05.03.20, 08:34Zdjęcie ilustracyjne/YT/Telewizja Republika

„Kanapki wyborcze” PO z banknotami w środku. Czy sprawa Gawłowskiego pociągnie Arłukowicza i innych?

Problem łapówkarstwa i korupcji za czasów rządów PO/PSL osiągnął granice dotąd niespotykane w powojennej Polsce. „Taśmy prawy” zaczęły odkrywać zapewne tylko część afer, ale dały jakiś początek wyobrażeń o tym, co się działo w Polsce i z jaką skalą nadużyć finansowych mieliśmy do czynienia.

Przyjmowanie łapówek „kanapek” tak opisuje Tomasz P. podczas zeznań:

- Krzysztof B. przyniósł mi 200 tys. zł w reklamówce i powiedział, że to kanapki, a kanapkami trzeba się dzielić

Tomasz P., członek PO i były dyrektor Zarządu Melioracji i Urządzeń Wodnych w Szczecinie wczoraj w Sądzie Okręgowym obciążył swoimi zeznaniami senatora Stanisława Gawłowskiego oraz kilkadziesiąt innych osób. Tym samym przyznał się do winy w związku z ustawianiem przetargów.

Był człowiekiem Pawła Gawłowskiego, kiedyś sekretarza generalnego Platformy Obywatelskiej. Po złożeniu zeznań stał się jednym z największych wrogów Gawłowskiego.

Tomasz P. został aresztowany przez ABW w czerwcu 2014 roku i zdecydował się na współpracę z prokuraturą.

Z zeznań Tomasz P. wynika także, że Paweł Gawłowski miał być także sponsorowany przez biznesmena Bogdana K. ps. Bodzio, który jest również oskarżony w aferze melioracyjnej. Gawłowski i biznesmen mieli razem jeździlić na egzotyczne wycieczki do Meksyku i Australii.

Wspomniane „kanapki wyborcze”, zgodnie z zeznaniami Tomasza P. miał też otrzymywać Bartosz Arłukowicz oraz kilkadziesiąt innych osób.

 

mp/gazeta polska codziennie

Komentarze

Czesc kotku2020.03.5 16:29
Cześć kotku, szukasz seksu, przelotnej znajomości lub związku? Nie czekaj tylko dołącz do nas na www.lexlale.com.pl Tysiące samotnych kobiet czeka aż wreszcie ktoś zrobi krok w ich kierunku! Specjalny lokalizator pomoże Ci znaleźć Twoją kobietę w zasięgu co do 10km Nie daj im czekać tylko dołącz już teraz!
taka prawda2020.03.5 13:09
Czy fronda jest jeszcze organem katolickim czy raczej agenturą miejskiej kanalizacji,BO SAMA GNOJWKA U WAS
sztab wyborczy PO2020.03.5 11:10
Stasiu trzymaj się - pij sok z buraka ze świnkami-ruble dukatowe
Piotr Nowak2020.03.5 10:43
Kidawa, Butka i Mucha mówią, że wiedzą jak wygrań wybory prezydenckie. Na razie nieźle im idzie ! Kidawa ma do pomocy Butkę i Tuska (nie wiem dlaczego nie zwerbowali Muchy, która też wie jak się wygrywa), Ssok z buraków, otne bojówki, a nawet farmę trolli w Inowrocławiu, którzy dwoją się i troją, ae nie w propagowaniu programu wyborczego lech w sianiu nienawiści przeciwko PIS i obecnemu prezydentowi. No ale jak tu pomagać jak sama kandydacica nie potrafi czytać i myśleć ?! Tu nawet Ssok z buraków nie pomoże ! eszczyna, jedna z najgłupszych PO-sełek żąda, aby 2 MLD zł PIS przekazał na onkologię zamiast TVP. Pani Leszczyno, wygrajcie sobie wybory, to zamiast żądać będziecie dawać ile chcecie !!! Wiecie co ludzie ?! Tam w tej formacji nie ma już normalnych ludzi ! To same zajoby !!!
MT2020.03.5 9:45
Do nawiedzonej Urszuli: 1. Bredzisz bzdury. Jak zwykle. Wskaż więc personalnie oszustów i łapówkarzy w PIS. Takich przynajmniej, wobec których postawiono już zarzuty karne. A jeszcze lepiej, wskaż takich, wobec których nie postawiono a wiesz, że powinny być postawione. 2. Twoje stwierdzenie, że okradają nas wszystkie partie rządzące to oczywista "ucieczka w bok" od faktycznych proporcji obrazujących niezbicie, które partie okradały, a które okradają nas bardziej, a które mniej. Taka postawa wobec faktów dowodzi jedynie Twojej wściekłości, że w kontekście złodziejstwa częściej mówi się o partiach, które darzysz polityczną sympatią. Cóż, rzeczywistości i faktów - podkreślam: faktów - nie da się tylko propagandowo zakrzyczeć. Ludzie sami wyciągają wnioski i nie potrzebują podpowiadaczy. 3. Oczywiście, można żyć skromnie czy nawet ubogo lecz uczciwie. Problem ze zrozumieniem tego zawsze będą miały osoby, którym trudno pogodzić się, że "swoi" kradli więcej niż "obcy". I że teraz to ci "obcy" zamykają za złodziejstwo i "swoich" i "obcych". Przy czym, tych "obcych" jest teraz do zamknięcia zdecydowanie więcej, bo ci "obcy" kradli i więcej i częściej. No i ci "swoi" - gdy rządzili - zupełnie nie chcieli pozamykać tych "swoich", o których wiedzieli, że kradną.
ja bym dał im 500% plus2020.03.5 11:12
Podam Ci według tej maniery Panie MT 40 i 4: „Zero podniesione do potęgi pozostaje zerem”.
Urszula2020.03.5 14:51
To są wasze metody: zaprzeczanie wszystkiemu co wam jest niewygodne. Ile tu już było podanych przykładów pisowskiego złodziejstwa, a wy ciągle - nic się nie stało, Polacy, nic się nie stało. Nie chce mi się pisać, nie chce mi się szukać, ale specjalnie dla ciebie @MT będę gromadzić wszystkie przestępcze działania PiS. Sam zresztą możesz poczytać tu: https://natemat.pl/254755,jakie-afery-wybuchly-za-rzadow-pis-skoki-getback-drugie-pensje https://www.wiesci24.pl/2018/11/08/lista-100-afer-pis-solidarnej-polski-oraz-polski-razem-oto-obraz-dwoch-rzadow/ Czy za aferę SKOK ktokolwiek poniósł odpowiedzialność? Prokuratura albo umarza śledztwa albo odmawia ich wszczęcia jeśli dotyczy ona ludzi PiS. Przecież Ziobro nie będzie występował przeciwko kumplom. Jeśli jakikolwiek prokurator odważy się postąpić wbrew temu to automatycznie wylatuje z roboty. Bądź choć raz uczciwy, choćby przed sobą. I mam radę - nie pisz o kimś, że jest wściekły czy coś w tym stylu bo ja nawet o tym nie pomyślałam, że mogę być wściekła z jakiegoś tam powodu, który dotyczy PiS. To co piszesz jest głupie i infantylne. Myślę, że to ty się wściekasz bo chyba nie wpadłeś na taki pomysł przy okazji dłubania w nosie. Głodnemu zawsze chleb na myśli. Nic nie poradzisz - PiS kradnie znacznie bardziej i łamie prawo, które sam tworzy, ale nie pod siebie. Jeśli to prawo zaczyna dotykać pisiorów to jest bezczelnie łamane. Taka jest prawda.
Urszula2020.03.5 9:35
A nie mogła Fronda wcześniej o tym napisać? Chętnie bym przyjęła te kanapki wyborcze. Co mi z tego, że teraz to piszecie. Lepiej napiszcie jak jesienią PiS będzie się tłumaczyć z deficytem, jakie tricki stosuje Morawiecki aby wyglądało, że budżet jest zrównoważony oraz jakie koszty poniesie społeczeństwo tym pisowskim eksperymentowaniem z budżetem państwa. O tym nie napiszecie tak jak nienapiszecie o żonie Ziobry i o tym, że Ziobro pobiera 4 pensje choć nie ma do tego prawa. Złodziejstwo w białych rękawiczkach zawsze będzie złodziejstwem , a złodziej złodziejem. Ziobro sam wymyśla prawo, którego nie przestrzega.
Topek2020.03.5 10:41
Ty Urzula, a jak tam raś ? Dzałołs cosik cy gar nichts ?! No to zabierz sie do roboty, a nie pieprz tukej gupot !!!
Urszula2020.03.5 14:31
A ty, penisie, coś się przyssał do mnie. Zakochałeś się czy jak? A paszoł mi won, hasioku. Czepiło się gooowno okrętu i mówi "płyniemy". Weź sie odpieprz nieuku bo mi przynosi ujmę sam fakt, że piszesz pod moim postem. Cziuczieła.
Nina2020.03.5 9:22
PO to była i jest Przestępcza Organizacja zmiana nazwy na KO to Kontynuacja Oszustów.
Dam2020.03.5 8:59
"Córką leśniczego" się jakoś nie chcieli zająć, mimo że zostało to nagrane i poszło w świat. No ale są równi i równiejsi. A wobec prawa wszyscy powinni być równi.
Michnik ze Szwecji2020.03.5 9:12
Stanisław Gawłowski-senator pod zarzutami.Marszałkissimuss Senatu pretenduje,brał tylko koperty w prywatnym gabinecie.Wszyscy równi wobec prawa.Pokrętny ten komentarz.
Urszula2020.03.5 9:22
Może dla odmiany poszukasz oszustów i łapówkarzy w PiS? Nie ma takich? Aha, bo oni nazywają to "bo nam się należy". I kradną ile wlezie bo wiecznie przy korycie nie będą. Bądź obiektywny i zauważ, że okradali i okradają nas, zwykłych szarych obywateli, po kolei wszystkie rządzące. Czy to PO czy PiS czy SLD, każdy myślał tylko o sobie i o tym jak urządzić (dać koryto) swoim kumplom, rodzinom i znajomym królika. Dlatego zwykły Polak jest biedny obok żyjących nowobogackich. I kto by nie rządził ten będzie myslał przede wszystkim o swoim interesie wykorzystując do tego ogłupione społeczeństwo.
Korwin i Braun to idioci2020.03.5 9:31
Który z PIS jest łapówkarzem??podaj a nie insynuuj ty dziewko wszeteczna
MT2020.03.5 9:42
1. Bredzisz bzdury. Jak zwykle. Wskaż więc personalnie oszustów i łapówkarzy w PIS. Takich przynajmniej, wobec których postawiono już zarzuty karne. A jeszcze lepiej, wskaż takich, wobec których nie postawiono a wiesz, że powinny być postawione. 2. Twoje stwierdzenie, że okradają nas wszystkie partie rządzące to oczywista "ucieczka w bok" od faktycznych proporcji obrazujących niezbicie, które partie okradały, a które okradają nas bardziej, a które mniej. Taka postawa wobec faktów dowodzi jedynie Twojej wściekłości, że w kontekście złodziejstwa częściej mówi się o partiach, które darzysz polityczną sympatią. Cóż, rzeczywistości i faktów - podkreślam: faktów - nie da się tylko propagandowo zakrzyczeć. Ludzie sami wyciągają wnioski i nie potrzebują podpowiadaczy. 3. Oczywiście, można żyć skromnie czy nawet ubogo lecz uczciwie. Problem ze zrozumieniem tego zawsze będą miały osoby, którym trudno pogodzić się, że "swoi" kradli więcej niż "obcy". I że teraz to ci "obcy" zamykają za złodziejstwo i "swoich" i "obcych". Przy czym, tych "obcych" jest teraz do zamknięcia zdecydowanie więcej, bo ci "obcy" kradli i więcej i częściej. No i ci "swoi" - gdy rządzili - zupełnie nie chcieli pozamykać tych "swoich", o których wiedzieli, że kradną.
resor2020.03.5 11:27
banaś et consortes, igor m. -sam się przyznał, szajka misiewiczów. Nie ma ich kto teraz ścigać, chyba tylko idiota wierz, że zerro będzie swoich sadzał. No chyba, że sprawa jest baaardzo gruba i oczywista.
Dam2020.03.5 11:48
Krzysztof B. - uniknie kary, bo wsypał swojego kolegę z PO https://szczecin.wyborcza.pl/szczecin/7,34939,24301222,obciazajacy-gawlowskiego-byly-dzialacz-pis-uniknie-kary-za-lapowki.html Igor M. - brał łapówki, które szły na kampanię PIS https://wiadomosci.dziennik.pl/wydarzenia/artykuly/594315,wyrok-dla-b-prezydenta-radomia-min-za-lapowki-na-rzecz-pis.html Z resztą nawet fronda co chwilę pisze, że prokuratora stawia zarzuty komuś z PISu.
ktoś tam2020.03.5 9:45
Wiem, wiem... macki Ziobro sięgały gdzie trza i nie trza już w 2014 r. A jak to jest nagranie dla TVN i "GW", "to bez kozery" i wcześniejszych lat...
Wyborca2020.03.5 8:56
Nie zapomnijcie przed wyborami o dowodach osobistych waszych babci moherowych
anonim2020.03.5 8:54
nie cieszyłbym się tak, za parę lat okarze się, za takimi samymi prawami rządziło się także i PiS, pierwsze sygnały są już publikowane w internecie '
Michnik ze Szwecji2020.03.5 9:10
Okaże się pisze się w taki sposób,no chyba,że jesteś z Platformy Obywatelskiej,oni mogą pisać jak chcą dla dobra Polski oczywiście.
Korwin i Braun to idioci2020.03.5 9:30
W peło to durnie i przestępcy pijacy i złodzieje
anonim2020.03.5 8:51
rządzą nami służby PRL-u i KOR-owski szajc to nie może dobrze się skończyć
polak2020.03.5 8:50
komitet wyborczy Sok z Buraka kidawy błońskiej opublikował nowe hasło ---NASZA PREZYDENT I MAFIA P-EŁ-O DOPROWADZĄ POLSKĘ NA UBÓSTWA DNO
jula2020.03.5 8:48
A co tuzy PO/KO na to? Nic zupełnie nic, nie ma tematu. Jeszcze trochę i zeznania w sądzie (przy akceptacji tegoż) będą naruszeniem prywatności oskarżonego, To PO/KO właśnie,odwracanie pojęć i likwidacja pojęcia: prawdy i wstydu.
anonim2020.03.5 8:37
Witold Gadowski ujawnia rzeczy po których powinno się zakotłować? Komentarz Tygodnia: Prezent za 200 milionów… Kulisy youtube.com/watch?v=_BMOZDWzjXE
Korwin i Braun to idioci2020.03.5 9:28
Zakotłowało ci sie w durnej głowie
anonim2020.03.5 8:36
Złoża naturalne - NARODU! Naturalnie. Aleksander Jabłonowski z. Ujazdowski youtube.com/watch?v=5ozl2VNp8So