02.04.19, 21:23zdj. screen Youtube/SalveTV

Jest oświadczenie ws. palenia książek o magii

Fundacja SMS z Nieba opublikowała na Facebooku oświadczenie, w którym odnosi się do akcji palenia książek i przedmiotów związanych z okultyzmem. 

W mediach przebiły się głównie informacje, że w Gdańsku księża z ministrantami spalili m.in. serię o Harym Potterze, sagę "Zmierzch" czy przedmioty związane z kotkiem Hello Kitty. Sprawa wywołała ogromne zamieszanie. Wcześniej ks. Rafał Jarosiewicz odniósł się na swoim prywatnym profilu na Facebooku do żywiołowej, gorliwej wręcz reakcji na spalenie książek o magii. 

'

"Fakt spalenia książek i innych przedmiotów był niefortunny. Nie miał on jednak charakteru prześmiewczego wobec jakiejkolwiek grupy społecznej czy religii, nie był też wymierzony w książki jako takie czy kulturę.
Jeśli ktokolwiek moje działanie odebrał w ten sposób, chciałbym w tym
miejscu go bardzo serdecznie przeprosić"- napisał z kolei ks. Rafał Jarosiewicz w oświadczeniu opublikowanym przez Fundację SMS z Nieba.

"Fundacja przez ostatnie pięć lat rozdała za darmo prawie ćwierć miliona książek, w tym też książki, które uratowaliśmy przed zniszczeniem w sytuacji likwidacji magazynów przez wydawnictwa"-wskazuje kapłan.

Z profilu Fundacji na Facebooku znikną również fotografie budzącego kontrowersje wydarzenia, aby nie generować kolejnych emocji. W oświadczeniu podkreślono ponadto, że sytuacja miała miejsce na rekolekcjach, a spalone przedmioty i książki zostały dobrowolnie przyniesione przez uczestników. Ksiądz Jarosiewicz zastrzega jednocześnie, że publikacja fotografii na Facebooku była rzeczą niefortunną, ponieważ "nie zawierała żadnych wyjaśnień".

 

 

yenn/Facebook, Fronda.pl

Komentarze

circ2019.04.4 1:14
Komuniści palili dwory, książki i dzieła sztuki, mordowali ludzi, za posiadanie ''niewłaściwych'' książek można było iść do więzienia na parę lat, religijne książki wyrzucono ze szkół- nikt odpowiedział za to karnie choć ci przestępcy i mordercy nadal żyją.
telemach2019.04.3 18:28
panie jarosiewicz pana to powinni puścić z dymem razem z zabudowaniami w których pan mieszkasz.
gosia2019.04.3 18:22
Proszę księdza ,tych co płaczą nad złymi książkami bez żadnej wartości ,przekazującej negatywne sposoby uwikłania się w magię ,której celem jest zaufanie demonom. Takich ludzi jest bardzo mało. Oni tylko głośno krzyczą i dla tego wymagają naszej modlitwy.
Foster2019.04.3 17:31
Już się rozlało.
Jorge.2019.04.3 12:41
PRZY BRAKU OBECNIE CENZURY NAWET KOŚCIELNEJ JEDNORAZOWA AKCJA ABY POKAZAĆ IŻ ISTNIEJE OBSZAR KSIĄŻEK , KTÓRE ŻLE WPŁYWAJĄ NA DZIECI I MŁODZIEŻ JEST MOIM ZDANIEM DOBRA A WYCOFANIE SIĘ POKAZUJE W JAKIEJ POLSCE ŻYJEMY. 2/3 TO WIĘKSZOŚĆ , KTÓRA NIE CHODZI REGULARNIE DO KOŚCIOŁA.
lolek kremowka2019.04.3 9:51
Świat planuje lot na marsa, budowę obiektów na księżycu a tymczasem w Polsce... palą książki o małym czarodzieju :)
edi2019.04.3 9:46
HIPOKRYZJA WROGÓW KOŚCIOŁA, ŻYCIA I BOGA JEST NIESAMOWITA - płaczą nad spalonymi książkami, zabijanymi chorymi dzikami, wycinką chorych drzew - ALE NAD ZABIJANYM CZŁOWIEKIEM NIE URONIĄ ANI JEDNEJ ŁZY - CHORZY LUDZIE !!
lucjanhenryk2019.04.3 9:36
"A swoją drogą Kościół przyznaje że istniej MAGIA" ; wywróżył Tobie MAG-MACIEJ?
taro2019.04.3 12:44
nic nie mowi na ten temat, ze panuje magia, tylko ,ze po czytaniu tych ksazek nastepuje otepienie umyslu.
lucjanhenryk2019.04.3 9:33
To ja sobie niefortunnie też spalę biblię :), gwiazdę Dawida!!!?
taro2019.04.3 10:32
a pal sobie gwiazde dawida, nawet demonstracyjnie przed zydowska ambasada.albo brukselska siedziba satanizmu, szatanstwa, bolszewizmu i wszelkiej dewiacji.
ggg2019.04.3 8:14
Ksiądz zastosował innowacyjną technologię przechowywania książek w chmurze. O co kaman?
anonim2019.04.3 7:11
Problem z takimi książkami leży w tym, że nie da się ich treści wymazać, są inicjacyjne.
Zbigniew Kaduk2019.04.3 7:03
I bardzo dobrze, że spalił taka "lektura" nie powinna istnieć.
Glaudiusman2019.04.3 4:01
Osobiście popieram publiczne palenie książek o magii oraz przedmiotów związanych z kultem demonów. Tutaj nie ma alternatywy.
Torchwood2019.04.3 7:53
Zgadzam się, Biblię niewątpliwie należy publicznie palić.
Czytaj to2019.04.3 3:21
Bez tego świat sobie nie poradzi: https://www.dailymotion.com/video/x74an8b Powszechny i łatwy dostęp do Internetu urządzeniami elektronicznymi takimi jak telefony, tablety, komputery umożliwia wprowadzenie w Państwach Narodowych ustroju demokracji bezpośredniej czyli E-Demokracji. W E-Demokracji każdy obywatel posiadający na swoim urządzeniu aplikację (kod źródłowy) zliczającą oddawane głosy taką samą jak na głównym serwerze (stamtąd również udostępniony do pobrania) sprawuje władzę w Państwie, stanowi o prawach, przepisach i sądach. Bezpieczeństwo i prawdziwość wyników zapewniał by ciągły (online) dostęp do nich oraz możliwość weryfikowania ich przez porównywanie z wynikami na urządzeniach innych użytkowników a także z wynikami specjalnie w tym celu udostępnionymi przez Państwo np. w miejscach użyteczności publicznej. Wprowadzić E-Demokrację może w życie wniesiony do Sejmu projekt obywatelski przedstawiający ogólną zasadę jej funkcjonowania a polegającą na tym że każdy obywatel po zweryfikowaniu się analogowym (papierowym) dowodem tożsamości ze zdjęciem i adresem zamieszkania może wnieść pod głosowanie w formie papierowej wszystko co zechce aby funkcjonowało w przestrzeni publicznej. Uchwały, rozporządzenia, przepisy, wyroki, sądy, opinie. Te przedkładane urzędnikowi były by skanerem wprowadzane do odpowiednio zabezpieczonego serwera pośredniego i internetem do serwera głównego np. przy Parlamencie. Na wprowadzone pomysły i rozwiązania głosować mógłby każdy dorosły obywatel. Pierwszy głos na swoim urządzeniu przenośnym udzielała by osoba wnosząca głosowanie i od razu otrzymała nań potwierdzenie zawierające dane z dowodu osobistego i udzielony głos. A wtedy urzędnik potwierdzał by wnoszącemu głosowanie przyjęcie jego wniosku stemplem urzędowym i osobistą pieczątką z odręcznym podpisem. Po zagłosowaniu serwer pośredni i centralny drukował by takie same potwierdzenie w wersji papierowej do zarchiwizowania. Tym sposobem pozbędziemy się wszelkiej patologi bo zlikwidujemy Rząd Centralny i Samorządowy, Partie, Parlament, Urzędy o tym co w Państwie decydować będziemy my wszyscy poprzez ludzi których tą samą drogą wybierzemy by nas reprezentowali w naszych sprawach i potrzebach i łożąc na nich dobrowolne [po]datki bo będą na nie zasługiwać swoją kompetencją, zdolnościami i wynikami w pracy. Szybkość, prostota i wygoda elektronicznego głosowania sprawia, że można je stosować do sprawowania całej władzy ustawodawczej i sądowej np. przez wybieralnych w e-głosowaniach ławników, oraz częściowo władzy wykonawczej przez wszystkich obywateli Państwa.
Dariusz Andrzej Kowarczyk2019.04.3 2:01
Kochani, pan Rafal Jarosiewicz nie jest oblakany, pan Rafal Jarosiewicz nie jest glupi. Ten pan jest spolecznie nieuzyteczny, gdyz sprzyja szerzeniu niesnasek. Moglbym sie usmiechnac, lecz wiem, ze wysiew niepoczytalnych trwa. Wolnosc ma to do siebie, ze kazdy idiota moze zazadac ekspiacji. Caluski z Nowej Kaledonii.
katol2019.04.3 8:16
Twoja opinia jest kłamliwa i krzywdząca . Znam księdza Rafała. Wspaniały charyzmatyczny kapłan. Zatroskany o każdego człowieka. Wielu ludzi wyciągnął z "woodstokowego" błota. Nie wiem czy słyszałeś gościu o Stadionie młodych . Przypuszczam ,że nie. Nie wypisuj więc takich głupich opinii . One świadczą tylko o Twoim poziomie . Bądź zdrów w tej Nowej Kaledonii. My w Polsce cieszymy się ,że mamy Księdza Rafała.
anonim2019.04.3 8:20
Nowak to ty? Kolejna odsłona?
M.2019.04.3 15:11
Kochani, pan Dariusz Andrzej Kowarczyk nie jest obłąkany, pan Dariusz Andrzej Kowarczyk nie jest głupi. Ten pan jest społecznie nieużyteczny, gdyż sprzyja szerzeniu niesnasek. Mógłbym się uśmiechnąć lecz wiem, ze wysiew niepoczytalnych trwa. Wolność ma to do siebie, ze każdy idiota nawet niejaki Dariusz Andrzej Kowarczyk może zażądać ekspiacji he he he he
Chris2019.04.3 1:02
POPIERAM AKCJE !!! JEST WSPANIALA !!!!!!! Tumany protestanckie w kraju w ktorym zyje twierdza ze to tylko nieszkodliwa science fiction dla dzieci. A ich dzieciaki maja juz trudnosc z rozroznieniem co jest w realu a co jest wirtualnym swiecie, Dobry temat do dyskusji i refleksji jak ktos jest jeszcze zdolny do samodzielnego myslenia.
eoo2019.04.3 0:51
co jest ksiadz?? Spekales przed Diablami????? Zrobiles wspnaial rzecz i terz sie wycofujesz?? tlumaczysz sie świrom???
Artur2019.04.3 0:48
Poza nielicznymi księgami mającymi charakter religijny palenie egzemplarzy książkowych nie wzbudza emocji u ludzi trzeźwo myślących. Może wprowadzimy ludowych strażników skupu makulatury i spalarni śmieci aby bronić książki przed spaleniem? Nie fetyszyzujmy książek - jeśli coś jest śmieciem zasługuje na spalenie. Jeśli coś niesie zło, zasługuje na zniszczenie.
anonim2019.04.3 11:40
To już lepiej na papier toaletowy przerobić. To, co tam zapisane, nawet, jeśli kogoś przytruło, to tylko tych, którzy czytali, to, co wydziela się do atmosfery, truje wszystkich, bez wyjątku.
Marek M. 2019.04.3 0:26
Śmieci należy utylizować, a to były intelektualne śmieci. Śmieci toksyczne ponadto.
JaKi2019.04.2 23:42
Jaka słaba jest wiara katolicka i katolicy skoro trzeba palić książki które mogą byc zagrożeniem dla wiary. A swoją drogą Kościół przyznaje że istniej MAGIA.
xxxx2019.04.3 5:53
Magia zawarta w książkach jest zagrożeniem dla DUSZY, a nie dla wiary. Szatan nie musi polować na ateistów, bo sami pchają mu się do 'łap", nawet nie wiedząc o tym.
taro2019.04.3 10:29
wiara katolicka nie jest slaba,tylko ci labilni wierzacy,,ktorych dewianckie lewactwo moze przeciagnac na swoja strone i polglowkom szody w mozgownicach narobic, nieodwracalnej.
anonim2019.04.2 23:15
Niefortunne? Przecież on lewakom dał "broń" do ręki, pokazał że się nie mylili i katolicyzm to ciemnogród i i wciąż XVIII wiek. Zbłaźnił moją wiarę, napluł wierze katolickiej w twarz...
Marian2019.04.2 23:54
Puknij się w łeb
Szkoda.2019.04.2 22:56
Myślałem ,że to ksiądz z jajami ale i On podtulił ogon. Smutne!
michu2019.04.2 23:07
Nie wiadomo, czego się przestraszył.
Michal2019.04.3 1:19
Widać Viagry nie wziął to mu opadł.
Ben2019.04.3 8:33
Organ nie używany zanika, tak to jest z jajami u księdza.
Foster2019.04.3 17:33
Nakrzyczeli na niego - to przeprosił.
andrzejhahn32019.04.2 22:56
to tylko potwierdza ze katolicka sekta jest ciemna i zacofana
M.2019.04.3 14:59
To tylko potwierdza, że anty-katolicka sekta, do której należy niejaki pajac andrzejhahn3 jest ciemna i zacofana he he he he
violencja2019.04.2 22:52
Złe przedmioty trzeba niszczyć i nie jest to naganne.To są przedmioty z okultyzmu , z przekleństw międzypokoleniowych oraz innych strasznych grzechów. Wiem coś o tym , tego doświadczyłam .Jestem niewięrząca , BO JA WIEM , NIE WIERZĘ:) Ja wiem :) Jak niszczyć te przedmioty? Znaczyć znak Krzyża , palić , te niepalne wrzucić to wody wartkiej tj. do potoku . morza .Popioły z tych spalonych też warto wrzucić do wody płynącej. To nie są żarty i piszę to wszystko nie dla adwersarzy, bo nie chcę Ich przekonać, pisze dla LUDZI DOBREJ WOLI
Jack Em2019.04.2 23:14
Ks Piotr Glas nie wierzy on wie , a ja mu uwierzyłem bo grubo podejrzewałem z doświadczenia to co on wie :-)
violencja2019.04.2 23:30
:)światła Tobie:)
Teodor2019.04.3 8:50
Violencja jesteś chorą kobietą, żyjesz w zludzeniach, zle przedmioty nie istnieją i nawet nie jesteś w stamie tego udowodnić że są złe. Ty tylko tak myślisz.
K.A2019.04.3 13:59
Szanowny Teodorze, uwierz mi na słowo. Są przedmioty z którymi jest związane zło. Dawno temu ktoś dał mi talizman. Fajny drobiazg. Po pewnym czasie jednak zaczęły dziać się dziwne rzeczy. Moje złe emocje jakie każdy odczuwa w relacjach z bliźnimi zaczęły przybierać bardzo konkretne formy. Nikogo nie przeklinałem. Nikomu nie życzyłem nic złego, ale wystarczyło, że kogoś serdecznie nie lubiłem. Doprowadzało to do serii niepowodzeń, wypadków i tragedii. Kiedy te wydarzenia stały się regułą pozbyłem się tego świństwa. Od tego momentu wszystko wróciło do normy. Dzisiaj mogę czuć paskudne uczucia do innych i wiem, że nie będą przyczyną ich nieszczęść. Teraz mogę śmiało powiedzieć, czy pomyśleć, że chętnie kopnął bym go w dupę. Duża to frajda dla mnie.
anonim2019.04.3 11:36
Śmieci do morza? Jeszcze lepiej. Zrób sadzawkę na własnym podwórku i zawal ją śmieciem wszelakim.
Jack Em2019.04.2 22:42
Fakt spalenia tych okultystycznych , złych śmieci był bardzo fortunny , niefortunne jest przepraszanie za to. Polska jest krajem Katolickim karalne jest palenie Biblii , homoseksualizm to choroba , pedofilia itp to przestępstwa karalne więzieniem i nic tego nie zmieni.
violencja2019.04.2 22:54
Myślę tak jak Ty
Pablo2019.04.3 1:32
Myślenie to nie to samo co uprzedzenie.
Przemek2019.04.3 5:25
To słabo u was z myśleniem.
katotalib2019.04.3 16:35
Pedofilia nie jest karalna jak klecha katolicki sobie na dziecku poużywa. Nie wiedziałeś o tym.
Tomek2019.04.2 22:32
Ile tu trolii na tym forum! Zupełnie jak by cała rodzinka Szechterów czy innych stalinowskich pomiotów klepała komentarze dzień i noc...
man woman albo gender2019.04.2 22:29
Klecha wystraszył się donosów do prokuratury złożonych przez kilka organizacji, o czym Fronda uprzejmie milczała.
michu2019.04.2 22:40
Nie pamiętam już jaki był precedens z Nergalem. Ukarali go czy nie? Bo czasem złośliwcy mówią, że różne rozkazy może dostać sąd niezawisły ;). No to się można przestraszyć.
to ostatnie wybory potem generał...2019.04.3 8:21
mozna, ale nie powinno się dać... i to wlaśnie problem - brak odwagi. Jeżeliś już zrobil DOBRĄ rzecz, więc nie cofaj się, ale trwaj z uporem w DOBRYM,!
mw2019.04.2 22:57
te tzw. organizacje, to takie same oszołomy intelektualne jak ty...? na pewno...
taro2019.04.3 10:21
a czego niby mialby sie wystraszyc, takiego pasozyta jak Ty? Ksiazki sa z prywatnych zbiorow, ofiarowane do spalenia, a wiec moga robic co im sie podoba.
Sprawdzam2019.04.3 10:55
Nie cebulaku, nie mogą. Śmieci się utylizuje, nie spala: https://polskialarmsmogowy.pl/polski-alarm-smogowy/jakwygrac/szczegoly,jak-zglosic-palenie-smieci,26.html
taro2019.04.3 12:42
utylizuje sie takich ciemniakow jak ty,a smieci sie spala, normalny proces na tej planecie.
Cogito ergo sum2019.04.2 22:25
Biblię spalał Nergal
violencja2019.04.2 23:31
A czemu nie Koran , zabrakło śmiałości?
Teodor2019.04.3 10:58
Ksiadz tez nie spalił Koranu, trz mu zabraklo odwagi?
Polak Ateista Dumny Gej2019.04.2 22:19
To ja sobie niefortunnie też spalę biblię :)
Ukasz2019.04.3 0:18
Sam siebie też podpalisz swoimi grzechami
eeej Dummy geeej2019.04.3 6:25
eeej Dummy gej spal koran i wstaw to na jutuba , a na zawsze zostaniesz moim bohaterem i obiecuję , że już nigdy nie nazwę cię specjalistą od kopania gliny , nie zapytam czy lubisz winterkirschen, i zawsze będę się zwracał wielce szanowny panie geju
eeej Dummy geeej2019.04.3 6:42
eej Dummy gej, Czego się nie robi dla idei? Jak walczyć z ciemnotą i zacofaniem to radykalnie! Spal ten koran na paradzie równości a obiecuję zawsze głosować na partię Wiosna z całą rodziną
Realista2019.04.3 7:56
Ale po co palić Koran? Islam w Polsce nikomu nie przeszkadza, to margines. To katolicyzm staje sie jakąś quasi państwową religią, ktorej średniowieczne w wielu kwestiach poglądy mają wpływ również na osoby, które katolikami nie są.
Polak Ateista Dumny Gej2019.04.3 9:40
A jak wszelkie artysty drwią prześmiewczo z wiary katolickiej profanują Krzyż, wyśmiewają się z JPII jakimś spektaklem, czy głazami i darciem P.Ś. przez darskiego to wtedy jest to wyraz "artystyczny" i można wprowadzać tę ohydę!!!??? Tak samo jest to wyraz artystyczny jak się pali Pottera Hariego :) i wszelkie okultystyczne przedmioty, ARTYSTA wyraża coś przez to i basta, wam wolno? nam też? poszli won!!!
taro2019.04.3 10:16
najlepiej podluz wystraczajaco duzo chrustu pod siebie i zapal to.
Stachu2019.04.3 10:56
Czarodziejskie ciastko z niedzieli właśnie przestało działać? Przy okazji - "podluz" po tenkrajowemu piszemy inaczej.
taro2019.04.3 12:39
wytlumacz to gosciowi,ktory z toba rozmawia nauczycielu, w ktorym momencie powiedzial wyraz przez ,,u,, otwarte, a w ktorym ten sam wyraz przez ,,o,, zamkniete, to wtedy bedziesz dla mnie mistrzem, na razie jestes przemadrzalym dupkiem. Ciul, ktory nie potrafi nic powiedziec swojemu przeciwnikowi, to chce go zamydlic brakiem ortografii i przyjmuje postawe pseudonauczyciela.
eeej Dummy geeej2019.04.3 12:06
Realista pisze że islam to margines i nikomu nie przeszkadza a pod innym nikiem pisze jakie PIS stanowi zagrożenie i ilu mahometan już sprowadził do Polski. A poza tym wogule nie czuje ducha rewolucji socjalistycznej, nie chce walczyć z religijną ciemnotą i zacofaniem. To jakieś marksistowskie ciepłe kluchy
eeej Dummy geeej2019.04.3 12:07
wogóle