02.03.20, 15:00Fot. wikipedia.adriangrycuk

Kidawa kłamie, minister dementuje jej fake newsa!

Kandydatka Koalicji Obywatelskiej na prezydenta, Małgorzata Kidawa-Błońska, w czasie dzisiejszej debaty o koronawirusie w Sejmie, opowiedziała o pacjentce, która ma być przykładem nieprawidłowości w działaniach polskich służb. Kobieta ta miała przylecieć w sobotę do Polski z Korei Południowej. Kidawa-Błońska mówiła:

-„Mówicie, że nie ma wirusa w Polsce. Wiemy, jak trudny jest dostęp pacjenta do lekarza. Ludzie muszą wiedzieć jaka jest dokładnie droga. Mówi się o tym, na lotniskach, wszystko świetnie funkcjonuje. To jak wytłumaczyć przypadek z soboty, kiedy pacjentka, która przyjechała z Korei, mówiła na lotnisku, że się źle czuje. Została wsadzona do samolotu i dopiero karetką zabrano ją w Krakowie. Coś nie działa panie premierze. Trzeba sprawdzić”

Na podane przez kandydatkę KO informacje odpowiedział minister infrastruktury Andrzej Adamczyk. Okazuje się, że Kidawa-Błońska mówiła nieprawdę.

-„Sobotni lot z Korei odbywał się zgodnie z procedurami i zgodnie z procedurami zadbano o bezpieczeństwo pasażerów. Załoga samolotu, kapitan i szefowa pokładu, zadbali o to, aby wszyscy pasażerowie wracający z Korei do Polski zostali przebadani. Pytano ich o możliwość wystąpienia objawów chorobowych. W Warszawie na lotnisku do samolotu weszły ekipy medyczne, zmierzyły temperaturę wszystkim pasażerom” – powiedział minister.

Według Adamczyka zachowano wszelkie procedury związane z ochroną przed koronawirusem. Jak powiedział, pacjentka, o której najprawdopodobniej mówiła Kidawa-Błońska, nie miała podwyższonej temperatury. Nie miała też żadnych objawów chorobowych. Poleciała do Krakowa, gdzie właściwie zadbano o to, aby przeszła przez wszystkie właściwe procedury. Procedury te jednak nie były związane z tym, że wykazywała objawy choroby, ale z faktem, iż przyleciała z kierunku zagrożonego. Jak podkreślił minister, kobietę zbadano, pobrano od niej kartę lokalizacyjną i jest teraz pod stałą opieką służb medycznych.

Na koniec Adamczyk dodał:

-„Bardzo żałuję, że wysiłek wszystkich tych osób, które codziennie wkładają bardzo dużo siły i energii w to, by zminimalizować możliwość zarażenia, są przez takie fake newsy, nieprawdziwe informacje, niweczone. 

Niestety, kiedy minister dementował kłamstwa kandydatki na urząd prezydenta RP, Małgorzaty Kidawy-Błońskiej, ta już nie raczyła go wysłuchać i wyszła z posiedzenia.

kak/ niezależna.pl

Komentarze

anonim2020.03.3 16:49
Brawo Pani Kidawa... niestety,w iększość ludzi jest zbyt prosta, by to zrozumieć.
anonim2020.03.3 16:47
Prawda jest bolesna... nieudolny premier musi się wysługiwać takimi żałosnymi portalikami.
Thomas2020.03.3 0:40
Kłamstwo się nie udało więc wyszła, aby nauczyć się na pamięć tekstu do kolejnego kłamstwa.
anonim2020.03.2 22:48
Nie tylko we Frondzie są takie nieprzychylne komentarze w stosunku do Kidawy Błońskiej . Czytałam trochę Interię i brak chociaż jednego pozytywnego komentarza na jej temat . Zabawny jeden z komentarzy : " przekażcie Kidawie --Błońskiej , że właśnie zmieniła poglądy " , " jak się jej coś przekaże , to za tydzień zaskoczy o co chodzi ". Wielu więc widzi jej ......nazwijmy to - umysłowym niedostatkiem .
Jan2020.03.2 19:18
Kidawa wyszła bo ona i tak nic nie zrozumiałaby bez Arłukowicza ,który wszystko kobiecinie tłumaczy...w którą stronę iść, jak machać rękami, co czytać.....no coż, żal kobiecinki...
Małgorzata2020.03.2 18:42
Żądam natychmiastowego wykrycia tego wirusa w Polsce ! Nie może być tak ,że prawie wszędzie on już jest a w Polsce jeszcze go nie ma !
ZNISZCZĄ CI KOMPUTER !!! 2020.03.2 18:26
Nie znasz strony internetowej - NIE OTWIERAJ!!! Mendy blogowe podsyłają 𝐬𝐭𝐫𝐨𝐧𝐲 𝐩𝐨𝐫𝐧𝐨𝐠𝐫𝐚𝐟𝐢𝐜𝐳𝐧𝐞 𝐳𝐚𝐢𝐧𝐟𝐞𝐤𝐭𝐨𝐰𝐚𝐧𝐞 𝐰𝐢𝐫𝐮𝐬𝐚𝐦𝐢. Zniszczą ci komputer moga się dostać do twoich kont bankowych, email, itp.
Sex portal2020.03.2 18:20
Cześć, Cześć kotku, szukasz seksu, przelotnej znajomości lub związku? Nie czekaj tylko dołącz do nas na www.lexlale.eu Tysiące samotnych kobiet czeka aż wreszcie ktoś zrobi krok w ich kierunku! Specjalny lokalizator pomoże Ci znaleźć Twoją kobietę w zasięgu co do 10km Nie daj im czekać tylko dołącz już teraz!
ceramik2020.03.2 17:35
fake newsy Kidawy? Co to znaczy? Kidawa kłamie, Kidawa kłamie, Kidawa kłamie, Kidawa kłamie, Kidawa kłamie, Kidawa kłamie, Kidawa kłamie, Kidawa kłamie, Kidawa kłamie,
nice2020.03.2 16:59
"Tylko pod Kidawą, tylko pod jej znakiem Polska będzie niczym a Polak żebrakiem"
anonim2020.03.3 16:51
Głupcy twojego pokroju łykną każdą propagandę.
won2020.03.2 16:32
Czy wyobrażają sobie państwo aby prezydentem RP była osoba kłamiącej Kidawy ??
anonim2020.03.3 16:48
Głupcy łykną każdą propagandę... widać to na twoim przykładzie.
o co ci chodzi oślico? 2020.03.2 16:13
- "Także mamy absolutną pewność..." - - "mamy" - tzn. kto? - czekam na odpowiedź. Widze, czuje oślico, że jestes w sztabie 'wyborczym" opozycji. Gotowe teksty i b. szybko. Wskaz mi oślico gdzie ja twiedzę, że, cyt.: -"Fake newsem są twoje bezpodstawne oskarżenia że niby dziewczyna i lekarze oraz pielęgniarki są w zmowie i wszyscy kłamią w tej sprawie." - Jedynie pytam: Skąd wiesz, że to nie są kłamstwa - FAKE NEWS? A kim ona jest? Co o niej wiesz? Nic mnie jej nazwisko nie obchodzi.
o co ci chodzi matole, oślico?2020.03.2 15:58
@yoshka -"Także mamy absolutną pewność..." - - "mamy" - tzn. kto? FB jest amerykański matole i nie są w stanie sprawdzić miliony FAKE SHIT! Tym bardziej w jęz. polskim. Odpowiedz sobie na pytania: Czy jakby obecna opozycja rządziła "epidemii" by nie było? Czy jakby obecna opozycja rządziła miałaby więcej szpitali? Czy jakby obecna opozycja rządziła miałaby więcej lekarzy? Czy jakby obecna opozycja rządziła miałaby lepsze lekarstwa i więcej? Czy jakby obecna opozycja rządziła miałaby więcej laboratoriów i specjalistów?
Yoshka2020.03.2 16:04
A co mnie matołku obchodzi opozycja, masz wątpliwości jakiekolwiek co do przebiegu wydarzeń zapytaj pacjentkę. Facebook ma oddział w Polsce i to ten oddział zajmuje się fake-newsami i aż zbyt często blokuje wpisy jeśli zostaną zgłoszone, a nawet bez zgłoszenia. Sam dwukrotnie miałem zablokowane konto do wyjaśnienia, bo jakiś śmieszek zgłosił że fake news i pracownicy musieli zweryfikować, a procedura nakazuje blokadę prewencyjną w takich przypadkach. Nie obchodzi mnie opozycja pajacu, koronawirusa też się nie obawiam, bo nie ma ku temu merytorycznych podstaw przy obecnym stanie wiedzy. Masz jakiekolwiek wątpliwości co do przebiegu wypadków, proszę bardzo, dostałeś przecież bezpośredni kontakt do pacjentki, możesz ją o wszystko osobiście spytać, a pewnie nawet się i na spotkanie zgodzi i pozwoli nagrać całe spotkanie, bo niby czemu by nie. Fake newsem są twoje bezpodstawne oskarżenia że niby dziewczyna i lekarze oraz pielęgniarki są w zmowie i wszyscy kłamią w tej sprawie.
lipa-lipa rodzino Bąk2020.03.2 15:45
już wiemy dlaczego tylko skandowano tylko "Kidawa" - zmieniła chyba nazwisko na Kidawa-Tusk
ty matole2020.03.2 15:40
@Yoshka Skąd wiesz, że to nie są kłamstwa - FAKE NEWS? A kim ona jest? Co o niej wiesz? Tak jej wierzysz, a czy kupiłbyś od niej używane auto?
Yoshka2020.03.2 15:49
Wiemy bardzo wiele - znamy imię i nazwisko oraz wizerunek, można potwierdzić od niemal dekady jej oficjalne konto, zdjęcia i wpisy. - nikt nie zgłosił wypowiedzi jako fake news i Facebook nie prowadzi postępowania wyjaśniającego w tej sprawie i nie zawiesił filmu - z pacjentką i lekarzami rozmawiali dziennikarze wielu stacji i za każdym razem wszyscy potwierdzają tą samą wersję mniej więcej Także mamy absolutną pewność że to nie jest fake news, tym bardziej że przy takim nagłośnieniu medialnym gdyby cokolwiek nie było zgodne z prawdą zostałoby to natychmiast zdementowane przez zainteresowanych
Boguslaw2020.03.2 16:01
Nigdy nie wierz w niezdementowane wiadomosci
Yoshka2020.03.2 16:06
Wiesz że do tej pory ikt nie zdementował wiadomości że Jagiełło nie żyje, nie ma powodu wierzyć w jego śmierć zatem. Skoro żyje to nadal jest królem polski bo sprawuje władzę dożywotnio, a obecny rząd jest nielegalny. Zaiste... masz rację :)
Yoshka2020.03.2 15:52
jeżeli tak bardzo interesuje Cię życiorys pacjentki to proszę, również jest jawny. Mass jakieś pytania lub wątpliwości, zadzwoń do niej albo napisz, w czym problem?
Yoshka2020.03.2 15:53
https://pl.linkedin.com/in/anna-morawska-9a41a9b9
Yoshka2020.03.2 15:27
I kto tu kłamie, posłuchajcie co mówi ta dziewczyna a potem ocenie proszę która strona kłamie: https://www.facebook.com/anna.morawska.566/videos/10223016490864474/
Michał Jan2020.03.2 15:25
Nie wygląda to wszystko za dobrze, ale jak wyobrażę sobie, że ten koronawirus przytrafia się nam za premierostwa p. Ewy Kopacz, to trochę czuję się lepiej. Co innego, gdyby p. Kopacz była teraz Minzdrawem - tak jak z braku pieniędzy, świetnie uzasadniła zbędność kupowania szczepionek na ptasią (bodajże) grypę, tak teraz pewnie mówiłaby coś podobnego do słów JKM.
Psy 3  w imię zasad2020.03.2 15:22
Oglądaj - Psy 3  w imię zasad (2020) oraz inne filmy/seriale www.ciinema.eu ========= Jedyny VOD gdzie płacisz raz i masz dożywotni dostęp, Wystarczy założyć konto oraz je aktywować i juz ogladasz.
KI BOLEK2020.03.2 15:20
Ta Kidawa jest bardzo mundra i jenteligentna z karteczka.
anonim2020.03.2 15:19
Wywinięta dolna warga , wąska górna : samouwielbienie , pycha , arogancja , pogarda dla innych . Stworzyła sobie taki piedestał , że nawet nie dostrzega tych ludzkich insektów pełzających tam w dole . Bedzie dbać o dobro tych , którymi się w gruncie rzeczy brzydzi ? Ona ? Żadnego zrozumienia pospólstwa a co dopiero porozumienie . Przecież ta kobieta żyje w innym świecie , zupełnie oderwana od rzeczywistości . Ona reprezentantem narodu ? Przecież ona się czuje arystokratką świata i dostrzeże potrzeby byle Polaka ? Powie tak jak Maria Antonina : " nie mają chleba , to niech jedzą ciasteczka " . Ostatnio ktoś z jej sztabu wyborczego wspomniał o tym , że niewskazane jest uwypuklanie w kampanii jej szlacheckiego i przedwojennego politycznego pochodzenia . Szlacheckiego ? Tylko się zaśmiać . Niech ludzie szperają w jej genealogii . Wyjdzie im to na zdrowie . Przedwojenne polityczne . Z tym się zgodzę . Nie od dziś rządzą tym krajem ci , którzy nie są jego rdzennymi mieszkańcami .
Uhuru2020.03.2 15:18
Nie wierzę #Kaczyńki.emu :/
Ateistyczna Kretynizacja Polski2020.03.3 9:45
Lubię placki :)
ty matole2020.03.2 15:16
@zonk I co z tego że widziałeś video ty matole? Skąd wiesz, że to nie są kłamstwa - FAKE NEWS?
2020.03.2 15:19
Spadaj, Ziutek, nim cię kopnę w du­pę.
ty matole2020.03.2 15:21
nie moge się doczekać
zonk2020.03.2 15:12
To minister kłamie, oglądałem wideo z wypowiedzią tej dziewczyny. https://tvn24.pl/poznan/krotoszyn-w-izolatce-z-podejrzeniem-koronawirusa-relacja-pacjentki-4294719
Polak Ateista Dumny Gej 2020.03.2 16:02
niemot kidawa jak i cała mafia PełO--wska to partia ,która jeszcze nigdy nie powiedziała prawdy ---dla niej łgarstwo ,obrzucanie błotem to jest tak normalne jak dla pedałów dbać o jelito grube
Jacek2020.03.2 16:19
Powoływanie się na TVN 24 to tak jak powoływanie się na RADIO EREWAŃ :))) miłego dnia
Agnieszka Dz. 2020.03.3 6:36
Ta dziewczyna wrzuciła nagranie do swoich mediów społecznościowych, nie trzeba TVN 24. Tak właśnie jesteśmy gotowi na epidemię.
Ateistyczna Kretynizacja Polski2020.03.3 9:44
No i? Przecież ona nie ma koronawirusa. Obejrzałem i wysłuchałem, nie ma koronawirusa ani nawet grypy. A jak widać na nagraniu tej histeryczki, nie umiera z gorączką, nie kaszle nie prycha i nie kicha. Więcej takich bzdur poproszę!
Iza2020.03.2 15:10
Władza próbuje ukryć swoją słabość. Wierzę Kidawie i pacjentce.
koszerna naiwniaczka2020.03.2 15:16
twoja wiara icka jest slepa
Polak Ateista Dumny Gej 2020.03.2 16:03
zamilcz zboku i synu swej matki czyli skurw...............synie
zyga2020.03.2 17:03
Ja wierzę ministrowi a nie kłamcą ,belzebubom z platformy
janstan2020.03.3 11:34
kłamliwy kłamca, to kto? Ten, ktory wypuszcza je w świat, aby następnie swiętym gniewem reaguje na swoje kłamstwa.
Nie znasz internetowej - NIE OTWIERAJ!!!2020.03.2 15:07
Tak się robi FAKE VIDEOS: https://www.youtube.com/watch?v=AmUC4m6w1wo A tak wygląda gotowy "produkt": https://www.youtube.com/watch?v=AmUC4m6w1wo Więc, następnym razem jak "znajdziesz" szkokujące video polityka zastanów się przez chwilę, czy nie jest to FAKE BELIEVE. Zanim otworzysz VIDEO pomyśl, czy nie ma w nich MALWARE - VIRUSÓW!
Albert2020.03.2 15:56
Wideo z wirusem - takie rzeczy tylko u katoćwoków.
anonim2020.03.2 16:14
nudzi mnie to nieustanne kopanie ciebie po doopie, matole