10.12.20, 13:17fot. yt/pis

Kaczyński: Wierzę w umiejętności Morawieckiego

W Brukseli rozpoczął się szczyt Unii Europejskiej. Premier Mateusz Morawiecki wraz z innymi przywódcami państw członkowskich podejmie negocjacje dot. tzw. mechanizmu praworządności. W sukces premiera wierzy prezes PiS Jarosław Kaczyński, który przyznając, że sytuacja jest trudna, wskazuje na umiejętności negocjacyjne szefa polskiego rządu.

Na dzisiejszym posiedzeniu Rady Europejskiej przywódcy zajmą się propozycją porozumienia, jaką ws. tzw. mechanizmu praworządności wypracowały Polska, Węgry i niemiecka prezydencja. Propozycja ta zakłada przyjęcie rozporządzenia o mechanizmie praworządności bez żadnych zmian, ale dołączenie dodatkowej deklaracji, która ma zagwarantować bezpieczeństwo tego rozwiązania. Dzięki tej deklaracji mechanizm nie będzie mógł być nadużywany jako narzędzie politycznego nacisku.

Na porozumienie muszą teraz zgodzić się kraje, które wcześniej twardo opowiadały się za warunkowością, w tym przede wszystkim Holandia. Choć porozumienie wciąż jest niepewne, w sukces premiera Mateusza Morawieckiego wierzy Jarosław Kaczyński.

- „Wierzę w umiejętności negocjacyjne premiera Mateusza Morawieckiego, bo doskonale się w tej dziedzinie sprowadza. Mamy dobry, mocny układ z premierem Węgier Viktorem Orbanem, jest tam też bardziej letnie, ale jednak dość wyraźne poparcie niektórych innych państw i w związku z tym może być nie najgorzej” – powiedział prezes PiS.

kak/PAP, niezależna.pl

Komentarze

Anonim2020.12.10 16:20
Kolejna ustawka lichwiarzy, a frajernia dalej nic nie rozumie, i kipi z emocji?
Anonim2020.12.10 15:14
To dlatego zmieniono Premier Szydło na Morawieckiego, bo p. Szydło wstała by od diabelskiego stołu rozmów?
Anonim2020.12.10 15:11
Plan szatana. Słuchajcie, i czytajcie mądrych ludzi. Ambasador Krzysztof Baliński. Polak. POLSKA czy POLIN❓ PRZERAŻAJĄCE fakty o relacjach polsko-żydowskich .... https://www.youtube.com/watch?v=8uwJ38R5csM
Anonim2020.12.10 15:09
„z obu tygrysów zostały futrzane dywaniki” - celnie w punkt, i to wszystko w temacie, dalszego wstydu oszczędźcie Premierzy Polakom!
Anonim2020.12.10 15:15
ludzie mówią, Izrael to słoneczny i piękny kraj
man.of.Stagira2020.12.10 14:08
Negroidalny (‘taka murzyńskość’) komentator 24-h / 7 days a week na forum fronda.pl -: „Zdeklasowany w młodości drobnomieszczanin (prekariat – m.o.S), nie posiadający ani zawodu (ksiądz bez sutanny –m.o.S), ani pozycji społecznej (‘wykładowca’ –m.o.S), dobrowolny uciekinier z ojczyzny (oikofob i ‘wnuczek z Wehrmachtu’ –m.o.S), której nienawidził, jak nienawidzi się słabości, jeśli nie można jej przeciwstawić własnej siły (‘polskość to nienormalność’ –m.o.S). Ani zawodu, ani stanowiska, ani majątku (zadłużenie –m.o.S), a do tego wątpliwe pochodzenie, i to ze strony ojca (UB + NKWD). Zapewne ‘Mein Kampf’ jest utworem w wielu partiach mocno zafałszowanym. Ale żal i gorycz przeradzające się w nienawiść do swojego środowiska –i tego, z którego wyszedł, i tego w jakim przyszło mu się znaleźć –przebijają wyraźnie z pierwszych rozdziałów książki i nie są na pewno fałszywe.” // Źródło; ‘Państwo stanu wyjątkowego’. Franciszek Ryszka, Ossolineum 1985
AAAtomek2020.12.10 13:38
(PiS & FIDESZ) 2 : 25 (UE) czyli jak zwykle, wielkie zwycięstwo PiS i FIDESZ!
Anonim2020.12.10 13:42
Ostatni raz taki "kompromis" we wrześniu 1939 roku podpisywaliśmy, ale wtedy to się jakoś inaczej nazywało... Też na "k".
Polonia Semper Fidelis2020.12.10 13:35
Uwaga! Nasz stary znajomy "Anonim" (czasem AAAtomek) oraz tenże pod wieloma innymi nickami jest chory z nienawiści i pogardy do chrześcijaństwa, Kościoła i Polski. To beneficjent starych układów rządów PO, który nie może pogodzić się z nieodwracalnością obecnych rządów. Maniacko wieszczy ich upadek, w co zresztą sam nie wierzy. Bluźnierstwa są dla niego jak narkotyk dla ćpuna lub alkohol dla pijaka - przynoszą mu złudne wrażenie ulgi. Ale potem następuje eskalacja jego choroby i bluźnierczy, pełen bełkotu cykl się powtarza ze zdwojoną siłą. Brak reakcji administracji Frondy na jego chamstwo i bluzgi to oczywisty skandal, ale na nich nie ma rady – udają głuchych. Może mają z nim jakąś cichą umowę? Nie wchodźcie więc z żadne słowne przepychanki z tym typem, bo jemu właśnie o to chodzi. To jest sadomasochista, który obrażany czuje lubieżną satysfakcję. W jego przypadku logika nie działa. Jego „argumenty” to Talmud w czystej postaci – pokrętny, złośliwy, pełen fałszywych oskarżeń. Dobro wywołuje w nim furię. Skandale, prawdziwe, naciągane lub wręcz urojone go cieszą. Niech więc prowadzi ten swój maniacki, bełkotliwy dialog sam ze sobą. To żałosny, nieszczęśliwy, godny politowania typ, któremu bardzo śpieszy się do piekła i rad by tam zaciągnąć też innych.
AAAtomek2020.12.10 13:39
Pan Hrabia taki dzisiaj aktywny... :D
Anonim2020.12.10 13:44
Samo wkur..nie prawiczków jest już nagrodą, ale to miłe kiedy ktoś dostrzega i nagradza nasz trud. Razem z kolegą jeszcze raz dziękujemy.
Jaka jest różnica pomiędzy światami2020.12.10 13:28
Bożego Narodzenia a żydowskiego Chanuka? Tak wygląda choinka w NYC. https://www.rockefellercenter.com/holidays/#christmas-at-rockefeller-center
Jaka jest różnica pomiędzy światami2020.12.10 13:27
Bożego Narodzenia a żydowskiego Chanuka? Tak wygląda żydowska Menorah (a raczej manure) w NYC. - https://www1.nyc.gov/events/lighting-of-the-worlds-largest-menorah-manhattan/83355/1
Kaczyniak2020.12.10 13:26
Wieriu w tiebia, daraguju padrugu maju…
gracz2020.12.10 13:26
Boś głupi.
Jaka jest różnica pomiędzy światami2020.12.10 13:26
Bożego Narodzenia a żydowskiego Chanuka? Tak wygląda choinka w NYC. https://www.rockefellercenter.com/holidays/#christmas-at-rockefeller-center