29.09.21, 16:25Fot. via: Pixabay (RiccardoRich)

Kibice wracają na hiszpańskie stadiony. Od piątku koniec limitów!

Już od najbliższego piątku na stadionach piłkarskich w Hiszpanii przestaną obowiązywać jakiekolwiek limity kibiców. Taką decyzję podjęła dziś tzw. Międzyregionalna Komisja ds. Zdrowia.

Po dzisiejszym posiedzeniu Międzyregionalnej Komisji ds. Zdrowia, w której skład wchodzą przedstawiciele resortu zdrowia i kierownictwo regionalnych służb sanitarnych, służby medyczne Hiszpanii poinformowały o zniesieniu od 1 października ograniczeń związanych z pandemią COVID-19 na stadionach piłkarskich.

Od piątku nie będą obowiązywały limity kibiców, wciąż jednak będzie obowiązywał nakaz zasłaniania ust i nosa oraz zachowanie półtorametrowego dystansu wobec innych osób. Na stadion nie będą też mogły wejść osoby z objawami zakażenia koronawirusem. Wciąż też nie będzie można na stadionach palić papierosów ani sprzedawać i konsumować produktów spożywczych.

Ponadto, na dzisiejszym posiedzeniu Międzyregionalna Komisja ds. Zdrowia zdecydowała, że liczba kibiców na halach sportowych nie może być większa niż 80 proc. pojemności trybun. Nowe przepisy będą obowiązywały do 31 października.

kak/PAP

Komentarze

Anonim2021.09.29 16:46
o ile pamietam, na wiosne 2020 gdy ludzie w wiekszosci żadali hitlerowskich restrykcji, ja opowiadalem sie by na stadion nie wpuszczac ludzi po 60tce.......... Polacy chcieli rzadow sanitarnego Hitlera, tej zdrady nie zapomne, nawet jazda rowerem byla dla wielu rownoznaczna z mordowaniem........... Mikke latami ludzi wyzywal i wyszlo ze mial racje