10.05.19, 16:18Zdj. Diliff, CC BY SA 3.0, Wikimedia Commons

Kantar Public dla 'Faktów': PiS i KE idą 'łeb w łeb'. Biedroń na podium

Gdyby wybory do Parlamentu Europejskiego odbyły się w najbliższą niedzielę, wygrałoby je Prawo i Sprawiedliwość, odnotowując minimalną przewagę nad Koalicją Europejską. To wynik sondażu Kantar Public dla „Faktów” TVN i TVN24.

Jak widać, badanie nieco różni się od tego zaprezentowanego dziś przez tygodnik "Newsweek". Jedno jest pewne: PiS i Koalicja Europejska idą "łeb w łeb".

Partia Jarosława Kaczyńskiego według sondażu dla "Faktów" mogłaby liczyć na głosy 34 proc. respondentów, natomiast Koalicja Europejska odnotowała poparcie na poziomie 33 proc. Podium zamyka Wiosna Roberta Biedronia z wynikiem 8 proc. 

Próg wyborczy przekroczyłaby również Konfederacja - Korwin Braun Liroy Narodowcy (6 proc.) oraz, "o oczko niżej", Kukiz‘15 (5 proc.).

Frekwencja szacowana przez sondażownię Kantar Public wyniosłaby 45 procent. Badanie przeprowadzono w dniach 8-10 maja 2019.

yenn/TVN24, Fronda.pl

Komentarze

czyznie2019.05.10 23:43
to PiS już nie MIAŻDŻY? xD
eRKa2019.05.10 21:33
Sondaże piszą cwaniaki dla PO-trzeb przegranych i ich POchlebców, aby niby głupie ludzie czytali, bo są ciekawi - czego - ano że są manipulowani /!/. PIS powala ICH z nóg i nic tego nie zmieni.
Foster2019.05.10 19:46
Już jakiś czas temu przewidywałem, że Konfederacja zabierze PIS owi kilka % głosów.
Batko2019.05.10 18:46
W takim Układzie Obie partie mają TYLE SAMO Posłów.
Max032019.05.10 18:03
Jedni i drudzy są warci funta kłaków. PO podpisało deklarację Terezińską otwierającą furtkę do żydowskich roszczeń i wymuszeń,sprzedało za bezcen 5 oddziałów PKS na Mazowszu firmie Mobilis-Israel. PiS kontynułuje rozdawnictwo dóbr narodowych góralom ze wzgórz Golan.Sprzedali wodę.Po cichutku sprzedano większościowe pakiety wodociągów dużych aglomeracji firmie Tahal tak przypadkiem z Izraela. Ziemię i lasy oddadzą w wieczystą dzierżawę.A propos. Dziś uchwalono rozszerzenie przyznawania karty Polaka dla wszystkich którzy się czują lub poczuwają do Polskości. Czy nie jest to wybieg aby zwiększyć strumień przesiedleń rasowych polaków ze wzgórz Golan. Teraz nie trzeba będzie wydawać paszportów z poziomu ministerstwa tylko poszczególne województwa po cichu zagnieżdżą 3 milionową jednolitą grupę etniczną która to raz wpuszczona w obieg na zasadzie śnieżnej kuli rozsadzi nas od środka i sama siebie oczywiście demokratycznie wybierze się na naczelną siłę państwa Polin
Ukasz2019.05.10 17:59
A no taaaak. Dla Faaaaktów ;D
Cogito ergo sum2019.05.10 17:39
Bananowa inteligencja jest nieustannie pokrzepiana. Te wybory zawsze wygrywała tekturowa miejska inteligencja. Jednak świadomość społeczna dojrzewa i ludzie myślą coraz bardziej samodzielnie. TVN i Wyborcza sformatowali wielu mieszczuchów ale to okazuje się za mało
Maria Blaszczyk2019.05.10 20:00
"Bananowa inteligencja' "tekturowa inteligencja"... Trudno się pogodzić z faktem, że jak ktoś coś w zyciu przeczytał i coś wie na jakiś temat, to nie chce głosować na PiS??? No więc ja rozumiem, że nie każdy ma czas, samozaparcie i nie każdy zna języki, by spróbować rozumieć, co się dzieje na świecie. Dawniej takim medium dla tych osób przynajmniej próbowała być telewizja. No ale obecna telewizja publiczna przebija tę komunistyczną, co sprawia, że ludzie naprawdę myślą, że obrońcy pedofilów tylko sa za trójpodziałem władzy, nie da się odróżnić Tuska od Hitlera i Stalina inaczej niż po braku wąsa, a dr Pikulska naprawdę wojażuje po egzotycznych krajach za rezydencką pensję. Ale nie możesz od tych, co jednak czytają cos więcej oczekiwać, że zdołają w to uwierzyć...
Bibi Asia2019.05.11 20:25
Marysia specjalistka od strategii geopolitycznej na swiecie