„Kaczyński skończy jak Ceaușescu” – transparent z takim hasłem wznoszono wczoraj na proteście w Gdańsku, w obecności prezydent Aleksandry Dulkiewicz. „Będziecie zadowoleni z krwią na rękach?” – pyta prezydent Gdańska serwis Gdańsk Strefa Prestiżu.

W czwartek Trybunał Konstytucyjny potwierdził nadrzędność Konstytucji RP wobec prawa unijnego. Tę oczywistą decyzję sędziów natychmiast podchwyciła totalna opozycja, aby zbić na wyroku polityczny kapitał. Politycy opozycji próbują przekonać Polaków, że uznanie nadrzędności własnej konstytucji to krok w kierunku Polexitu, do którego ma dążyć Prawo i Sprawiedliwość. Wczoraj w wielu polskich miastach odbyły się protesty przeciwko orzeczeniu TK. Jeden z takich protestów miał miejsce w Gdańsku. Udział wzięła w nim prezydent Aleksandra Dulkiewicz.

Uczestnicy mieli polskie i unijne flagi oraz transparenty z hasłami: „Zostaję w Europie”, „Szlaban dla PiS”. Zostajemy w UE”, „Kradniecie nasze pieniądze, ale nie ukradniecie naszej wolności”.

Pojawił się też skandaliczny transparent z napisem „Kaczyński skończy jak Ceaușescu”. Nicolae Ceaușescu to rumuński dyktator stracony w 1989 roku.

„Aleksandro Dulkiewicz, do tego Pani wzywa? A może niech Kaczyński skończy jak Adamowicz? To samo, tylko forma inna. Będziecie zadowoleni z krwią na rękach?”

- pyta serwis Gdańsk Strefa Prestiżu.

kak/tvp.info.pl