06.07.20, 11:34Prezydent Andrzej Duda/TVP Info/zrzut ekranu

Joel Swanson, felietonista ,,Forward'': Duda jest antysemitą, bo …

Joel Swanson, felietonista ,,Forward'' w swoim tekście oskarża prezydenta Andrzeja Dudę o antysemityzm. Pisze też o wyborach prezydenckich w Polsce oraz o sondażach na ostatniej prostej przed drugą turą.

Pisze:

- Ostatnie sondaże wykazały, że  poparcie dla obecnego prezydenta spadło i idzie teraz łeb w łeb z wiodącym kandydatem opozycji, prezydentem Warszawy Rafałem Trzaskowskim z centrowej Platformy Obywatelskiej

Oraz:

- W kraju, w którym pozostało tylko 30 000 Żydów , którzy stanowią obecnie zaledwie 0,08% ogółu ludności (w porównaniu do w pełni 10% populacji w latach przed II wojną światową, największej wówczas społeczności żydowskiej w Europie), zagadnienia żydowskie odegrały niezwykle istotną rolę w kampanii.

Na temat odszkodowań za holokaust pisze:

- Polska jest obecnie jedynym narodem w byłym bloku sowieckim, który nie podjął żadnych działań “w celu zwrotu lub zapewnienia rekompensaty finansowej za własność prywatną skradzioną Żydom podczas okupacji hitlerowskiej

Podaje też przykład Telewizji Polskiej, która informowała o różnicach programowych Andrzeja Dudy i Rafała Trzaskowskiego. Duda jest przeciwny wypłacaniu odszkodowań Żydom, natomiast Trzaskowski jest za. Swanson traktuje taką informację TVP jako uzależnienie telewizji od prezydenta. Jest to oczywiście klasyczna manipulacja, której cele dalej wyjaśnia następująco:

- Atak na polską opozycję polityczną za to, że ma odwagę przyznać, iż Polska być może winna jest restytucję swojej społeczności żydowskiej – społeczności, która straciła 90% członków w Holokauście – jest rażąco oszczerczy i antysemicki.

Po czym stwierdza:

- Odmowa prezydenta Dudy uznania jakiegokolwiek polskiego współudziału w eksterminacji polskich Żydów odzwierciedla rozróżnienie historyka Deborah Lipstadt, który odróżnia „twarde” od „miękkiego” zaprzeczenie Holokaustowi. Jeżeli „twarde” zaprzeczenie oznacza otwarcie zaprzeczać istnieniu komór gazowych i obozów śmierci, miękkie” zaprzeczenie jest czymś trudniejszym do zidentyfikowania i na wiele sposobów bardziej szkodliwym. Oznacza to obwinianie Niemców za zabójstwo każdego Żyda, który zginął podczas wojny, pozwalając wszystkim innym narodom uniknąć odpowiedzialności. Oznacza również twierdzenie, że wszyscy Polacy ponieśli równe straty podczas okupacji niemieckiej, tym samym wymazując specyfikę żydowskiego cierpienia .

Oraz:

- O wiele łatwiej przedstawić Polaków jako bierne ofiary Niemców. O wiele łatwiej jest twierdzić, że prawdziwym problemem, przed którym stoi dziś Polska, jest „nienawiść” Żydów wobec Polaków  – dodaje Joel Swanson i ostrzega, że  “miękkie” zaprzeczanie Holokaustowi przez prezydenta Dudę “zasługuje na potępienie przez wszystkich, zarówno Żydów, jak i nie-Żydów. Ale jest lekcja moralna, która wykracza poza Polskę”.

ponieważ

- Duda celowo zalicza Żydów i nieżydowskich Polaków w uniwersalną kategorię „ludzi, którzy cierpieli pod nazizmem”, pomijając fakt, że byli jawni sprawcy i ofiary.


mp/goniec.net/forward.com

Komentarze

byk2020.07.6 21:45
jestem antysemitą i mam do tego prawo!!!
WITWIT2020.07.6 20:14
Niech Svanson napisze coś o przedwojennym szwedzkim NSDAP..
to się k.... w pale nie mieści2020.07.6 20:07
to się k.... w pale nie mieści
grimm2020.07.6 19:53
Relatywizm pełną gębą. A droga jest prosta: skoro zydzi zwracaja się "“(..)w celu zwrotu lub zapewnienia rekompensaty finansowej za własność prywatną skradzioną Żydom podczas okupacji hitlerowskiej", to niech zwrócą się do sukcesora okupacji hitlerowskiej.
katolicka deratyzacja Polski2020.07.6 19:32
Swanson to nazistowska swinia ,i kolaborant niemiecki.
Anonim2020.07.6 15:27
skad sie takie qrwy ,swensony, nieuki biora? na drzewach to ideologiczno-zydowskie goofno nie rosnie. Pemietaj the bilu, filosemityzm to nie jest obowiazek.
pracownik ratusza warszawskiego2020.07.6 15:14
i ja nienawidzę żydów.I co z tego.A kto ich lubi.Nawet sami siebie nie lubią i okradają sie nawzajem.
Głosuj na Dude2020.07.6 21:04
Taki Madoff siedzi w USA dwa życia w kiciu bo kroił swoich.
Marco Breslaviano2020.07.6 15:06
Prezydent, który jest żydowskim lokajem antysemitą? Ciekawe.
Olej2020.07.6 13:38
Polska nie jest nic nikomu winna zakłamany bydlaku ! O restytucję mienia zwróć się do swoich czerwonych towarzyszy Bermanów , Pałkinów, i innych s…..ów którzy mordowali Polskę na oczach całego świata. Im powiedz żeby ci oddali to co sami ukradli i zrabowali swoim pobratymcom, i to czego nie zdołał zrabować niemiecki hitlerowiec. Zapytaj Niemców o swoje roszczenia i spalenie Polski. Nie można ciebie kłamco inaczej nazwać jak bydlakiem łżącym za forsę. Ty jak i tobie podobni jesteście zdolni do najgorszego łajdactwa za srebrniki. I w pewnym momencie zapłacicie za swoje łajdactwo, będziecie wtedy wołać gdzie był Bóg. Będziecie wołać zapominając coście zrobili światu czerwoną zarazą, która ten świat wciąż niszczy powodując jego katastrofę.
Bianka2020.07.6 13:26
Problem w tym, że Niemcy też nam nie zwrócili tego, co zniszczyli. Pretensje chyba bardziej trzeba kierować do komunistów, którzy systemowo byli antysemitami jak Jaruzelski.
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2020.07.6 13:13
Zwolennicy "silnego państwa" pójdą zagłosować na faceta, który ułaskawił pedofila i kazirodcę. Logika PADofilnego elektoratu.
Michał Kalinowski2020.07.6 13:13
Joel Swanson to wyjątkowa kanalia, albo wyjątkowy idiota! Ten człowiek nie zna w najmniejszym nawet zakresie historii II wojny światowej ani problematyki holocaustu. Nie zna też realiów istniejących kiedyś i dziś w Polsce. Obojętne, czy obwinia Gomułkę, czy Dudę o antysemityzm, bo trafia kulą w płot. Trzeba być idiotą, aby człowieka, który ożenił się i żyje z Żydówką, ma z nią dzieci i jest pod jej wpływem oskarżać o antysemityzm. Prezydenta, który wbrew opinii publicznej i wyznawanej przez siebie religii katolickiej prowadził dialog z Żydami i zapalał w Pałacu Prezydenckim Chanukowe świece! Ten człowiek nic nie wie o żydowskiej kolaboracji z okupantami, zarówno niemieckim jak i sowieckim, ani o roli Żydów w tworzeniu i funkcjonowaniu komunistycznego aparatu terroru w PRL. On nawet nie zdaje sobie sprawy ze skali zbrodni żydowskich na polskim narodzie już po II wojnie światowej i skali rabunku dokonanego przez Żydów na Polakach w latach 1944 - 1956. No i jeszcze jedno, ta kanalia zapomniała o negatywnej roli odegranej przez Żydów Amerykańskich podczas próby ratowania europejskich Żydów od zagłady przez Rząd Emigracyjny RP. To amerykańscy Żydzi stwierdzili o swoich europejskich pobratyńcach, że hołota musi zginąć! Tfu!
Anonim2020.07.6 16:10
Gdyby wszyscy znali fakty a tez i historie tak jak Ty to gudlaje dzisiaj by przepraszali nas i nie tylko albo siedzieli by cicho. Lecz niestety wina naszych dwuch pokolen😟
abcd2020.07.6 12:41
Żydzi nie pamiętają, czy obozy zagłady były polskie czy niemieckie, ale przypomnieli sobie, że w Polsce jest ich mienie.
Anonim2020.07.6 13:10
Zawsze pamiętali. Wystarczy poczytać o "rewelacjach" Talmudu, w którym jest, że Jehowa dał Żydom całą Ziemię na własność a gojów jako niewolników. Co prawda w Starym Testamencie jest tylko o kawałku Ziemi i to małym, ale kto by tam słuchał Starego Testamentu, zwłaszcza wśród Żydów. Niestety Żydzi Talmud cenią bardzo i to ten Babiloński zwłaszcza, który co prawda ma odwołania do ST, ale już interpretacje całkowicie sprzeczne z tym co w ST. No cóż w Talmudzie w końcu stoi, że Pan Bóg Żydów się radzi co ma robić i w ogóle płacze nad tym co Żydom uczynił... Nie wiem czy ja sobie tak nie napiszę swojej "świętej księgi", w której będzie stało, że Żydzi mają się mnie słuchać bom jest "głos Pana"... Ciekawe jak mi udowodnią, że napisałem nieprawdę? No frondowe cretino, rzuć jakim "mięsem" bo Ci "do twarzy pasuje". I nic więcej...
Anonim2020.07.6 13:12
Errata: "Zawsze pamiętali o co do drugiego..."
abcd2020.07.6 13:39
Sprawa stara, ale warta przypomnienia. Wyrok za słowa "Nie przepraszam za Jedwabne". Czytaj więcej: http://orzeczenia.bialystok.so.gov.pl/content/$N/150505000004006_VIII_Ka_000422_2013_Uz_2013-09-19_001
oficyjer LWP✡️2020.07.6 12:32
𝐋𝐞𝐜𝐡 𝐊𝐞𝐥𝐥𝐞𝐫 𝐊𝐫𝐚𝐰𝐜𝐳𝐲𝐤, Żyd i homoseksualista tutaj pozuje na "𝐨𝐟𝐢𝐜𝐞𝐫 𝐋𝐖𝐏". Żyda i homoseksualistę by w "LWP" - zayeebaliby śmiechem. Oj giwałt!✡️
Anonim2020.07.6 12:31
Tyg. "Do Rzeczy", nr 28, 6-12 lipca, str. 9, cykl: "dwaj panowie g". Fragmenty: 1). "Z cyklu "Za kulisami mediów". MIejsce akcji: Tefaueny. Czas akcji: finisz kampanii prezydenckiej. Osoby: Znany Prowadzący i dwóch Znanych Gości. Prowadzący (przed wejściem na antenę) do jednego z Gości: eee, a ten no, Duda, to mówił rzeczywiście dzisiaj to, co piszą, że mówił? Bo nasza stacja nie transmituje jego spotkań". Kurtyna"... 2). "Bezpartyjni i w dodatku narodowcy! Witamy w tym gronie neofitę Rafcia, który oświadczył, że poszedłby chętnie w Marszu Niepodległości, no i Borysława, któremu też ta inicjatywa nagle zaczęłą się podobać. Każde czasy mają swoich moczarowców. No to skandujmy razem: "Jest ONR-u spadkobiercą Platforma!"."... 3). Nieznani sprawcy korzystając z przerwy pandemicznej okradli biura kilkudziesięciu europosłów w Brukseli. Nikt tego głośno nie powie, ale wywołało to falę ksenofobii wśród delegatów. Tak się bowiem składa, że personel sprzątający reprezentuje głównie kraje Maghrebu. I jest po cichu oskarżany o niezamykanie sprzątanych biur oraz podbieranie rozmaitych rzeczy. Jakiś czas temu na przykład czeskiemu eurodepowi ktoś podiwanił świeżo wypastowane buty z łazienki. Rekomendowalibyśmy pastowanie butów na balkonie, ale niestety biura w Brukseli nie mają balkonów."
Anonim2020.07.6 12:32
Tyg. "Do Rzeczy", nr 28, 6-12 lipca, str. 7, autor: Rafał A. Ziemkiewicz, felieton: "Rozmowa". W skrócie. Autor przedstawia zapis rozmowy jaką przeprowadził ze zwolennikiem Trzaskowskiego dodając, że jak na zwolennika Trzaskowskiego to pan był bardzo uprzejmy i dlatego spytał się go "co nim kieruje". Usłyszał od niego kolejno stawiane zarzuty pod adresem PiS-u jak poprzednie "nie wypaliły": 1). Zniechęcająca biurokracja przy "trzeciej tarczy", 2). PiS to złodzieje, 3). Hasło: "Instruktor narciarski", 4) Duda podpisuje Kaczyńskiemu wszystko, 5). Dyktatura Kaczyńskiego prawie jak na Białorusi. 6). "Jak widzi Kaczyńskiego albo Dudę to go k... aż telepie. Odpowiedzi Ziemkiewicza do zarzutów zaczynają się sformułowaniem: 'Zgodziłem się uprzejmie..." ale... 1). On sam nie korzysta z żadnej tarcz i nie wyobraża sobie tej "biurokratycznej udręki" jednakże za czasów uczestnictwa Trzaskowskiego w rządzeniu przedsiębiorcy usłyszeli, że mają sobie sami radzić, 2). Że owszem może i złodzieje, ale po odejściu od władzy PO wraz z Trzaskowskim, "wg. danych skarbówki sprzedaż paliw wzrosła z dnia na dzień o jedną czwartą co można wytłumaczyć tylko w jeden sposób, i do takiego systemowego złodziejstwa PiS-owi hen, hen", 3). O "instruktorze..." dowiedział się romówca gdy ministerstwo kazało oddać forsę za niewywiązanie się z kontraktu a on poszedł po poradę do mecenasa zwanego "koniem" i akurat byli tam redaktorzy z "GW", 4). Duda sporo podpisał, ale jeszcze trochę zawetował, więcej niż poprzednik w tym tak ważnych dla Kaczyńskiego jak "degradacyjna", reformująca sądy, i o izbach obrachunkowych, 5). Ziemkiewicz zgodził się na to "prawie" i zaproponował mu by wyobraził sobie, że Łukaszenka chce postawić biurowiec w Mińsku a lokalny kacyk mówi Łukaszence nie i biurowiec nie staje, 6) Na ostatni zarzut Ziemkiewicz zaproponował rozmówcy, "że jeśli ma kilka minut, to jako zawodowiec wyjaśni mu, jakim sposobem jego ulubione media osiągnęły ten sukces"... telepania na widok Kaczyńskiego czy Dudy. Pan niestety nie miał czasu.
B-ba2020.07.6 12:29
Ciekawe, kto opłaca tę antypolską szczujnię, która zdominowała komentarze na Frondzie. Podejrzewam, że wroga agentura, choć pewnie sztab trzaskowskiego, specjalizujący się w hejcie tez wysłał swoje bojówki na prawicowe portale. To już nie ludzie, to cyngle.
Jurek2020.07.6 12:26
Przez takich Joelów żydzi muszą się wstydzić! Niech najpierw żydzi zapłacą za zdradę Polaków i kolaborację z Niemcami i Rosjanami...
czekista2020.07.6 12:58
Niech zaplaca lub oddadza zrabowane polskie majatki po Powstaniu Styczniowym i oddane zydom za bezcen przez cara Rosji. Bylo to co najmniej kilkadziesiat tysiecy polskich majatkow.
Irena2020.07.6 12:19
W ostatnim tygodniu kampanii następuje zmasowany atak na Prezydenta Dudę ze strony niepolskich tytułów - zarówno w kraju, jak i za granicą. To nie jest przypadek. To jest przemyślane i z góry zaplanowane. Chodzi o to, żeby Prezydenta zohydzić. Tzw. "media" - bo te tytuły nie mają nic wspólnego z pojęciem "rzetelne dziennikarstwo" - traktują Polaków jak motłoch, który nie pamięta, jak rządziła PO, nie pamięta, jak się zachowywał Komorowski, jako prezydent. Liczą na to, że Polacy dostaną zaćmienia umysłu i pójdą głosować na Trzaskowskiego. NIEDOCZEKANIE!
Libertyn światowy2020.07.6 12:16
Czego wy Żydzi chcecie od Polaków?
oficer LWP2020.07.6 12:21
1. oddania nam nienależnych pieniędzy, 2. całkowitego podporządkowania politycznego i gospodarczego co za PIS idzie 5 razy szybciej niż za PO
Anonim2020.07.6 12:29
Co to tam było w planach za "minionego ustroju"? Zrównanie Polski z ziemią w ramach wymiany atomowej między Sowietami a Zachodem. Zgadza się? Te informacje m.in przekazał do USA płk Kukliński, za co tacy jak Ty nazywają go zdrajcą. Wnioskuję zatem, że nadal podzielasz koncepcje "obronne" Sowieckiego Sojuza produkowane przez najwyższe władze wojskowe z czasu PRL-u. W końcu Trzaskowski i jego niemiecko-radzieccy mocodawcy są Ci bliscy...
Mordechaj2020.07.6 21:13
Realy, oj, oj to glosujemy na PiS! Wszystkie Żydy, Żytki, Rzytki mrówki i kokony glosujemy na prezydenta Dudę.
Anonim2020.07.6 12:23
Ziemi, forsy, naszego życia. Henry Kissinger w swoim "Raporcie..." (1974 r., "NSSM-200") wprost podaje, że Katolicy obok Żydów ortodoksyjnych, czarnej rasy, nienarodzonych, ułomnych, chorych, starych są do likwidacji fizycznej jako "bezużyteczni zjadacze chleba". Ogółem do likwidacji jest - przy liczebności 7 mld ludzi globalnie - jakieś 5 mld do 6,5 mld (miliardów - nie ma pomyłki) ludzi. Czyli na Ziemi, w zależności od źródła, ma pozostać przy życiu tylko od 2 mld do 0,5 mld ludzi.
Janka2020.07.6 12:15
Promotor Polin przerabiający pałac prezydencki w synagogę antysemitą? Dobre!
oficer LWP2020.07.6 12:11
oczywiście, że jest antysemitą jeżeli przez 5 lat nie zrobił NIC aby rozpoczęło się płacenie przez głupiego polskiego goja nienależnych żydom 300 mld dolarów, które im w latach 50-tych ubiegłego wieku zapłacili im Niemcy i jak im zapłacić w tajemnicy przed polskim gojem negocjował PIS z żydami, pamiętajcie każda próba nie płacenia żydom nienależnych pieniędzy zawsze jest antysemityzmem,
skarb2020.07.6 12:10
zmasowany atak lewackiej międzynarodowki żydostwa komunistycznego,nienawidzacego Polski i Polakow,dobra,prawdy,sprawiedliwości,to wybrańcy l u c y f e r a!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
oficer LWP2020.07.6 12:14
PIS- żydowska loża masońska "chabad lubawicz", PO - żydowska loża masońska rytu szkockiego
czekista2020.07.6 12:08
A uczestnictwo w zydowskich uroczystosciach w mycce na glowie, to byly tylko zarty ze swiat religii zydowskiej. I to takich zartow sie imaja aby zdobyc punkty. Z filosemity momentalnie stal sie antysemita i to z pomoca zydow. Zydzi wiedza o co graja, chodzi o $300 miliardow.
oficer LWP2020.07.6 12:19
właśnie dlatego Mosbacher przywołała dzisiaj cały PIS do pionu w sprawie tvn jak niedawno przywołali do porządku Dudę z LGBT, który w geście pokory natychmiast spotkał się z ich przedstawicielami a nie chciał spotkać się z Konfederacją, PIS - Partia Interesu Syjonu
Franek2020.07.6 12:05
Piniondze, chcą piniondze. Kto nie daje piniendzy ten jest antysemitą. Bardzo logiczny sylogizm.
Zapraszamy do Końskich.2020.07.6 12:05
Rafał nie pękaj przyjedź na debatę. Dziś nie miało być wiecu w Lesznie. Dziś cała Polska czeka aby usłyszeć jak sobie dajesz radę w debacie z Andrzejem Dudą.
skarb2020.07.6 12:11
zgadzam sie z ta opinia
Podróżnik2020.07.6 12:03
Dużo jeżdżę po świecie ale takiego obciachu jaki prezentuje w polityce PO i jej obecny przedstawiciel Trzaskowski to ja nigdzie nie widziałem. Jak to jest, że PO walczy tylko o to co obce, jak to jest że zupełnie nie zależy im na dobrobycie Polaków? Dlaczego zawsze martwią się tym co powiedzą Niemcy lub Rosjanie? To niepojęte. W innych krajach na świecie wszystkie partie skupiają się na swoich obywatelach.
Warszawiak2020.07.6 11:59
Doskonałe: Duda jest antysemitą bo nie daje ograbiać Polaków. Doprawdy świetne. Z drugiej strony, to prawda że Trzaskowski zgodziłby się pewnie na wszystkie roszczenia i nie wziąłby on Niemców ani grosza za zniszczenia w czasie II Wojny Światowej. A ja jestem przekonany że zapłaciłby jeszcze Niemcom za cierpienia moralne na jakie PiS ich naraził żądając słusznego skądinąd odszkodowania. Panie Andrzeju liczę na Pana. Liczę na to że będzie Pan nadal takim antysemitą, który za nic nie pozwoli okradać Polski i Polaków tak jak to robili Tusk, Komorowski, Rostwoski, Balcerowicz i Trzaskowski.
robaczek 2.02020.07.6 11:59
wystarczy oczytać komentarze ;] jacy antysemici?? skad? my? w życiu!!! ;] oj pisurki pisurki;] wiem wiem;] WY CHCECIE TYLKO WOLSNOSCI DO BYCIA ZASCIANKOWYM DEBILEM! to umiecie jak nikt ;] zastanawiajace jest to, ze uwazacie ze mozna kogos przekonac do bycia gejem ;] no ciekawe miski ciekawe ;] rozumiem ze sie sami łamiecie;] no to tlumacze;] wasze popendy do meskiego seksiku macie w genach ;]
qwerty2020.07.6 12:10
A ty się dobrze czujesz? Główka nie boli???
***2020.07.6 12:12
Ble, ble, ble....ech, te Twoje wypociny.
Ninel2020.07.7 1:39
Wy nikogo nie "przekonujecie" do "bycia gejem". Wy masakrujecie psychikę kilkuletnich dzieci, aż im palma odbija i po którymś tam zmuszeniu do "zabawy" plastikowym fallusem, zgadzają się na "zmianę płci" i okaleczenie, czyli najpierw szpryce hormonalną, a po kilku latach na wykastrowanie lub mastektomię. Doprawdy, trudno to co wyprawiają z cudzymi dziećmi postempacy nazwać "przekonywaniem". To jawna przemoc.
Matka Polka2020.07.6 11:57
Przy tak zmasowanym ataku wiadomo kto wygra. Andrzej Duda. I oni też to już wiedzą.
Wojtek Polak2020.07.6 11:57
a odkąd to Polska (Polska została napadnięta grabiona palona i mordowana prze niemców i rosjan czyli pierwsza ofiara nazistów i bolszewików bękartów marksa) ma płacić za nie swoje zbrodnie. co to za nowe nazistowsko-bolszewickie prawo okradanie ofiar. Polska i Polacy nie pozwolą się okraść i szkalować przez szajkę międzynarodowych złodziej.
taja2020.07.6 11:53
joel swason jest nie tylko antysemitą ale faszystą o zabarwieniu nazistowskim.
Foster2020.07.6 11:53
A w mojej diecezji ksiądz mi powiedział, że głosując na Trzaskowskiego nie popełniam grzechu ciężkiego. Czy diecezja świętokrzyska (parafia Czermno) należy do innego Koscioła ?. Czuję się w tych sprzecznych przekazach trochę zagubiony. Z pewnym niepokojem, (wręcz drżeniem serca) będę jednak glosował na Trzaskowskiego.
pomatolom spiewajmy...2020.07.6 11:49
..piekna nasza Polska cala ..bez fekali i rafala bez donaldka vermahcika ,sikorskiego i michnika bez niemieckich pomatolow co zlizuja z cudzych stolow.. PIEKNA NASZA POLSKA CALA BEZ FEKALI I RAFALA
już wiedzą2020.07.6 11:47
że wygrał Szlachetny Duda
Darek2020.07.6 11:44
Hehe, Duda antysemitą, no padłem. To może jeszcze naczelnego rabina Mosze Usza Morawieckiego o antysemityzm oskarżycie? Przecież Duda popiera 447 act skierowany przez amerykańskich żydów przeciw Polsce i Polakom, Duda w pałacu prezydenckim umieścił żydowską symbolikę i wprowadził obchodzenie żydowskich świąt, ma żydowską żonę, pochodzi z sam pochodzi żydowskiej rodziny, jego urzędnicy zakazują wstępu Polakom podczas uroczystości w Auschwitz i wprowadzają żydowski monopol na bycie ofiarą nazistowskich Niemiec, dotuje wszystkie instytuty i instytucje żydowskie kosztem polskich, a jakiś idiota śmie nazywać go antysemitą? No cyrk jakiś.
B-ba2020.07.6 12:25
Łżesz jak "bura suka" (przepraszam tu wszystkie psy, ale tak się mówi), łajdaku! Podaj tu link do słów PAD, gdy popiera ustawę żydowską. A jeśli chodzi o wstęp do Auschwitz, to władze tamtejszego muzeum to regulują. Ciekawe, skąd PAD ma pieniądze na dotowanie żydowskich instytucji, z własnej kieszeni? On nie rozporządza pieniędzmi podatników. Podobnie kłamliwego wpisu na temat Żydów i PAD dawno tu nie było. PAD dokładnie tak samo traktuje Żydów, jak robił to Jan Paweł II. A ty jesteś szatańską nienawiścią - do PAD, do Żydów, do PiS, do wszelkiego dobra Rzeczpospolitej, polskojęzyczny draniu.
takie numery to przechodziły za komuny i władzy PO2020.07.6 11:43
mordercy milionów rdzennych mieszkańców Ameryki, Azji i Afryki - na kolana i do pracy
cofnąć dotację dla muzeum POLIN2020.07.6 11:41
rozwiązać katedry tzw Holoucastu, bo to nie jest dziedziny nauki
Anonim2020.07.6 11:39
Czy ten Pan staje w prawdzie by odpowiedzieć za komunizm i spowodowany przez komunistów holokaust narodów?!