12.10.21, 08:40Screenshot Twitter - Straż Graniczna

,,Kłamstwa, manipulacje, wojna psychologiczna''. S. Żaryn o działaniach Białorusi

Prowadzone przez Białoruś działania przeciwko Polsce to nie tylko presja migracyjna, ale również walka informacyjna, kłamstwa, manipulacje, wojna psychologiczna” – napisał na Twitterze rzecznik ministra koordynatora służb specjalnych Stanisław Żaryn.

Do swojego wpisu dołączył komentarz polskiej Straży Granicznej. Poinformowała ona o materiałach publikowanych przez białoruskie służby na temat irackiej rodziny z czwórką dzieci, która miała ich zdaniem zostać „wypchnięta” z Polski.

Straż Graniczna podkreśliła, że rodzina wraz z dzieckiem z porażeniem mózgowym od kilku dni jest bezpieczna w Polsce. Strona białoruska odpowiedziała z kolei w komunikacie, że rodziną rzekomo zajęto się „po licznych, nieudanych próbach nielegalnego wypchnięcia na Białoruś”.

Rzecznik Straży Granicznej ppor. Anna Michalska podkreślała w poniedziałek, że rodzina jest w Polsce już od ubiegłego tygodnia. Irakijczycy zadeklarowali ubieganie się w Polsce o ochronę międzynarodową.

dam/PAP,Twitter

Komentarze

Skrzypek na dachu2021.10.12 19:55
Brawo Polska Straz Graniczna .
lukaSSenka ma pełne gacie2021.10.12 10:40
Idzie zima, a jego banda migrantów czuje się oszukana. On wie najlepiej, że większość to terroryści, zbrodniarze i pedofile oraz inne zboki, których mu putin sprezentował z irackiej agentury.
pomrocznosc jasna2021.10.12 9:52
Gdy uszczelniano granice, opozycja zadawala pytania a co za tydzien lub dwa bedzie z tymi immigrantami? Jak to sie wszystko skonczy? Gdy PISdzielce rozpetali hucpe covidową to nikt z PO i SLD jakos nie powiedzial "teraz zamykamy zaklady pracy, wiezimy miliony na kwarantannie, robimy teleporady, zakazujemy jazdy rowerem i co bedzie za rok , dwa poza pelnymi cmentarzami i miską ryzu?
Po 11 ...2021.10.12 9:03
Najgorsza jest prowadzona przez Rosję hipernowa wojna psychiatryczna. Za pomocą satelitów tak kierują wszczepionymi czipami, że ludzie wybierają do Sejmu ... idiotów.
Anonim2021.10.12 10:16
taki madry jestes? to napisz na ktorego idiote zaglosujesz? kto jest w twoim okregu?
Majki2021.10.12 10:29
Twoja stara ! Pozdrawiam :)