdźmy do meritum, Jarozbaw i Duda są nielubiani przez młodzież. A to oni będą głosowali za kilka lat w miejsce wyborców PiS, którzy równocześnie zejdą z tego padołu.
Łowca trolli2020.07.14 21:09
Po tobie, Lampert czy Nurowskiej wyraźnie widać objawy wścieklizny, a te szkopskie, TVN-owskie i Faketowe brednie nie robią już wrażenia na NORMALNYCH POLAKACH.
Daniel2020.07.14 21:11
" Mario Błszczyk" ! Dlaczego jak zwykle sączysz jad! Kłamiesz, aż ..... .jedzie na odległość..."! Nie chodzisz lewaczko do Kościoła, twoja sprawa , a udajesz że wiesz, że do 50 roku ludzie do Kościoła nie chodzą!? Może i nie chodzą, ale tam u ciebie w Holandii! W Polsce nie mieszkasz, nie chodzisz do Kościoła, to nie wiesz! Swoje dywagacje zachowaj dla siebie ! Nikt ci się przecież nie chwalił, czy idzie do Kościoła, czy nie ! Zamknij swoją "szanowną jadaczkę"... Jak to powiedzenie mówi :" w d..... byłaś, g.... widziałaś"! Pilnuj siebie i swoich Marszy! A nas zostaw w spokoju!
Maria Błaszczyk2020.07.15 2:02
Z badań. Statystycznych. Polska jest najszybciej laicyzującym się krajem na świecie, a różnica między udziałem w praktykach religijnych osób starszych i młodszych - największa. Nie muszę chodzić do kościoła, by to wiedzieć, starczy czytać. Ale po co, jak zamiast tego mozna bluznąć chamstwem na forum internetowym. https://www.pewforum.org/2018/06/13/the-age-gap-in-religion-around-the-world/
katolicka deratyzacja Polski2020.07.15 1:10
Idiota Blaszczyk mowi,ze Duda zwalcza kobiety. Czy mozna glupiej Nienawisc pozbawia mozgu.
Maria Błaszczyk2020.07.15 2:11
No., jeżeli ktoś uważa, że Konwencji Stambulskiej nie należy stosować - ja już pomijam niepraworządność takiego stwierdzenia, chyba jednak obowiązujące prawo należy stosować - to chyba nie życzy kobietom dobrze? W Polsce ginie CODZIENNIE 1-2 kobiety zabite przez najbliższych, przemocy seksualnej w życiu doświadczyło 87 proc. Polek... Twierdzi też, co już jest naprawdę absurdalne, że "aborcja to morderstwo", baja o jakichś "aborcjach eugenicznych"... Naprawdę trzeba nienawidzieć kobiet, by życzyć im przemocy i sprowadzać do roli inkubatorów na trupki.
JEDEN PRZECIW WSZYSTKIM.2020.07.14 20:34
TO PRAWDA. JEST TO WOJNA OBŁĄKANEGO JAROSŁAWA ZE WSZYSTKIMI. STRASZNE. BIEDNA POLSKA. ALE POLACY SAMI SĄ WINNI SWEGO LOSU.
Anonim2020.07.14 20:37
Więc Polacy będą musieli z tym żyć, a Ty wypad do swojej ojczyzny. Dojczlandy czy Rasija?
KORNEL2020.07.14 21:38
Ejże"...jeden przeciw".....! BRAK LOGIKI W TYM CO PISZESZ!!.... Pomieszało ci się chyba w rozumku!? SKORO ON JEST JEDYNYM OBŁAKAŃCEM, JAK PISZESZ I DAŁ SOBIE RADĘ Z WAMI WSZYSTKIMI, TO KTO TU JEST OBŁĄKAŃCEM?? NO, KTO...??? PRZECIEŻ WY...! MACIE SIĘ ZA MĄDRYCH? ...WIĘC DLACZEGO WY WSZYSCY NIBY-"MĄDRZY" NIE DACIE MU RADY???...NO, DLACZEGO...? DLATEGO. ŻE WY WSZYSCY RAZEM WZIĘCI JESTEŚCIE O WIELE GŁUPSI OD JEDNEGO KACZYŃSKIEGO! Poprostu tak piszesz, bo to jest twój akt rozpaczy, niemocy i tyle...... Nic mu nie możecie zrobić, jest zbyt mądry !
Marian2020.07.14 20:32
Komendancie! Zaraz lewackie szambo zabulgocze.Niski,łupież na marynarce, brak konta w banku, zeby zaniedbane i coś tam jeszcze. Wygrać jednak z Panem nie mogą. Wedlug nich trudno kogos gorszego znaleźć a jednak dorownac nie są w stanie. To qur*wa kim oni są?
Anonim2020.07.14 20:37
chętnie byś preziowi wyssał hemoroidy gdyby zaszła taka potrzeba co? Jak dorosły facet może o innym mówić "komendancie" wy sie w klubach gejowskich tego uczycie?
Anonim2020.07.14 20:39
Oooo... znasz to z praktyki? Taaa... "głodnemu chleb na myśli".
Anonim2020.07.14 20:37
Zakompleksionymi tęczowymi palantami.
AAAtomek2020.07.14 20:31
Jarozbawie, młodzi Polacy cię "nie lubią". I będziesz mieć problem za 3 lata, oczywiście jak dożyjesz. :D
Hania2020.07.14 20:35
Za trzy lata do niczego nie dojdziesz,młody-gniewny,skoro nie potrafisz dostrzec i docenić prawdziwej wielkości.
AAAtomek2020.07.14 20:42
Za 3 lata będą terminowe wybory. Chyba, że odbędą się wcześniej lub później z jakiegoś powodu. Nie wiem o jakiej wielkości piszesz, ale chylę czoła, przed wielkością Jarosława i rozbiciem "dzięki jego osobie" Polski na dwie części, które nie posklejają się przez najbliższe dziesięciolecia. Chylę czoła. Nawet komunistom się ta sztuka nie udała.
Waldi2020.07.14 21:17
Czy czasem to nie her Thusk uruchomił przemysł nienawiści po przegranych wyborach prezydenckich ze ś.p. prof. Lechem Kaczyńskim, kiedy to zaczęto obrażać go, poniżać, drwić na forum Unii i do Putina, a już na całego ta rozrywająca Polskę machina ruszyła po ZAMACHU SMOLEŃSKIM, od kiedy nawet bezczeszczenie zwłok poległych sprowadzono do haratania w gałę.
IGA2020.07.14 22:19
Waldi"... Tak masz rację! Ja też pamiętam ten cały Przemysł Pogardy, stworzony przez Tuska i popleczników! To było straszne! Nie dało się żyć, słuchać tych obelg, mieszkać...!
AAAtomek2020.07.14 22:31
No, ja też pamiętam akcję "Dziadka z Wermachtu", w 2005 roku! Ta pogarda, te fakenewsy.... Czekaj, czekaj, ale to było w celu zdyskredytowania Tuska przez konkurenta, chyba Lecha Kaczyńskiego i jego przedstawiciela Kurskiego?????????
Twoje imię2020.07.14 22:38
Kornel, Daniel, Wiesław, Iga... zdecyuduj się na tożsamość debilny trollu
AAAtomek2020.07.15 1:02
To nawiedzony dziadek, pseudo-prawicowiec, pseudo-katolik, pseudo-intelektualista. Lubi żeńskie imiona (Iga, Irena, Anna itd).
Stary Frondel2020.07.15 7:54
Ostatnimi czasy rozpoczął też zmasowany hejt na Agnieszkę Dziedzic, wszystkie wpisy od paru dni, podpisane Aga, albo Aga Dziedzic to on, z pewnych źródeł wiem, że Agi na Frondlu juz nie zobaczymy
Anonim2020.07.14 20:35
Oczywiście wiek, choroby... Ale za to Ty jesteś pewien, że dożyjesz?
AAAtomek2020.07.14 20:44
Jak to w życiu, różnie bywa. Ale mam większe teoretyczne szanse ze względu na wiek aniżeli Jarozbaw. Zwykła statystyka.
Anonim2020.07.14 21:04
Teoretycznie to trzmiel nie powinien latać. A lata.
AAAtomek2020.07.14 21:10
Zmień słowo teoretyczne na statystyczne i będziesz pan zadowolony. ps. Trzmiele latają, a to że ktoś teoretyczne obliczenia spieprzył 100 lat temu to wyjaśnia ten mit o trzmielu.
Waldi2020.07.14 21:26
Statystycznie to ludzie starszego pokolenia żyją dłużej od tych "świadomych", pakujących, jedzących ośmiorniczki, a na co-dzień żywiących się w fastfudach.
AAAtomek2020.07.14 21:57
Co ty nie powiesz? To jakaś nowa statystyka rządowa Mateuszkowa?
Iks2020.07.14 20:37
Jażdzewski też życzył smierci starszym ludziom - jak się teraz czuje czerwony pająk gdy Stuhr trafił do szpitala?
AAAtomek2020.07.14 20:53
Masz problemy ze zrozumieniem prostego tekstu, więc wyjaśnię ci moje słowa. W 2023 kiedy odbędą się terminowe wybory parlamentarne, J Kaczyński będzie mieć 74 lata, a to wiek, w którym liczy się dni i miesiące, a nie lata. Jego ojciec dożył 84 lat, matka 87, średnia wychodzi 85-86, minus 10 lat za choroby i starokawalerstwo i wychodzi 75-76. Ale ja mu tak naprawdę życzę 100 lat życia, żeby dożył czasów kiedy PiS zostanie zmieciony z polityki, a jego brat zostanie ekshumowany i przeniesiony w inne miejsce. A to tylko kwestia czasu.
Iks2020.07.14 21:33
Czyli życzysz mu 100 lat czy tylko 74 jak czerwony pająk wiadomokto?
AAAtomek2020.07.14 21:56
Znowu masz problemy ze zrozumieniem tekstu, wyliczyłem dla niego długość życia w oparciu o kilka zmiennych w przedziale 75-76, ale życzę mu 100 lat. Żeby zdążył zobaczyć jak Polska się zmieni nie w tym kierunku w jakim sobie patologicznie życzy i żeby odwiedzal grób swojego brata, na Powązkach, a nie Wawelu. Myślę, że akcja ekshumacji i przeniesienia szczątków Lecha znajdzie duże poparcie wśród Polaków?
Urszula2020.07.15 4:06
AAAtomek 2020.07.14 14:53 łaskawca!
Iks2020.07.14 20:17
Wśród młodych jest oczekiwanie na coś nowego - jak u Mariana z reklamy i jego kretynki Barbara.
jan2020.07.14 20:15
To prawda!