07.12.20, 16:01fot. yt/jaku94pl

Kard. Sako: Sytuacja jest krytyczna, potrzebujemy obecności Papieża

Chrześcijanie w Iraku z wielką radością i nadzieją przyjęli zapowiedź papieskiej podróży do ich ojczyzny – powiedział Radiu Watykańskiemu kard. Louis Raphaël Sako, patriarcha Kościoła chaldejskiego. Przyznaje on, że jego rodacy od dawna oczekują na przyjazd Papieża. Teraz odbierają to jako wyraźny znak nadziei. 

Zdaniem kard. Sako Franciszek zdecydował się ostatecznie na podróż, bo tamtejsi chrześcijanie bardzo tego potrzebują. Narastają bowiem napięcia w regionie, liczba wyznawców Chrystusa stale maleje.

Chrześcijanie potrzebują obecności Papieża

- „Myślę, że chwila jest krytyczna. Jest wiele problemów w regionie, są konflikty, a nawet wojny. Dalej postępuje też emigracja. W takiej sytuacji pełnej niepokoju i niepewności chrześcijanie potrzebują słowa Ojca. Papież jest dla nich ojcem. Jest zwierzchnikiem naszego Kościoła. Jego dzieci potrzebują jego obecności. Papież o tym wie i dlatego wielokrotnie zapewniał, że chce przybyć do Iraku – powiedział Radiu Watykańskiemu kard. Sako. - Myślę, że właśnie teraz nadeszła odpowiednia chwila. Bezpieczeństwo nie jest już tak słabe. Życiu Papieża oraz towarzyszących mu osób nie grozi niebezpieczeństwo. Dwa tygodnie temu byli tu organizatorzy papieskich podróży. Przekonali się, że życie w naszych miastach jest niemal normalne. Problemy są przede wszystkim na prowincji. Wszyscy z wielką cierpliwością czekają na Papieża.“

 

Vaticannews.va/Krzysztof Bronk – Watykan

Komentarze

Janek2020.12.7 19:12
obawiam się, że bp Rzymu Franciszek katolikom w Iraku zaproponuje przejście na islam!?
Polonia Semper Fidelis2020.12.7 17:29
Uwaga! Ten "Anonim" (ostatnio częściej AAAtomek) oraz tenże pod wieloma innymi nickami jest chory z nienawiści do chrześcijaństwa, Kościoła i Polski. Bluźnierstwa są dla niego jak narkotyk dla ćpuna lub alkohol dla pijaka - przynoszą mu złudne wrażenie ulgi. Ale potem następuje eskalacja jego choroby i bluźnierczy, pełen bełkotu cykl się powtarza ze zdwojoną siłą. Brak reakcji administracji Frondy na jego chamstwo i bluzgi to oczywisty skandal, ale na nich nie ma rady – udają głuchych. Nie wchodźcie więc z żadne słowne przepychanki z nim, bo jemu właśnie o to chodzi. A w jego przypadku logika nie działa. Niech robi swój maniacki, bełkotliwy dialog sam ze sobą. To żałosny, nieszczęśliwy, godny politowania typ, któremu bardzo śpieszy się do piekła i rad by tam zaciągnąć też innych.
Anonim2020.12.7 16:47
Idą zmiany w liturgii. Papież i ryt amazoński || Paweł Chmielewski. Na straży ........... https://www.youtube.com/watch?v=QgNB5XM03vI