09.05.20, 10:30Fot. Maciek82301 via Wikipedia, CC 4.0

Kiedy otwarcie restauracji? Jaki będzie termin wyborów? Wicepremier Emilewicz zdradza szczegóły

Koniec czerwca, początek lipca - to jest trudne, wymagające, ale nie niemożliwe” powiedziała dziś wicepremier Jadwiga Emilewicz.

W rozmowie na antenie radia RMF FM szefowa resortu rozwoju dodała, że prace nad projektem nowelizacji ustawy dotyczącej głosowania korespondencyjnego zakończą się dziś lub jutro. Dalej zaznaczyła:

[…] zostanie on przedstawiony w przyszłym tygodniu, zajmie się nim też wtedy Sejm”.

Dodała też, że poza nią w skład zespołu zajmującego się opracowywaniem projektu wchodzą szef Komitetu Stałego Rady Ministrów Łukasz Schreiber, wiceszef MSWiA Paweł Szefernaker, posłowie, konstytucjonaliści oraz eksperci z zewnątrz.

Stwierdziła, że wszystkim zależy na tym, aby wybory mogły się odbyć jak najszybciej, gwarantując udział PKW w całym procesie wyborczym.

Wicepremier pytana była również o to, kiedy można się spodziewać otwarcia salonów fryzjerskich. Stwierdziła:

Transmisja pozioma wirusa w tych zakładach jest duża. Musimy postępować ostrożnie. Jednak druga połowa maja wydaje się możliwym terminem otwarcia zakładów fryzjerskich”.

W podobnym czasie działanie powinny jej zdaniem wznowić restauracje orz bary. Podkreśliła:

Wspólnie przygotowujemy protokoły bezpieczeństwa z nowymi standardami. Mamy nadzieję, że w podobnym czasie, jak do fryzjera, będziemy mogli pójść do restauracji”.

Zaznaczyła też:

Trudno powiedzieć, jak zakończy polska gospodarka ten rok. Wszystko zależy od tego, w jakim tempie Polska się odmrozi i jak się będą odmrażać nasi najwięksi partnerzy”.

Jej zdaniem możliwe jest nawet, że na koniec tego roku nie będzie recesji, a wzrost w przyszłym roku na poziomie 4 proc. jest możliwy.

dam/RMF FM,PAP

Komentarze

jestem2020.05.10 11:51
wyzywaja Kaczynskiego to rasowy polityk a nie gownazeria jak nie placza to skomla brak przeciwnikom oglady politycznej to tituszki bekarty ruskie polacy nie dajcie sie naprac na placzace miernoty
Walter2020.05.10 2:14
Przeprowadzenie wyborów odebrano Państwowej Komisji Wyborczej, a powierzono Jackowi Sasinowi, gdyż mają zostać masowo sfałszowane. Zamówiono o 3 mln kart wyborczych więcej niż ilość osób uprawnionych, w celu ich podmiany. Karty wyborcze zakreślone na kandydatów opozycyjnych maja być masowo podmieniane na Andrzeja Dudę. Nawet nie przewidują przeprowadzenia drugiej tury, gdyż nie ma na nich kart wyborczych. Samorządowcy nie powinni przekazywać danych osobowych Jackowi Sasinowi przed dniem 23 maja 2020 r.
Urszula2020.05.9 16:26
A mówiłam, że Kaczyński Gowina wydudka. :D "PiS, nie oglądając się na umowę z Porozumieniem Jarosława Gowina, prze do głosowania prezydenckiego już 23 maja. Także Andrzej Duda chciałby, by wybory były jak najszybciej - to jeden ze scenariuszy obozu władzy". https://wyborcza.pl/7,75398,25932581,wybory-23-maja-taki-plan-ma-pis-chce-to-zalatwic-rekami-nowej.html#S.koronawirus-K.C-B.1-L.1.duze
Foster2020.05.9 16:32
Nie wykiwa, tylko zwali to na Tuska albo Sąd Najwyższy. Przyłębska wyda wyrok pozwalający na przesuięcie terminu wyborów na termin późniejszy i wszystko będzie zgodne z ich bolszewickim ( w rozumieniu większościowym) prawem.
Foster2020.05.9 15:46
Jednak wybory 23 maja ?.
widz2020.05.9 15:34
Atakują Kaczyńskiego,bo nie dorastaja mu nawet do pięt! ani w intelekcie,ani w doświadczeniu ,ani w politycznej dyplomacji.Opozycja to jedno wielkie chamstwo ,jakiego jeszcze Polska nie widziała. A żerują na pospolitych,posłusznych idiotach,ktorzy chcą wąchać elitę.
Rossa2020.05.10 13:10
Zgadzam sie. i odnosnie Kaczynskiego i odnosnie opozycji. Chamstwo dzisiejszej opozycji siegnelo dna. I to sa ludzie, ktorzy chcieliby reprezentowac MNIE w moim kraju i za granica! Sorry, ale nie dziekuje. Oni uwazaja sie za elite mojego kraju!. Samo ich slownictwo jest gorsze od najgorszego zula stojacego z piwem pod monopolowym. Tak serio to tutaj w tym porownaniu obrazam wlasnie tego zula. Wypowiedzi niektorych osob tutaj tez ziona takim jadem, ze jest to dla mnie naprawde smieszne. Zal mi takich ludzi i moge sobie tylko wyobrazic jak mizerny jest ich kazdy dzien. Pewnie wszyscy uciekaja od ich toksycznosci.
widz2020.05.9 15:30
Gdyby nie Gowin już byłoby pozamiatane .teraz będą protesty do samych wyborów.Zarządzic głosowanie jak najszybciej!!!
Nie mam pańskiego płaszcza2020.05.9 12:44
Niektórzy mówią, że mamy państwo z kartonu. Biorąc pod uwagę fakt, że nie potrafimy ani przeprowadzić wyborów ani ich legalnie i sprawnie odwołać i przesunąć w czasie, to powyższe stwierdzenie wydaje mi się obraźliwe dla kartonu.
m2020.05.9 12:43
Przeciez ona nic nie wie. Nie wie co postanowi prezes i czy Gowin sie na to zgodzi .
m2020.05.9 12:37
Zdradza szczegoly , ze jeszcze nie wie.
Topek2020.05.9 12:26
Wybór Andrzeja Du-py na prezydenta to będzie klęska dla Polski, potrzebujemy prezydenta który nas będzie chronił przed szaleństwem tej władzy
Jerzy2020.05.9 12:25
a co mnie opinia jakiejś upośledzonej umysłowo kobieciny interesuje? od wyborów jest PKW i marszałek sejmu, a nie przygłup od gowina....
mel2020.05.9 12:22
Skąd oni wytrzasnęli tę kobitkę?
Jerzy2020.05.9 12:26
gowin ją wyp..romował...
wujek dobra rada2020.05.9 12:08
Niestety, obecna wladza rzadzi nami lamiac bez przerwy Konstytucje. Smutne jest to, ze jej zwolennicy udaja, ze tego nie widza i milcza, kiedy nalezaloby krzyczec. Kryzys jednak nieuchronnie nadchodzi, a z nim czas niepewnosci i biedy. Ci ktorzy bezrozumnie popieraja PiS, zaplaca wkrotce wysoka cene, bo nie bogaci, ale jak zawsze bywalo, ubodzy i sredniacy odczuja najbardziej niszczycielska sile kryzysu.
Michał Jan2020.05.9 12:04
Szkoda, że Fronda pominęła inny fragment wypowiedzi Pani Premier: "Przyznała, że zespół usuwa „luki prawne w ustawie podpisanej wczoraj przez prezydenta”." Wychodzi na to, że urząd prezydenta jest jedynie wydłużeniem procesu legislacyjnego, bo nawet nie czyta, co podpisuje.
katolik2020.05.9 11:55
Aborcja+in vitro+gender=zagłada homo sapiens
Michał Jan2020.05.9 11:47
A Pani Minister to czemu jeszcze włosów w kitkę nie zbiera?
Piotr Nowak2020.05.9 11:45
Co ? Znowu się PIS nie podobie ?! Senat z zabójczym kopertnikiem na czele dokonał totalnej obstrukcji ustawy o wyborach korespondencyjnych, przetrzymując ją w senacie dokładnie 1 miesiąc, a potrzebował tylko jednego głosowania o odrzuceniu ustawy w całości, co stało się 7 maja ! Komisja Wyborcza na to, ogłosiła, że wybory 10 maja nie mogą się odbyć z przyczyn prawnych i organizacyjnych, bo 2-3 dni to stanowczo za mało czasu do ich przygotowania. Jakby tego było mało, to w Zjednoczonej Prawicy szef Porozumienia Gowin zeszpurkował się i zaczął wodzić z totalną opozycją. Polacy nie zdają sobie sprawy co mogłoby się stać, gdyby Kaczyński nie przywołał tego głupka do porządku, a mogło się stać to, że ta wredna opozycja przejęłaby władzę w Polsce ! Miejmy nadzieję, że współpraca koalicyjna z Gowinem dotrwa do końca kadencji 2023 r., bo w następnych wyborach parlamentarnych Kaczyński nie chce słyszeć o koalicji z Gowinem ! Wybory odbędą się później (koniec czerwca – początek lipca) , co jest winą chamskiej opozycji a nie PIS-u, ale przed upływem kadencji prezydenta, naruszając niejako Konstytucję, która mówi, że wybory powinne się odbyć w terminie 75-100 dni przed upływem kadencji prezydenta. Jednakże ci co pisali ten bubel prawny, a podpisał go alkoholik Kwach, nie przewodzieli stanów nadzwyczajnych, uniemożliwiających przeprowadzenie wyborów. Polacy – nic się nie stało ! Ave Polska ! P.S. Całą winę zaistniałej sytuacji ponosi marszałek sejmu, pani Witek ! Marszałek sejmu podczas ogłaszania terminu wyborów MUSI uwzględniać te 30 dni procedowania ustawy w senacie, a nie prosić i skamleć o to, aby się senat pośpieszył. Gdyby więc pani Witek ogłosiłaby wybory na 17 lub 23 maja, wszystko, z wyjłtkiem Gowina, odbyłoby się bez żadnych zakłuceń !!!
Michał Jan2020.05.9 16:37
W ilu głosowaniach odrzuca się lub przyjmuje ustawy w Senacie? Zwróciłeś uwagę na fryzury ministerek i pani marszałek? Podobno fryzjerzy nie działają.
Sam2020.05.9 11:24
Na, polskojęzyczne kacapy ? Jeszcze wam za mało 45 lat komunizmu i setek mordów wykonanych na bohaterach i niewinnych ludziach, w tym na żołnierzach niezłomnych czy na ks. Popiełuszczce ? Jeszcze wam za mało stanu wojennego, kiedy bolszewia z Jaruzelskim na czele wypowiedzieli wojnę narodowi polskiemu , mordując i skazując na lata więzienia wielu aktywistów i niewinnych ludzi ? Jeszcze wam za mało mordu własnego Prezydenta i 96 osób polskiej elity pod smoleńskiem ? Jeszcze wam za mało 8 lat władzy PO i PSL, lat mordów tych, którzy wiedzieli zbyt dużo, lat potwornych afer korupcyjnych i okradając Polaków na setki miliardów złotych ? Jeszcze wam za mało – dalej rwiecie się do koryta, by robić to samo co robiliście ? N I G D Y !!!!!!!!!
Jarosław jak Adolf2020.05.9 12:29
Coś ci sie pomieszało w tej bez mózgowej pisdzielskiej głowie
moderator2020.05.9 11:22
Internetowe portale – to miejsca gdzie większość głu-pców „komentuje” notki lub artykuły różnych , na ogół mądrych autorów. Jedną grupą tych komentatorskich zaj-obów to skrajni lewaccy debile lub bezrozumne świry, bluzgający jedem, nienawiścią i wulgaryzmami ! Ci są nieuleczalnymi osobnikami. Zaliczam do nich, m.in. Piotr Nowak, Leszek, katolik, Urszula, Marek, Pisbusters, Marcin.., BOGAnieMA, Katolicka Kretynizacja Polski ... Drugą grupę stanowią osoby, którym głównie TVN wyprał mózgi do tego stopnia, że oni zło mylą z dobrem, prawdę z kłamstwem i fakty z propagandą. Ich myślenie jest ograniczone, a uważają, że to właśnie oni mają rację, ba, są nawet dumni ze swoich komentatorskich wymiocin. Członkowie tej grupy są wprawdzie uleczalni, ale jeśli poddają się terapii psychiatrycznej, to będzie ona trwała długo. Natomiast czytam komentarze tych o prawicowych pogłądach i stwierdzam, że są merytoryczne, logiczne, poparte faktami i prawdą. I do tych właśnie ludzi kieruję apel ! Nie czytajcie „komentarzy” osób z wymienionych powyżej grup, a jeśli już przeczytacie – to ignorujcie te wymioty i nie komentujcie, bo naprawdę nie warto zaśmiecać sobie głowy taką „twórczością” !!!
Yrek, kosmiczna nominacja2020.05.9 11:32
Taki z ciebie moderator, jak z koziej du­py wentylator.
Po2020.05.9 11:20
Super kobieta ! I urodziwa i mądra !
Michał Jan2020.05.9 11:45
Właśnie - ktoś ją strzyże.
Glaudiusman2020.05.9 11:15
Usługi gastronomiczne, fryzjerskie, dentystyczne są niestety obarczone dużym ryzykiem, ze względu na bliski kontakt fizyczny. Restauracje i hotele nie są tak niezbędne jak dentyści i fryzjerzy. I tu jest rzeczywiście problem. Tak szybko maseczek się nie pozbędziemy, widać to na całym świecie. Oby tylko nie było przymusowych szczepień szczepionkami tego gatesa, jednego.
anonim2020.05.9 10:57
Cała prawda o Kaczorze: https://www.youtube.com/watch?time_continue=4&v=o9LzNtpjhV0&feature=emb_logo
rach2020.05.9 13:07
https://www.youtube.com/watch?v=i2CPbOXAnBk
katolicka kretynizacja polski2020.05.9 10:54
Po takim spektakularnym zwycięstwie jakie niezłomny Kałczyński odniósł nad Gowinem, dziwię się że PiSowcy nie powitali prezesine kwiatami!
Lewacka Kretynizacja Świata2020.05.9 11:49
A płatny troll po raz kolejny daje dowód jak właściwy jest mój nick!!!! hehehehehehehehehehe
Karol Saw....2020.05.10 0:16
No widzisz "...kretynie..."? Jak mogłeś tak nie dojrzeć! Nie pokazali momentu wreczania kwiatów! Ale widać było, że trzymał biało-czerwoną wiązankę przy udzielaniu wywiadu! Aj, waj! Ale jesteś ślepy !
Foster2020.05.9 10:50
A Sasin ? - zapomnieliście o nim ?. Bez niego sobie nie poradzicie.
Wina Tuska2020.05.9 10:47
Głupia pinda i sprzedajna szmata
wieslaw2020.05.9 11:25
wina ruska
Gregor2020.05.9 11:50
Sprzedajną szmata okazał sie Braun
Michał Jan2020.05.9 12:04
Z czego to wnioskujesz?
Pat2020.05.9 10:44
Zdrajca Gowin nie ma szans przy tej pani
Wina Tuska2020.05.9 10:47
Jedno warte drugiego oboje za koryto Matkę Boska sprzedadza