04.04.13, 08:39Fot. Wikipedia

Korea Północna zatwierdziłą atak nuklearny na USA. Amerykanie wdrażają system obrony przeciwrakietowej

"Oficjalnie informujemy Biały Dom i Pentagon, że ciągle nasilająca się wroga polityka wobec KRLD i lekkomyślne groźby nuklearne będą zdruzgotane przez silną wolę całego personelu wojskowego i naród oraz mniejsze, lżejsze i zróżnicowane uderzenie nuklearne" - podaje rzecznik Sztabu Generalnego armii Korei Północnej

Chuck Hagel, sekretarz obrony USA nazwał oświadczenie "realnym i wyraźnym niebezpieczeństwem" dla Stanów Zjednoczonych oraz ich sojuszników. I dodał, że Pentagon wdraża system obrony przeciwrakietowej na terytorium wyspy Guam na Pacyfiku. Korei. Na miejsce wysłano już bombowce i statki.

Czy czeka nas wojna nuklearna? Obserwując ruchy Kim Dzong Una możemy obawiać się najgorszego.

sm/Reuters.com

Komentarze

anonim2013.04.4 10:10
Hmm...to jakaś nowość! Albo dowód na zastraszanie. Nigdy agresor nie informował kiedy zaatakuje! To zawsze było tajemnicą atakującego. Nas jednak - którzy pokładamy ufność w Bogu - nic i nigdy nie może zwalniać od tego by wszystko uczynić dla pokoju, a na pewno już nie możemy się zwolnić z modlitwy za POKÓJ! Bez BOGA daleko nie zajdziemy! http://www.youtube.com/watch?v=F-8YLqt35Kc
anonim2013.04.4 11:00
Przecież te rakietki Koreańców z północy nie dolecą nawet do USA. Być może zaatakują jakieś zamorskie dominia USA albo któregoś z sojuszników. Wówczas wydadzą na siebie wyrok śmierci. Pewnie znowu mają jakąś klęskę głodu i wymachują szabelką, żeby dostać pomoc za "siedzenie cicho". Nie wierzę już w nic, co "się dzieje" na świecie, że jest autentyczne-spontaniczne suwerenne. Wszystko jest prowokowane przez "onych", "starszych i mądzrzejszych", służby specjalne, co kto woli. Prawdziwy powód tych pogrożek wyjdzie za jakiś czas. Z Bogiem.
anonim2013.04.4 11:14
Jak mawiał Katon "Kartaginę należy zniszczyć". Wrogów cywilizacji zachodniej należy traktować tak jak wrogów cywilizacji zachodniej. Kim Dżong Un ma szczęście, że prezydentem USA jest lewicowiec, a w jego kraju nie ma nic co cywilizacji zachodu jest potrzebne i/lub zainteresowałoby ją. Ani złota, ani ropy, ani też realnego zagrożenia bezpieczeństwa. Jedyne co mogą zrobić to zabić kilkaset tysięcy niewinnych ludzi za co ich zachód zniszczy atomem i wypali napalmem.
anonim2013.04.4 13:00
korea straszy amerykanie udają że się boją...istna szopka
anonim2013.04.4 14:19
w tej sprawie osia sa chiny i ich aspiracje
anonim2013.04.4 23:56
Mam małą uwagę techniczną: USA nie wysłały w ten rejon "statków", lecz wyłącznie "okręty". Statki są WYŁĄCZNIE cywilne, zaś okręty są WYŁĄCZNIE wojenne. Pozdrowienia dla całej Redakcji.