16.01.15, 08:03fot. YouTube

Kamil Durczok do cna skompromitował premier Kopacz!

W środę wieczorem w zaprzyjaźnionej telewizji TVN24, premier Ewa Kopacz miała mieć ekskluzywny wywiad przeprowadzony przez redaktora Kamila Durczoka, który miał przekonać opinię publiczną, że program likwidacji kopalń na Śląsku jest tak naprawdę programem ratowania miejsc pracy w tym regionie.

Tak to chyba było przygotowane, aż tu nagle dziennikarz do tej pory przyjaźnie nastawiony do polityków Platformy, zdecydował na prawdziwą rozmowę z szefową rządu i w ten sposób obnażył jej niekompetencję do cna.

Pytania były oczywiste dotykające istoty proponowanej „reformy” między innymi czy to likwidacja kopalń czy ich wygaszanie, dlaczego akurat te 4 kopalnie skoro w niektóre z nich inwestowano w ostatnich latach setki milionów złotych, dlaczego dopiero teraz skoro Kompania Węglowa miała już straty w poprzednich latach, o fachowców z Platformy, którzy zasiadali w kolejnych pięciu zarządach spółki i byli przenoszeni „za karę” do zarządów innych spółek węglowych, o wsparcie górnictwa ze środków europejskich (skoro Niemcy takie wsparcie wynegocjowali), wreszcie o strategię rządu wobec górnictwa i w konsekwencji energetyki opartej na węglu.

Premier Kopacz ruszyła z animuszem do wyjaśniania tych wszystkich spraw ale im dłużej i coraz bardziej nerwowo odpowiadała na pytania, tym bardziej się pogrążała i obnażała swoja niekompetencję.

Z odpowiedzi wynikało, że jej zdaniem nie będzie likwidacji kopalń, bo będą przekazane do spółki restrukturyzacyjnej a ta przy pomocy środków publicznych uratuje w nich miejsca pracy, że wprawdzie jej rząd jest kontynuatorem dwóch rządów pod wodzą premiera Tuska ale ona odpowiada za wszystko dopiero od października poprzedniego roku, że na kolejne nominacje w spółkach węglowych nie miała wpływu, wreszcie, że zgoda na zaostrzenie polityki klimatycznej wyrażona przez nią na październikowym szczycie w Brukseli nie ma żadnego wpływu na sytuację polskiego górnictwa i w konsekwencji energetyki opartej na węglu.

Na początku spokojny zwykle red. Durczok z coraz większym zdumieniem słuchał tych odpowiedzi, później coraz bardziej poirytowany zadawał dodatkowe pytania doprecyzowujące ale kolejne odpowiedzi premier Kopacz i jemu uzmysłowiły, że rozmawia z osobą nie mającą pojęcia o czym mówi.

Wywiad był pilnie śledzony przez dziennikarzy zajmujących się na co dzień ekonomią, górnictwem, energetyką, a komentarze ukazujące się podczas jego trwania na jednym z portali społecznościowych nie zostawiają wątpliwości, że niewiedza premier Kopacz została obnażona do cna.

Redaktor Hytrek-Prosiecka z TVN24 BiŚ napisała tak „ja już nie wiem czy tej Kobiecie współczuć, czy zacząć płakać, czy się śmiać… czy nie wiem co”.

Z kolei redaktor Baca-Pogorzelska skomentowała ten wywiad tak „jeżeli premier nie rozumienie programu pełnomocnika to jak ma go zrozumieć górnik, Śląsk i cała PL? Teoria chaosu na maksa…”.

Wreszcie redaktor Piotr Maciążek napisał o wywiadzie tak „bezpieczeństwo energetyczne Polski w ciągu najbliższych 30 lat będziemy opierać na węglu. Naprawdę nie rozumie co wynegocjowała na szczycie klimatycznym?”

Kompromitacja na całego i tylko do wyjaśnienia pozostaje czy to co się stało w środę w studiu TVN24, to tak przez przypadek czy też redaktora Durczoka, ktoś do takiego, a nie innego sposobu przeprowadzenia wywiadu z premier Kopacz skłonił?

Ponieważ w takich sprawach raczej przypadkowo nic się nie dzieje, to być może ten wczorajszy wywiad był sygnałem do rozpoczęcia operacji zmiany premiera od jakiegoś czasu rozważanej przez ośrodek prezydencki przy wsparciu niektórych czołowych polityków Platformy.

Zbigniew Kuźmiuk

Komentarze

anonim2015.01.16 9:12
@existenZ Durczok prawakiem? Bardzo ciekawe...
anonim2015.01.16 9:19
Albo w Durczoku obudził się lokalny patriotyzm i miłość do Śląska, albo salon spisał już lawirantkę Kopacz na straty i szykuje się do zmiany premiera...
anonim2015.01.16 9:20
@existenZ Jak widać nie tylko wg. prawactwa bo trudno o to posądzać wymienione w artykule osoby. Masz coraz trudniejsze zadanie więc lepiej się upewnij z jakiego dzisiaj masz ćwierkać klucza. Wyskoczysz przed szereg i premia zniknie.
anonim2015.01.16 9:32
Dlaczego nikt nie mówi prawdy o tej kobiecie, że jest to zwykła szmata której nie warto słuchać.
anonim2015.01.16 9:52
No to kiedy wymiana premierzycy?
anonim2015.01.16 10:13
Durczok jest ze Śląska, pewnie dlatego nie może spokojnie słuchać Kopacz, którą chyba podejrzewa o złe zamiary. Ewa zrobi co jej każą, potem dostanie posadkę w EU, jak jej poprzednik ?
anonim2015.01.16 10:38
Pani Kopacz chce uwolnić górników od ciężkiej pracy pod ziemią a ci zamiast być jej wdzięczni, zamiast ją podziwiać że tak pięknie sie prezentuje w gazetach to jeszcze mają jakieś pretensje To retoryka psiapsiółek pani premier:)
anonim2015.01.16 10:46
@existenZ Durczok mówić tego nie musiał bo do tego (chcąc,nie chcąc) doprowadził. Reszta twojej wypowiedzi to demagogia.Trzeba być głupim jeżeli się przypuszcza że problem górnictwa załatwi sie w tydzień, lub dać się podpusić by w ten sposób postępować.
anonim2015.01.16 11:27
"ekskluzywny wywiad" - nie kompromituj się panie Kuźmiuk...
anonim2015.01.16 11:33
@existenZ: Wybacz, ale Twoje wypowiedzi brzmią jak opłacona propaganda. To naprawdę nie działa. Kuźmiuk przynajmniej argumentuje...
anonim2015.01.16 12:24
Pani skrobacz została przeznaczona na odstrzał
anonim2015.01.16 15:03
ona lata jak gołębica, bo głupota dodała jej skrzydeł
anonim2015.01.16 18:58
Cały czas piszemy. Przyczyną likwidacji kopalń jest dostosowanie się do dyrektyw gazów cieplarnianych. Przez osoby polityczne w holdingach doprowadza się do nierentowności kopalń.
anonim2015.01.19 22:20
Janusz. Wiele osób sądzi, że PO to ciągle partia. Owszem tylko formalnie. Faktycznie PO stała się korporacją interesów, zależności biznesowo-towarzyskich. Konsorcjum tworzone latami, w którym ścisłe kierownictwo decyduje o obsadzie stanowisk w spółkach skarbu państwa itd. Zresztą warto się przyjrzeć funkcjonowaniu itd. Kto zna się na gospodarce i śledzi afery z ostatnich lat i ich wynik, ten wyciągnie wnioski.
anonim2015.01.23 6:59
Gier operacyjnych ciąg dalszy. Cel: Kopacz do likwidacji. @existenZ: przeczytaj uważnie tekst a później swój wpis i znajdź coś co je łączy (uwaga, to trudne!)
anonim2015.01.23 7:04
@afrank - również nie trawię Kopacz i chcę aby wyleciała wraz z całą Platformą ale nie godzi się używać słowa "szmata". To poziom wypowiedzi niejakiego Szalonego Stefana czyli dno kompletne.