06.07.20, 06:00Zdjęcie ilustracyjne/pixabay.com

Knajacki język niemieckich mediów. Tym razem prezydenta Dudę atakuje „Die Welt”

Absolutnie skandaliczny i bezczelny tekst opublikował wczoraj na swoich stronach niemiecki „Die Welt”. Jest to już kolejny tekst niemieckiej prasy atakujący polskiego prezydenta Andrzeja Dudę, który ubiega się o reelekcję w wyborach prezydenckich.

Tym razem redaktor naczelny Ulf Poschardt, naczelny działu zagranicznego niemieckiego dziennika „Die Welt”, opublikował w niedzielę felieton zatytułowany w niemieckim prowokacyjnym styku pt. „Musimy porozmawiać, panie Duda”. Głównym tematem felietonu – jak możemy przeczytać na portalu tysol.pl - są emocje, jakie wywołują niemieckie media w Polsce.

Według Ulf Poschardt osobą odpowiedzialną za te złe emocje jest sam prezydent Polski Andrzej Duda.

Warto przypomnieć o innej skandalicznej publikacji innego niemieckiego tytuły w Polsce. Chodzi oczywiście o „Fakt” i całkowicie bezczelną manipulację zawartą na okładce tego dziennika, na której zostało opublikowne zdjęcie Prezydenta Dudy zestawione z cytatem z zeznań pedofila. Całość jest zrobiona tak, że pierwszy odbiór czytelnika jest taki, jakby to właśnie prezydent Andrzej Duda był sprawcą, a dopiero po chwili z mniejszego druku czytelnik dowiaduje się, że chodzi o ułaskawienie dokonane przez prezydenta. Ułaskawienie całkowicie zasadne, ponieważ na wniosek rodziny.

Jak możemy przeczytać na portalu tysol.pl:

- Poschardt twierdzi, że Prezydent Polski Andrzej Duda jest zaangażowany w "tworzenie nastrojów wobec Axela Springera, WELT i jego warszawskiego korespondenta". Deklaruje również, że "za każdym razem, gdy ich pracownicy są atakowani, są w 100% po ich stronie". Odnosi się głównie do poruszenia przez Andrzeja Dudę kwestii opinii jaką wygłosił niemiecki korespondent w Polsce, niejaki Fritz, który uznał, że Rafał Trzaskowski poprawiłby relacje z Niemcami, ponieważ jest przeciwny domaganiu się reparacji od Niemiec

- Nasi polscy sąsiedzi i przyjaciele wybaczyli nam Niemcom za wszystko, co nasz kraj zrobił dumnemu narodowi polskiemu - pisze szef die Welt

Dalej Poschardt pisze w imieniu die Welt, ze są przeciwni naciskom polskiego prezydenta Andrzeja Dudy na ich wydawcę, zespół redakcyjny i samego Fritza, który "pomaga Niemcom dzięki jego doskonałym raportom, analizom i komentarzom lepiej zrozumieć Polskę". Obecny polski rząd w Warszawie natomiast nie tylko "wywiera presję na polski system sądowy w niedopuszczalny sposób", ale - co interesujące – atakuje również ich kolegę Tomasza Lisa.

W dalszej części tekstu znajdują się typowe dla niemieckiej pracy populizmy podkreślające ich wyższość i niezależność z sugestiami, że to właśnie niemiecka prasa – chyba wyłącznie – ma prawo kształtować opinię publiczną w Polsce i zapewne nie tylko.

Na stronach tysol.pl możemy także przeczytać następujący komentarz do publikacji „Die Welt”, Faktu oraz innych niemieckich mediów:

- Niemieckie media głównego nurtu w zasadzie mówią jednym głosem. Trudno, za wyjątkiem mediów niszowych, mówić tam np. o mediach które reprezentowałyby konserwatywny punkt widzenia. A o niesławnych gwałtach imigrantów podczas Sylwestra w Kolonii, Niemcy często dowiadywali się z polskich mediów. Podobnie za wyjątkiem mediów niszowych, trudno tam odnaleźć obiektywne głosy na temat sytuacji w Polsce. Jedynymi obecnymi opiniami z Polski są głównie opinie środowisk medialnych związanych z Gazetą Wyborczą, Newsweekiem, TVN, czy opozycją. Brutalność z jaką wyrażały się niemieckie media o polskich politykach, nazywając ich np. "psami łańcuchowymi" niespecjalnie mieści się w standardach, które usiłują sobie przypisać.

Trudno się nie zgodzić z tym komentarzem.


mp/tysol.pl/tvp.ingo/welt.de

Komentarze

AAAtomek2020.07.6 11:02
Na znak protestu, wszystkie limuzyny rządowe z Niemiec zostaną sprzedane, a pieniądze ze sprzedaży przekazane na hospicja! Rząd przeniesie się do rumuńskich Dacii! Są lepsze i tańsze.
tylko pytam2020.07.6 10:30
Jak to jest, że za bycie przeciwko rządom PiSu, od razu człowiek zostaje Niemcem, Rosjaninem, Sowietem, bolszewikiem, neobolszewikiem, zboczeńcem, wyborcą PO-KO, żydem, wnukiem SB. Czy to jest ta demokracja, o której mówi władza?
Foster2020.07.6 10:35
To jest demokracja dla swoich. Typowa w demokracjach bolszewickich.
tt2020.07.6 15:25
A za bycie p-ko PO zostajesz antysemitą, neoputinistą, faszystą, itp. SORRY...
Ulrich2020.07.6 10:29
Nie będzie Niemiec pluł nam w twarz , ni dzieci nam germanił !
A mimo to siedzisz w Hamburgu2020.07.6 11:02
I żresz niemiecki brot.
skarb2020.07.6 10:28
gdyby niemieckie pismo wrogie Polsce i Polakom,tak jak do naszego RZADU,PREZYDENTA do niemieckiego sie odnosiło to na 2 dzień wyleciałby naczelny.jeżeli POLSKI RZAD nie POdejmie sie zdecydowanych kroków na media należące do owiecznych wrogowpozywać zagraniczne tępic w rodzinnych mediach , to samo z terrorystycznymi bojówkarzami Trzaskowskiego chroniących i jego i innych przyjaciół z jego Partii,to POżałuje Rząd wkródce,jest zdziczenie obyczajów ludzie zostali zmanipulowani przez media POlskojezyczne POwtarzanymi w kółko kłamstwami i agresją na niespotykaną skalę w dziejach Świata,ulica ,zagranica,urzedy,Sejm,Senat,Sądy itd.
Urszula2020.07.6 10:04
Znowu manipulujesz Frondo. Zamiast odnieść się bezpośrednio do słów niemieckiego pisma to odnosisz się do słów jakiegoś tysola. Piszesz komentarz do komentarza. Kłamstwo jest waszą drugą naturą jak widać.
Pisowczyk2020.07.6 9:42
Będziem bojkotować język Heinego i Goethego.
Anton Macierak2020.07.6 9:35
Wam też często pokazują się Dudabusy w reCaptchy?
Andy Garcia2020.07.6 9:34
Agata Duda-Kornhauser by się dogadała. Wszak skończyła filologię germańską na UJ.
Toni2020.07.6 9:26
Dla was potomkowie hitrerowskich żołnierzy to jest Pan Andrzej Duda Prezydent państwa Polskiego. Polską jeszcze nie rządzi wasz kandydat na prezydenta Rafał Trzaskowski do niego byście mogli się tak zwracac jak do POddanego Niemcom. Wy sobie porozmawiajcie z waszą pohitlerowską organizacją Jugendamt,która odbiera w Niemczech rodzicom prawowitym dzieci i daje ich zboczeńcom z LGBT, by te dzieci molstowały i się na nich wyzywali. WON potomkowie zbrodniarzy od Polski i Polakiego Prezydenta.
🆃🅴🆂🆃🅴🆁2020.07.6 9:31
Z tym, że nie pisze się „hitrerowskich”, tylko hitlerowskich.
Anonim2020.07.6 9:40
Nie pajacuj pisze bardzo szybko i prawie na pamięć znam klawiaturę literka r jest koło t dlatego też w pośpiechu ja nacisnąłem, nie musisz mnie uczyc pisowni polskiego, bo z tego przedmiotu poniżej 5 nie miałem, ani jednej oceny.
robaczek 2.02020.07.6 10:02
NO!!! bo same piątki w szkole miał!!!! wiec z szacuneczkiem!!; ] kocham was moje zasiciankowe pato-kato komuch z pis;] no powaznie kocham! BYC DUMNYM Z BYCIA DEBILEM NA POSYLKI PISU ;] NO BRAWO!!!! tylko Polski szkoda ;/
Polak2020.07.6 9:37
Dla Polaków to jest cykor Adrianek, pacynka partyjna.
Bunia2020.07.6 11:16
Nik Polak jest chyba przypadkowy. Pisze pan w imieniu 1/36 000 000 Polaków czyli siebie przysłowiowego Jana Kowalskiego. Zalecam tydzień bez telewizji i gazet. Może wróci samodzielne myślenie. Zwracam uwagę na art. 135 Kodeksu Karnego § 2. Kto publicznie znieważa Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej,podlega karze pozbawienia wolności do lat 3. Polecam myślenie zamiast hejtu.
Polak2020.07.6 11:53
To właśnie myślący Polacy zwalczają proputinowskich komunistów z PiS. I tak, działalność i zachowanie cykora Adrianka całkowicie wypełnia zakres art 135 KK, więc ten zarzut też go nie ominie. Więc polecam myślenie i korzystne dla Polski zwalczanie pisowskiej mafii.
Anonim2020.07.6 9:20
Niech Niemcy tak szybko nie zapominają o swoich wspaniałych dokonaniach na Narodzie Polskim w czasie II - ej wojny. O tak szybko Polacy im tego nie zapomną. Niemcy cały czas układają się z Rosją ponad Polską np. Nord Strim I i II ,
Kasikas2020.07.6 9:07
Kto za Polską i Naszym obecnym Prezydentem!
robaczek 2.02020.07.6 9:17
Adria Adrian !! ;] łon zawsze was uratuje przed niemiecko-zydowsko rowerzysto ekologinych gejem! ;] ;] oni już nawet nie udają że mają was za inteligentnych ;] alez musicie byc dumni z bycia pozytecznym idiotą władzy ;] NO BRAWO!!!!
Polak2020.07.6 9:23
To się wzajemnie wyklucza, dlatego Polacy z patriotycznego obowiązku, dla ratowania Polski zagłosują przeciwko tchórzliwej pisowskiej pacynce.
głosujcie na ułaskawiacza pedofili2020.07.6 11:04
j.w.
Jan Radziszewski2020.07.6 15:06
biedny żydzie co zapomniałeś - przecież wiesz dobrze że nie ma większych pedofili niż żydzi bo nawet mają nakazane przez Prawo Talmudu +++ Co rodzynki diabła myślicie, że żydzi to jedyni sprawiedliwi i w tym względzie zachowują się inaczej tzn zgodnie normami obyczajowymi ? Talmud księga ważniejsza niż PISMO św. tak uczy ! "Trzyletnia córka goja /nie żyda/ może być gwałcona przez żyda " (Aboda Sarah 37a.) "żyd może gwałcić dziewczynę nie żydówkę, ale nie może jej poślubić" /Gad . Shas. 2..2.) "żyd może nadużywać nie żydówkę udając wb niej , że to jest normalne" /Maimonides Jak Chaseka 2,2. żyd może robić z nie- żydówką, co mu się tylko podoba! Może ją traktować jak kawałek mięsa (Nadarine 20, B.)
Kasikas2020.07.6 9:05
uwaga jak wygra Trzasku plasku,,,,to brukselka rączki będzie zacierać a POwczyki jak marionetki wykonywać polecenia brukselki,,,oj nie dla nas ludzi one będą fajne ,,,oj nie dla nas,,,,mamy dobrą władzę więc jej pilnujmy bo inaczej koniec z NAMI
Bianka2020.07.6 8:36
Atakowanie obecnego prezydenta powinno dać mocno do myślenia wszystkim, którzy nie wiedzą na kogo zagłosować. Kto by to widział, żeby państwo ościenne tak ingerowało w sprawy polityczne swojego sąsiada...za kogo oni się uważają...mają jakiś kompleks niższości, czy co? Zostawcie w spokoju nas i nasz kraj, a zajmijcie się swoimi problemami!
Polak2020.07.6 9:24
I dlatego Polacy nie zapomną że cykor Adrianek jechał do USA błagać o interweniowanie w przebieg wyborów w Polsce.
JA, JA2020.07.6 8:22
Potomkowie twórców III Rzeszy nie mają prawa nas pouczać ! Mają moralny obowiązek wypłacić nam ASTRONOMICZNE odszkodowanie za napaść, zabicie milionów Polaków i obrócenie Polski w ruinę i pogorzelisko !
Anonim2020.07.6 8:20
A psy łańcuchowe, to tradycja niemiecka, wszak tłumaczyli, że mordowali ludzi w obozach, bo taki mieli rozkaz. Bolszewicka tradycja jest inna, jak pouczał Erenburg gwałćcie i mordujcie do woli, bo jeżeli wy nie będziecie mordowali to was będą mordowali. Czyli psy zerwane z łańcucha i szczute!
Zatroskany2020.07.6 7:46
Reperacje Fritz reperacje.
Zatroskany2020.07.6 7:43
Fritz wybaczyć to jedno, jest jeszcze zadośćuczynienie. Ale wy znowu z Bogiem na bakier,
Zatroskany2020.07.6 7:40
Niemcy nigdy niczego nie mogli zrozumieć, są najłatwiejszym narodem do zmanipulowania. Udowadniali to wiele razy, niestety.
Kubary2020.07.6 7:35
Im silniejsze wycie lewaków tym lepiej, widać jesteśmy na dobrej drodze, u ha ha ha .
aser2020.07.6 7:34
POLAKU PATRIOTO ZOBACZ SPOT „RAFAŁ NIE KŁAM” https://www.youtube.com/watch?v=bC87YYvxCVk PRZEKAŹ DALEJ INNYM POLAKOM !!!!!! DZIAŁAJ, BY NIE ŻAŁOWAĆ.
Polak2020.07.6 8:20
Pamiętaj, każdy Polak z patriotycznego obowiązku głosuje przeciwko tchórzliwej pisowskiej pacynce.
***2020.07.6 8:44
Jaki tam z ciebie Polak....no chyba że np. Franek Polak(albo jaka inna cholera).
Polak2020.07.6 7:32
Faktycznie oburzające - jak śmią punktować nieudolność i serwilizm cykora Adrianka...
AAAtomek2020.07.6 7:24
50 profesorów medycyny ze Śląska podpisało się pod apelem o poparcie w drugiej turze wyborów prezydenckich Rafała Trzaskowskiego.
***2020.07.6 8:45
NIGDY!
czere2020.07.6 7:22
IV Rzesza i jej polskojęzyczne pachołki zajmujcie się swoimi niemieckimi sprawami i won od polskich spraw.
Stefan2020.07.6 7:14
Czemu Rafał boi się debaty z mieszkańcami Końskich?
Piotr Nowak 🖐🏻2020.07.6 7:16
Czemu Andrzej boi się debaty z Rafałem?
AAAtomek2020.07.6 7:25
Ponieważ Andrzej to cykor.
Jerzy2020.07.6 7:27
zieeeeeeew...
AAAtomek2020.07.6 7:35
Dziadku, sprawdźcie sobie poziom cukru? Może cukrzycę macie dziadku?
***2020.07.6 8:57
Myśleliście że będziecie stawiać warunki prezydentowi?
Rafał podnieś rękawicę idź na debatę2020.07.6 7:13
Po Polacy nie lubią tchórzostwa.
coto2020.07.6 7:22
Powiedz to Adrianowi.
niech zyje sojusz niemiecko-żydowski2020.07.6 7:13
nu marki wzieliśmy- Germany sehr Gut
robaczek2020.07.6 7:11
Adrian to jest jednak stan umysłu. Prezydent duzego kraju bedzie sie klócił z brukowcem. NO W SUMIE SWOJ SWEGO POZNAŁ>
Francik2020.07.6 7:11
Patrząc obiektywnie to szerzenie kłamstwa przy wsparci Niemiec mogło się udać. Jedynie prawidłowa reakcja Dudy i jego sztabu pokazujące mechanizm tego oszustwa sprawiły że ten szwindel uderzył w autora czyli Trzaskowskiego. Polacy nie lubią jak się robi ludziom krzywdę. Dla PO losy tamtej rodziny nic nie znaczą. Potrafią jedynie ludzi wyrzucać z mieszkań a jak się im to nie udaje to mają takich co wiedzą jak usunąć przeszkodę.
Heil Nazi2020.07.6 7:11
przybądż na Gibalskiego na Woli - to nauczę ciebie Wania, co to jest Kinder Stuba
Herr szwab2020.07.6 7:08
już widzę te przerażone nazistowskie oczęta, po wygranej Szlachetnego Andrzeja Dudy
Janek2020.07.6 7:08
Widać że w sztabie Czaskoskiego jest panika. Oszustwo z rzekomym ułaskawieniem to miała być ostatnia deska ratunku. Jednak Polacy to nie ciemny lud i nie kupili. Swoją drogą w tym tygodniu Czaskoski może nas brutalnością i prostactwem jeszcze nieźle zaskoczyć.
Guten Morgen2020.07.6 7:06
Butem w butną szwabską morde
AAAtomek2020.07.6 7:05
A ja się pytam, ilu pedofilów w tym tygodniu ułaskawi prezydent Andrzej Duda??? Mam troje dzieci i się tego boję!!!!
***2020.07.6 8:50
Znowu łżesz?
AAAtomek2020.07.6 11:04
Więc ilu jeszcze Duda ułaskawi?
***2020.07.6 12:14
Wiesz coś o tym.....czy znowu łżesz.
Buńcia2020.07.6 7:02
Her Ulf Poschardt na dywanik to może pan wziąć swojego dziennikarzynę, ale nie prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Obraził pan najwyższy urząd w Polsce i Polaków. Jest pan wstydem dla Niemców i Europejczyków
ceramik2020.07.6 7:02
I to jest prawidłowa odpowiedź władz Polaki. Po wyborach, czekamy na zapowiedź. Zapowiedź ograniczenia niemieckich, szczujących, wrogich Polsce i robiących demolkę mediów.
Polak2020.07.6 6:59
Niemiecka buta i chamstwo, nic się nie zmienili od czasów Krzyżaków
gracz2020.07.6 6:55
Rozmawiać niemiecki kundlu to możesz z moją deską klozetową.
Anonim2020.07.6 6:55
Pan Schultz powiedział, że jedyną racją trwania Niemiec, jest pracowanie na niego i jemu podobnych, czemu podległe media dają wyraz!
Niemcy nie mogą znieść naszych sukcesów.2020.07.6 6:52
Do niedawna to oni byli pierwszymi po USA w Europie. Teraz ich miejsce zajmuje Polska. Trzaskowski daje gwarancje że bezrobocie w Polsce wzrośnie. Zamiast pracować za kadencji Trzaskowskiego robilibyśmy gejowskie parady a do pracy trzeba by było jeździć na szparagi do Niemiec. Dlatego stosują takie desperackie chwyty jak ten z faktem czy obecne naciski w prasie niemieckiej.
klaus2020.07.6 6:48
co robią wnuki akowców, dostają ordery, obecnie rzadzacy składają kwiaty na grobach ich dziadków, i tyle, tylko tyle; a co mają ruskie onuce , dobrze płatne stanowiska, poparcie zachodu, nawet najbardziej popieranego przez prawicę sojusznika, wszystkie uczelnie, na których nie trzeba się uczyc aby uzyskac zaliczenia wystarszy uczestniczyć w spędach LGBT, czytać GW. ogladać TVN,Fakt,być pod kloszem nienaruszalności sądów , policji, przykład ostatniego napadu na samochód organizacji PRO LEJV, policja mając nagrania osób które dokonały napadu do dziś nie może ustalić kto zaś , a wszyscy dookoła wiedzą choć nie pracują w kryminalnej, a co by było gdyby ktoś dokonał takiego aktu z prawej strony to w godzinę wszystko zostałoby ustalone, a tu pełny luzik, a co zrobiła prokuratura z niby przykrętami słynny audyt i po pięciu latach nic, i tak można ciągnąć i wymieniać i co.
Darek2020.07.6 6:44
Miały być reparacje, ale PiS tylko udaje że ich chce. To czysta demagogia pod publiczkę, bo przez 5 lat kompletnie żadnych żądań PiS wobec Niemiec nie wystosował. Żądania reparacyjne wystosowała Grecja i choć małe są jej szanse powodzenia to rząd Grecji podjął w tej sprawie konkretne kroki, wyliczył kwotę, przedstawił rządowi Niemiec i toczy postępowanie na forum międzynarodowym, PiS nie zrobił kompletnie nic tylko mami durnych wyborców rzekomymi reparacjami, a one nam się należą tylko trzeba chcieć je realnie uzyskać, a PiS nie chce.
Realista2020.07.6 6:35
Za wszystkie grzechy pisu odpowiada albo Tusk albo niemieckie media pisie nie umieja wziąć swoich błędów i przyznać się
Zatroskany2020.07.6 6:34
Płacić reperacje, nie obracać kota do góry ogonem. "Nasi Polscy sąsiedzi i przyjaciele", to brzmi groźnie. Wybaczenie to jeden warunek, a zadośćuczynienie... Kardynał Marx nic o tym nie mówi prawda, zajmuje się za to dywersją w Niemieckim Kościele Katolickim.
Zatroskany2020.07.6 6:25
Znamy takie słowa sprzed kilkudziesięciu lat. Niemcy się nie zmienili... zmieniła się tylko forma przekazu. Co z tego że wojna nie wygląda tak jak wyglądała, niema "tygrysów" ale są gazety. Folksdojcze jak byli tak są. Nowa choroba trapi Niemcy i znowu rozlewają ją na Europę.
Pat2020.07.6 6:25
Wnuki akowców są atakowani przez wnuki hitlerowców