01.09.21, 13:06fot. tt/mon

Komunikat MON nt. postępu prac przy budowie płotu na granicy z Białorusią

Decyzja o budowie ogrodzenia na granicy polsko-białoruskiej zapadła 23 sierpnia. Jest ona spowodowana próbami nielegalnego przekraczania granicy przez imigrantów z terenu Białorusi. Reżim Łukaszenki pomimo wezwań i prób prowadzenia rozmów nadal dowozi imigrantów do pobliże granic Polski, Litwy i Łotwy.

Dodatkowo w niedzielę grupa "aktywistów", której przewodził Bartosz Kramek przeprowadziła na granicy akcję, której celem było zniszczenie zasieków ustawionych przez wojsko.

W środę Ministerstwo Obrony Narodowej poinformowało o kolejnych postępach prac w budowie ogrodzenia na granicy polsko-białoruskiej.

- "Na polsko - białoruskiej granicy powstało już prawie 15 km ogrodzenia. Straż Graniczną wspiera około 2000 żołnierzy Wojska Polskiego" – czytamy w komunikacie MON.

mp/twitter/mon/pap/tvp info/fronda.pl

Komentarze

...2021.09.2 11:59
... TEN PŁOT POWINNI WYBUDOWAĆ GRATIS ŻYDZI Z IZRAELA - BO MAJĄ W TYM WPRAWĘ....
Jakub2021.09.2 23:23
Żydzi powinni dostarczyć łbów od śledzi naszym rządzącym mędrcom! i to biegusiem jak ktoś dowcipny mawiał, bo zostaną wyeksmitowani z Auschwitz gdzie się tak zadomowili.
Mariuszku, koniecznie codzienie zamieszczaj2021.09.2 9:10
raporty z frontu.
Po 11 ... klapaucjuszitrurl pisze CYT.:2021.09.2 1:36
".... po prostu Polacy od lat coraz śmielej i z coraz większą dumą pokazują, że są narodem nienawistnych ksenofobów" - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Tak pisze Żyd "prof.dr" Hertrich-Woleński, który NIGDY i ANI słówkiem nie bąknął o MURZE w Izraelu i o "metodach" jakie Izrael stosuje wobec tych za tym murem. Ulubiona praktyka żydka z M16, strzelanie do dzieciaków palestyńskich.
Polak2021.09.1 18:41
Taki płot to kpina, tekturowe państwo. trzeba zrobić ogrodzenie jak np. Węgry czy Słowenia wybudowała albo USA z Meksykiem a paliki w piasku i rozciągnięty drut to może na zające. Stan wojenny jest potrzebny aby wybudować płot ?
Kaz2021.09.1 21:51
Nie wiesz o czym pitolisz. W USA zajelo im 3 lata zeby sie spiac i zaczac mur budowac. przez pierwszy rok zolnierze i policja odpychala uchodzcow tarczami a ten "mur" o ktorym mowisz to byla zwykla siatka ogrodzeniowa. wiem bo tu mieszkam. przestan wiec siac ferment i wracaj czytac ta swoja wyborcza.
Jakub2021.09.2 23:06
Zdrową krytykę należy uprawiać a ty tego nie rozumiesz ... . Zdrowa krytyka ma na celu zwrócić uwagą na nieprawidłowości, celem ich skorygowania i naprawienia. Im jest ona gwałtowniejsza, świadczy lepiej o krytyku zaistniałych anomalii. Oczywiście, trzeba mieć trochę rozumu aby coś konstruktywnie skrytykować i trochę rozumu by zdrową krytykę odróżnić od krytykanctwa lub propagandy. W tym wypadku krytyka jakości tego ogrodzenia jest w pełni słuszna. __ Najpierw mędrcy "rzucili zasieki", które w kilku miejscach bez trudu przekroczono. Później mędrcy zaczęli robić płot, trzeba przyznać obiektywnie, o wiele lepszy (wyższy) niż na Litwie ale przy dużym tłoku niewystarczający. Jednak popełnia się błąd przewlekając niepotrzebnie budowę a to z powodu budowania szeregowego a nie równoległego czyli np. na odcinek 100 km należałoby skierować 10 "brygad" z materiałami i potrzebnym wyposażeniem w tym reflektorami. Zacząć budować jednocześnie 10 odcinków i w ciągu 2-5 dni mamy Płot, który mędrcy planują budować kilkanaście tygodni. Należałoby też pomyśleć o przejściach strzeżonych w tym płocie z możliwością szybkiego ich zamykania w razie potrzeby. __ Należałoby utworzyć też strefę ok. 100 do 200 m od głównego płotu, zabezpieczoną wysokim płotem ze stalowymi kątownikami ustawionymi pionowo, z drutem kolczastym równoległym do podłoża oraz z koncertiną na górze (szczegóły konstrukcji podobne jak przy zewnętrznych ogrodzeniach jednostek wojskowych). W ten sposób powstała by Strefa Nadgraniczna, do której wstęp byłby możliwy tylko dla osób ze specjalnymi przepustkami, głównie dla okolicznych mieszkańców, którzy mieli by tam swoją ziemię. Zewnętrzna część strefy pilnowana (może też patrolowana) powinna być przez SG i Policję, wewnętrzna część przez SG i WP (patrole konne, samochodowe i/lub dronowe filmująco/nagrywające). __ Nie wiadomo, czy grozi nam zalew z Afganistanu, który złośliwie wykorzystany przez ZBiR, mógłby stanowić dla nas duży problem polityczny i techniczny jak to widać w ciągu ostatnich kilku tygodni. Należało by więc stworzyć w krajach graniczących z Afganistanem (za ich zgodą i przy ich pomocy) odpowiednie biura i obozy aby nie w Polsce ale tam daleko na wschodzie stawić odpór ewentualnej fali emigracyjnej. Nadmienię, że mędrcy musieliby wykorzystać wszystkie swe zasoby intelektualne by opracować korzystne dla Polski kryteria weryfikacji i ewentualnych warunków zasiedlania imigrantów w naszym kraju. __ Gdyby jednak mimo prób buforowania naszej granicy w krajach sąsiadujących z Afganistanem nie przyniosło by to zamierzonych efektów i groziłby nam zalew imigrantów to należałoby zbudować trzeci rodzaj płotu Węgiersko, Grecko Izraelski lub jeszcze lepszy. I to odpowiednio wcześnie. Być może ZBiR jeszcze przed falą afgańską wzmocni swoje ataki hybrydowe i trzeba będzie trzeci płot stawiać już!
Dell2021.09.2 2:07
Żadnego rodzaju ogrodzenie nie jest w stanie zatrzymać ludzi, którzy chcą je sforsować. Ogrodzenie ma tylko ich spowolnić żeby dać czas na reakcję ludziom, którzy strzegą tego samego co to ogrodzenie.
Dell2021.09.2 2:26
Na dowód zobacz filmy z Ceuty pokazujące jak forsowany jest wielki, "nietekturowy" płot.
Jakub2021.09.2 23:18
Oczywista oczywistość. Oprócz obrony biernej, czwartym "płotem" jest obrona aktywna m.in. polewaczki (także gnojowniki), granaty gazowe, hukowe, błyskowe itd. Na końcu pały i karabiny na pociski gumowe a w ostateczności broń śmiercionośna.
hehehe2021.09.18 5:01
Za bardzo się pie*dolimy a obliczu autentycznego zagrożenia kraju. Dać ostrzeżenia i strzelać do tych, którzy "nie kumają" a problem zniknie szybciej niż się pojawił. To jest mój dom i jak mi ktoś włazi nocą przez okno to nie psikam go odstraszaczem komarów tylko ładuję w niego toporek zanim on to zrobi pierwszy.
Dell2021.09.2 2:22
Węgry postawiły takie ogrodzenie: "wbite na metr w ziemię stalowe słupki ogrodzeniowe z rozpiętą na nich siatką drucianą, na górze i u podstawy drut ostrzowy". Nasz będzie się składał ze słupków wbitych na metr w ziemię i wystających dwa metry ponad powierzchnię oraz trzech pierścieni drutu ostrzowego ułożonych jeden na drugim. Nasz płot bardziej "tnący".
Jakub2021.09.2 23:11
Stan wyjątkowy i strefa nadgraniczna są potrzebne by różne KałOwsko, PełOwsko, konfiederacko, targowickie, satano komunistyczne i inne elementy agenturalne oraz jawni zdrajcy nie pakowali się tam, gdzie nie są potrzebni.
tłusty kot2021.09.1 17:43
wielu tu patriotów ale czy PIS wygra wybory kiedy wprowadzi obowiązek powszechnej służby wojskowej ,jak nie czarujmy się ma w zamiarze ?
trzaska2021.09.2 7:37
Czas najwyższy by pod bronią było 0,5 miliona żołnierzy.
Prawda2021.09.1 17:37
Zdrajców Polski powinno sie ===Likwidować === jak likwiduje Izrael MOSAD
ha ha2021.09.1 16:36
współczesna obronna "Linia Błaszczynota" na miarę możliwości PIS
Anonim2021.09.1 14:02
ten plot i ten temat to wielka szansa ze PIS przestanie walczyc z grypką, a jak lekarze nie chca leczyc ludzi to w kamasze ich jak radzil Dorn
Anonim2021.09.1 14:13
ale pastuj bolszewiku sandały granica zachodnią otwarta i w drogę
Jakub2021.09.1 13:57
Pisałem też, że trzeba zatrudnić więcej budowniczych (może legię oficerską gryzipiórków) i budować w kilku miejscach na raz! Będzie szybciej. A przed tą prowizorką prawdziwy mur antybandycki. I szkolić wojsko i SG jak tego muru bronić. Najlepiej użyć lanc wysoko napięciowych.
A może by tak ...2021.09.1 13:16
Może by należałoby poprosić (za szekle) ekspertów od murów granicznych, wieżyczek z bronią maszynową tych z Izraela. A przy okazji podszkoliliby co robić z tymi, co chcieliby forsować mur czy zasieki, tj. strzelanie z ostrej amunicji do biegnącego zygzakiem "celu"
Jakub2021.09.1 13:51
Dawno to mówię i wymieniam też Węgry i Grecję. U nas same prowizorki! A z Afganistanu chyba już ruszyła wataha?
Anonim2021.09.1 14:20
przywiąże się wściekłych POgan łańcuchem na granicy i powie się że ci co chcą wejść to PISiory a że tacy ciemni bo są z Sandomierza