13.06.15, 12:24Adam Bodnar (fot. youtube.com)

Kandydat na RPO popiera homoadopcje

W rozmowie z Robertem Mazurkiem na łamach „Rzeczpospolitej” Bodnar tłumaczy, dlaczego zagłosował w wyborach parlamentarnych na kandydatkę Ruchu Palikota Wandę Nowicką.

- To była jedna z najlepszych decyzji politycznych Palikota, by wziąć na swoje listy trzy osoby: Annę Grodzką, Wandę Nowicką i Roberta Biedronia – uważa prawnik. Dodaje, że w wyborach prezydenckich oddał głos nieważny.

- Jestem jednoznacznym zwolennikiem małżeństw homoseksualnych, choć wiem, że bez zmiany konstytucji nie da się ich wprowadzić – mówi także Adam Bodnar. - Małżeństwa homoseksualne, tak jak i heteroseksualne, powinny mieć prawo do adopcji. Oczywiście o adopcji powinny nadal decydować sądy, to nie może być automatyczne, trzeba zawsze kierować się dobrem dziecka.
– Które może być realizowane u pary gejów? - dopytuje Mazurek.
– Nie mam z tym problemu – odpowiada Adam Bodnar. Przyznaje, że popiera tzw. ustawę o uzgodnieniu płci pozwalającą na zmianę płci na podstawie orzeczenia lekarza.

Adam Bodnar uważa także, że kibic Legii Piotr Staruchowicz jest więźniem politycznym. Skrytykował obecną Rzecznik Praw Obywatelskich prof. Irenę Lipowicz za bierność w tej sprawie. Więźniem politycznym jest według niego również Andrzej Dołecki, szef organizacji Wolne Konopie walczącej o legalizację narkotyków.

Adam Bodnar od 2008 r. zasiada w zarządzie Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka. Współpracuje też z unijną Agencją Praw Podstawowych. Obecnie stara się o stanowisko Rzecznika Praw Obywatelskich. Kadencja Ireny Lipowicz upływa pod koniec lipca.

KJ/300polityka.pl

Komentarze

anonim2015.06.13 12:29
W takim razie to murowany kandydat PO na RPO
anonim2015.06.13 12:29
Wszystko co do tejory robił dyskwalifikuje tego człowieka do jakiekolwiek funkcji publicznej - jeśli takiego zrobiono by by rzecznikiem, to będzie rzecznik zboczeńców, dewiantów, odszczepieńców, i przepisów (bo nie praw) antyobywatelskich
anonim2015.06.13 12:39
Się debil dokształci. Małżeństwo to z DEFINICJI! związek mężczyzny i kobiety. Etymologia słowa małżeństwo jednoznacznie wskazuje,że jego celem jest rodzenie dzieci. "Wyraz małżeństwo nie należy do polskiego słownictwa rodzimego. Jedna z hipotez omawiających etymologię tego słowa, podkreślająca złożony charakter wyrazu, wskazuje, że ów leksem wywodzi się od słowa małżonka – a ściślej – od wcześniej już używanego wyrazu małżona o znaczeniu ‘żona pojęta uroczyście na mal ’. Człon mal- wywodzi się od starogermańskiego māl lub mahal oznaczającego ‘umowę, kontrakt’ (w omawianym przykładzie byłby to kontrakt ślubny). Ogólnosłowiański rzeczownik żona został przez wszystkie języki, które do znają, odziedziczony z prasłowiańskiego *žena ‘kobieta’, a to z kolei z wcześniejszego praindoeuropejskiego *guena ‘rodząca, przedłużająca ród’ (por kontynuanty pie. rdzenia *guen- ‘rodzić’ w językach grupy indoeuropejskiej – greckie gyné ‘kobieta’ i génos ‘pochodzenie, łacińskie genus ‘rodzaj, ród." K. Długosz-Kurczabowa Nowy słownik etymologiczny języka polskiego). "Małżeństwo homoseksualne" to klasyczny przykład lewackiej nowomowy...Miliony powtórzeń i ludzie bezrefleksyjnie powtarzają takie wdrukowane głupoty.
anonim2015.06.13 12:41
Swoi popierają swoich.Facet ma zaprogramowaną inteligencję,nie myśli,powiela sądy,przekonanie dające możliwość objęcia kolejnej POsadki.Wpisuje się swoją narracją(sic) w obowiązujący PO-wsko/ Unijny ton.
anonim2015.06.13 13:32
Im człowiek bardziej zdemoralizowany i ogłupiony, to dla PO najlepszy.
anonim2015.06.13 17:14
Jesli facet zostanie RPO to sprawa natychmiast do egzekutywy AK. Fundacje Helsinksa zdelegalizowac oficjalnie w Polsce - wystarczy poinformowac w mediach, bo faszyzm w Polsce jest nielegalna, wiec organizacja dziala nielegalnie. Chyba ze wydali goscia i przeprosi za pomylke kadrowa, przeznaczajac 1 mln zlotych na fundacje badajaca i leczaca u dzieci skutki adopcji przez pary homoseksualne.
anonim2015.06.13 17:50
Anita @ a co to za różnica? to jest idiotyczne-małżeństwo homo a małżeństwo jednopłciowe -czemu wy ciągle próbujecie pakować gówno w złotko-pedał to pedał, lesbijka to lesbijka-niestety, gatunek homo nie jest hemafrodytą-istotą małżeństwa jest wydanie potomstwa-nawet bydlęta się parują, aby młode wydać-w homozwiązkach nie chodzi o uczucie tylko o zaspokojenie wynaturzonej huci-tak jestem zacofanym katolikiem, ale dopóki dwa byki nie wydadzą cielaka to dla mnie homoseksualizm będzie dewiacją i wynaturzeniem