12.05.21, 07:51Screenshot Youtube - Polskie Radio / Senat

Karczewski: poprawki Grodzkiego niezgodne z interesem Polski i całej UE

Przegłosowana w Sejmie ustawa o zasobach własnych UE trafiła do Senatu. Przyjęcie ustawy jest kluczowe z perspektywy uruchomienia wypłat z Funduszu Odbudowy. W Senacie procedowanie ustawy zostało jednak opóźnione. Koalicja Obywatelska zapowiedziała złożenie poprawek.

- Wszystkie zapowiadane poprawki do ustawy ratyfikacyjnej wychodzą poza zakres przedłożonej ustawy, są absolutnie niezgodne z prawem w Polsce, niezgodne z interesem Polski i Unii Europejskiej - stwierdził senator PiS Stanisław Karczewski, były marszałek Senatu.

Posiedzenie Senatu będzie mieć miejsce dzisiaj. W programie posiedzenia nie znalazła się jednak debata nad ustawą o zasobach własnych UE.

Zdaniem Karczewskiego ustawa jest bardzo prosta i w istocie nie ma co w niej zmieniać.

- Jeśli jakikolwiek prawnik, ekspert, profesor, napisał ekspertyzę panu marszałkowi, to ja będę się domagał od pana marszałka podania nazwiska i ceny za wystawioną opinię, jeśli ona jest pozytywna. Bo żaden prawnik logicznie myślący nie może wydać opinii o tym, że wprowadzenie poprawek do ustawy zezwalającej na ratyfikację, czyli na podpis pana prezydenta, jest prawidłowe - stwierdził Karczewski.

Karczewski podkreślił także, że w interesie Polski i UE leży szybka ratyfikacja Funduszu Odbudowy. 

- Ale również stawia to inne kraje w bardzo kłopotliwej sytuacji, bo sam proces ustalania musiałby się rozpocząć od nowa. Więc to jest nie tylko niezgodne z interesem Polski, z polską racją stanu, ale również jest to niezgodne z interesem Unii Europejskiej - dodał. 

Karczewski wyraził również często spotykany w debacie publicznej pogląd, że Platforma Obywatelska pogubiła się w kwestii Funduszu Odbudowy.

- Bo przecież jeszcze kilka miesięcy temu apelowała i jest taka uchwała Senatu wzywająca rząd do przyjęcia, do zaaprobowania, do podpisania i przyjęcia Funduszu Odbudowy, a w tej chwili to blokuje. Więc jest to zupełnie niezgodne z wcześniejszą postawą - stwierdził.

Politycy Platformy Obywatelskiej ostro krytykowali Lewicę za to, że partia ta zdecydowała się poprzeć ustawę i samodzielnie zasiadła do negocjacji z obozem rządzącym.

jkg/pap

Komentarze

Polak2021.05.12 16:06
Koperciarz karczewski miał okazję siedzieć cicho i nie przypominać że jest tanią pisowską kur**ką, ale klient zapłacił, więc karczewski będzie się kompromitował i wygadywał kłamstwa, takie indywidua nawet nie rozumieją koncepcji godności osobistej.
AAAtomek2021.05.12 10:30
....oraz Wszechświata! :Paradne!
ladychapel2021.05.12 9:31
Pan sobie przypomni co pan wygadywal na temat Lukaszenki: https://wiadomosci.dziennik.pl/polityka/artykuly/586732,karczewski-lukaszenka-bialorus-ciepla-rozmowa-czlowiek.html
Trybunał Stanu - Trybunał Narodowy2021.05.12 8:38
Sąd Karny. CZEKAMY
Anonim2021.05.12 8:44
😁😂🤣😂😁
miki2021.05.12 8:27
PO lubi "samobuja" do własnej bramki ... taki PO-obywatelski masochizm no Panie Grodzki "dowalaj do pieca" idiotów PO-mylonych
Albert2021.05.12 8:26
"Zdaniem Karczewskiego ustawa jest bardzo prosta i w istocie nie ma co w niej zmieniać." - znając możłiwości pisiorskich tuzów intelektu, w ustawie mającej 3 słowa będzie 5 błędów. Więc jak najbardziej jest w niej co zmieniać. A Grodzki to zdecydowanie inny rozmiar kapelusza, niż oszust Karczewski, więc niech ten pisiorski senatorek nie szczeka, tylko grzecznie czeka, aż marszałek Grodzki skończy.
Anonim2021.05.12 8:20
A co na ten temat sądzi autorytet frędzla Rychu Czarnecki?
kapitan tsubasa2021.05.12 8:20
tomaszek chce poprawki że koperty najpierw mają trafiać do niego a on je będzie przeliczał i ewentualnie nadawał bieg sprawie.
Anonim2021.05.12 8:17
Stanisław "Ból du.py" Karczewski zapomniał sztandarowwy tekst swojej partii: trzeba było wygrać wybory.
Japa2021.05.12 8:15
Pan Senator ma rację .Jasne , że niezgodne Zgodne natomist z intencjajami totalnych . POstarają się aby to była wina PiS-u
katolik2021.05.12 7:56
Ale przecież już nie ma Polski, jest unia i tylko pozornie Polska jest jeszcze wymawiana. SSPIS realizuje cel: Agenda 2030= depopulacja Polaków przez pseudoszczepionki + zamordyzm, pozbawienie wlasnosci i praw człowieka