15.04.15, 09:57

Korwin-Mikke: Kaczyńskiego mogli zabić ludzie WSI

Janusz Korwin-Mikke w długim wywiadzie dla „Wirtualnej Polski” poruszył między innymi kwestię Smoleńska. Był pytany o niedawną publikację Jürgena Rotha, który powołując się na rzekome materiały BND twierdzi, jakoby w Smoleńsku mogło dojść do zamachu przeprowadzonego przez FSB za wniosek polskich polityków czy generałów.

Korwin-Mikke powiedział, że „nie wierzy w zamach”, ale jeśli już, to „bardziej prawdopodobny” od ewentualnego sprawstwa Rosjan jest „ślad polski”.

„Zamach mogły przeprowadzić polskie służby - ludzie byłych WSI. Śp. Lech Kaczyński miał ujawnić aneks do raportu ws. WSI i nigdy tego nie zrobił. Wolał szantażować wysoko ulokowanych agentów WSI groźbą ujawnienia i w zamian za milczenie uzyskiwać ich poparcie lub przynajmniej neutralność” – powiedział Korwin-Mikke.

"Dlatego ludzie z byłych WSI mieli interes w tym, żeby go zabić. Symptomatyczne, że nikt nie chce o tym pisać. Zamiast tego jest wielki wrzask przeciwko Rosji” – dodawał.

Podobne tezy głosi między innymi Stanisław Michalkiewicz. Choć z powodu naszego stanu wiedzy na temat katastrofy smoleńskiej nie da się wykluczyć i takiego scenariusza, to nie dziwi, że Korwin-Mikke, zadziwiająco często głoszący zgodne z linią rosyjską tezy, także w przypadku tragedii smoleńskiej wyklucza winę Moskwy.

kad/wirtualna polska

Komentarze

anonim2015.04.15 10:09
Bez współpracy zamach byłby niemożliwy.Zamach razem albo wcale. Jak by to miało wyglądać? Samolot rozbił się na ich terenie i Rosjanie kryliby zamachowców?
anonim2015.04.15 10:13
Za śmierć Prezydenta Kaczyńskiego jest odpowiedzialny Donald Tusk, nawet jeśli jego bezpośredni udział w spisku był minimalny. Bez jego zgody czy milczącego przyzwolenia nie było by tej zbrodni.
anonim2015.04.15 10:44
O, widzę zmianę redakcji wobec konserwatywnych liberałów. Ostatnio były to sążniste elaboraty mające wykazać, że te osoby to ani chybi ruscy agenci. Ja z kolei od początku podejrzewałem zamach. Korwin robi złą robotę swojemu ugrupowaniu, bo gdyby unikał ostentacji w swym smoleńskim sceptycyzmie (zwłaszcza przed wyborami), mógłby liczyć na przychylność, a może i głosy niektórych PiS-iaków, a tak swoją zasadą "kawa na ławę i nie ważne jak bardzo prawda kogoś zaboli" (np. poniekąd słuszna zasada wypłacania SB-kom nabytych emerytur) traci sporo poparcia.
anonim2015.04.15 10:49
...I nagle spojrzenie frondy na Korwina zmienia się o 180 stopni. Nie żebym był jego fanem. Bardziej chodzi mi o to, że nawet najzapalczywsi frondyści zauważają tę zmianę i brak koherencji.
anonim2015.04.15 11:26
@Canis_unfamiliaris - nie traktuję siebie jako najbardziej zapalczywego frondystę:-) Po prostu wtedy, gdy się rejestrowałem, towarzystwo tutaj się wypowiadające było ciekawe, momentami rodzinne (choć było trochę odpowiedników AirWolfa, czy KrzyśkaWarszawskiego), a redakcja tego portalu w największych patriotach jak G.Braun nie doszukiwała się rosyjskiej agentury, toteż siłą przyzwyczajenia tutaj się wchodzi. Zwłaszcza że zdarzają się ciekawe teksty.
anonim2015.04.15 11:41
WSI nie mogło tego przeprowadzić bez pomocy ruskich.
anonim2015.04.15 11:49
@Greming - nie mogło, bo są tylko pachołkami służb rosyjskich, natomiast w interesie obydwu stron było zabicie Kaczyńskiego, a niejako przy okazji zabicie reszty, w większości patriotycznie ukształtowanych, pasażerów feralnego lotu.
anonim2015.04.15 12:52
w tym samym roku gdy była katastrofa w smoleńsku pare miesięcy wcześniej KAczyński przyczynił się do obniżenia emerytur byłym esbekom z kilkunastu tysięcy zaczeli otrzymywac od państwa groszosze
anonim2015.04.15 18:06
Korwin jak zwykle wybiela FSB, kosztem rzucania cienia na Polaków.
anonim2015.04.15 18:18
Może LAICY by tak raczyli się nie wypowiadać? Kto rządzi w 3rp... podobno WSI... okej, ale czego wypustką ma być to WSI... Otóż: GRU. GRU to gang konkurencyjny wobec KGB. O władzę walczą krwawo, jak to między mafiami. Skąd desantował Putin? Z KGB. Czy aby PO masakrze okęcko-smoleńskiej nie spadło paru generałów GRU? ej, lemmis, durne toto takie...
anonim2015.04.15 19:19
Hi lemmis! A od kiedy to wskazanie WSI jako sprawców miałoby być "rzucaniem cienia na Polaków". Wszystkie klepki Okej?