01.04.14, 16:30Majdanek, fot. Wikipedia

Kolejna profanacja! Pili wódkę na Majdanku

Mężczyźni nie tylko pili alkohol i palili papierosy na miejscu kaźni, ale jedli też chipsy przy prochach pomordowanych. Zdjęcia z „imprezy” wrzucili na Facebooka. Kurier Lubelski próbował skontaktować się z uczestnikami libacji, ale bez skutku.

Jeden z nich skomentował jednak swoje zachowanie w ten sposób:  Połowa ludzi (może więcej) nie była na Majdanku, więc to dobra reklama. Chyba sama wiesz jaka jest dzisiejsza młodzież. Głęboko w d... mają np. Majdanek itd. Powiem tak: jeśli chodzi o reklamę, może ktoś widząc te zdjęcia zabierze swoje dziecko i opowie jacy potrafią być ludzie (chociaż nie myślałem o tym robiąc te foty).

Będę płakał normalnie przez to wydarzenie w historii. Było-minęło. Nie zmienimy tego, a jeśli chodzi o szacunek to niby kogo lub co mamy szanować? Holocaust był straszny i nieludzki, współczuję wymordowanym i ich rodzinom. Tyle.”

Część bulwersujących komentatorów zdjęć została po kilku godzinach usunięta. Pracownicy Majdanku powiadomoli o incydencie policję. „Muzeum na Majdanku to szczególne miejsce pamięci. Należy się tu zachowywać w sposób godny” – skomentowała Agnieszka Kowalczyk-Nowak, rzecznik muzeum w Majdanku.

Pac/kurier lubelski

Komentarze

anonim2014.04.1 14:53
Może to prima aprilis? Dlaczego zaraz profanacja ?Być może to byli cyganie.W zwyczaju Romów to tradycja, gościć się się przy grobach,I pic wódkę. Na Majdanku wymordowano wiele narodowości .Więc nie ma profanacji!!
anonim2014.04.1 18:47
przykładowo ukarać grzywnami tych zapewne sympatyków liberalno - lewicowego rozgardiaszu skoro nie potrafią się należycie zachować i urządzają pijackie ekscesy w okrutnym miejscu powstałym z inicjatywy ateistów gdzie masowo zgładzono przeważnie POLAKÓW!
anonim2014.04.1 19:21
@Temida- Gdyby było tak, jak piszesz, to raczej nie chwalili by się tym na fejsie.
anonim2014.04.1 19:32
@cox No nie wiem !...A co chcą poigrać z wymiarem sprawiedliwości? To może 01-04 bardziej!
anonim2014.04.1 20:30
"Mężczyźni nie tylko pili alkohol i palili papierosy na miejscu kaźni, ale jedli też chipsy przy prochach pomordowanych" . Brzmi tak, jakby to zucie wypiekanych platkow ziemniaczanych bylo najbardziej niestosowna czynnoscia z wszyskich trzech...
anonim2014.04.2 5:26
Jeśli to Prima Aprillis, to bardzo durny. To jest przykład skretyniałych gnojów, co myślą, że skoro ich obchodzi tylko chlanie, d*pa i ćmiki, to tak wygląda cały świat. Niektórzy odebrali jeszcze wykształcenie (co nie zawsze zapewnia jakiś poziom kultury) i mają jakieś zasady. Ale takie czasy, że patologia się panoszy i rozpycha łokciami. Czasem naprawdę ciężko kochać bliźniego ;)