06.07.21, 15:32Fot. screenshot - YouTube (Onet Rano, Polskie Radio)

Kasta basta! ,,Ziobro największym szkodnikiem w historii’’. Skandaliczna uchwała ,,Themis’’

„Czy pełna manipulacji uchwała Themis nosi znamiona zemsty za to, że Prokuratura Krajowa chciała postawić zarzuty korupcyjne sędzi Beaty Morawiec?” – pyta portal wPolityce.pl. Kontrowersyjne stowarzyszenie sędziów „Themis” kierowane przez Beatę Morawiec wydało uchwałę, w której w niezwykle skandaliczny sposób szkaluje ministra sprawiedliwości i prokuratora generalnego Zbigniewa Ziobrę.

- „Minister Zbigniew Ziobro jest również osobiście odpowiedzialny za przekształcenie funduszu sprawiedliwości, którego ustawowym celem jest wspieranie ofiar przestępstw i pomoc skazanym w resocjalizacji, w fundusz promocyjno-wyborczy partii Solidarna Polska, oraz fundusz inwigilacji obywateli (zakup systemu Pegasus). W związku z powyższym można śmiało stwierdzić, że Zbigniew Ziobro jest największym szkodnikiem w historii polskiego wymiaru sprawiedliwości”

- czytamy w przyjętej wczoraj przez „Themis” uchwale.

Sędziowie bronią też jednego z członków swojego stowarzyszenia, Waldemara Żurka. To sędzia, który występował w czasie głośnego spotkania „Tour de Konstytucja” w Dobczycach, na które przyprowadzono dzieci z przedszkola i szkoły podstawowej.

- „Zarząd Stowarzyszenia z zażenowaniem przyjmuje postawę sędziów, którzy głosowali za podjęciem uchwały Kolegium Sądu Okręgowego w Krakowie, w której organ ten wystąpił do Zastępcy Rzecznika Dyscyplinarnego Sędziów Sądów Powszechnych o wszczęcie postępowania dyscyplinarnego wobec sędziego Waldemara Żurka z powodu jego udziału w Tour de Konstytucja

- piszą sędziowie.

kak/wPolityce.pl

Komentarze

Tacy sami2021.07.8 7:23
Problem że Ziobro to bez kasty nieudacznik jakich mało .To jego prokuratura doprowadziła do skazania człowieka który cudem uniknął śmierci w rzezi wołyńskiej i mówił prawdę o ukraińskich banderowcach .Jego prokuratorzy są tak niedouczeni że wszczynali śledztwa za oryginalne zapiski Dmowskiego z konferencji Paryskiej .Oczywiście nie interweniował jak Brudziński ganiał dzieci za kukłę Judasza a PiS-owski rząd wydawał miliony na antypolonizm od patriota z PiS.Liczenie że Ziobro sprzeciwi się łamaniu konstytucji czy praw obywateli w pandemii to czysty absurd jedyne co chcieli w tym czasie zrobić to obligatoryjne przyjmowanie mandatów .Populista jakich mało z chodliwymi tematami jak pedofile czy pijani kierowcy choć problem tkwi w uszczelnianiu prawa a nie opowiadaniu bzdur.To dlatego 0,6promila to alkoholik przypominam dawka dozwolona w wielu krajach bez żadnych praw a tuman jadący bez prawa jazda z wypadkiem ale trzeźwy traktowany jest jak święta krowa.Tak naprawdę to o patologii instytucji prowadzonych przez Ziobro można napisać wielotomową księgę nie dotykając kasty ,nie mówiąc że odpowiada bezczynnością za wszystkie przewały ludzi z PiS
Ala2021.07.7 4:15
Kasta basta a ksiądz biskup pederasta...... Bardzo śmieszne
Prawda2021.07.6 23:54
Polska mówi mieć do Likwidacji Zdrajców Polski jak ma -- Izrael ---MOSAD --W Polsce ile działa tajnych Organizacji Niemieckich i Ruskich do Likwidacji Państwa Polskiego -----Tusk juz wrócił --działa==
Anonim2021.07.6 20:47
Kiedy rozwalicie to sędziowskie szambo.
Jak wam nie pasuje to wyp,,, ć !!!2021.07.6 19:46
Do chlewu jełuroppejskiego , zapszańcy ,bękarty po komusze won,z Polski won,won ,won
Filip & Homos Co.2021.07.6 18:25
Nasz "Radziecko-Polski Narodowy Kościół Katolicki" połączył swoje siły z tzw. "księżmi patriotami" w jedną kretyńską sektę starych zgredów, imbecyli i popłuczyn UB. Nasz "Radziecko-Polski Narodowy Kościół Katolicki" to stowarzyszenie pijaków w USA w liczbie kilkudziesięciu na żołdzie Kremla podobnie jak "księża patrioci" z kościoła pod wezwaniem NKWD-UB-SB.
Filip & Homos Co.2021.07.6 18:24
Pewnie o tym nie wiesz, że w USA jest tzw. Polski Narodowy Kościół Katolicki. . . . NIE ma nic wspólnego katolicyzmem! Jest to sekta staruchów i staruch podobna do jehowych, tylko jeszcze gorsza bo BEZ pieniędzy. . . . .Ten "Polski Narodowy Kościół Katolicki" jest już w stanie szczątkowym, ale ma swoich kilku fanatyków. Jak każda FANATYCZNA SEKTA oni "wiedzą wszystko najlepiej". . . . Mają swoich "księży" a nawet pewnie jeszcze "biskupów" którzy otrzymali swoje "świecenia" od jakiegoś "narodowego papieża" pijaka. . . . Jest żałosna grupka kretynów i kretynek - JAK KAŻDA SEKTA! . . . . W Polsce mają swoją filę, a jakże, i chyba 1000 "parafian", na całą Polskę.
Filip & Homos Co.2021.07.6 18:24
Gloryfikowali zbrodniarza i terrorystę Eric Rudolph, potem Shelley Shannon. NIE WYSZŁO! Chca zdyskwalifikować szczepionki ratujące życie. - - - NIE WYSZŁO! - - - - Pierrdolą o JAKIŚ WYIMAGINOWANYCH statystykach! - - - NIE WYSZŁO! - - - - Teraz te K U R W Y ŁUKASZENKI z "gorzowa, lubinia", pierrdolą o WOLNOŚCI SŁOWA, PIS-ie, PO, tylko ANI słowa o ŻYDACH z KONFEDERACJI na usługach PUTINA! - - - JAKIE TO WSZYSTKO PRYMITYWNE! - - - Nie dość, że piszą kremlowską "polszczyzną", powtarzają brednie PIESKOWA - PUTINA szczekaczka!
Filip2021.07.6 17:45
Andrzej Kryże i Stanisław Piotrowicz jako prokuratorze w PRL-u oskarżali opozycjonistów, a potem znaleźli swoje miejsca w PiS-ie. Daniel Obajtek nie potrafi udokumentować pochodzenia swojego majątku. Zbigniew Ziobro zmienił przepisy, żeby akt oskarżenia i dowody winy Daniela Obajtka wycofać z sądu. Austriak Gerard Birgfellner zeznał w prokuraturze, że Jarosław Kaczyński wyłudził od niego łapówkę w kwocie 50 tys zł dla księdza Rafała Sawicza. Posiada świadków i dokument potwierdzający wypłatę powyższej kwoty w banku. Zbigniew Ziobro od ponad 9 miesięcy nie sporządził aktu oskarżenia przeciwko Sławomirowi Nowakowi. Być może obawia się wydania przez sąd wyroku uniewinniającego. Andrzej Duda dokonał wielokrotnych deliktów konstytucyjnych, złamał art. 7, 10, 32, 42, 126, 144, 173, 178, 179, 180, 183, 187, 190, 193, co wypomniał mu nawet jego były promotor prof. Jan Zimmermann z Uniwersytetu Jagiellońskiego. Łamany jest konstytucyjnie określony trójpodział władzy i niezawisłość sądów. Sądownictwo nie jest reformowane tylko dewastowane.
Obserwator2021.07.6 17:23
Dlaczego sędziowie mają immunitet? Do gadania takich bredni i zajmowania się polityką, czego nie wolno im robić? Immunitet jest nie do przyjęcia i powinien zostać zniesiony. Niech odpowiadają za to, co robią, jak każdy inny obywatel.
taka prawda2021.07.6 17:22
W themis to same żydy sa a w lustiti chamokomuna
jle_ffm2021.07.6 17:07
Pełna zgoda- to jest najwiekszy szkodnik jaki dotychczas zasiadał na stołku min.sprawiedliwości.
x2021.07.6 16:16
Czy doczekamy się reformy sądownictwa i pytanie czy do Olsztyna ta reforma też dotrze?
Po 11 ...2021.07.6 17:21
Do Allenstein? Nie sądzę.
YORK2021.07.6 15:57
Co otym mowia przepisy?. Uaktualnic prawo,sedziowie maja stosowac prawo i tylko to , a nie zajmowac sie polityka, czy zakladac jakies stowarzyszenia zwiazki itp, po to maja wysokie uposarzenia, koniec kropka. A jak nie to won z zawodu.Panie Premierze i min Ziobro, pokazcie im gdzie ich miejsce.
Foster2021.07.6 15:54
Mają rację - nic dodać nic ująć. Niedługo sądy nie będą potrzebne. Wyroki będą wydawać prokuratorzy.
Anonim2021.07.6 16:02
Po co w ogóle prawnik? Miękiszon powie w Kur.wizji i gotowe!
x2021.07.6 16:17
Jak dla mnie na stan aktualny mogą likwidować i jedno i drugie.
Anonim2021.07.6 15:52
Miękiszonek jak zwykle bidny i pokrzywdzony....😁😁😁
Jacek i Placek2021.07.6 15:46
Ordo Iuris napisze Panu Ziobrze laurkę i się wyrówna jedna uchwała z drugą.
Po 11 ...2021.07.6 15:45
Link do uchwały: hemis-sedziowie.eu/aktualnosci/uchwala-zarzadu-stowarzyszenia-sedziow-themis-z-dnia-5-lipca-2021-r/