05.09.19, 18:00Fot. European People's Party via Flickr, CC BY-SA 2.0 / screenshot twitter

Kłopoty Trzaskowskiego? Chodzi o wypłaty za strajk. Wszczęto postępowanie

Rzecznik Dyscypliny Finansów Publicznych wszczął postępowanie z uwagi na naruszenie dyscypliny finansów publicznych” - poinformowała na swoim twitterze warszawska radna PiS Olga Semeniuk.

Jak się okazuje, w jednej ze stołecznych placówek oświatowych nauczyciele otrzymali wynagrodzenie za strajk. Jak poinformowała Semeniuk:

Chcemy skontrolować, w ilu jeszcze placówkach doszło do takiej sytuacji”.

Wygląda na to, że kłopoty z tego względu może mieć prezydent Rafał Trzaskowski. Radna zadeklarowała, że posiada dokumenty potwierdzające, że dyrekcja wypłaciła nauczycielom wynagrodzenia za czas strajku. Stwierdziła:

[…] prawo zostało przekroczone, jeśli chodzi o tę jedną placówkę - doszło tam do przeznaczenia środków finansowych dosłownie na wynagrodzenie za strajk”.

Rafał Trzaskowski, jak skomentował radny PiS Sebastian Kaleta:

[…] od początku oszukiwał nauczycieli, że po strajku otrzymają pieniądze, co jest niezgodne z prawem, bo strajk oznacza brak wynagrodzenia”.

Podkreślił, że to:

[…] kolejny dowód na to, że Warszawa jest zarządzana w sposób kryzysowy - od afery do afery”.

Rzecznik prasowy warszawskiego ratusza Kamil Dąbrowa przekonuje natomiast, że wspomnianą informację o wszczęciu postępowania zna obecnie tylko z mediów, sam ratusz zaś wypłaty prowadzi „[…] zgodnie z prawem i zgodnie z przyjętymi zasadami”.

dam/PAP,Fronda.pl

Komentarze

jz2019.09.7 7:29
ofyflusie wylot ze stołka....
krona2019.09.7 7:19
Róbcie co chcecie wyznawcy PISlamu i tak nie zaszkodzicie Trzaskowskiemu.:)))
poznanianka2019.09.6 1:17
Dupkiewicz Czaskoskiego i Jaśkowiaka należy odwołać z zajmowanych stanowisk
Dariusz Andrzej2019.09.5 21:51
Infantylizm Trzaskowskiego jest tak niebywaly, ze nie czuje sie juz zazenowany. Czekam do odwolania tego pana ze stanowiska, ktore obecnie "piastuje".
JS2019.09.5 18:44
Z wielkiej akcji pomocy strajkującym nauczycielom zebrano wprawdzie trochę milionów ale w przeliczeniu na głowę wyszło.... ok. 40 zł zapomogi. Nie można dwom panom służyć. Albo dogadać się rozsądnie z jednym albo z drugim pójść na szable i stracić autorytet wśród uczniów, rodziców, społeczeństwa, z których pieniędzy oni się wykształcili a wykształcili się dlatego, ponieważ wtedy nauczyciele nie strajkowali. Wybrali sobie taki zawód i do kogo mogą mieć pretensje ? Nikt nie kazał im zostać nauczycielem. Mogli pójść do kopalni, do huty, na spawacza do stoczni, do wojska, policji. Nie, oni chcieli należeć do elity z przywilejami. Pozdr.
Toni2019.09.5 18:14
Trzaskowski olewa budzet Warszawy, warszawskie słoiki go poparli, czyżby nie wiedzieli,ze PO to partia Przestępczej Organizacji i tam każdy robi przekręty, nie przestrzegając prawa.Mają jeszcze w sądach kilku POlitycznych sędziów i liczą,że mogą być bezkarni bo im pomogą.