07.07.21, 08:51fot. flickr.com/kprm

Kolejna osoba zatrzymana w sprawie Sławomira N.

Funkcjonariusze gdańskiej Delegatury CBA zatrzymali dzisiaj rano kolejną osobę w związku z postępowaniem przeciwko byłemu ministrowi transportu Sławomirowi N.

Czynności zostały przeprowadzone w Warszawie. Tym razem w sprawie zatrzymano obywatelkę Ukrainy. Kobieta po zakończeniu czynności procesowych zostanie przewieziona do stołecznej Prokuratury Okręgowej, gdzie usłyszy m.in. zarzuty prania pieniędzy.

Są to kolejne czynności przeprowadzone przez CBA w związku ze śledztwem dotyczącym działania zorganizowanej grupy przestępczej, utworzonej i kierowanej przez Sławomira N. Do tej pory zarzuty w tej sprawie usłyszało 15 osób. Podejrzanym zarzuca się m.in. udział w zorganizowanej grupie przestępczej, pranie brudnych pieniędzy, żądanie i przyjmowanie korzyści majątkowych.

Sprawa prowadzona jest przez Delegaturę Centralnego Biura Antykorupcyjnego w Gdańsku i Prokuraturę Okręgową w Warszawie, wspólnie z prokuratorami Specjalnej Prokuratury Antykorupcyjnej w Kijowie oraz Narodowym Antykorupcyjnym Biurem Ukrainy.


mp/cba.gov.pl

Komentarze

Stara wiedźma Cyganka2021.07.7 18:18
Te mordy nasze na zdjeciu są bezcenne. Gang Olsena się chowa. Ze takie tałatajstwo korupcjogenne mogło być w rządzie? Moi bracia się chowają, to pikusie.
Filip2021.07.7 12:30
Daniel Obajtek nie potrafi udokumentować pochodzenia swojego majątku. Zbigniew Ziobro zmienił przepisy, żeby akt oskarżenia i dowody winy Daniela Obajtka wycofać z sądu. Czepiają się za to Sławomira Nowaka! Zbigniew Ziobro nie potrafił w ciągu 9 miesięcy sporządzić aktu oskarżenia dla Sławomira Nowaka. Być może obawia się, że sąd go uniewinni?
Ada2021.07.8 16:33
Czemu kłamiesz? Stosujesz esbeckie metody wobec osób, których nie lubisz.
Foster2021.07.7 11:55
Co oni zrobią jak sąd go uniewinni ?
sołtys2021.07.7 10:08
Jest NEWS!!!...dzisiaj nowy odcinek serialu "Sławomir N.": ... "CBA zatrzymało kolejną osobę w śledztwie dotyczącym Sławomira Nowaka!".....produkcja serialu przebiega sprawnie...są przecieki, że będzie drugi sezon!!
Anonim2021.07.7 9:34
PIS=złodziejstwo,obłuda,zakłamanie.Sobolewski to klasyczny przykład !!!!!!!!
Pytanko2021.07.7 9:29
Czy na piniądzach był jeszcze materiał genetyczny innych osób poza Sławomirem N? Niecierpliwię się co z Donaldem T?
zaciekawiony2021.07.7 9:20
A potem wypuści go sąd, jak się okaże, jak zwykle zresztą, że prokuratura nie potrafiła przedstawić sensownych dowodów i trzeba będzie znów uruchomić trolle szczekające na sądy i tzw. "kastę"...
CHŁODNYM OKIEM EUROPEJCZYKA2021.07.7 9:18
To ostatnia i już bardzo rozpaczliwa szarża Tuska przerażonego wraz z pełowskim motłochem tym co wydarzy się w śledztwie Nowaka. Jego przyjazd miał być swoistym zapewnieniem ferajny "jestem, czuwam nad wszystkim, spokojnie". Po to przyjechał do Polski ale już widać, że zupełnie nie wypaliło i teraz Tusk leci na oparach. Gęba wykrzywiona złością, na niej piana wściekłości i kłamstwa. Strofowanie dziennikarzy o czym maja pisać i jakie pytania zadawać rozpaczliwe. Nie witają go tu oczekiwane szpalery ludzi z kwiatami. Za to wszędzie gdzie się pojawi zwykli ludzie od razu spontanicznie wytykają mu patologię lat jego rządów. Naród pamięta i OFE, i podwyższanie wieku emerytalnego, i drożyznę, likwidację stoczni, i tylko ciepłą wodę w kranach dla zwykłych Polaków etc. I zapewnienia Kopacz, że bratersko wraz z sowietami przekopuje ziemię w poszukiwaniu szczątków ofiar na miejscu katastrofy w Smoleńsku a potem jej zdjęcia z kieliszkiem szampana w kostnicy z sowieckim wytatuowanym lumpem. I to, że jego czołowy finansista Rostowski uważał, że "piniendzy ni ma i nie bedzie" a wszyscy wiedzieli, że ich [podatki są rozkradane. A teraz okazuje się, że jest odwrotnie i wystarczyło jedynie nie kraść. Tak więc to się dla bandy z PO w końcu bardzo źle skończy i widać to na każdym kroku. Dowody w sprawie Nowaka od skrytek na pieniądze w nogach od stołów - jak widać w kolejnych konferencjach - nie tyle twarde co wręcz stalowe. Czeka nas interesujący spektakl z pogrzebem PO włącznie. Tusk zresztą już wygląda jak potencjalny nieboszczyk, ślepia wytrzeszczone, grymas na pysku. Tak na pewno nie wygląda człowiek mający cokolwiek ożywić. Tak jedynie wygląda zwiastun pogrzebu. I po hucznych latach rozwrzeszczanej PO teraz pora na jeszcze bardziej huczny jej pogrzeb.
zaciekawiony2021.07.7 9:21
Ile Ci płacą za wklejanie tego pod każdym postem?
kapral MO2021.07.7 18:18
A co wy z milicji?
Chyba j.e.b.n.e. ze smiechu🤣2021.07.7 9:17
Donald Tusk ostatnio jak widac dobrze sie bawi odpowiadajac na pytania „dziennikarzy intelektualistow“TVP pochadzacych z Koziejdupkiszlacheckiej albo Sosnowkiprzylesnej , wyksztalconych w wyzszej szkole rolniczej w toruniu⚡️
Jawny2021.07.7 10:19
Jeżeli Donald Tusk ma się tłumaczyć za Sławomira Nowaka, to Jarosław Kaczyński powinien tłumaczyć się za Adama Hofmana, Antoni Macierewicz odpowiadać na pytania o Bartłomieja Misiewicza....
Piotr Nowak 🖐🏻2021.07.7 18:38
No!
odcinać salami platfusów2021.07.7 8:54
i do pierdla