16.07.21, 17:09Fot. screenshot - YouTube (Prawo i Sprawiedliwość)

Kantar: Opozycja nie ma szans ze Zjednoczoną Prawicą

W najnowszym sondażu Kantar lider polskiej sceny politycznej pozostaje ten sam. Zjednoczona Prawica zostawia w tyle opozycję. Mimo to cieszyć się może Koalicja Obywatelska, która choć o doścignięciu partii rządzącej na razie nie ma co myśleć, wreszcie odzyskała drugie miejsce, mocno spychając Polskę 2050 Szymona Hołowni.

Na Zjednoczoną Prawicę głosować chce 30 proc. respondentów. Jest to identyczny wynik jak w poprzednim badaniu tej pracowni. 3 punkty procentowe zyskuje z kolei Koalicja Obywatelska, która może liczyć na 23 proc. poparcia. 1 punkt zyskała też Polska 2050, na którą chce głosować 15 proc. ankietowanych.

Tracąc 2 punkty procentowe, Lewica może liczyć na 5 proc. poparcia. Taki sam wynik odnotowuje Konfederacja, która względem badania sprzed miesiąca straciła 1 punkt procentowy. Poniżej progu wyborczego znalazłoby się PSL i Kukiz’15. Niezdecydowanych jest 16 proc. badanych.

kak/PAP

Komentarze

Anonim2021.07.19 20:00
1 lipca weszła w życie Ustawa Zakrzewskich. Ciekawy artykuł w tym temacie: https://polskatimes.pl/edukacja-domowa-ustawa-zakrzewskiego-rewolucja-w-polskim-szkolnictwie/ar/c5-15594553
Jakub2021.07.17 19:03
A kiedy zostanie podpisany Raport Podkomisji Smoleńskiej przez ekspertów i kiedy go opublikujecie? Pan A. Macierewicz obiecywał w lipcu br. Przypominam, że już 17.07.br.
Filip2021.07.17 17:43
Mateusz Morawiecki był wieloletnim doradcą Donalda Tuska od spraw finansowych, a pisowcom to nie przeszkadzało. W 2007 roku kiedy Jarosław Kaczyński był Premierem, to jedynym krajem w Unii Europejskiej mającym większą lukę VAT-wską od Polski była Holandia (obecnie Niderlandy). Posłowie z PiS-u nie zgodzili się, żeby komisja sejmowa zbadała również lukę VAT-wską w czasach rządów ich partii. Władze pisowskie nie odzyskały dużych pieniędzy od mafii VAT-wskich. Wprowadziły 500+ dzięki pieniądzom zarobionym przez poprzednie ekipy rządzące. W wyniku programu 500+ zwiększa się zadłużenie finansów publicznych, które przyszłe pokolenia będą spłacały. Informacje polityków związanych z PiS-em dotyczące olbrzymich pieniędzy uzyskanych od mafii VAT-wskich są zwykłym kłamstwem. Jarosław Kaczyński doprowadził do wybudowania bloku C elektrowni w Ostrołęce za 1,5 mld zł, a obiekt po wybudowaniu jest rozbierany. Andrzej Duda w 2015 roku krytykował poprzednie rządy PO i PSL za odstąpienie od wybudowania tego obiektu. Stadninę w Janowie doprowadzili do ruiny. Chcą kupić czołgi amerykańskie Abramsy za 27 mld zł, które następne ekipy będą spłacały. Brak będzie serwisu w Polsce do tych czołgów. Eksperci uznali decyzję dotyczącą zakupu tych czołgów za sabotaż. Antoni Macierewicz umieścił dyslokację większości naszych wojsk przy wschodniej granicy, żeby przypodobać się tamtejszemu elektoratowi głosującemu na PiS. W przypadku rosyjskiej agresji, wojska tam zlokalizowane, zostałyby natychmiast okrążone przez armią rosyjską. Antoni Macierewicz dokonał wielu nietrafnych decyzji dotyczących uzbrojenia. Jego następcy nie są od niego lepsi. Mógłbym tak jeszcze długo wyliczać.
pod kazdym artykułem to wklejasz?2021.07.17 18:57
I co z tego, ze był doradcą?. Co z tego, że PIS mając u szyi Giertycha i Leppera, nie był w stanie robić reform i oddał władzę. 500+ to zwrot podatków wydanych na dzieci . Tak by bezdzietne lenie i nieroby nie były uprzywilejowane, za to , ze nie wnoszą niczego dla kraju. itd, itp. Napisałeś się ... a nikt nie doczyta do końca.
⚡️2021.07.17 15:13
Maszerujmy ramie w ramie Ku sloncu swiata nowego Zbudujemy nowy most Imienia przewodniczacego
Filip2021.07.17 14:09
Mateusz Morawiecki jest de facto podwładnym Jarosława Kaczyńskiego, a de iure jego szefem. Ma sądownie potwierdzone dwa kłamstwa powiedziane publicznie. Na zlecenie Prezesa PiS-u zmarnował 134 mln zł na wybory kopertowe, bez podstawy prawnej. PiS ma największe poparcie wśród wyborców z wykształceniem podstawowym, dlatego Mateusz Morawiecki wciska im ciemnotę i mówi bzdury wiedząc, że ciemny lud to kupi. Mateusz Morawiecki był wieloletnim doradcą Donalda Tuska i krytykuje decyzje, które sam wcześniej firmował swoim nazwiskiem. W przypadku utraty władzy przez PiS, Mateusz Morawiecki może stanąć do odpowiedzialności karnej razem z Jarosławem Kaczyńskim. Dlatego politycy z PiS-u nie cofną się przed żadnym świństwem, żeby utrzymać się u władzy!!! Mają nadzieję, że przejmowanie niezależnych mediów pozwoli im przedłużyć swoją władzę!!!
Filip2021.07.17 13:31
W ostatnich wyborach parlamentarnych PiS dostał około 43% głosów. W ostatnim sondażu ma 29% poparcia. Jarosław Kaczyński myślał, że po ogłoszeniu tzw. "polskiego ładu" notowania w sondażach wzrosną. Jednak wobec braku perspektyw do wzrostu poparcia Prezes PiS-u chce przejmować wolne media. Pod pretekstem "repolonizacji" mediów chce je przejąć, żeby kłamać, manipulować i indoktrynować. W przypadku przegranych wyborów, wielu polityków związanych z PiS-em, stanie do odpowiedzialności karnej, albo konstytucyjnej. W przypadku przegranej TVP zostanie przejęte przez opozycję i PiS straci możliwość przekazywania przekłamanych i zmanipulowanych informacji, oczerniających opozycję. Dlatego Jarosław Kaczyński jest zdeterminowany w dążeniu do przejmowania niezależnych mediów. Najwięksi chamy są w PiS-ie. Wymyślanie kolejnych kłamstw na Donalda Tuska nie pomoże PiS-wi w utrzymaniu władzy!!!
ada2021.07.17 11:45
Jacy wy jestescie krotkowzroczni pisowcy.Jezeli wygracie nastepne wybory a "rozkopane przez was szambo"nieumiejetnosci rzadzenia ,marnotrawienia i rozkradania publicznych pieniedzy zacznie wybijac to juz nie bedzie na kogo zwalic winy...I wtedy ten sam suweren ,ktory teraz na was glosuje rozniesie was na widlach...No coz...powodzenia w wyborach!
DLACZEGO KŁAMIECIE?2021.07.17 7:34
Poparcie dla PiS nie zmieniło się w porównaniu z badaniem z ubiegłego miesiąca, KO zyskała 3 pkt proc., a Polska 2050 Szymona Hołowni - 1 pkt proc. Poparcie dla Lewicy spadło o 2 pkt proc., a dla Konfederacji - o 1 pkt proc.   Poniżej progu wyborczego znalazłyby się: PSL-Koalicja Polska - 4 proc. (bez zmian) oraz ugrupowanie Kukiz'15 z 2 proc. poparciem (bez zmian).
KO zyskała 3 pkt proc2021.07.17 7:40
Najnowszy sondaż wyborczy został przeprowadzony przez pracownię Kantar i wyraźnie widać w nim poruszenie. Fakt - Prawo i Sprawiedliwość pozostaje największą partią w Polsce, zdobywając 30 procent poparcia społeczeństwa. Niestety dla Jarosława Kaczyńskiego i jego druhów, odbudowuje się poparcie dla ich największego przeciwnika. Koalicja Obywatelska może już liczyć na 23 procent głosów, notując tym samym wzrost zaufania o 3 punkty procentowe. Trzecią siłą w polskiej polityce ma być Polska 2050 Szymona Hołowni, na którą oddanie głosu w ewentualnych wyborach deklaruje 15 procent uprawnionych obywateli. W Sejmie znalazłoby się poza tym miejsce jedynie dla Lewicy i Konfederacji - obie partie stanęły na progu i walczą o być albo nie być - dostały po 5 procent głosów. Poparcie dla PiS nie zmieniło się w porównaniu z badaniem z ubiegłego miesiąca, KO zyskała 3 pkt proc., a Polska 2050 Szymona Hołowni - 1 pkt proc. Poparcie dla Lewicy spadło o 2 pkt proc., a dla Konfederacji - o 1 pkt proc. Poniżej progu wyborczego znalazłyby się: PSL-Koalicja Polska - 4 proc. (bez zmian) oraz ugrupowanie Kukiz'15 z 2 proc. poparciem (bez zmian).
Filip2021.07.17 5:46
Jarosław Kaczyński dąży do polexitu i do rozbicia Unii Europejskiej. Realizuje zatem strategiczne interesy Władimira Putina. Unia Europejska przeszkadza mu w łamaniu Konstytucji i w stopniowym wprowadzaniu dyktatury. TSUE chroni Polaków przed bezprawiem rządzących. Propaganda pisowska wymyśla kolejne kłamstwa na Donalda Tuska i jest skuteczna wśród mniej wykształconych i mniej inteligentnych. PiS dąży do przejęcia niezależnych mediów, żeby ich wyborcy nie dowiedzieli się o licznych aferach, które przebiły wszystkie dotychczasowe z okresu przed 2015 rokiem.
Palestyna2021.07.16 23:03
Żydoski kantar to niech sonduje w kibucach
Anonim2021.07.16 20:51
Jężeli jest tak świetnie,to dlaczego Kaczyński boi sie nowych wyborów?
rychu2021.07.16 23:06
Ilu jest tam wqs srule w tym toy toyu ze nadajecie 24/24 wachanie macie za darmo
bitcoinpoland.pl2021.07.16 20:22
Bitcoin Time jest to platforma działająca na rynku od dwóch lat. Gdy platforma dostała mnóstwo pozytywnych opinii od partnerów z zagranicy, została także wprowadzona do Polski, gdzie teraz cieszy się ogromną popularnością i zdobyła uznanie wśród ogromnej liczne klientów. Platforma przeważa nad konkurencja tym, że jest przejrzysta.Platforma Bitcoin Time posiada wszystkie funkcje wyprzedając konkurencje i w ten sposób umożliwia zarobek każdemu początkującemu traderowi, jak i profesjonaliście. Jeśli jesteś klientem platformy Bitcoin Time to zyskujesz dostęp do: - Stałej pomocy z naszej strony 24/7 - Darmowego wsparcia i pomocy Twojego brokera - Platformy, która jest bardzo łatwa w obsłudze - Renomowanej platformy Mało tego, otrzymasz także dostęp do materiałów edukacyjnych, które pokażą Ci jak zacząć zarabiać, dodatkowo otrzymasz oprogramowanie autotradingowe, a także pomoc naszego profesjonalnego zespołu po stronie systemu, i Twojego brokera.Handlowanie kryptowalutami nigdy nie było tak proste! Wystarczy ustawić oprogramowanie, które zacznie dla nas zarabiać pieniądze przez cały czas. Zacznij zarabiać --> http://bitcoinpoland.pl
Skrzypek na dachu2021.07.16 19:14
PiS Lewica PSL i PO to jedno zlo .
Pupcie, pamiętaj o pupciach Polskich Panów2021.07.16 19:35
Bo kopa w pupcie i na zbity pysk.
🦄⚡️🏳️‍🌈Polak Ateista Dumny Gej🏳️‍🌈⚡️🦄2021.07.16 18:48
Hej katolicka kretynizacja polski - Lesio Keller-Krawczyk, odbytnica umyta gotowa na moje detonator? Better be or lights the fuck OUT!
Piotr Nowak2021.07.16 18:47
Te 16 % niezdecydowanych to są normalni ludzie, cz zajoby nie potrafiące rozróżnić PO od PIS, czyli zła od dobra ?!!!
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2021.07.16 18:35
Złajdaczona Prawica- k u r w y , i złodzieje wspierane przez pedofilny kościół!
JM2021.07.16 18:35
To nie żadna opozycja. To totalna banda wszelkiej maści zdrajców Polski.
Skrzypek jebie w dupe matis89 na dachu2021.07.16 18:32
synagogi aż dachówki lecą na mycke rabina-masona Hertrich-Woleńskiego
gumowy żydek2021.07.16 18:29
Nie naciąąąąągniesz mego żydka na pożyczkę bezprocentową, tak mówi jego mame.
matis892021.07.16 18:28
Przypominam, szatanistyczny lewacki PIS prócz aborcyjnych, demonicznych szczepionek Antychrysta oficjalnie wspiera i reklamuje cyfrowe państwo bezgotówkowe Antychrysta i Nowego Ładu NWO do Znamienia Bestii. Wspieranie lewackiego PISu to już wybieranie Antychrysta przeciwko Chrystusowi.
gumowa kaczka2021.07.16 18:18
od razu benzyna staniała
Po 11 ... radzilowJedwabne - lelek33332021.07.16 17:58
pisze CYT.: "Nienawisc Polakow do Zydow byla masowa i bezlitosna. Wspoludzial w niemieckim, hitlerowskim ludobojstwie tez byl masowy. "
Po 11 ...2021.07.16 17:19
Opozycja ma: 23% KO + 15% Polska 2050 + 5% Lewica = 43% A zjednoczona prawica ma 30% + ewentualnie 5% Konfederacji. Od kiedy 35% to więcej niż 43%???
Anonim2021.07.16 18:01
policz mandaty , uwzgledniajac glosy zdecydowanych, czyli PIS 36 %, PO 27%, 2050- 18 , Lewica 6%, Konfederacja 6%, PSL 7%
Anonim2021.07.16 18:05
PSL zawsze jest niedoszacowany, 7% nie jest przesada
Po 11 ...2021.07.16 18:07
Opozycja: 27+18+6+7= 58% Prawica: 36+6=42%. Cięgle 42% to mniej niż 58%.
Anonim2021.07.16 18:14
a ile PIS plus konfederacja moga miec Najwiecej by Nie rzadzic? nie znam sie na tym
Dreamer2021.07.16 18:08
Mandaty według tego sondażu: PiS - 189, KO - 145, Polska 2050 - 87, Konfederacja - 22, Lewica - 9, PSL - 8. KO + Polska 2050 mają samodzielną większość nawet bez Lewicy i PSL.
Dreamer2021.07.16 18:10
Oczywiście PSL - 27 a Konfederacja - 8.
No pewnie2021.07.16 17:15
Dopóki chazarski klan Rotschildów podających się za Żydów, a będący synagogą szatana nie przełoży wajchy - to PiSu żadna siła nie ruszy. Póki posłusznie wykonują rozkazy z centrali mają spokój. Służby jednak zbierają haki i kiedyś jak wajcha zostanie przełożona tak jak w USA - grunt im się pod nogami zapadnie.
dopisek jeszcze...2021.07.16 17:17
Oczywiście Morawieckiemu nic nie zrobią - popatrzcie wstecz - czy któremuś z bankierów-premierów włos z głowy spadł? Wszsycy mają się dobrze. Polecą tylko goje.