14.12.15, 23:58

Kornel Morawiecki: Awantura o TK nas cofa. Kaczyński ma rację!

Kornel Morawiecki mówił: - Ci, którzy wyszli w sobotę na ulice, to obrońcy status quo i przywilejów. W większości, choć nie tylko. Jest sporo ludzi, którzy myślą, że demokracja jet zagrożona i uczciwe chcą jej bronić - ocenił Morawiecki. - Kaczyński tutaj ma rację. To jest grupa, która broni tego, co wywalczyła przez ostatnie osiem lat - przywilejów finansowych, medialnych, miejsc pracyurzędników - powiedział Morawiecki. Nie zgodził się jednak ze słowami prezesa PiS o "najgorszym sorcie Polaków, komunistach i złodziejach". 

- Demonstranci z niedzieli też chcą bronić demokracji - rządu i większości. Sytuacja jest trudna, ale dopóki się toczy w ramach pokojowych demonstracji, to jest wszystko w porządku - dodał polityk. 

Zdaniem Morawieckiego, nie widać żadnego zamachu na demokrację. - Polska na szczęście jest demokratycznym państwem - podkreślił. 

W jego ocenie, obie strony nakręcają się wzajemną niechęcią. - Może liderom formacji weszło to już w krew - stwierdził.  - W przemówieniach była duża doza agresji, dramatyzmu, przesady absolutnej, pewnej nawet histerii. To nieuzasadnione i nieuprawnione potęgowanie nastrojów - podkreślił Morawiecki. 

mod/wp.pl

Komentarze

anonim2015.12.15 0:49
Bardzo mądra ocena sytuacji.
anonim2015.12.15 8:27
http://wirtualnapolonia.com/2015/12/14/najgorszy-sort-polakow-o-co-w-tym-chodzi/
anonim2016.01.1 10:01
Coś się wam pozajączkowało obrońcy moralności.Morawiecki nigdy nie występował jako "polak-katolik".Nie rozmwiamy tutaj o VI przykazaniu, życiu osobistym ,tylko o polityce.Nie znacie tak naprawdę szczegółów dotyczących pożycia Kornela Morawieckiego z żoną, tabloidy nie są zbytnio wiarygodnym źródłem wiedzy.
anonim2016.01.1 10:05
Co to zresztą za narracja ?To jest coś w takim stylu.Jest pan złym np. elektrykiem, hydraulikiem, prawnikiem, lekarzem bo zdradza pan żonę. wy