08.10.20, 18:21Fot. Wojciech Muła via: Wikipedia CC 4.0

Kasta basta! Sędzia Morawiec zapowiada, że nie stawi się przed SN. Prokuratura chce postawić jej zarzuty dot. korupcji

Izba Dyscyplinarna Sądu Najwyższego rozpatrzy wniosek o uchylenie immunitetu sędzi Beacie Morawiec, której prokuratura chce postawić zarzuty związane z korupcją. Ta jednak oświadczyła, że przed SN się nie stawi, bo w jej ocenie „nie spełnia on wymogów sądu”.

Oświadczenie sędzi Morawiec opublikowano dziś na stronie internetowej Stowarzyszenia Sędziów Themis. Przypominając, że na poniedziałek wyznaczono termin rozpoznania wniosku prokuratury w jej sprawie oświadcza, że na rozprawie się nie stawi. Ma to wynikać z jej przekonania „co do charakteru organu prowadzącego postępowanie, który nie spełnia wymogów sądu w rozumieniu prawa krajowego i europejskiego”.

Podkreśla, że w tym czasie będzie wykonywała swoje obowiązki w Sądzie Okręgowym w Krakowie, a w SN będą bronić jej pełnomocnicy.

Prokuratura Krajowa skierowała do Izby Dyscyplinarnej SN wniosek o odebranie immunitetu sędzi Morawiec, chcąc postawić jej zarzuty przywłaszczenia środków publicznych, działania na szkodę interesu publicznego w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, nadużycia uprawnień i przyjęcia korzyści majątkowej. Za czyny te grozi nawet 10 lat pozbawienia wolności.

Sędzia Morawiec do tych zarzutów się nie przyznaje i przekonuje, że nie ma sobie nic do zarzucenia.

kak/PAP, niezależna.pl

Komentarze

prawy2020.10.9 10:52
to nie sedzia i ideologiczy nominat wyjety spod PRAWA!!!!!!!!!!!!!!gdzie my zyjemy i taki ktos ma nas sadzić ?????????????????/taką damulke można doprowadzić do sądu jak też wszystkich szkodzących POLSCE,POLAKOM I RZądowi!!!!!!!!!!
Włodzimierz Nechamkis2020.10.9 8:14
Cud stał się na oczach naszych! Cud prawdziwy! Nasz dobroczyńca i jedyny przyjaciel, Pan Prezydent Donald Trump został cudownie uzdrowiony w ciągu trzech dni. Modliłem się żarliwie do naszego świętego Jana Pawła II i to zapewne za jego wstawiennictwem miało miejsce to cudowne wydarzenie. Teraz będę modlił się do Papieża Polaka w intencji wygrania prze niego wyborów. Prawdziwi Polacy! Wspierajcie mnie w moich modlitwach!
opty2020.10.9 4:58
Pani sędzia Beata Morawiec sama się osądzi, i co jej zrobicie?......śpiewając 7......
Sławek2020.10.8 21:38
Ona nie może stawić się przed tzw. Izbą Dyscyplinarną, bo ta izba jest nielegalna. Jest niezgodna z Konstytucją.
Sławek ...2020.10.9 6:15
Nowak? To by tłumaczyła twoją "..." wypowiedź ...
Jestem Olej i kürwa lubię CENZURE jak u Łukaszenki2020.10.8 19:49
Jestem też: ebz , Zelfa , bubu , a tak naprawdę to męska tylko z nazwy , pisda . Wycieram doopy Polskim Panom , ale mam ambicje . Ogólnie mówiąc to jestem głupia pisda zza Buga , dosłownie i w przenośni i nienawidzę Polskich Panów . Wprowadzają mnie w kompleksy . Moi rodzice do śmierci spali na piecu i gotowali jedzynie dla nas i świń w tym samym kotle . Tutaj się podpisuje różnie , bo jak wspomniałam , jestem głupia pisda zza Buga , ale lubię "politykować , "filozofować " , pokazywać jaka ja dobra jest nie tylko z polskowo jazyka , itp . , itd . , ale i innych obcych , choć doopy wycieram w Szczecinie , każdy to może sprawdzić . Zdradza mnie moja pisdowata "polszczyzna " i IP address . A co mam z sobą zrobić ? Te moje podkreślanie "słowiańsczyzny " i ten sztuczny antysemityzm na jedno wskazuje , że tylko jestem głupia , zakompleksiona , męska tylko z nazwy , pisda .
Olej2020.10.8 19:31
Apel do redakcji Frondy i administratora portalu !!!! Zablokujcie skandaliczne i wulgarne wpisy, które plugawią forum dyskusyjne i zmieniają komentarze w obrzydliwy ściek. Coś musicie z tym zrobić dla dobra portalu i ochrony dobra każdego z dyskutantów jakim jest prawo do godności. Sytuacja przyzwolenia na zło jest nieznośna i szkodliwa.
Kora2020.10.9 4:40
Po twojej aktywności widać, że Perejra dał ci podwyżkę.
Olej2020.10.8 19:30
Polski internet jest przenicowany działaniem sowieckim w zakresie dezinformacji, anarchizowania i antagonizowania społeczeństwa. Programy opracowane przez służby sowieckie działają na algorytmach automatycznie, kierunkują opinię lub po prostu zaśmiecają internet celowym bełkotem, wulgaryzmami i prymitywizmem aby tworzyć wrażenie powszechnej degrengolady i społecznego zidiocenia. Moralne rozkładanie społeczeństwa poprzez defetyzm i zamęt. Już dawno polski kontrwywiad , o ile taki jest powinien zrobić z tym porządek.
tty2020.10.8 19:30
to korupcja udowodniona...a nie mówi się o skorumpowanych samorządach gdzie siatki są rozległe...mafie urzędnicze chronione są też przez prawo np. brak wymogu archiwizacji ważnych dokumentów przez okres, w którym Organ ścigania mógłby sprawdzić czy nie został sfałszowany......budżetowanie Policji z budżetów miejskich wcale nie jest dobre bo rodzi właśnie zaczątki takich siatek powiązań...ciekawe byłoby spojrzeć na finansowanie Policji z budżetów największych miast w Polsce
Halo jestem "Olej" , ale niezupełnie .2020.10.8 19:17
Bo jestem też: ebz , Zelfa , bubu , a tak naprawdę to męska tylko z nazwy , pisda . Wycieram doopy Polskim Panom , ale mam ambicje . Ogólnie mówiąc to jestem głupia pisda zza Buga , dosłownie i w przenośni i nienawidzę Polskich Panów . Wprowadzają mnie w kompleksy . Moi rodzice do śmierci spali na piecu i gotowali jedzynie dla nas i świń w tym samym kotle . Tutaj się podpisuje różnie , bo jak wspomniałam , jestem głupia pisda zza Buga , ale lubię "politykować , "filozofować " , pokazywać jaka ja dobra jest nie tylko z polskowo jazyka , itp . , itd . , ale i innych obcych , choć doopy wycieram w Szczecinie , każdy to może sprawdzić . Zdradza mnie moja pisdowata "polszczyzna " i IP address . A co mam z sobą zrobić ? Te moje podkreślanie "słowiańsczyzny " i ten sztuczny antysemityzm na jedno wskazuje , że tylko jestem głupia , zakompleksiona , męska tylko z nazwy , pisda .
verizanus2020.10.8 19:15
Ciekawe czy każdy może tak powiedzieć i czy jakby co to przyprowadzą ją siłą? ;)
Olej2020.10.8 19:04
Immunitety, pomroczności jasne i ciemne, zespoły prawego lub lewego golenia, listy żelazne, gwarancje, poręczenia, i .......zwolnienia za kaucje, które są dostępne tylko tym, którzy je posiadają., którzy posiadają wolność niezależnie od wyroków, zarzutów, podejrzeń i ciążeń. Są wolni, od państwa, od prawa i od wszelkich durnych zapewne w ich rozumieniu przepisów, którym się ustawia niziny społeczne i warstwy niższego rzędu i stanu.
Cool2020.10.8 19:03
Prawo najsztubowe! ... Wszyscy jesteśmy równi tyle, że niektórzy są równiejsi!
Olej2020.10.8 18:58
Proszę się trzymać pani sędzio, już niedługo wszyscy odetchną, wszystko powróci do sowy i przyjaciół. kamienie i kupa usypią się na powrót w stosowną formę, zegarki wrócą na właściwe przeguby i nadgarstki. kierunek przepływu układów zamkniętych odzyska swoje dawne napięcie. I wszystkim będzie wesoło i raźno. A masa ? Tak ta od ,,pisiorów'' powróci na swoją dawną pozycję, przywdzieje berety z moheru jeszcze głębiej i mocniej.......??? I będzie trwać aż przyjdzie niespodziewanie taki dzień, kiedy z tej wspaniale ustrojonej formy wyleje się treść, najpierw powoli, narastając niczym wulkan i nic i nikt tego wylewu nie zatrzyma.
Olej2020.10.8 18:49
I to się nazywa siłą woli,. Niechby taką samą siłę woli wykazał jakiś zwykły powiatowy Kowalski. Już widzę jak twardą musiałby mieć d.......ę. Nie zdążył by pomyśleć o niestawieniu się a byłby doprowadzony przez powołane w tym celu organa. Zapytuję jaśnie wielmożną władzę czemuż te organa od zwykłych Kowalskich są tak niezwykłe wobec nadzwyczajnie usytuowanych ponad wszelką jurysdykcją ???
jle_ffm2020.10.8 18:46
Proszę się trzymać Pani Sędzio. Kiedyś ta zakłamana władza, która złodziejstwo u swoich ludzi umarza a szkaluje ludzi uczciwych ale nie idących pod rękę z nimi, kiedyś upadnie z hukiem. A wtedy zostanie sprawiedliwe osądzona i potępiona.