07.07.21, 07:43Fot. screenshot YouTube (PiS)

Kaczyński: jeśli chodzi o podatki dla najbogatszych, duża część lewicy jest radykalnie prawicowa

„Była mowa o powrocie (Donalda Tuska – red.) poprzez Senat. Ktoś miałby zrezygnować, byłyby wybory i on wziąłby w nich udział. Musiałby je oczywiście wygrać. Ale to tylko spekulacje. Nie mam wiedzy na temat planów Tuska” – mówił Jarosław Kaczyński w rozmowie z „Gazetą Polską”, która została przeprowadzona przed weekendem.

Prezes Prawa i Sprawiedliwości przyznał, że z pewnością jakaś mniejszościowa część elektoratu Platformy Obywatelskiej zostanie ożywiona przez powrót Donalda Tuska. Pomysł kandydowania byłego premiera na stanowisko premiera technicznego ocenił jednak jako „dość ryzykowną akcję”.

Kaczyński wskazał, że taka większość wymagałaby zarówno Konfederacji, jak i części koalicji Zjednoczonej Prawicy, w związku z czym nie daje on szans takiemu zamierzeniu, bo jest po prostu mało prawdopodobne.

„Taka sytuacja nie umocniłaby Tuska i jestem pewien, iż on sam dobrze to wie”

- stwierdził lider PiS.

Jarosław Kaczyński dodał też, że pozycja Tuska wcale nie należy do najmocniejszych.

Prezes PiS odniósł się ponadto także do planowanej przez Zjednoczoną Prawicę reformie systemu podatkowego, która jest kluczowa z perspektywy rozwiązań przewidzianych w Polskim Ładzie.

Zdaniem  Kaczyńskiego w Polsce "jest tak, że im kto więcej zarabia, tym mniej danin płaci". W jego ocenie to pozostałość po okresie PRL.

"Załóżmy, iż to miało służyć powstaniu warstwy właścicielskiej, która miała inwestować w polską gospodarkę, rozwijać ją, prowadzić działalność charytatywną, wspierającą kulturę itp. Dokładnie tak jak to jest na Zachodzie. Przykro to mówić, ale niestety tak się nie stało. Przynajmniej nie na skalę uzasadniającą trwanie takiego faworyzującego najzamożniejszych systemu podatkowego. Nie ma społecznego, ekonomicznego czy moralnego uzasadnienia dla przedłużania tej niesprawiedliwej sytuacji"

- stwierdził Kaczyński.

Podkreślił, że bez zmiany systemu podatkowego nie będzie możliwe wprowadzenie części rozwiązań przewidzianych w Polskim Ładzie.

Dodał także, że nie spodziewa się, że Lewica poprze zmiany w systemie podatkowym.

"Jeśli chodzi o podatki dla najbogatszych, duża część polskiej lewicy jest wyjątkowo prawicowa. Radykalnie prawicowa. Przypuszczam, że w tej sprawie będzie bronić interesów kilku procent najbogatszych obywateli, bo znaczna część z nich to ludzie, którzy swoje majątki zaczęli budować w czasach komunistycznych, bardzo często przy wsparciu ówczesnej władzy czy służb, a niekiedy wręcz z ich błogosławieństwem. Oczywiście na przestrzeni lat dołączyli do nich nowi, ale tamten trzon pozostał"

- powiedział Kaczyński.

Kaczyński wypowiedział się także na temat sytuacji wewnątrz Zjednoczonej Prawicy, a konkretnie o stosunkach między PiS a Porozumieniem.

"A w przypadku komplikacji związanych z jednym z naszych koalicjantów, czyli Porozumieniem, przyczyną jest przede wszystkim postawa jego lidera, choć oczywiście nie tylko jego"

- mówił prezes PiS.

Stwierdził także, że nie cieszy go podział w obozie rządowym i utworzenie Partii Republikańskiej przez Adama Bielana. "Nie cieszę się z tego podziału. Wbrew temu, co się mówi, nie chciałem i nie podsycałem tego" - oświadczył Kaczyński.

"Mamy trudną sytuację, może być różnie, jednak jesteśmy przygotowani na różnego rodzaju komplikacje"

- ocenił Kaczyński, odnosząc się do kwestii związanej z niedawnym odejściem z PiS Zbigniewa Girzyńskiego wraz z Arkadiuszem Czartoryskim i Małgorzatą Janowską.

dam/PAP,"Gazeta Polska"

Komentarze

Anonim2021.07.10 7:28
Jak widzą tą zdradziecką mordę to mi się nóż w kieszeni otwiera.
Monika.2021.07.9 19:21
Cześć panowie, jesteś wolnym mężczyzną, czujesz się samotny, chciałbyś to zmienić ? Nie czekaj odezwij się. Samotna, wolna, bez nałogów i niezależna. Nie dawno wróciłam z Anglii do kraju. Poznam faceta do wspólnych spotkań, wspólnych spacerów, wspólnie spędzania czasu, a jak zaiskrzy to może i coś więcej :) Naturalnie przed spotkaniem chciałabym się lepiej poznać, wymienić się numerami telefonów . Jeżeli jesteś zainteresowany – proszę, odwiedź mój profil a napewno się dogadamy. Numer telefonu i moje prywatne zdjęcia wrzuciłam na swój profil tutaj: www.cutt.ly/monika89
anonim2021.07.9 12:18
Zawsze mnie intrygował fakt, że zwolennicy PIS swoich przeciwników nazywali lewakami i komuchami. Toż nawet Kaczyński twierdzi, że PIS jest dużoi bardziej na lewo niz dzisiejsza lewica. To typowa partia rosyjskiej urawniłowki wymieszana z opcjami katolickiej lewicy. Ta partia programowo nie ma nic wspólnego z prawdziwą prawicą
oficer LWP2021.07.9 12:44
Kaczyński wychował się i pracował w socjalizmie więc innej rzeczywistości nie zna i dlatego konsekwentnie buduje bolszewizm szukając poparcia w nierobach, którym się należy, wrogiem komunizmu zawsze byli ludzie wykształceni i pracowici, którzy do sukcesów dochodzili ciężką swoją pracą a nie zasiłkami, które pochodzą z ciężkiej pracy przedsiębiorców, których cały zażydzony PIS nienawidzi i dlatego rozdaje je swoim wyznawcom nierobom
Emeryt2021.07.9 12:14
Toż juz dawni pisałem, że PIS to czysto komunistyczna partia realizujący program Marksa i Engelsa.
robaczek2021.07.9 11:34
HYMN PISIURKUF...................... DAJ DAJ DAJ DAJ DAJ DAJ DAJ DAJ DAJ DAJ DAJ..................................... bo nam sie naleeeeeeeeeżżżżżyyyyyyyyyy! ...........amen
Anonim2021.07.9 11:59
Przecież to jest NORMALNA polityka europejska. Praktycznie wszystkie kraje EU tak robią. Czyli PiS wzoruje się na twojej ukochanej Europie, pajacu. Jpdl, ale ci euroentuzjaści to głupki.
złośliwy2021.07.9 15:17
No patrz pan a te głupie kraje UE jeszcze przed covidem przygotowywały się na kryzys, cięły wydatki w tym socjalne (patrz Francja i żółte koszulki) i gromadziły rezerwy. My w tym czasie radośnie pompowaliśmy strefę wydatkową budżetu, upychając deficyt po funduszach celowych, dzięki czemu jak gospodarka stanęła to trzeba było drukować pieniądze i zadłużać się bez porównania w historii. Serio nie widzisz różnic?
katolik2021.07.9 6:03
Ludzie- Episkopat zdradził, nie zostało nic----TYLKO modlitwa samych wiernych, jeszcze jest ostatni moment, a wszystkie plany mordu Polaków przez nazistów SSPIS i EPISKOPAT mogą upaść za sprawą Różańca
Do jarka2021.07.8 9:24
"Jest rzeczą wiadomą, jakie uczynki rodzą się z ciała: nierząd, nieczystość, wyuzdanie, uprawianie bałwochwalstwa, czary, nienawiść, spór, zawiść, wzburzenie, niewłaściwa pogoń za zaszczytami, niezgoda, rozłamy, zazdrość, pijaństwo, hulanki i tym podobne. Co do nich zapowiadam wam, jak to już zapowiedziałem: ci, którzy się takich rzeczy dopuszczają, królestwa Bożego nie odziedziczą" (Ga 5,19-21).
ty komuszy gnomie udający katolika2021.07.8 7:12
nie masz pojęcia kretynie co to jest prawica!
Ix Ypsilon2021.07.8 10:48
A no właśnie. Co to jest prawica? a co lewica?
Anonim2021.07.8 11:15
Prawica to ci co uznają i szanują Porządek, Zasady i Obyczaje ukształtowane naturalnie, w drodze ewolucji. Lewica to słudzy Międzynarodowego kapitału, którzy na jego zlecenie usiłują zniszczyć wszelkie naturalnie ukształtowane Porządki, Zasady i Obyczaje, czyli sprowadzić Ludzi do poziomu BYDŁA. Roboczego of coz. Dlatego Lewaki wmawiają Ludziom, że wszelkie ograniczenia (Kultura to w 90% same ograniczenia) są "złe" bo "krępują". I że życie bez ograniczeń (na tym etapie szczególnie seksualnych), jak zwierzę, jest "lepsze". Kij wam w dusze.
Zawi2021.07.8 19:59
Jesteś sobie małym Nikim a taki Ryszard Bugaj jest nie tylko profesorem, doradcą prezydenta i PiS-u, ale też od dekad zdeklarowanym działaczem lewicy. Podobnie np. Piotr Ikonowicz. Oboje zatroskani raczej nie o światowy kapitała a o proletariat - jak to lewica.
Anonim2021.07.8 21:02
Buachachacha!!! Lenin takich profesorków nazywał Pożytecznymi Idiotami.
Zawi2021.07.9 19:26
Nie Lenin a Korwin, zwykł tak mówić. Tak nie mniej dla PiS Bugaj nie jest idiotą a autorytetem i doradcą.
Drugi bóg2021.07.7 21:58
Zrzućcie się Papie na odszkodowanie za zabite dzieci Innuitów w Kanadzie.
Anonim2021.07.8 11:18
Nie ma żadnych "zabitych dzieci", poza tymi zamordowanymi przez Lewaków. Głupcze, dlaczego usiłujesz wmówić Ludziom, że jeśli ktoś zmarł na Gruźlicę albo Tyfus to "został zabity"? Kto cię nauczył kłamać? Mama i Tata? Nie wierzę, kłamać nauczyłeś się sam.
Zawi2021.07.7 20:51
Lewica i prawica, to nie bloki partyjne a poglądy. Za większymi podatkami dla bogatych jest, z definicji, lewica a za cięciem socjalu dla biednych - prawica. A to, czy ktoś działa pod sztandarem PO, PiS, PC, KLD, PSL... to już jedynie strategia. I przypominam, że PiS i PO prawie zawarły koalicję, poróżniły ich nie kwestie podatków a zwierzchności nad resortem służb wewnętrznych.
Anonim2021.07.8 11:19
Lewica NIE JEST z definicji za podatkami od "bogatych", tylko za morderczymi podatkami od bogacącego się proletariatu. Możni i Finansjera nie po to wspiera Lewicę, żeby jacyś prole się bogacili...
Zawi2021.07.8 19:52
Bo dla Ciebie "lewica", to ci drudzy a nie światopogląd. Prof. Bugaj - doradca Kaczyńskiego i odznaczony przez Dudę, to skrajna lewica i całe swe polityczne życie poświęcił on tej stronie (zakładając Unię Pracy i zajmując w sejmie skrajnie lewą ławkę). Współpracujący z nim PiS to także lewice, ale umiarkowana, coś jak PSOE w Hiszpanii. Natomiast zwolennik niższych podatków, to prawak, nawet jak jest niewiążący.
Anonim2021.07.8 21:05
Co to znaczy "niższe podatki"? Dla kogo niższe? Dla kogo wyższe? NIC NIE WIESZ O PODATKACH, a żeby wierzyć we własną propagandę, trzeba być srogim kretynem. Czy oszust matrymonialny wierzy w brednie jakie wciska ogłupionym kobietom? BUACHACHACHACHA!!!!
Zawi2021.07.9 19:29
Różnica miedzy mną a tobą w zakresie wiedzy o podatkach jest dość prosta - ja mam uniwerek a ty google i wieeelką gębę.
jle_ffm2021.07.7 18:57
Lewica jest prawicowa a prawica lewicowa bo popiera wyższe podatki dla najlepiej zarabiających. No takie cuda to tylko w Polsce pod rządami pisowców.
rebeliant2021.07.7 18:05
Problemem nie jest kto ma pieniądze lub kto od kogo pieniądze bierze. Problem polega na tym na co te pieniądze idą. A współgrającym z tym problemem jest nierównowaga obciążenia pracą - ta okazuje się nie do oszukania; aby pieniądze miały wartość ta musi być wykonywana. A teraz jest tak, że najgorzej mają ci co pracują.
Anonim2021.07.7 17:10
Niedługo się dowiemy, że ci najbogatsi, to 80% z nas, a potem coraz więcej. Np. każdy, kto ma własny samochód.
Anonim2021.07.7 16:38
DO PODSZYWÓW: Pan Jezus w Orędziach Ostrzeżenie przestrzegał przed TRUJĄCYMI szczepieniami i je przepowiedział 17.06.2012 tak samo jak przepowiedział obalenie Benedykta XVI i ustanowienie Fałszywego Proroka ........... ,,Moja droga umiłowana córko, plany masońskich grup przejęcia światowych walut są coraz bliższe ukończenia. Ich nikczemne plany obejmują również nowe globalne szczepienia, które spowodują choroby na całym świecie, wywołujące cierpienia na skalę nie widzianą nigdy wcześniej. Unikajcie takiego nagle ogłoszonego globalnego szczepienia ponieważ będzie was ono ZABIJAĆ.......''
matis892021.07.7 16:26
DO PODSZYWÓW : Pan Jezus w Orędziach Ostrzeżenie przestrzegał przed TRUJĄCYMI szczepieniami i je przepowiedział 17.06.2012 tak samo jak przepowiedział obalenie Benedykta XVI i ustanowienie Fałszywego Proroka ........... ,,Moja droga umiłowana córko, plany masońskich grup przejęcia światowych walut są coraz bliższe ukończenia. Ich nikczemne plany obejmują również nowe globalne szczepienia, które spowodują choroby na całym świecie, wywołujące cierpienia na skalę nie widzianą nigdy wcześniej. Unikajcie takiego nagle ogłoszonego globalnego szczepienia ponieważ będzie was ono ZABIJAĆ.......''
matis89 taka se kurwa kremlowska2021.07.7 16:33
Siedzi i waruje i za co? Kilka kopiejek, tania to k urwa Putina na usługach szatana.
matis892021.07.7 16:37
Putin oficjalnie wspiera aborcyjne, demoniczne globalne szczepienie Antychrysta i Rządu Światowego. DO PODSZYWA: Pan Jezus w Orędziach Ostrzeżenie przestrzegał przed TRUJĄCYMI szczepieniami i je przepowiedział 17.06.2012 tak samo jak przepowiedział obalenie Benedykta XVI i ustanowienie Fałszywego Proroka ........... ,,Moja droga umiłowana córko, plany masońskich grup przejęcia światowych walut są coraz bliższe ukończenia. Ich nikczemne plany obejmują również nowe globalne szczepienia, które spowodują choroby na całym świecie, wywołujące cierpienia na skalę nie widzianą nigdy wcześniej. Unikajcie takiego nagle ogłoszonego globalnego szczepienia ponieważ będzie was ono ZABIJAĆ.......''
matis89 taka se kurwa kremlowska2021.07.7 16:17
Siedzi i waruje i za co? Kilka kopiejek, tania to k urwa Putina na usługach szatana.
tak to ja matis89, CHUJ nie katolik!2021.07.7 16:18
Wybaczcie Polaki, że jestem taka brudna k urwa białoruska! Robie co mi ten ch uj Łukaszenka każe. Piierdoliłem i dalej piierdole jak połamany ch uj o szczepionkach, o papieżu, ale ANI jednym słówkiem nie bąknąłem o szczepionkach Putina i tego bandyty z Chin Xi. ................. Gówno prawda, że jestem "katolikiem"! Jestem zwykłą, starą k urwą!
matis892021.07.7 16:13
Pan Jezus w Orędziach Ostrzeżenie przestrzegał przed TRUJĄCYMI szczepieniami i je przepowiedział 17.06.2012 tak samo jak przepowiedział obalenie Benedykta XVI i ustanowienie Fałszywego Proroka ........... ,,Moja droga umiłowana córko, plany masońskich grup przejęcia światowych walut są coraz bliższe ukończenia. Ich nikczemne plany obejmują również nowe globalne szczepienia, które spowodują choroby na całym świecie, wywołujące cierpienia na skalę nie widzianą nigdy wcześniej. Unikajcie takiego nagle ogłoszonego globalnego szczepienia ponieważ będzie was ono ZABIJAĆ.......''
matis892021.07.7 16:15
UWAGA, UWAGA na FEJK matis89 co UDAJE KATOLIKA a bluźni przeciw Stwórcy !!!!
matis892021.07.7 16:10
Przypominam, szatanistyczno-bolszewicka Konfederacje prócz aborcyjnych, demonicznych szczepionek Putina - Antychrysta Sputnik V oficjalnie wspiera i reklamuje cyfrowe państwo bezgotówkowe bo jak wszyscy wiedza pieniedze są piekła rodem znakiem Antychrysta i ma Znamienia Bestii. Wspieranie szatanistyczno-bolszewicka Konfederacje to już wybieranie Putina Antychrysta.
matis892021.07.7 16:12
UWAGA, UWAGA na FEJK matis89 co UDAJE KATOLIKA a bluźni przeciw Stwórcy !!!!
matis892021.07.7 16:13
DO PODSZYWÓW: Pan Jezus w Orędziach Ostrzeżenie przestrzegał przed TRUJĄCYMI szczepieniami i je przepowiedział 17.06.2012 tak samo jak przepowiedział obalenie Benedykta XVI i ustanowienie Fałszywego Proroka ........... ,,Moja droga umiłowana córko, plany masońskich grup przejęcia światowych walut są coraz bliższe ukończenia. Ich nikczemne plany obejmują również nowe globalne szczepienia, które spowodują choroby na całym świecie, wywołujące cierpienia na skalę nie widzianą nigdy wcześniej. Unikajcie takiego nagle ogłoszonego globalnego szczepienia ponieważ będzie was ono ZABIJAĆ.......''
Ala2021.07.7 16:05
Komisarz Jourova potwierdziła, że Fundusz Odbudowy dla Węgier zostanie zawieszony. Na dobre i na złe, Unia zdejmuje rękawiczki. Ostatni moment, przestawić wajchę w srawie praworządności w Polsce! Kiedy zawieszą nam fundusze, część posłów PiS chyba nie będzie skłonna bezmyślnie podnosić ręce w głosowaniu wg instrukcji SMS. Wtedy będzie czas na wcześniejsze wybory.
Izydor2021.07.7 15:47
Są na przykład tacy zasłużeni komunistyczni działacze których rodzina dostała dom na Żoliborzu a potem stworzona przez nich partia uwłaszczyła się na największym dystrybutorze prasy w kraju. Takie tałatajstwo zdecydowanie trzeba rozliczyć.
matis892021.07.7 14:17
Pan Jezus w Orędziach Ostrzeżenie przestrzegał przed TRUJĄCYMI szczepieniami i je przepowiedział 17.06.2012 tak samo jak przepowiedział obalenie Benedykta XVI i ustanowienie Fałszywego Proroka ........... ,,Moja droga umiłowana córko, plany masońskich grup przejęcia światowych walut są coraz bliższe ukończenia. Ich nikczemne plany obejmują również nowe globalne szczepienia, które spowodują choroby na całym świecie, wywołujące cierpienia na skalę nie widzianą nigdy wcześniej. Unikajcie takiego nagle ogłoszonego globalnego szczepienia ponieważ będzie was ono ZABIJAĆ.......''
matis892021.07.7 13:57
Przypominam, szatanistyczno-bolszewicka Konfederacje prócz aborcyjnych, demonicznych szczepionek Putina - Antychrysta Sputnik V oficjalnie wspiera i reklamuje cyfrowe państwo bezgotówkowe bo jak wszyscy wiedza pieniedze są piekła rodem znakiem Antychrysta i ma Znamienia Bestii. Wspieranie szatanistyczno-bolszewicka Konfederacje to już wybieranie Putina Antychrysta.
matis892021.07.7 14:17
DO PODSZYWA: Pan Jezus w Orędziach Ostrzeżenie przestrzegał przed TRUJĄCYMI szczepieniami i je przepowiedział 17.06.2012 tak samo jak przepowiedział obalenie Benedykta XVI i ustanowienie Fałszywego Proroka ........... ,,Moja droga umiłowana córko, plany masońskich grup przejęcia światowych walut są coraz bliższe ukończenia. Ich nikczemne plany obejmują również nowe globalne szczepienia, które spowodują choroby na całym świecie, wywołujące cierpienia na skalę nie widzianą nigdy wcześniej. Unikajcie takiego nagle ogłoszonego globalnego szczepienia ponieważ będzie was ono ZABIJAĆ.......''
Detonator2021.07.7 13:42
Nie ma lewicy, nie ma prawicy - albo dany poseł jest w 100% za Dekalogiem albo jest sługą diabła.
Andrzej2021.07.7 15:05
Gdzie w dekalogu jest, że należy podnosić podatki? W piśmie czytamy "Wart jest bowiem robotnik swej strawy.", więc pracującemy nalezy zostawić to, co zarobił, a nie zabierać dla nieroba głosującego na pis. Kaczyński postępuje wbrew bogu.
matis892021.07.7 13:42
Przypominam, szatanistyczny lewacki PIS prócz aborcyjnych, demonicznych szczepionek Antychrysta oficjalnie wspiera i reklamuje cyfrowe państwo bezgotówkowe Antychrysta i Nowego Ładu NWO do Znamienia Bestii. Wspieranie lewackiego PISu to już wybieranie Antychrysta przeciwko Chrystusowi.
Żydek Skrzypek na dachu srający2021.07.7 13:31
ze strachu na dachu z bojaźnią rozgląda się po niebie boi się petardy hamasu że mu dupsko rozyebie.
Skrzypek na dachu2021.07.7 13:17
PiS klamie .
Żydek Skrzypek na dachu srający2021.07.7 13:04
ze strachu na dachu z bojaźnią rozgląda się po niebie boi się petardy hamasu że mu dupsko rozyebie.
Skrzypek na dachu2021.07.7 12:51
Nastepny Lockdown sie zaczyna w Piatek 13ego Sierpnia 2021 . Przymusowe zastrzyki kazdemu , maski kaski renkawice i gumofilce , przykazy i ukazy sanitarno-eugeniczne , nakaz noszenia bielizny na zewnatrz ubrania bo Policja i Straz Miejska bedzie sprawdzac i dawac mandaty brudasom ktorzy nie zmieniaja majtki codziennie . Takie pomysly dla Polski narzuca Pan Jaroslaw " Wolski " Kaczynski .
rychu2021.07.7 16:08
A z domu będzie można wyjść tylko i wyłącznie w dwuch RÓŻNYCH butach.
Panie ładny Prezesie!2021.07.7 12:31
Proszę się z ekstra podatkami od bogatych odtentegować! To bogaci tworzą miejsca pracy, to bogaci BOGACĄ innych i państwo!
Dam2021.07.7 12:06
Zaraz, czy Kaczyński w końcu się przyznał, że jest lewicowcem większym od naszej lewicy? Ale się zaraz niektórym styki w mózgu poprzepalają. Szkoda, że za tych "bogatych" uważa każdego kto niecałą minimalną w Niemczech.
Anonim2021.07.7 11:50
PIS=złodziejstwo,obłuda,zakłamanie.Sobolewski to klasyczny przykład !!!!!!!!
Facio Libre2021.07.7 11:41
PiS + PO = Jedne Zlo
robaczek2021.07.7 11:39
PIS TO GODNA REPREZENTACJA ZYCIOWYCH NIEUDACZNIKÓW ;] ................... taka prawda ;]
robaczek2021.07.7 11:38
DAJ DAJ DAJ DAJ DAJ DAJ DAJ DAJ ........................... bo nam sie należy!!! ..............bo my prawdziwi polacy!!!............................ JAREK!!! ...........................DAJ DAJ DAJ DAJ.......................................... modlitwa pisiureczka i pisiuśki
Anonim2021.07.7 11:15
Marx, Engels, Lenin, Bierut, Kaczyński. Galeria czerwonych kanalii.
Anonim2021.07.7 10:45
Przez przekrety ZUS-u mam 830zl emerytury za 30 lat pracy z wyzszymi jak uwczesna srednia zarobkami i zylem w czasach komuny gdzie rowniez byla progresja podatkowa. Wiec KOMUNA WRACA???? Kaczynskiemu rozum odebralo!
Anonim2021.07.8 11:25
Niskie emerytury to nie skutek jakiś "przekrętów", tylko tego, że LEWACTWO wmówiło kobietom, że macierzyństwo jest złe, rodzina jest zła bo to "przemoc", a kariera jest lepsza, bo tam nie ma żadnej przemocy tylko szacunek i uznanie XD.
BBBetonek2021.07.7 10:35
podnoszenie podatków dla dobrze zarabiających jest oczywistym błędem. to przypomina działania tusska i jego ekipy. Będzie prowadziło do omijania prawa i kolejnych patologii. Brawo wy.
Skrzypek na dachu2021.07.7 10:23
PiS klamie bo Pan Jaroslaw Kaczynski nigdy nie czytal" Basic Economics " Prof Thomas Sowell wyd 5 , 2019 .
katolicka deratyzacja Polski2021.07.7 10:36
Komuna i Konfederacja to kradziez pieniedzy od NARODU>
Skrzypek na dachu2021.07.7 10:43
Siedem lat PiS rzadzi a podatki skladki zusy oplaty abonamenty i waty ciagle rosna .
Emeryt2021.07.7 10:22
Niestety Prezes właśnie otrzymał kolejny cios. Senator Marek Martynowski, który od 2015 roku pełnił funkcję przewodniczącego grupy senatorów klubu parlamentarnego PiS zrezygnował z przewodniczenia grupie senackiej klubu parlamentarnego Prawa i Sprawiedliwości. Informację potwierdziła rzeczniczka prasowa PiS Anita Czerwińska w rozmowie z Interią.
Emeryt2021.07.7 10:20
Aż serce rośnie PIS realizuje wieczne ideały rewolucji robotników i chłopów. Jak dobrze wrócić znowu do ideologii Marksa i Engelsa.
Skrzypek na dachu2021.07.7 10:28
To chyba jakis ponury zart . Masz odemnie plus ujemny bo kazdy juz wie ze PiS udaje poboznych patriotow aby wprowadzac panstwowy socjalizm .
katolicka derartyzacja Polski2021.07.7 10:34
Tusk i Korwin RAZEM chca,zeby Polacy umierali z glodu na ulicy,a tuczyli sie komunisci i mssoni.
Skrzypek na dachu2021.07.7 12:54
To tylko w twojej glowie . W glowie , bo napewno sam to wymyslasz takie bezsens i bzdury .
sołtys2021.07.7 10:13
NIK: w 2020 r. rząd Morawieckiego zadłużył Polskę o tyle, o ile poprzednie rządy zadłużyły nas w ciągu 10 lat.
katolicka deratyzacja Polski2021.07.7 10:06
Jak mi szkoda red. Holeckiej z nogą w gipsie.
mamy glany i piżamy2021.07.7 9:53
Populizm i Socjalizm
Anonim2021.07.7 9:57
Dwa Kłamstwa i Spójnik.
katolicka deratyzacja Polski2021.07.7 9:58
Rasistowsko-nazistowska Konfederacja jest antykatolicka nie mniej niz Biedron.
Anonim2021.07.7 10:03
Masz jakiś kompleks na punkcie konfederacji czy jak?
robaczek2021.07.7 9:34
SOCJAL SOCJAL SOCJAL.......................................... PIS do jest dopiero LEWACTWO ;] .............. ale ciiiiiiiiiiiii ................ bo sie jeszcze suweren zorientuje ;]
katolicka deratyzacja Polski2021.07.7 9:53
PIS to narod polski,polskie dzieci ,i polskie Panstwo. Z kolei Konfederacja to tez narod,dzieci i panstwo,tyle,ze rosyjskie.
Skrzypek na dachu2021.07.7 13:20
Bierz szczepionke , bo czytac ksiazki nie pomoze .
Anonim2021.07.7 9:33
PIS=złodziejstwo,obłuda,zakłamanie.Sobolewski to klasyczny przykład !!!!!!!!
katolicka deratyzacja Polski2021.07.7 9:55
Konfederacja to milioner Korwin,ktory dostal majatek od Komuny.
cynik2021.07.7 9:25
Gospodarczo to chyba cała scena polityczna jest bardziej prawicowa od neomarksistowskeigo PiS.
katolicka deratyzacja Polski2021.07.7 9:56
Konfederacja zmienia znaczenia slow,podobnie jak KOD-omici i Tusk i wszyscy zdrajcy Polski.
cynik2021.07.7 10:20
Wymienione partie, ruchy społeczne i osoby kompletnie mnie nie interesują, podobnie jak Twoje problemy emocjonalne.
Anonim2021.07.7 9:25
Co ten pokurcz na kaczych łapach wie o pracy, zarabianiu, czy utrzymaniu rodziny?
Anonim2021.07.7 9:31
Wie tyle samo co Czołowi Politycy Opozycji.
Suweren2021.07.7 9:34
Jakoś nie jestem przekonany.
Anonim2021.07.7 9:45
Buhahhahahahaa 😁😂🤣😂😁 Kupowanie Whiskasa (a i to niesamodzielnie) to nie to samo co utrzymywanie rodziny.
Skrzypek na dachu2021.07.7 9:12
PiS afiszuje sie poboznym patriotyzmem ale to tylko przykrywka dla brak wiedzy na tematy gospodarcze bo naprawde nie znaja zadne inne podejscie do spraw ekonomicznych niz te prosto z agitpropki komuny , zabrac prywatne wlasnosc kazdemu i oddac dla panstwowego socjalizmu wszystko . Dzisiaj na takich pomyslach wzbogacaja sie tylko miedzynarodowe banksterzy globalisci korporacijnopanstwowe od ktorych Rzad PiS bierze pozyczki na siedem lat aby Polske zadluzuc na 37 lat . To nie jest zaden interes .
katolicka deratyzacja Polski.2021.07.7 10:02
Konfederacja prowadzi polirtyke gosodarcza w duchu mysli chasydzkiej z Talmudu,i mowi ,ze na tym polega prawica.
Uwielbiam Kaczyńskiego2021.07.7 9:01
Brawo, sama prawda. Popieram PiS i Jarka i będę głosował, żadna małpa tusk mnie nie pzekona nigdy!
Skrzypek na dachu2021.07.7 9:14
Chyba to jakis ponury zart , masz plus ujemny odemnie .
cynki2021.07.7 9:26
Czyli nic Cię nie zmusi do myślenia. Brawo! Idealny wyborca!
katolicka deratyzacja Polski2021.07.7 10:04
Tusk jest nazista niemieckim.
cynki2021.07.7 10:21
A Ty kim jesteś?
Roman2021.07.7 8:43
Takim nierobom jak Kaczyński, którzy nigdy nie zarabiali na swoje utrzymanie tak zwaną normalną pracą, łatwo przychodzi wsadzać łapę do nie swojej kieszeni. Społeczne przyzwolenie na zabieranie bogatszym od siebie kasy w postaci podatków płaconych według wyższej skali niż płaci się samemu jest rozumowaniem na zasadzie: dopóki mnie nie okradają, jest dobrze. Jest to mentalność zazdrosnego gnoma. Tacy jesteśmy.
PiS elektor2021.07.7 9:02
W tej sytuacji tusk też nigdy na siebie nie zarabiał, a jeszcze ile kradł. Dodatkowo wiek Kaczyńskiego i praca nadal budzi u prostych ludzi szacunek.
Anonim2021.07.7 9:15
Skoro coś wiesz o kradzieżach, to twoim obowiązkiem jest zawiadomienie prokuratury. Natomiast jeśli tylko po prostu pier.dolisz prawiczkowe dyrdymały, to podlegasz pod art. 212 KK. (pomówienie).
Do Anonima2021.07.7 9:40
Pan Tusk zarabial w Brukseli (m.in. donoszac na Polske), w Polsce wczesniej sprzeciwiał n pomocy dla polskich rodzin ) zarabiał tylko jako szef Rady Europy ponad 140 tys miesiecznie (niemowiac o innych płatnych zajęciach). Jeżeli to jest uczciwa praca na rzecz Polakow i sprawiedliwa zapłata (podczas gdy ci, ktorzy ciezko pracuja w budownictwie albo przy ciezko chorych z narazeniem swojego zycia zarabiaja zaledwie 2 tys) - to ja w to nie wierze. Poza tym, jego syn jako Józef Bąk pracował dla LIPNEJ firmy jak sam przyznal i był z tego dumny. Pan Kaczynski na Polske nie donosi, działa w polskim interesie -wiec jako polityk i Polak jest uczciwy, jako posel, prezes partii - zarabia tyle ile inni posłowie i politycy. I bardzo dobrze też, ze jako jedyny w polityce stara sie aby zarobki milionerow, ktorzy niewiele pracuja ale mnostwo zarabiaja (tacy jak Kulczyk, celebryci-milionerzy) i tych, ktorzy pracują cieżko jak niewolnicy za głodowe pensje nie byly tak rażąco niesprawiedliwe.
Anonim2021.07.7 10:04
Czyli żaden konkret, żale typowego nieudacznika że ktoś ma lepiej. Standard wśród wyborców PiS.
katolicka deratyzacja Polski2021.07.7 10:06
Konfederacja zawsze za Komuna,i z milionerami z masonskich Klubow Rotary,
Skrzypek na dachu2021.07.7 10:39
Siedem lat PiS rzadzi , a podatki skladki oplaty zusy i waty coraz to wyzsze .
Do Anonima z PO2021.07.7 11:09
Żadne żale - tylko mowa o sprawiedliwosci, czy uczciwosci (kiedys zachęcal do tego np Sokrates, Platon) - ale was to nie interesuje, oczywiscie wy jestescie za- Robta co chceta! A konkrety były - m.in Józef Bąk w lipnej firmie, czy dodam tez pana Slawomira Nowaka - z GRUPY PRZESTEPCZEJ KTORA UKRADLA WIELE MILIONOW (DOWODOW, NAGRAN, SWIADKOW JEST MNOSTWO i NA UKRAINIE I W POLSCE) - Z GRUPY PRZESTEPCZEJ KTORĄ PAN TUSK BRONI.
Anonim2021.07.7 8:42
To są brednie. Lewica jako taka jest tworem 0,001% NAJbogatszych ludzi na świecie, czyli bankierów. Służy temu, aby skutecznie rabować ubogich i blokować możliwość rozwoju klasie średniej. Robi to w prostacki sposób - szczując biedniaków na pseudo-bogatych średniaków. Jak Kaczyński dowali "klasie średniej od 4000 PLN brutto" to bankierzy będą uradowani.
Janusz prawdziwy2021.07.7 8:40
Donald Tusk ostatnio jak widac dobrze sie bawi odpowiadajac na pytania „dziennikarzy intelektualistow“TVP pochadzacych z Koziejdupkiszlacheckiej albo Sosnowkiprzylesnej , wyksztalconych w wyzszej szkole rolniczej w toruniu⚡️
katolicka deratyzacja Polski2021.07.7 10:08
Niemcy zachwyceni przedwczesnie ze swojego agenta,ktorego przyslali w PANICE.
Andrzej2021.07.7 8:35
Bogatsi płacą mniej? To po co jest drugi próg podatkowy? On powoduje, że bogatsi płacą więcej a nie mniej. No ale pisowska patola wszystko łyknie, a wszyscy inni są według kaczyńskiego złodziejami (ci zarabiający trochę powyżej 3 tys zł na rękę).
katolicka deratyzacja Polski2021.07.7 10:15
Konfederacja popiera milionerow komunistow i masonow oraz miedzynarodowe koncerny przeciwko Narodowi Polskiemu.
W Polsce ne ma "lewicy"2021.07.7 8:32
Jest jedynie stara żydokomuna i jej pomioty oraz PEDO-lewactwo. Jedni i drudzy nie mają nic wspólnego z "kwestiami socjalnymi", czy dbałością o uboższą część społeczeństwa. To jedynie opłacana agentura przez obcych nam kulturowo "nadludzi" i inne "narody wybrane" nastawione jedynie na ZARABIANIE na tubylcach poprzez OSZUSTWA. Lichwa się skurczyła, a przecież ONI muszą jakoś żyć...
Anonim2021.07.7 8:20
My, Żydzi znamy się doskonale na wszystkim. Mamy 30% Nobli. Nasz człowiek, Fritz Haber wynalazł Zyklon B ("Chemia niemiecka najlepsza"). Mamy więc prawo pouczać wszystkich, a najbardziej - polaczków. Eh, co byśmy bez tych polaczków zrobili? Geniusze potrzebują takich tłumoków, bo inaczej ich geniusz nie byłby taki wyrazisty. Geniusz ujawnia się dopiero na tle debili, a najlepiej a tle katolików, wyborców PIS-u i, oczywiście, heteronormatywnych.
AAAtomek2021.07.7 8:31
Hrabio, nakarmcie wilczura.
Hrabia2021.07.7 8:41
Pomijam już to, że ten wilczur zdechł w sam Jom Kippur ub. r. (ile razy można to przypominać?). Co najgorsze, był aktywnym członkiem PO, i to prominentnym. Poza tym popierał ruchy LGBT, a w kościele nie pojawił się ani razu. Nie żałuję go.
katolicka deratyzacja Polski2021.07.7 10:21
Komuna,Konfederacja i Zydzi RAZEM przeciw PIS-owi i narodowi polskiemu !
Anonim2021.07.7 8:15
Jak tam butki? Do pary? Ochrona pomogła?😁😁😁
Goj2021.07.7 8:21
Chodzi o butki Budki? Wyjaśnij, goj nie rozumieć.
Skrzypek na dachu2021.07.7 8:04
Ludzie nie dajcie sie nabrac bo jesli chodzi o podatki dla najbiedniejszych to PiS PSL Lewica i PO to jedno zlo . Zusy Vaty skladki i oplaty spadaja jak deszcz na uczciwych podatnikow aby utrzymac okraglostolowych politykow .
katolicka deratyzacja Polski2021.07.7 10:23
Konfederacja to masoni z Klubow przedsiebiorcow ROTARY,orraz koncerny miedzynarodowe,bo Polacvy moga zdychac,a Konfederacja sie WYZYWI.
AAAtomek2021.07.7 8:02
Ojej, sam Prezes wypełzł z bunkra! Czyli 5-dzień prawicowej sraxxxxxczki z powodu powrotu Tuska!
katolicka deratyzacja Polski2021.07.7 10:25
Tusk i Korwin to osobisci przyjaciele Putina.
POdPIS2021.07.7 8:01
W Polsce partie polityczne są błędnie zaszuflatkowane.Bo dlaczego najbardziej bolszewicka obok Razem partia PIS jest niby prawicą . Natomiast Czarzasty deklaruje się lewakiem a jest liberałem .
Anonim2021.07.7 8:05
Bo polak nie zna się na ekonomii, jedyne o czym może rozmawiać to światopogląd. Dlatego pis nienawidzący gejów i klęczący przed księdzem utożsamiany jest z prawicą, mimo że ekonomicznie jest to lewactwo w najgorszej postaci.
Anonim2021.07.7 8:19
My, Żydzi znamy się doskonale na wszystkim. Mamy 30% Nobli. Nasz człowiek, Fritz Haber wynalazł Zyklon B ("Chemia niemiecka najlepsza"). Mamy więc prawo pouczać wszystkich, a najbardziej - polaczków. Eh, co byśmy bez tych polaczków zrobili? Geniusze potrzebują takich tłumoków, bo inaczej ich geniusz nie byłby taki wyrazisty. Geniusz ujawnia się dopiero na tle debili, a najlepiej a tle katolików, wyborców PIS-u i, oczywiście, heteronormatywnych.
katolicka deratyzacja Polski2021.07.7 10:28
Konfederacja popiera milionerow komunistycznych i masonskich,zrzeszonych w Klubach Rotary,oraz koncerny miedzynarodowe. Liberalizm zawsze jest popierany przez satanistyczna masonerie,bo to jest przeciwienstwo moralnosci katolickiej.
ateusz2021.07.7 8:01
Najbogatszym, hahaha. Najbogatsi zarabiają po kilka / kilkadziesiąt milionów rocznie i żaden Polski Nieład ich nie ruszy, bo stać ich na wyprowadzanie dochodów za granicę. Polski Nieład to dorzynanie klasy średniej żyjącej z ciężkiej i uczciwej pracy kosztem patologii na socjalu. Wszystko tylko dlatego, że klasa średnia nie głosuje i nigdy nie będzie głosować na pisowskich bandytów - w przeciwieństwie do patologii.
katolicka deratyzacja Polski2021.07.7 10:30
Konfederacja opera sie na masonskich przedsiebiorcach z Klubow Rotary ,i mowi ,ze to klasa srednia. Masoni z Konfederacji WON ZA DON,antypolska holoto.
Anonim2021.07.7 7:54
Całe to pisowskie podnoszenie podatków najbogatszym skończy się tak, że te kilka procent najlepiej zarabiających i tak sobie poradzi albo przeniesie się do rajów podatkowych, głupia tłuszcza najbiedniejszych będzie się cieszyć że "w końcu zabrali tym złodziejom", a klasycznie najbardziej po d*pie dostanie garstka raczkującej klasy średniej (przez pis wycenianej na 5000 brutto xDDDDD).
abc2021.07.7 7:59
Jeśli przeniosą się do rajów podatkowych to nie będą złodziejami?
Anonim2021.07.7 8:02
Nie, niby dlaczego? Będą płacić podatki, tylko niższe i w innym kraju.
Q2021.07.7 8:54
Tylko PIT. Jeśli mieszkasz w PL, to kupujesz w PL i płacisz VAT w PL. A VAT to większość przychodów do budżetu.
katolicka deratyzacja Polski2021.07.7 10:10
Ci najbogarsi to sa w100% Komuna albo masoni. PASZOL WON ZA DON,holoto !
CHŁODNYM OKIEM EUROPEJCZYKA2021.07.7 7:51
To ostatnia i już bardzo rozpaczliwa szarża Tuska przerażonego wraz z pełowskim motłochem tym co wydarzy się w śledztwie Nowaka. Jego przyjazd miał być swoistym zapewnieniem ferajny "jestem, czuwam nad wszystkim, spokojnie". Po to przyjechał do Polski ale już widać, że zupełnie nie wypaliło i teraz Tusk leci na oparach. Gęba wykrzywiona złością, na niej piana wściekłości i kłamstwa. Strofowanie dziennikarzy o czym maja pisać i jakie pytania zadawać rozpaczliwe. Nie witają go tu oczekiwane szpalery ludzi z kwiatami. Za to wszędzie gdzie się pojawi zwykli ludzie od razu spontanicznie wytykają mu patologię lat jego rządów. Naród pamięta i OFE, i podwyższanie wieku emerytalnego, i drożyznę, likwidację stoczni, i tylko ciepłą wodę w kranach dla zwykłych Polaków etc. I zapewnienia Kopacz, że bratersko wraz z sowietami przekopuje ziemię w poszukiwaniu szczątków ofiar na miejscu katastrofy w Smoleńsku a potem jej zdjęcia z kieliszkiem szampana w kostnicy z sowieckim wytatuowanym lumpem. I to, że jego czołowy finansista Rostowski uważał, że "piniendzy ni ma i nie bedzie" a wszyscy wiedzieli, że ich [podatki są rozkradane. A teraz okazuje się, że jest odwrotnie i wystarczyło jedynie nie kraść. Tak więc to się dla bandy z PO w końcu bardzo źle skończy i widać to na każdym kroku. Dowody w sprawie Nowaka od skrytek na pieniądze w nogach od stołów - jak widać w kolejnych konferencjach - nie tyle twarde co wręcz stalowe. Czeka nas interesujący spektakl z pogrzebem PO włącznie. Tusk zresztą już wygląda jak potencjalny nieboszczyk, ślepia wytrzeszczone, grymas na pysku. Tak na pewno nie wygląda człowiek mający cokolwiek ożywić. Tak jedynie wygląda zwiastun pogrzebu. I po hucznych latach rozwrzeszczanej PO teraz pora na jeszcze bardziej huczny jej pogrzeb.