21.10.20, 08:55Screenshot Youtube - Pch24

Kard. Burke: Edukacja jest zaciekle atakowana. Rodzice muszą zachowywać szczególną czujność!

Edukacja, która ma miejsce najpierw w domu i jest wzbogacana oraz uzupełniana przez szkoły, a przede wszystkim przez prawdziwie katolickie szkoły, jest w sposób fundamentalny nakierowana na kształtowanie dobrych obywateli i dobrych członków Kościoła. Ostatecznie jest ona nakierowana na szczęście człowieka, które odnaleźć można w dobrych relacjach i które znajduje swoje wypełnienie w życiu wiecznym” – mówił w trakcie wirtualnej konferencji zorganizowanej przez „Voice of the Family” kard. Raymond Leo Burke.

Polskie tłumaczenie przemówienia kardynała publikuje portal Polonia Christiana. Jak podkreślił kardynał:

Żaden myślący człowiek nie może nie dostrzec tego, że edukacja jest dziś zaciekle atakowana. Tak w dziedzinie edukacji, jak i prawa – fundamentalnych wyrazów naszej kultury – jesteśmy świadkami rezygnacji z rozumienia ludzkiej natury i sumienia, poprzez które Bóg wzywa nas do szanowania prawdy o naturze i do życia w zgodzie z tą prawdą w czystej i bezinteresownej miłości”.

Zaznaczył, że dziś niektóre ze szkół są miejscem indoktrynacji dzieci do ateistycznego materializmu połączonego z relatywizmem i próbują one tak naprawdę zniszczyć tę edukację, którą dzieci otrzymały w domu w kwestii najistotniejszych prawd – dotyczących płciowości, małżeństwa czy relacji człowieka z Bogiem. Kardynał dodał również, że sytuację obserwowaną w szkołach niekatolickich naśladując niestety także szkoły katolickie. Jak ocenił – u źródeł tej sytuacji leży utrata poczucia natury oraz sumienia. W swoim przemówieniu kardynał wskazuje też:

Współczesna, starannie skonstruowana, wymierzona przeciw życiu, rodzinie i religii agenda odnosi sukcesy w dużej mierze z powodu braku należytej uwagi i informacji w społeczeństwie. Wszechobecne massmedia, będące potężnym promotorem tej agendy, dezorientują i psują umysły i serca, przytępiając sumienia na prawo zapisane przez Boga w naturze i w każdym ludzkim sercu”.

Podkreślił też, że tylko kompletna, katolicka edukacja dzieci i młodzieży może prowadzić je drogą szczęścia, którą Bóg stworzył dla każdego z nas. Wskazał także:

Jeśli chodzi o rodziców, powinni być oni w pełni zaangażowani w każdą formę edukacji oferowaną przez społeczeństwo i Kościół. Dzieci i młodzi ludzie nie powinni być dezorientowani ani wprowadzani w błąd na skutek pozadomowej edukacji stojącej w konflikcie z edukacją domową. W dzisiejszych czasach rodzice muszą zachowywać szczególną czujność, ponieważ niektóre szkoły stały się narzędziami świeckiej agendy, nieprzyjaznej wobec chrześcijańskiego życia”.

dam/pch24.pl,Fronda.pl

Komentarze

kaganek oświaty2020.10.21 14:50
Zgadzam się, że musi być położony większy nacisk na edukację. Kiedyś jechałem w jednym przedziale pociągu z prostym rolnikiem ze małej wsi. W luźnej rozmowie zahaczyliśmy w pewnym momencie o temat religii, a potem o inkwizycji i paleniu na stosach czarownic... Nigdy nie zapomnę jego opinii o tych nieszczęsnych , niewinnych kobietach spalonych na stosach przez czubków z inkwizycji. Powiedział tak: " Oni ich palili, bo one czarowały. Jakby nie czarowały, to by ich nie palili"... I nie był to żart, on mówił serio, naprawdę tak myślał... :(
Marian2020.10.21 11:17
Czekam na nowego Hitlera, żeby wreszcie zaprowadził porządek na tym świecie.
Gość2020.10.21 9:12
O edukacji chce decydować przedstawiciel organizacji negującej ewolucję, a wierzącej w stworzenie świata przez niewidzialnego ziomeczka, który dodatkowo wysłał na ziemię swojego syna zrodzonego z nieruszanej panny, który to syn zamieniał wodę w wino, chodził po jeziorze i zrespił się po trzech dniach od ukrzyżowania. Ten kraj już nawet nie jest zrobiony z dykty. Ten kraj jest zrobiony z gówna i patyków.
Wojtek Polak2020.10.21 9:39
ucz się historii kto zakładał pierwsze uczelnie?. no tak przecież według ewolucji darwina stwierdził że życie na ziemi wyewoluowało z kamienia- czasami mam wrażenie że co nie którzy na frądzie to być może zgadza się z teorią darwina bo gada się z nimi jak z betonem.
Anonim2020.10.21 9:48
Ewolucja to ultra skomplikowany proces trwający miliardy lat. Sprowadzanie go do "życia z kamienia" jest śmieszne. I tak, to w dalszym ciągu brzmi bardziej przekonywująco niż bajki kreacjonistów. I owszem, pierwsze uczelnie zakładało między innymi duchowieństwo, bo jako najbardziej majętne, mogło sobie na to pozwolić. Ale niestety w międzyczasie świat poszedł nieco naprzód.
Wojtek Polak2020.10.21 12:01
"ewolucja to ultra skomplikowany proces trwający miliardy lat" i pewnie Darwin je obserwował. duchowni nie przez majętność bo większość uczelni było sponsorowane przez królów książęta i magnatów." świat poszedł nie co naprzód" tyk kim lub czym się czujesz tym możesz być ? a może przez rozwiązłość seksualną upadek moralny to już było."elity" zajmują się wróżeniem astrologią i horoskopami. niczego nie stworzyliśmy pożytecznego i przydatnego od końca XX w tworzymy tylko niczego nie wnoszącego dobrego w życie zabawki dla dorosłych.
Albert2020.10.21 10:01
Pierwsze uczelnie zakładali Arabowie. A stwierdzenie, że według Darwina życie powstało z kamienia jest niepodważalnym dowodem na to, że katoprawactwo to banda niewykształconych i niemyślących debili, którzy nie mają zielonego pojęcia o otaczającym ich świecie. I potrafią tylko wrzeszczeć na każdy temat.
Torchwood2020.10.21 9:12
Tak, chrześcijanie bez przerwy atakują edukację starając się wymusić uczenie tych swoich idiotycznych bajek w szkołach. Rodzice muszą być bardzo czujni, by to pranie mózgu nie dotknęło ich dzieci.
Albert2020.10.21 9:07
"Edukacja jest zaciekle atakowana. Rodzice muszą zachowywać szczególną czujność!" - i niszczyć w zarodku wszelkie próby wprowadzania zbrodniczej ideologii religijnej w mury szkoły.
Twoja Stara2020.10.21 9:04
Patrzcie jak te kleroparchy trzęsą portkami, żeby przypadkiem dzieciom nie uświadomiono, że to co im robi klecha na zakrystii to gwałt.
Wojtek Polak2020.10.21 9:26
a to co robili dzieciom celebryty z zatoki świń a to co robił pewny muzyk a TMB a to co robił lewacki guru cohn bendit albo epstein z przyjaciółmi z lolitaexpres to nie gwałt? według who to jest "negocjacja satysfakcji seksu z nieletnimi"pedofilia występuje dylko w przypadku "klechów". a do czego ma służyć "seks edukacja" stworzona przez nekrofilów pedofilów sadomasochistów i nekrofilów z instytutu kinseya ? więc nie wycieraj ryjka kościołem tylko tylko zacznij się leczyć z własnych zboczeń najwięcej pedofili jest wśród lewackich środowisk tak zwanych zielonych.
Anonim2020.10.21 10:06
Za takie insynuacje, kłamstwa i manipulacje to się do piekła idzie. Pozdrów Wojtyłe gdy już tam dotrzesz ;)