08.02.17, 20:35By Ja Fryta from Strzegom (Maciej Maleńczuk Uploaded by Dudek1337) [CC BY-SA 2.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/2.0)], via Wikimedia Commons

Jest akt oskarżenia przeciwko Maleńczukowi

Muzyk Maciej Maleńczuk miał uderzyć uczestnika pikiety w obronie życia poczętego. Instytut Ordo Iuris skierował już w tej sprawie akt oskarżenia.

Do zdarzenia doszło 17 grudnia 2016 na krakowskim rynku. Wychodzącego z demonstracji KOD Maleńczuka miała zainteresować wystawa antyaborcyjna.

"Maleńczuk nie chciał jednak rozmawiać, zniszczył jeden z naszych banerów i uderzył mnie w żuchwę"- powiedział w rozmowie z "Gościem Niedzielnym" jeden z proliferów uczestniczących w pikiecie, Łukasz Konieczny. Pokrzywdzony zaznaczył, że poinformował o tym incydencie funkcjonariuszy policji, którzy mieli podejść do muzyka, ten jednak zniknął w tłumie.

Tuż po zdarzeniu artysta napisał na jednym z portali społecznościowych, że "są chwile, gdy nie dać w mordę to szczyt chamstwa". Wpis został jednak usunięty. Ordo Iuris domaga się kary pozbawienia wolności dla Maleńczuka.

JJ/wp.pl, Fronda.pl