06.08.20, 15:25Fot. via: Wikipedia

Kasta basta! Iustitia podważa decyzję SN ws. wyborów prezydenckich

Skrajnie upolitycznione stowarzyszenie sędziów „Iustitia” kolejny raz prowokuje. Tym razem prezes stowarzyszenia Krystian Markeiwicz przekonuje na antenie TVN, że decyzja Sądu Najwyższego o stwierdzeniu ważności wybory Andrzeja Dudy na prezydenta została podjęta bezprawnie.

Markiewicz stwierdził, że nie kwestionuje samego wybory Andrzeja Dudy na prezydenta, ale kwestionuje ważność decyzji SN. Jego zdaniem orzeczenie Izby Kontroli Nadzwyczajnej i Spraw Publicznych jest nieważne:

- „My nie kwestionujemy ważności wyboru Prezydenta RP, kwestionujemy ważność decyzji wydanej w Sądzie Najwyższym - w sprawie ważności wyboru prezydenta Andrzeja Dudy na kolejną kadencję. My mówimy, że ta decyzja jest nieważna bo Sąd Najwyższy w uchwale 3 połączonych Izb (23 stycznia 2020 r. ) przesądził, że każde orzeczenie wydane przez tę Izbę Kontroli i Spraw Publicznych zasiadających w niej – neo-sędziów jest nieważne” – przekonywał prezes „Iustitii”.

Dodał, że osoby składające protesty wyborcze powinny skarżyć decyzje podejmowane przez SN w ich sprawie.

kak/wPolityce.pl

Komentarze

obserwator2020.08.8 12:39
powyborcza obsesja opozycji - ciekawe jak długo będą się leczyć
MaxFiend2020.08.7 7:10
Faktom nie da się zaprzeczyć. Wybory i zmiana ordynacji odbyły się ze złamaniem konstytucji. Teraz pozostaje tylko społeczna umowa, która uzna je za ważne, ale nie wszyscy muszą się z nią zgadzać.
Jan Radziszewski2020.08.7 1:00
Piekło gore i czeka na was !! + Sąd Boży - BARDZO BLISKO +++ musisz wiedzieć - za niedługo a nawet może i w tym roku Prześwietlenie sumień tj Sąd Ducha św ++"Niektórzy poczują tak wielkie obrzydzenie i doznają takiego wstrząsu, gdy ich grzechy zostaną im ukazane, że umrą zanim wykorzystają okazję prośby o przebaczenie. - a piekło czeka i gore! + Bowiem Każdy zobaczy stan swej duszy przed Bogiem – co dobrego i co złego uczynił w swym życiu ++ stąd pytanie +++ a gdzie mogą jedynie trafić mordercy, sodomici i prześladowcy KK - tylko mogą do PIEKŁA + bowiem wieczne są tylko NIEBO i PIEKŁO (nie czyściec ) powstałe tj stworzone dla Lucyfera i jego zwolenników diabłów w tym potępionych ludzi
katolik2020.08.7 6:49
https://www.youtube.com/watch?v=-8uedG1fs2Q
jou2020.08.6 21:25
Iustitia to se może... naskoczyć !
Glaudiusman2020.08.6 19:55
Sądy muszą być oczyszczone i przesiane z wszelkich plew. To duże zadanie stoi przed PIS.
Henry2020.08.6 19:53
Czym jest to stowarzyszenie sędziów - zorganizowaną grupą kolesi, którzy za główny cel działania mają hasło "żadnych zmian - wszystko po staremu" - sędzia złodziej? jest OK, sędzia polityk - jest - OK, byle jaki profesor prawa gadający idiotyzmy jest OK. Tylko kto daje tym idiotom czas antenowy i otwiera ramy prasy aby nagłaśniać idiotyzmy tych pajaców!!!! Bez mediów by ich nie było!!!!!!!!!!!!!!!1
Anonim2020.08.6 19:00
Jeżeli Sędzia krytykuje drugiego Sędziego publicznie podlega czemu? No kto odpowie !
hrabia Potocki2020.08.6 18:33
Pan Markiewicz ma powazny problem z glowa, czy nie dostal kiedys czyms w glowe i takie cos ma podobno tytul profesora, jak tacy jak on beda uczyc przyszlych prawnikow na uczelniach to wspolczuje tym studentom
Szybka Randka2020.08.6 18:24
Cześć- Zapraszam na nowy portal społecznościowy dla dorosłych! Znajdziesz tam osoby na szybkie sex spotkania lub na wyskok na imprezke! Wystarczy wejść aktywować konto i juz randkować! www.lexlale.com.pl
kauzyperda2020.08.6 16:44
Wybory są ważne, choć nieważne, a sąd bezprawnie choć legalnie (albo na odwrót) je przyklepał. Zatem prezydenta jednocześnie mamy i nie mamy, a czy i jak się to naprawi, zdecyduje jakieś stowarzyszenie sędziów, którzy, natychmiast powinni być pozbawieni prawa wykonywania zawodu sędziego, ponieważ jawnie afiszują się ze swoimi politycznymi poglądami, nie dają rękojmi bezstronności, a poza tym zmierzają do zachwiania podstawami państwa, na co, przypuszczam, jest paragraf.
edi2020.08.6 16:30
JEZUS DO św. FAUSTYNY - "Polskę szczególnie umiłowałem, a jeżeli posłuszna będzie woli Mojej, wywyższę ją w potędze i świętości. Z niej wyjdzie iskra, która przygotuje świat na ostateczne przyjście Moje. (Dz. 1732)" Wybór Andrzeja Dudy pokazał ŻE POLACY SĄ WIERNI JEZUSOWI - A TO OZNACZA ŻE POLSKA BĘDZIE WZOREM DLA ŚWIATA - I TEGO DOKONA SAM BÓG ORAZ MATKA BOGA KRÓLOWA POLSKI MARYJA - i żadne złe duchy i opętani ludzie JUŻ W POLSCE NIE WYGRAJĄ !!
Bolec ogranij się2020.08.6 15:50
nie jedz kwaśnego żurka
weż kolesiów OTUA i KODu Smrodu2020.08.6 15:47
za tupę i oczyścić
to nawet nie sędzia kalosz2020.08.6 15:46
to uzupator, partyjna Toga
Tylko PO PRAWDZIWE POLSKIE2020.08.6 15:46
Do młodych PRAWDZIWYCH POLSKICH PRAWNIKÓW PATRIOTÓW, spadkobierców PRZEDWOJENNYCH PRAWDZIWYCH POLSKICH PRAWNIKÓW, ZAMORDOWANYCH przez NIEMIECKICH SIEPACZY w obozach KONCENTRACYJNYCH, oraz KOMUNISTYCZNĄ BOLSZEWIĘ w KATYNIU. CZY nie czas na wysłanie STARUSZKÓW PIERDZIOSZKÓW na ZIELONO-CZERWONĄ EMERYTURKĘ??? Młodzi Polscy PRAWNICY, myśmy mieli po 25 lat i powołaliśmy SOLIDARNOŚĆ, Wy powołajcie "POLSKIE PATRIOTYCZNE UCZCIWE, STOWARZYSZENIE MŁODYCH POLSKICH UCZCIWYCH NIEPRZEKUPNYCH PRAWNIKÓW". Choćby pod nazwą "KASTANIETA" (nie mylić z KASTĄ). Nie mówcie Młodzi, że nie POTRAFICIE powołać, przecież nie jesteście GŁUPSI od NAS ROBOCIARZY z 1980 roku. Zdaję sobie sprawę z tego, że może być to TRUDNE. Ale chociaż niech będzie JEDEN, no może DWÓCH, a może DZIESIĘCIU PRZYZWOITYCH na CAŁĄ POLSKĘ, to już WYSTARCZY, inni PRAWDZIWI POLACY PRAWNICY, DOŁĄCZĄ się i BĘDZIE PIĘKNA, SPRAWIEDLIWA, UCZCIWA, POLSKA, NASZA MATKA KARMICIELKA, za którą będzie w godzinie PRÓBY warto ODDAĆ nawet ŻYCIE, tak jak oddali życie PRAWDZIWI POLACY PRAWNICY w KATYNIU, na NIELUDZKIEJ ZIEMI-SYBIRZE oraz w NIEMIECKICH OBOZACH KONCENTRACYJNYCH ( a przecież wystarczyło powiedzieć SIEPACZOM "TAK ZEŚWINIĘ SIĘ, możecie TOWARZYSZE z NKWD czy GESTAPO, na mnie LICZYĆ" i już ratowało się ŻYCIE, ale ZEŚWINIENIE ZOSTAJE na CAŁE ŻYCIE, swoje , dzieci i wnuków). "INKA" prosiła o przekazanie, "POWIEDZCIE MOJEJ BABCI, ŻE ZACHOWAŁAM SIĘ JAK TRZEBA". W chwili swojej ŚMIERCI WYKRZYCZAŁA. "NIECH ŻYJE POLSKA, NIECH ŻYJE 'ŁUPASZKA". Z kilku metrów nie dosięgnęła jej żadna kula z PLUTONU EGZEKUCYJNEGO, żołnierze Polacy z POBORU "ZACHOWALI SIĘ JAK TRZEBA", INKĘ skazali SĘDZIOWIE SOWIECIARZE, a potem DOBIŁA INKĘ SOWIECKA SWOŁOCZ, MORDERCA o znanym NAZWISKU .
won2020.08.6 15:38
lustitia siedlisko komuchów i ich potomków-gonić to szemrane towarzystwo
Do łopozycji ciągle NIE dociera, że2020.08.6 15:30
CZWARTY raz z rzędu PRZEGRALI wybory !!!