15.04.15, 10:51

Korwin-Mikke: Gdyby każdy Żyd miał broń, nie byłoby Zagłady

Janusz Korwin-Mikke, kandydat na prezydenta Polski, był gościem programu Jakuba Wojewódzkiego na antenie stacji TVN. Mówił między innymi o posiadaniu broni, twierdząc, że „każdy młody chłopiec powinien mieć broń”. Wskazywał ponadto – bez wątpienia słusznie – że gdyby każdy Żyd posiadał przed wojną broń, to nigdy nie byłoby Holocaustu.

„Wie pan jaka jest różnica między człowiekiem wolnym, a niewolnikiem? Taka, że niewolnikowi nie wolno mieć broni” – powiedział, tym razem jak zwykle skrajnie upraszczając, Korwin-Mikke.

Kandydat na prezydenta za absurdalne uznał twierdzenie, jakoby udostępnienie Polakom broni palnej skończyło się jakąś masakrą.  

Przekonywał też, że należy powrócić do wykonywania kary śmierci. Jego zdaniem, gdyby zgłosić taką ustawę w Sejmie, to zostałaby „natychmiast przyjęta”, bo posłowie „baliby się” ją odrzucić. 70 proc. Polaków jest bowiem według sondaży, na które powoływał się Mikke, zwolennikami wykonywania kary śmierci. Kandydat na prezydenta przekonywał, że byłaby to pierwsza ustawa, jaką zaproponowałby parlamentowi.

bjad/se.pl

Komentarze

anonim2015.04.15 11:29
Gdyby każdy Polak miał czołg nie byłoby 1 ani 17 września 39r......szkoda gadać !!
anonim2015.04.15 11:39
w tej kwestii facet ma 100% rację. nie podoba mi się tylko ta jego prorosyjskość i bezkrytyczne uwielbienie dla totalnej prywatyzacji. ciekawe co sądzi o prywatyzacji lasów?
anonim2015.04.15 11:44
Troche racji pan Korwin ma. Ale nie do konca tak jest, bo nie kazdy czlowiek uzywalby broni tylko w obronie konicznej, ale tez sam by atakowal innych. Widac to np w Ameryce gdzie bron jest legalna. Gdyby dac Polakom bron, to ja bym sie bala wyjsc z domu... i mysle ze pan Korwin tez by sie bal : ( Zas jesli chodzi o kare smierci jestem zdecydowanie przeciwna, tak samo jak aborcji czy eutanazji. : (
anonim2015.04.15 11:59
@ Ufam, największy procent użytkowników broni jest w Szwajcarii. Dzięki odpowiedniemu podejściu i wychowaniu nie słychać tam prawie nic o dzikich strzelaninach i krwawych masakrach w szkołach i miejscach pracy. Jest to potwierdzenie, że wszystko zależy od ducha, a nie od materii.
anonim2015.04.15 13:07
Si vis pacem??? PARA BELLUM!!!
anonim2015.04.15 13:10
Et Ufam To zależy wszystko od społeczeństwa, USA powoli zamienia się w drugą Brazylię lub Meksyk.
anonim2015.04.15 13:11
@Nikt A cóż to za chybiona ironia? Jesli posiadanie broni przez Polaków nie było dla okupantów groźne, to czemuż zakazywali takiego posiadania?
anonim2015.04.15 13:44
Polacy powinni mieć prawo do powszechnego posiadania broni palnej, ale pod pewnymi warunkami. Po pierwsze za morderstwo powinna być wymierzana jak najszybsza kara śmierci. Podobnie człowiek, który nabzdryngolony jechał i zabił 6 osób powinien dostać karę śmierci. Mama Madzi powinna dostać karę śmierci. I wreszcie należy znieść przymus ZUS-u, by tymi podstawowymi metodami Polacy nauczyli się szacunku do cudzego życia i odpowiedzialności za czyjeś. Wtedy powinni mieć broń, w każdym mieszkaniu. Ruscy, ani Niemcy nie weszliby sobie ot tak, hop-siup do naszego kraju, gdyby pistolet miał nie tylko facet, ale i pani domu (oczywiście umiejąca go rozebrać i złożyć w krótką chwilę) pod ręką. Nie zgodziłbym się jeszcze na noszenie broni po mieście. Broń powinna być zamknięta, i to nie dlatego, że tak się urzędnikowi podoba, ale dla bezpieczeństwa dzieci. Odpowiedzialność przede wszystkim i świadomość odpowiedzialności.
anonim2015.04.15 14:29
Tylko za co by ten czołg sobie kupił ???
anonim2015.04.15 14:31
Ja bym tam się nie bał wyjść mając giwerę. Normalny człowiek nie ma szans w bezpośrednim pojedynku z byle karkiem, a mając broń szanse są jak 50 do 50. Więc jak tu się bać ???
anonim2015.04.15 15:50
idź do bankomatu wieczorem po pieniądze jak wszyscy mają broń! a już nie mówiąc co by było na wiejskich dyskotekach? albo taki przykład: wszyscy mają broń ale jedni mają wille i dużo pieniędzy, oczywiście to kłuje w oczy i zachęca do szantażu innych co nie mają kasy. wiec bogaty ma kilka telefonów dziennie typu zostaw pieniądze w tym a tym miejscu to damy ci spokój.
anonim2015.04.15 16:17
w USA każdy Indianin miał broń, ale nie uchroniło ich to przed osadzeniem przez białych w rezerwatach...
anonim2015.04.15 17:09
"Jeśli posiadanie broni przez Polaków nie było dla okupantów groźne, to czemuż zakazywali takiego posiadania?" No właśnie...
anonim2015.04.15 17:18
Ilość broni w prywatnych rękach w Niemczech jest siedmiokrotnie większa niż w Polsce. Jakoś nie słychać żeby się tam krew lała strumieniami i co trochę dochodziło do strzelanin. Niemcy sa pod tym względem bardzo nudnym krajem.
anonim2015.04.16 11:08
W Szwajcarii każdy rezerwista ma obowiązek mieć broń szturmową w domu. Z zapasem amunicji. Jakoś nie słychać o tragediach i strzelaninach... Tam gdzie dochodzi do tragedii z użyciem broni palnej, to zazwyczaj strefy tzw. gun-free - kina, szkoły, miejsca użyteczności publicznej, gdzie nawet ochrona nie ma broni. IMO każdy, kto twierdzi, że zwiększony dostęp do broni w Polsce skończy się hekatombą, mówi między wierszami co myśli o Polakach: bandziory i debile.