23.10.13, 09:01fot. Google.com

Katolicka archidiecezja w Anglii sprzedała kościół muzułmanom

Archidiecezja Birmingham sprzedała kościół w niewielkim mieście Stoke-on-Trent (Staffordshire) muzułmańskiej wspólnocie. Władze kościoła zapewniły, że parafianami zajmie lokalna parafia Cobrish, a pieniądze pochodzące ze sprzedaży zostaną tak wykorzystane, by przynieść wiernym korzyść.

Rzecznik kościoła powiedział: „Archidiecezja Birmingham ma ponad 200 kościołów parafialnych i szacuje liczbę przynależących jej katolików na ponad 285 tys.” Dodał też, że wszelkie decyzje w sprawie tych kościołów zawsze podejmowane są po konstultacjach z kapłanami i parafianami.

Rzecznik powiedział, że „w ostatnich latach liczba katolików mieszkających w pobliżu spadła zbyt znacznie” by Kościół było stać na utrzymanie księdza i kościelnych budynków. „Kościół został wystawiony na sprzedaż na wolnym rynku. Pojawiło się kilka ofert, a najlepszą złożyła lokalna wspólnota muzułmanów.”

Nie tylko muzułmanie zastąpili w Stoke-on-Trent katolików. Coraz lepiej wiedzie się również tamtejszej wspólnocie metodystycznej. Ta zakupiła niedawno stary pub za niemal 200 tys. funtów i planuje przekształcić go w kościół. Przebudowa ma zakończyć się we wrześniu przyszłego roku.

Katolicki kościół św. Piotra został zbudowany w 1937 roku. Nie miał ani jednego własnego księdza i był prowadzony przez parafię znajdującą się w położonej nieopodal miejscowości Burslem.

Pac/katholisch.de

Komentarze

anonim2013.10.23 9:48
Znak czasu, ciekawe kiedy muzułmańskie wspólnoty za pieniądze lejące się strumieniem z Arabii Saudyjskiej będą chciały kupić Bazylikę Świętego Piotra? A tak poważnie to Kościół katolicki znalazł się na starym kontynencie w takim kryzysie jakiego nie widział przez 2 tysiące lat swojego istnienie, podwaliny pod niego podłożyła reformacja, na której to nieodległą 500 rocznicę rozmaici heretycy już się szykują, wielka rewolucja francuska, która w miejsce należne Bogu wyniosła człowieka, no i oczywiście Karol Marks, którego idee są teraz z taką gorliwością, choć nie mówi się tego wprost, wcielane w życie przez eurosocjalistów. Muzułmanie korzystają z cieplarnianych warunków jakie im w Europie stworzyło lewactwo i rosną w siłę, ale jest promyk nadziei, Francuzi powoli zaczynają się budzić, czego dowodem są demonstracje w obronie rodziny, odmowa udzielania "ślubów" homoseksualistą niektórych merów, czy coraz bardziej krytyczne spojrzenie na stworzoną przez socjalistów politykę imigracyjną. Może tym razem dla odmiany jakaś pozytywna rewolucja rozleje się z Francji na Europę.
anonim2013.10.23 10:53
Może to kolejna forma dialogu międzyreligijnego...
anonim2013.10.23 11:28
No cóż jak w prawie Kopernika ... gorszy pieniądz wypiera lepszy .... wszak wyznawcy Allaha idą do raju z tysiącem dziewic za gwałty i morderstwa ... a u nas ....
anonim2013.10.23 13:44
No cóż... Jak żona narzeka, że mąż po ślubie nie spełnia jej oczekiwań, to jedyne co można powiedzieć: "Widziały gały co brały". Tutaj tak samo - skoro wierni odchodzą od wiary katolickiej, to niech później nie narzekają na zmiany w ich życiu niekoniecznie na lepsze.
anonim2013.10.23 14:21
No i co z tego?
anonim2013.10.23 14:52
Zbrakło Wiary. Idei. Nie masz Sobieskiego./ Kończy się multi-kulti. Ucz się arabskiego... Lech Makowiecki
anonim2013.10.23 18:13
Rozumiem, że Gdynia, czy Częstochowa nie są dużymi miastami.
anonim2013.10.23 21:49
nie martw się mniemanologia , oni będą wiedzieć jak prowadzić z podobnymi tobie ,,dialog"
anonim2013.10.24 1:41
"Katolicki kościół św. Piotra został zbudowany w 1937 roku. Nie miał ani jednego własnego księdza i był prowadzony przez parafię znajdującą się w położonej nieopodal miejscowości Burslem." *** Budować świątynię w miejscu gdzie nie ma kapłana, a wspólnota parafialna jest nieliczna - jest oznaką dużej nieodpowiedzialności, delikatnie ujmując. Należało najpierw zbudować parafię skupiającą ludzi żywej wiary, wymodlić sobie powołanie kapłańskie, a następnie dopiero wtedy postawić kościół. Zresztą spokojnie - już niedługo zaczną sprzedawać muzułmanom świątynie anglikańskie. Moim zdaniem jest dużo lepszym przerobienie kościoła na meczet, aniżeli dyskotekę lub pub gejowski. Co do metodystów, to są przynajmniej chrześcijanami i to, że ich społeczność się rozwija powinno nas cieszyć.