27.07.15, 09:58

Kapucyni wystawią relikwie o. Pio

Bracia Kapucyni odpowiedzieli pozytywnie na życzenie Papieża Franciszka, aby relikwie najbardziej czczonego we Włoszech świętego kapucyna były wystawione w Bazylice św. Piotra w okolicach Środy Popielcowej. Urna z ciałem będzie wystawiona w dniach 8-14 lutego 2016 r.

Święty Ojciec Pio jest jednym najbardziej popularnych świętych Kościoła katolickiego. Należał do zakonu kapucynów i był charyzmatycznym spowiednikiem, kierownikiem duchowym. Do San Giovanni Rotondo przybywali tłumnie ludzie z wielu krajów.

Odwiedzały go w klasztorze znane osobistości: rodziny królewskie, mężowie stanu, wysocy dostojnicy kościelni, ludzie kultury i sztuki. Spotkał się z nim w młodości ks. Karol Wojtyła. Późniejszy Papież prosił stygmatyka o cud uzdrowienia dla prof. Wandy Półtawskiej, a kiedy się dokonał, napisał list z podziękowaniem.

Bardzo wielu ludzi pod wpływem jego posługi sakramentalnej i modlitwy całkowicie odmieniało swe życie. Ojciec Pio zmarł w opinii świętości w nocy 23 września 1968 r. w wieku 81 lat. Jan Paweł II beatyfikował go 2 maja 1999, a kanonizował 16 czerwca 2002 r.

MT/”Nasz Dziennik” 

Komentarze

anonim2015.07.27 10:17
Aż się chce zacytować św. Ojca Pio: „Droga Mario! Niech Pan Jezus cię zawsze pociesza i błogosławi! Chciałbym prosić cię o przysługę. Potrzebuję 200-300 gramów czystego kwasu karbolowego do sterylizacji. Proszę cię, przyślij mi to w niedzielę za pośrednictwem sióstr Fiorentino. Przepraszam za kłopot”.