27.01.15, 13:09Rtm. Witold Pilecki z żoną (fot. Ipn.gov.pl)

Kancelaria Premiera w popłochu szuka kontaktu do rodziny Pileckiego

Oburzenie, jakie przeszło przez prawicowe media tym, że Kancelaria Premiera nie zaprosiła na obchody 70. rocznicy wyzwolenia obozu koncentracyjnego Auschwitz rodziny rtm. Witolda Pileckiego, podziałało na urzędników. Jak się okazuje, spanikowani pracownicy kancelarii, poszukując kontaktu do rodziny rotmistrza, telefonowali do Tadeusza Płużańskiego.

„Dzwonił do mnie kilka minut temu Sławomir Nitras z Kancelarii Premiera, pytając o kontakt z rodziną Pileckich, aby wobec niezaproszenia dzieci rotmistrza na obchody 70. rocznicy wyzwolenia KL Auschwitz, spróbować chyba naprawić tę sprawę i umożliwić im udział w obchodach, mimo że Kancelaria nie jest organizatorem uroczystości” – powiedział Płużański w rozmowie z portalem Niezalezna.pl. Autor historycznych książek kontakt oczywiście podał, ale co może z tego wyniknąć, nie wiadomo, bo przecież uroczystości z okazji 70. rocznicy wyzwolenia Auschwitz już trwają.

Płużański zwraca uwagę na fakt, że rodzina rtm. Pileckiego nie została zaproszona na obchody, podczas gdy zaproszenie takie otrzymał Rainer Hoess, wnuczek komendanta obozu KL Auschwitz. „Prawdę mówiąc – brak mi słów. Nie wiem z czego wynika taka decyzja” – komentuje publicysta. 

MaR/Niezalezna.pl

Komentarze

anonim2015.01.27 13:18
Tak czy siak warto oburzać się. Brak reakcji rozbestwia ...
anonim2015.01.27 14:18
a o Bartoszewskim tym pastuchu nie zapomnieli pierwszego na liście gości go zamieścili. Zasłużenie Polacy którzy wiele krzywd doświadczyli od ruskich i niemców są na margines spychani natomiast stalinowski oprawca jak Bauman czy komunistyczna kreatura Urban przedstawiana jest w roli bohatera.
anonim2015.01.27 14:48
Zastanawiam się dlaczego Fronda wprowadza czytelników w błąd. Jak jest wina Kancelarii Premiera? Przecież organizatorem jest Muzeum Oświęcimskie, a nie oni. Ale jest przecież powód, aby dowalić KP. Brawo.
anonim2015.01.27 17:05
Swinie przy korycie ,pacholki rosji i niemiec nami rzadza. Polski i Polakow ma nie byc, mamy byc tak biedni ,zeby zbierac jedzenie ze smietnikow i byc 'murzynami jewropy'.Brak slow to zdecydowanie za delikTne okreslenie.Kaci Polakow sa zapraszani na uroczystosci a prawdziwe ofiary zapomniane. Ile jeszcze mamy tak cierpiec.
anonim2015.01.27 17:18
@naos - aż dziw, że redakcja tego Twojego cynicznego wpisu nie usunęła. Chyba śpi. @existenZ - "Nie wiemy, w jakim celu potrzebowano numeru telefonu" Przecież w tekście stoi jak byk: „Dzwonił do mnie kilka minut temu Sławomir Nitras z Kancelarii Premiera, pytając o kontakt z rodziną Pileckich" @Zuzia232004 - "Ile jeszcze mamy tak cierpiec" Dotąd, aż Polacy nie zaczną rządzić w Polsce. Wcale bym się nie zdziwił, gdyby niezaproszenie rodziny rotmistrza było celowym zabiegiem mającym jeszcze bardziej upokorzyć Polaków na ich własnej ziemi.
anonim2015.01.27 18:26
Pilecki jest bardzo uzasadnionym wyrzutem sumienia...Jet polskim bohaterem.
anonim2015.01.27 23:02
Im więcej o tym wiemy, tym większe pogrążenie organizatorów. Cisną się tak ciężkie słowa, że .... !!!!!!!!!!!!!! &^$%^_)(^*%(&IU%^#ERT
anonim2015.01.28 18:32
To podobnież z winy jakiego PiSowskiego mianowańca to oburzenie prawackich ścieków niezależnych od rozumu.