18.11.15, 09:57

K. Pawłowicz: Prezydent A. Duda działa na podstawie Konstytucji!

Na ODWAŻNEGO Prezydenta czekaliśmy "wieki”. Prezydenta, który wykonuje kompetencje powierzone mu demokratycznym mandatem wyborczym. Nie boi się. Uniemożliwia wykorzystanie struktur państwa dla politycznej zemsty odchodzącego układu.

Andrzej Duda korzysta ze SŁUŻĄCYCH mu kompetencji i stosuje polską Konstytucję - art.139, tj. prawo łaski. To kompetencja, którą Prezydent stosuje BEZPOŚREDNIO na podstawie Konstytucji, a NIE NA PODSTAWIE kodeksu karnego!

Konstytucja w ŻADEN sposób NIE OGRANICZA tu Prezydenta NICZYM, ani co do czasu, ani co do etapu postępowania, ani żadną inną procedurą. Prezydent ma tu PEŁNĄ swobodę interpretacji kryteriów i decyzji przy korzystaniu z tego swego konstytucyjnego prawa.

Konstytucja stoi w hierarchii prawa w Polsce WYŻEJ niż ustawa, niż np. kodeks karny. Do tego uprawnienia Prezydenta,tj.prawa uwolnienia spod WSZYSTKICH procedur prawnych orzekających o jakiejś winie,na dowolnym ich etapie,stosuje się JEDYNIE konstytucję.Prezydent NIE JEST związany opiniami p.Chmaja,red.Michnika,PO i prof.Ćwiąkalskiego,podręcznikami do prawa karnego
NIE DAJMY SIĘ SZCZUĆ na NASZEGO PREZYDENTA,który BRONI dziś w Polsce elementarnego poczucia sprawiedliwości przed ZEMSTĄ układu,w tym SĄDÓW!
BROŃMY naszego ZWYCIĘSTWA!
Brońmy Prezydenta Andrzeja DUDĘ,który CAŁKOWICIE działa W RAMACH I NA PODSTAWIE KONSTYTUCJI ! Do tego uprawnienia Prezydenta,tj.prawa uwolnienia spod WSZYSTKICH procedur prawnych orzekających o jakiejś winie,na dowolnym ich etapie,stosuje się JEDYNIE konstytucję.Prezydent NIE JEST związany opiniami p.Chmaja,red.Michnika,PO i prof.Ćwiąkalskiego,podręcznikami do prawa karnego
NIE DAJMY SIĘ SZCZUĆ na NASZEGO PREZYDENTA,który BRONI dziś w Polsce elementarnego poczucia sprawiedliwości przed ZEMSTĄ układu,w tym SĄDÓW!
BROŃMY naszego ZWYCIĘSTWA!
Brońmy Prezydenta Andrzeja DUDĘ,który CAŁKOWICIE działa W RAMACH I NA PODSTAWIE KONSTYTUCJI !

Do tego wyjątkowego uprawnienia Prezydenta, tj. prawa uwolnienia spod WSZYSTKICH procedur prawnych orzekających o jakiejś winie, na DOWOLNYM ich etapie, stosuje się JEDYNIE Konstytucję. Prezydent NIE JEST związany opiniami p. Chmaja, red. Michnika, PO i prof. Ćwiąkalskiego, podręcznikami do prawa karnego.

 NIE DAJMY SIĘ SZCZUĆ na NASZEGO PREZYDENTA, który BRONI dziś w Polsce elementarnego poczucia sprawiedliwości przed ZEMSTĄ układu, w tym SĄDÓW, który w tym celu stosuje jedynie Konstytucję i ma odwagę to robić wbrew układowi.

 BROŃMY naszego ZWYCIĘSTWA!

 Brońmy Prezydenta Andrzeja DUDĘ, który CAŁKOWICIE działa W RAMACH I NA PODSTAWIE KONSTYTUCJI !

Krystyna Pawłowicz

Komentarze

anonim2015.11.18 10:09
Nikt przy zdrowych zmyslach nie podwaza konstutucyjnych uprawnien prezydenta do podjecia tej decyzji. Gotow jestem nawet zapomniec jaki absmak pozostawia ta sytuacja. Nie jestem jednak w stanie zrozumiec jak w duchu poczucia sprawiedliwosci mozna uzasadniac uniewinnienie kogos kto nie jest prawomocnie niczego winny.
anonim2015.11.18 10:22
Dziękuje to ważne przypomnieć jaka władze ma prezydent !!! A te Wszystkie wypierdki GNna michnika nie zamilkną raz a na zawsze !!!
anonim2015.11.18 10:28
Wiadomo ze POwiaki i lewaki tocza piane na calego bo tylko im wolno bylo uwalniac od odpowiedzislnosci swoich kolegow przestepcow,a tu tym czasem Prezydent ulaskawil kogos kto im depcze po pietach i dlatego sraja ze strachu łajdaki.
anonim2015.11.18 10:37
Sprytnie to zostało przez peowską bandę pomyślane. Jest oczywiste, że niegodziwy wyrok nie mógł się ostać, tak był absurdalny. Ale walka o sprawiedliwość trwa w Polsce latami, i to by wystarczyło, żeby Kamińskiego i jego współpracowników wyłączyć z gry na lata. A oni są potrzebni, tu i teraz. Niech decyzja prezydenta będzie zapowiedzią, że rozpoczęło się uprzątanie stajni Augiasza w środowisku sędziowskim. Jest to środowisko coraz bardziej niebezpieczne dla społeczeństwa, bo w swoich orzeczeniach jak chce, to stosuje prawo, a jak nie chce, to nikt go do tego nie zmusi. Sędziowie TK opracowali taką ustawę o TK (to ta ustawa, którą teraz chce uchylić nowy sejm, a którą na ostatniej prostej przepchała Kopaczowa z Komorowskim), że nadali sobie prawo do interpretowania prawa, co w przekładzie na nasze oznacza, że mogą to prawo dowolnie kreować, i możemy im skoczyć. Brawo prezydent, brawo nowy sejm. Będą pluć jadem, ale to już było. Więc nie należy pozwolić zbić się z tropu.
anonim2015.11.18 10:43
Czyli mamy swojego cara. Mi się to nawet podoba. Ale nie jesteśmy także związani egzaltacjami poseł Pawłowicz, która wielkodusznie zapomniała jeszcze o orzeczeniu SN. Orzeczeniami SN też nie jest jakoś związany?
anonim2015.11.18 10:49
Jedna sitwa przejmuje koryto po drugiej i zaczyna robić to samo co poprzednicy , były Kaczyńskiej tez już może sie czuć bezpieczny , jedyny plus tego jest taki ze to początek końca PiS max 4 lata i bedzie po nich choć nie wierze ze bedzie to trwało aż tyle
anonim2015.11.18 10:51
PAD wyjaśnił motywy swojej decyzji: http://wpolityce.pl/polityka/272213-prezydent-uzasadnia-decyzje-ws-kaminskiego-wymiar-sprawiedliwosci-ktory-nie-potrafi-skazac-bandytow-z-pruszkowa-wymierza-drakonskie-kary-dla-ludzi-ktorzy-walcza-z-korupcja-ja-sie-z-tym-nie-zgadzam
anonim2015.11.18 11:08
@Hrabia.Monte.Christo , każdy numer można wykręcić na tym świecie, ale nowością może być tylko raz. Przy powtórkach nie jest już nowością i widzowie wiedzą, czego się spodziewać. Nie liczyłabym na przemysł pogardy, bo się zużył, wypalił, i został rozpoznany w najdrobniejszych szczegółach. Żeby znowu obalić rząd w ciągu dwóch lat, musielibyście mieć coś lepszego, a nie macie. Jesteście cieniami samych siebie, i nic nie rozumiecie. Pozostało wam plucie jadem i czekanie na to, że jakimś cudem zdobędziecie władzę nad narodem polskim, który was nie kocha i was nie chce. Niedoczekanie wasze, ale jak chcecie, to czekajcie, śmieszne karykatury. Nie macie większości w naszym narodzie, więc jakim prawem chcecie nami rządzić?!
anonim2015.11.18 11:17
[email protected] ale ja jestem tu sam i prosiłbym by zwracać sie do mnie per ty a nie per "wy" czyżby jakieś przyzwyczajenie z przeszłości zostało , stary komuch sie nawrócił i dzis głosuje na PiS choć stare nawyki pozostały te same
anonim2015.11.18 11:19
@OR gwoli prawdy, poprzedni rząd PiS obalił się sam, właśnie także dzięki "krystalicznie czystemu" Kamińskiemu. I zafundował nam 8 lat rządów PO. Ja jestem za silną władzą, nawet dyktaturą, byle dobrą. Ale pamiętajcie, że jeżeli przy takiej władzy znowu większość spaprzecie to już nie będzie miejsca na jakieś śmieszne, papierowe sądy. Wtedy będą sądziły was kule.
anonim2015.11.18 12:02
@Hrabia.Monte.Christo, jak sam widzisz, jest was tu więcej, chyba że imion twoich jest wiele i w razie potrzeby się namnażasz. @Mirmił , Nie jestem prorokiem, żeby przewidzieć, kogo za 4 lata będą sądzić kule, do Jackowskiego nie chodzę. Dziękuj Bogu, że wygrał cywilizowany PIS, i PO będą sądzić papierowe sądy. Nie ma bowiem pewności, że gdyby Niemcy, opiekunowie i protektorzy PO przez historyczne 5 minut mieli ręce zajęte czymś innym, to PO mogłaby osądzić ulica przyozdabiając co poniektórych sznurkowymi krawatami. Jesteś pewny, że brakłoby takich, których mogły zacząć świerzbieć ręce?! @Darth Maul, odpowiadam raz, w drodze wyjątku, i więcej odpowiadać nie będę, bo dyskusja z głupcem to gorzej niż pijanym; pijany, jeśli na trzeźwo jest rozumny, to i po pijanemu może coś mądrego powiedzieć. @Darth Maul, "Śpij bajki śnij Kolorowe piękne dobre bajki W nich na łące ty Wokół ciebie niezapominajki"
anonim2015.11.18 13:03
Kamiński musi działać natychmiast. Tego wymaga polska racja stanu. Tu i teraz. W przyszłym roku w Krakowie będzie 2 mln ludzi i papież. A zabawa w bierki się skończyła. Pora na ludzi, którzy są w stanie wyciągnąć nas z tego lewackiego szamba, w które wciągała nas za pomocą kamieni kupy PO!
anonim2015.11.18 15:00
@barbara2013- Nie chodziłaś na wybory, więc ja wybrałem za ciebie i nie masz prawa krytykować rzadzących.