08.06.14, 16:00Janusz Korwin-Mikke (fot. Facebook)

JKM powtarza rosyjską propagandę: Polacy szkolili terrorystów, którzy zabijali na Majdanie

Teorie lidera Kongresu Nowej Prawicy wpisują się w rosyjską propagandę, w ramach której pojawiały się oskarżenia, że to Polacy potajemnie szkolili bojówki Euromajdanu. Pojawiały się nawet informacje, że w Polsce wspólnie z CIA tworzono ukraińskie szwadrony śmierci.

Janusz Korwin-Mikke jako jeden z nielicznych polskich polityków otwarcie staje po stronie Rosji i prorosyjskich separatystów w konflikcie z Ukrainą. „Dawno temu w rozmowie z ambasadorem Rosji w Polsce powiedziałem, że Krym wróci do Rosji. Że to pewne, że to tylko kwestia czasu. Teraz moje przewidywania się sprawdziły. To, co się wydarzyło, było całkowicie naturalne" – mówił w rozmowie z RIA Novosti.

Potem przekonywał, że sytuację na Ukrainie podsycają Stany Zjednoczone, w interesie których jest "rozpętanie kolejnej wojny światowej". Zdaniem lidera Kongresu Nowej Prawicy, rozsądnym rozwiązaniem jest federalizacja Ukrainy.

Beb/Gazeta.pl/TVP Info

Komentarze

anonim2014.06.8 16:27
TR ma przecież bardzo komunistyczne hasła.Co tu się eksploatują.
anonim2014.06.8 16:49
A może tak zamiast negowania słów JKM z zasady warto pomyśleć nad tym, co mówi. Przecież, do diaska, tam był zamach stanu. Większość Ukraińców nie chce UE. Czy racja ma leżeć po stronie euromajdanu tylko dlatego, że Zachód robi z nich męczenników? Proszę zacząć myśleć, nie wierzyć ani Rzeczpospolitej, ani Wyborczej, tylko myśleć. Bo każde medium w jakiś sposób przez subiektywizację informacji manipuluje.
anonim2014.06.8 18:18
Ciekawe co Ukraińcy myślą o związkach homoseksualnych?Czy im przedsawiono jakie mają prawa w unii. I co trzeba w tej śmieciówce zaakceptować.Nie ma mamy nie ma taty jest osoba nr 1, osoba nr 2 ,gender i zero tożsamości narodowej.Jest gospodarka niemiecka i banki żydowskie,supermarkety bez podatku.A człowiek do roboty do Niemiec, Holandii ,Belgi ,Francji.Podcierać tyłki starszym ludziom.Niech spytają Litwinów nich nie dadzą się wciągnąć w grę unii.Na Litwie płaca wynosi 300€ powodzenia!! Nawet pustym Polakom którzy chcą mieć euro......
anonim2014.06.8 19:25
Niech się rżną banderowcy z kacapami, co nam do tego? Mnie interesują moi Rodacy mieszkający na dzisiejszej Ukrainie, nimi jakoś żaden żul nazywający siebie politykiem jakoś się jeszcze nie przejął.
anonim2014.06.8 19:50
A było inaczej? Niemcy szkolili, Polacy "doradzali", Francuzi ruskim sprzedają Mistrale. O co chodzi? O prawdę taką jak głosił Lechu z Wawelu stawiając pomnik mordercy, gwałcicielowi i zbrodniarzowi Kurasiowi vel Ogniowi? Akurat tutaj JKM powiedział niewygodną prawdę.
anonim2014.06.8 20:06
Zaś Beb/Gazeta.pl/TVP Info staje otwarcie po stronie NIEMCÓW i ich polityki wrogiej polsce. od lat najaktywniejsza jest agentura BND i ich pieski łańcuchowe w merdiach, aż się żygać chce na takie obrazki. Ten charakterystyczny styl pisania, pełen moralnej zgnilizny. Podobnie sukinsyny łgały o Klewkach... teraz łgają o Legionowie. Sprawę oddziału Izraelskich komandosów na "majdanie" taktownie pominięto milczeniem. prawdziwe nazwisko prezydenta ukrainy też.
anonim2014.06.8 20:20
A co wie Kwiatkowski od Palikota?!!!
anonim2014.06.8 21:07
Ten Korwin coraz bardziej świruje. Stetryczały zajob robi nam nie tylko wstyd ale i szkody dyplomatyczne.
anonim2014.06.8 21:15
Starszemu panu coraz mocniej bije w dekiel...
anonim2014.06.8 21:15
Czy na temat Korwina-Mikke moglby sie wypowiedziec jakis psychiatra na podstawie jego wypowiedzi?
anonim2014.06.8 21:59
Frondo. Przeczytajcie se uważnie co powiedział Korwin: "Uzupełniony zestawy sprostowań: Nie powiedziałem, że po śp.gen.Wojciechu Jaruzelskim powinna zostać ogłoszona żałoba narodowa - ani, że powinien mieć pogrzeb państwowy. Powiedziałem natomiast, że jako dobry wojskowy powinien mieć pogrzeb wojskowy ze wszystkimi honorami. Dodaję zawsze, że jako polityk się nie spisał, bo zamach stanu przeprowadził perfekcyjnie... i kompletnie nie wykorzystał. Gdyby postąpił był jak śp.gen.August Pinochet albo jak śp.Xiǎo-Píng Dèng - to byłby bohaterem narodowym, bo Polska byłaby dziś trzy razy bogatsza, niż Stany Zjednoczone, a Rzeczpospolita potężniejsza, niż RFN.. Inna sprawa, że skoro ogłoszono żałobę narodowa po kimś takim, jak śp.Tadeusz Mazowiecki... Zdanie "Kocham Rosję - a kocham ja tym bardziej, im dalej jest od Polski" - kilka razy zostało ostatnio kilka razy skrócone do: "Kocham Rosję". Nic nie mówiłem o tym, że ks.Jerzy Popiełuszko nie został celowo zamordowany przez kpt.Grzegorza Piotrowskiego z kumplami. Mówiłem natomiast, że to morderstwo było dokonane w celu storpedowania kursu na porozumienie junty z opozycją spod znaku "S". Nie mówiłem, że Hitler nie wiedział o Holokauście; mówiłem tylko, że "nie ma dowodu na to, że wiedział o Holokauście". Przy okazji informuję, że za przedstawienie takiego dowodu przysługuje nagroda: pół miliona funtów brytyjskich. Cichy sympatyk z redakcji "NEWSWEEK-Polska" uprzedził mnie, że ten tygodnik zamieści w poniedziałek podobnie spreparowany wywiad ze mną. Proszę uważnie czytać: co powiedziałem ja, a co jest konfabulacją! A, co tam: zareklamuję ich jeszcze; ja się nie boję!" za: https://www.facebook.com/janusz.korwin.mikke?fref=nf
anonim2014.06.8 22:01
https://www.facebook.com/pages/Tego-Korwin-nigdy-nie-powiedzia%C5%82/769724899739223
anonim2014.06.8 23:25
to chyba jakiś stary kotlet z tą informacją
anonim2014.06.8 23:30
Robert Kwiatkowski dementuje razem z Frondą. Coraz egzotyczniej! A więzień CIA u nas nie było, przecież Kwach zaręczał... "Tylko prawda jest ciekawa", Józef Mackiewicz. Załapałby się dziś do Frondy?
anonim2014.06.9 7:07
Majdan już nie jest piękny. Inaczej mówiąc, "murzyn zrobił sowje..." http://wiadomosci.onet.pl/prasa/majdan-pod-psem/bf6fe
anonim2014.06.9 8:38
"Przedstawiciel władz samozwańczej Donieckiej Republiki Ludowej Myrosław Rudenko twierdzi, że separatyści na wschodzie Ukrainy zatrzymali zagranicznych najemników, wśród których mają znajdować się Polacy - poinformowała rosyjska agencja Interfax. - Wśród jeńców byli mężczyźni o afrykańskim wyglądzie, było wielu obywateli Czech i Polski; były również przypadki zatrzymania dowódców najemników, którymi okazali się polscy obywatele - powiedział Rudenko. (...) Wcześniej gubernator obwodu donieckiego Serhij Taruta mówił, że w niewoli u separatystów jest obecnie ponad 200 ludzi - obywateli różnych krajów." http://wiadomosci.onet.pl/swiat/interfax-na-ukrainie-separatysci-zatrzymali-najemnikow-m-in-z-polski/mesgn
anonim2014.06.9 9:10
Z Lepera tez sie smiali jak mowił o wiezieniach CIA
anonim2014.06.9 9:32
Redaktorzy Frondy jak zwykle pozostają w tyle za rozwojem wydarzeń. Amerykanie już od dłuższego czasu nie ukrywają swojego militarnego zaangażowania w wojnie domowej a Ukrainie. Redaktorom "portalu poświęconego" powinno było dać do myślenia, że wszystkie akcje militarne na wschodzie Ukrainy poprzedzała wizyta czy to szefa CIA, czy to wiceprezydenta USA, czy to innych oficjeli. Powinno było dać do myślenia, że Amerykanie szantażują władze w Kijowie: pomożemy wam, jeśli w końcu naprawdę zaczniecie walczyć. Ponieważ rekruci ukraińscy nie chcieli jednak strzelać do współobywateli mówiących po rosyjsku, nie pozostało Yankesom nic innego niż zdać się na najemników. Durnie! To nie są przepychanki werbalne, to jest już otwarta wojna, w którą nas wciągają pajace, robiący u nas za polityków. Jak się ta wojna skończy, to jeszcze nie wiadomo.
anonim2014.06.9 20:57
Lewacka i prawicowo-oszołomowska(czyt.PIS-owska) propaganda odnosi sukcesy! Głosowałem na Korwina, ale czasami mam wątpliwości czy dobrze zrobiłem, kiedy czytam wyrwane z kontekstu wypowiedzi pana Janusza.
anonim2014.06.9 21:00
Re:chcący Dzięki za wpisy!
anonim2014.06.9 21:01
Re:chcący Dzięki za wpisy!