15.04.16, 12:43

Kornel Morawiecki tworzy własną partię!

Były już poseł klubu Kukiz'15 zapowiedział utworzenie nowej formacji politycznej. Po wczorajszym incydencie w Sejmie Kornel Morawiecki zrezygnował z członkostwa w klubie Pawła Kukiza.

O planach Morawieckiego informują za pośrednictwem Twittera dziennikarze Radia Zet i Informacyjnej Agencji Radiowej. Według tych doniesień, były poseł Kukiz'15 planuje rozpocząć tworzenie partii od organizacji koła poselskiego.

Tomasz Majka ‎@tomaszmajka Kornel Morawiecki zapowiada utworzenie nowe formacji politycznej. Deklaruje, że początkowo utworzy koło poselskie @iar_pr
Danka Woźnicka ‎@DankaWoznicka Kornel Morawiecki zakłada nową formację polityczna ,nie będzie przepraszał za wczorajsze głosowanie @RadioZET_NEWS

Kornel Morawiecki postanowił wczoraj zrezygnować z członkostwa w klubie Kukiz'15 po incydencie do jakiego doszła podczas głosowania w Sejmie i tzw. głosowaniu poseł Małgorzaty Zwiercan na "dwie ręce", czyli za siebie i za Morawieckiego. Na posiedzeniu klubu podjęto decyzję o usunięciu Zawiercan z klubu i zaapelowano do niej, aby zrzekła się mandatu. Co więcej, złożono wniosek o zawieszenie w prawach członka Morawieckiego, który jednak sam postanowił odejść z klubu.

mko/Twitter