05.11.14, 12:10Christine Mayr-Lumetzberger w 2008 roku (fot. printscreen z Daily Telegraph)

"Katolicka" kapłanka odprawia w Austrii "Msze"!

Christine Mayr-Lumetzberger, była zakonnica, twierdziła, że została „wyświęcona” na katolicką kapłankę. Została, oczywiście, ekskomunikowana. Miało to miejsce w 2003 roku. Kobieta mówi jednak, że wciąż bierze udział w ceremoniach liturgicznych z benedyktynami w Austrii. Jeżeli to prawda, to mamy do czynienia z niebywałą niesubordynacją wewnątrz Kościoła.

Sprawę opisuje brytyjski „Daily Telegraph”. Dziennik publikuje też zdjęcia, które potwierdzają, że Mayr-Lumetzberger działa jako kapłanka. Na jednym z nich przedstawiona jest, gdy „przewodniczy” ceremonii zaślubin, na innym – wraz z księdzem przewodzi ceremonii pogrzebowej.  

Mayr-Lumetzberger twierdzi, że księża nie mają nic przeciwko temu. Wszystko ma dziać się przede wszystkim nieopodal Linzu. Niestety – miejsce to bardzo mocno uprawdopodobnia całą historię. „Fronda.pl” już wielokrotnie informowała o nadużyciach, do jakich dochodzi w tej diecezji. Przykładowo próbowano „otworzyć” Kościół na osoby homoseksualne. Innym razem jezuici zamiast księdza, zaproponowali w konfesjonale psychologa.

„Większość katolickich biskupów w Austrii jest dla mnie bardzo miła. Nazywają mnie ‘pani biskup’. I okazują mi szacunek” – mówi Mayr-Lutzemberger w rozmowie z „Daily Telegraph”.

Brytyjski dziennikarz pisze, że widział wiele zdjęć na komputerze „kapłanki”, które w ewidentny sposób pokazują, że nie zmyśla. Mayr-Lutzemberger, rzeczywiście przebrana niczym biskup, udaje, że chrzci dzieci, przewodniczy ceremoniom zaślubin i pogrzebów – i to, co więcej, nie tylko w jednej parafii. Miało to wszystko mieć miejsce nawet poza Austrią.

Dziennikarz wymienia jednak tylko benedyktyński klasztor Kremsmunster.

Mayr-Lumetzberger twierdzi, że ojcowie, którzy akceptują ją jako „kapłankę”, nie spotykają się z żadną reakcją ze strony hierarchii.

Jeżeli to wszystko jest prawdą - a wskazują na to zdjęcia i wymienienie konkretnego klasztoru, w którym działa ekskomunikowana - to mamy do czynienia z bezprzykładnym przejawem niesubordynacji wobec Stolicy Apostolskiej i po prostu pogardą wobec Magisterium Kościoła. A twierdzenia, jakoby austriacka hierarcha w ogóle nie reagowała na te nadużycia - jeżeli są prawdziwe - każą się głęboko zastanowić nad tym, czy w kraju tym działa jeszcze Kościół katolicki. 

pac

Komentarze

anonim2014.11.5 12:45
"każą się głęboko zastanowić nad tym, czy w kraju tym działa jeszcze Kościół katolicki" W 2012 w coniedzielnej katolickiej mszy św. uczestniczyło 7,5% populacji Austrii. Wyniki ankiety z 2012 r.: 44% obywateli Austrii stwierdziło, że "wierzą w istnienie Boga" 38% odpowiedziało, że "wierzą w istnienie jakiejś siły lub energii nadprzyrodzonej" 12% odpowiedziało, że "nie wierzy w istnienie Boga ani żadnej siły nadprzyrodzonej" http://en.wikipedia.org/wiki/Religion_in_Austria
anonim2014.11.5 12:46
Ochyda spustoszenia, o ktòrej pisał prorok Daniel i wielu świętych, działa na naszych oczach.CSSML, NDSMD, VRSNSMV,SMQLIVB, Św.Benedykcie broń nas.
anonim2014.11.5 12:46
"Jeżeli to prawda". To jakaś nowa kategoria prawdy?
anonim2014.11.5 12:59
nie ma czegoś takiego jak katolicka kapłanka. Są tylko jakieś herezje głoszone by skupić na sobie uwagę publiczną. Po drugie ona jest ekskomunikowana więc nie ma tu mowy o sprawowaniu sakramentów świętych, tylko o zabawę w teatr.
anonim2014.11.5 13:04
@Wojtek1983 Aaa rozmyśliłem się... I tak nie zrozumiałbyś.
anonim2014.11.5 13:23
@Kramer Gdzie widzisz problem?
anonim2014.11.5 13:34
No ale przecież sakramenty udzielone przez tę panią są nieważne! Czy ludzie, którym udziela ona ślubu o tym nie wiedzą???
anonim2014.11.5 13:42
Do niej zracają się w pierwszym rzędzie rozwodnicy i ci, kórzy z jakiś przyczyn nie mogą zawrzeć sakramentalny związek małżeński. Ona nawet wronie zrobi pogrzeb. To wcale nie żarty.
anonim2014.11.5 13:53
Ale oczywiście Franciszek nie wyśle do Linzu o. Volpiego, bo ten jest zbyt zajęty „prawdziwym” zagrożeniem u Franciszkanów Niepokalanej.
anonim2014.11.5 14:01
@Credo Też mnie to zastanawia.
anonim2014.11.5 14:54
@Wojtek1983 No to jazda. Bardzo Ciebie proszę o argoomenty w jakich to aspektach gnostycka sekta starokatolików kierowana przez satanistę Kowalskiego jest bliższa chrześcijaństwu niż Kościół katolicki? I co to w ogóle oznacza, być bliżej chrześcijaństwa (jakiego? pierwotnego? przednicejskiego?), jeżeli kard. Newman ( wybitny biblista anglikański) udowodnił po wieloletnich studiach, iż nauczanie Apostołów jest wiernie przechowywane TYLKO w Kościele katolickim. Może to jednak Ty nie masz nic do powiedzenia?
anonim2014.11.5 14:57
@Credo, Kjn: Nie wysłał też święty JPII, ani podobno "tradsowski" BXVI...
anonim2014.11.5 15:42
Cóż się temu dziwić ? Przecież "katolicy" na Zachodzie są już od dawna heretykami. Pismo Święte wyraźnie mówi: „Nauczać zaś kobiecie nie pozwalam ani też przewodzić nad mężem lecz chcę, by trwała w cichości.” (1Tym: 2,12) Święty JPII także wyraził się na ten temat jednoznacznie: „Aby zatem usunąć wszelką wątpliwość w sprawie tak wielkiej wagi, która dotyczy samego Boskiego ustanowienia Kościoła, mocą mojego urzędu utwierdzania braci (por. Łk 22,32) oświadczam, że Kościół nie ma żadnej władzy udzielania święceń kapłańskich kobietom oraz że orzeczenie to powinno być przez wszystkich wiernych Kościoła uznane za ostateczne.” (Jan Paweł II, Ordinatio sacerdotalis)
anonim2014.11.5 20:21
@Wojtek1983 Tylko jedno pytanie, a w jakim to czasie jeszcze zjednoczony Kościół przed podziałem uznawał związki homoseksualne?
anonim2014.11.5 21:02
pojeba...babkę z leksza
anonim2014.11.5 21:48
Posoborowie i wszystko jasne! Jawna już schizma i herezja zmusi do podziału.
anonim2014.11.6 1:03
A co do cholery Franciszek ma jeszcze wysłać do tej pani żeby tradsi byli zadowoleni? Pluton egzekucyjny? Kobieta wyleciała z hukiem z Kościoła, sprawa skończona. Niech sobie robi co chce, to już nie nasz problem. I jeszcze jedno: naprawdę wolelibyście dla Franciszkanów Niepokalanej ekskomunikę niż o. Volpiego?
anonim2014.11.6 1:59
Oczywiście autorem "rewelki" jest pac. Owszem bywają na Zachodzie pewne wypaczenia, ale nie takiego kalibru. Jeżeli kobieta jest ekskomunikowana, to nie widzielibyśmy jej przewodzącej jakiej kolwiek kościelnej ceremonii. "Christine Mayr-Lumetzberger, była zakonnica, twierdziła, że została „wyświęcona” na katolicką kapłankę." Nie wiadomo czy rzeczywiście były jakieś święcenia, bo to tylko ta pani twierdziła. Nie wiadomo też czy naprawdę była ekskomunikowana, a jeżeli tak, to z jakiego powodu. Jeżeli są zdjęcia, na których ta pani przewodniczy w ceremonii zaślubin lub towarzyszy księdzu podczas ceremonii pogrzebu, należy domniemywać, iż w ekskomunice się nie znajduje. Tutaj małe wyjaśnienie. Za zgodą Kościoła lokalnego, kobieta może celebrować nabożeństwa, m.in. Liturgii Słowa, może przewodniczyć ceremoniom zaślubin i pogrzebów (a tym bardziej asystować księdzu); rozdawać komunię, chrzcić dzieci. Natomiast nie może celebrować sakramentów: Eucharystii i spowiedzi.
anonim2014.11.6 5:49
@Klara Niestety ale ten artykuł pisze prawdę. Ta kobieta jest ekskomunikowana przez Stolicę Apostolską.
anonim2014.11.6 6:54
@Wojtek1983 Odpowiem Ci tylko na jedno pytanie. Urodziłem się 23.09.1967.
anonim2014.11.6 11:18
@Wojtek1983 Z całym szacunkiem, ale nic się nie dowiedziałem od Ciebie na temat wyższości sekty starokatolickiej nad Kościołem Powszechnym...
anonim2014.11.8 15:27
No i macie powód, żeby najeżdzać na Sobór, akceptowany przecież przez kilku kolejnych papieży, ze zdrową nauką o sakramentach. A który sobór był przyczyną, że czeski bp Davidek w czasie stalinowskiej komuny wyświęcał w Czechach kobiety na kapłanki - tak na wypadek, gdyby wszystkich księzy aresztowano lub ubito?