19.02.20, 08:45Screenshot Youtube - ceperolkv6

Korwin-Mikke przeszedł na emeryturę

„Super Express” poinformował, iż Janusz Korwin-Mikke postanowił przejść na emeryturę – oczywiście nie tę polityczną. Powodem, jak stwierdził w rozmowie z „SE”, ma być chęć uniknięcia kary za niepłacenie składek na Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Polityk powiedział, że ponieważ nie zamierza płacić naliczonych już odsetek, zdecydował się na pobieranie świadczenia emerytalnego.

Korwin-Mikke, przypomina „Super Express” pobiera także pieniądze z programu 500+, choć w styczniowym wywiadzie (także dla „SE”) stwierdził z rozbrajającą szczerością, że „500 plus jest całkowicie do kasacji, bo jeśli państwo płaci na dziecko, to w tym momencie dziecko jest własnością państwa”. Polityk ostro skrytykował w tym wywiadzie także trzynastą emeryturę, do której obecnie nabył prawo. Poseł Konfederacji powiedział: Nikomu nic nie dawać. Jeśli daje się pieniądze na tzw. socjal, zachęca się ludzi do tego, aby byli biedni. To jest szkodliwe.

„Szkodliwe”, ale nie dla każdego. Jak przypomniał dziennik, Janusz Korwin-Mikke wycenił swój majątek na około 10 mln zł.

wch/SE, Fonda.pl

Komentarze

korwinista2020.03.4 13:19
Korwin zły bo porąbane prawo zmusza go do określonych decyzji. O tym że nie pobierał emerytury pisano rzadko i półgębkiem. 13stka jest obligatoryjna i nikt nie pyta czy emeryt chce ją otrzymać. 500+ jest świadczeniem dla dziecka a nie dla emeryta więc nie ma powodu odmawiać. Prawo należy przestrzegać tam gdzie to konieczne a jeśli można nie skorzystać z prawa np. do emerytury to każdy ma wolną wolę.
Trochę logiki2020.02.19 13:49
Co ma piernik do wiatraka? Jeśli za czasów PRL dawali jakieś "rekompensaty" czy coś tam podobnego to byś redaktorze to brał czy nie? Jak dają to się bierze, co nie znaczy że się popiera taki rząd.
Kacaw Zaw2020.02.19 12:53
Jeśli studiował pod czerwoną flagą to 10 mógł nazbierać-taki sobie filozof , jak mawiał dziadek do von Hayek z mej polski WON do Ameryki -jest bardzo wygodny dla oligarchów i ostatnią osobą która poprze reprywatyzacje To nie zupełnie tak ,ze każdy sobie skoro studia za darmo kręci tym swoim sękatym nosem
Adrian2020.02.19 14:14
Dostał w spadku po rodzicach pisiaczku.
Matwiej Bej2020.02.19 12:33
DWA powody dlaczego nie dam głosu na KONFEDERACJE. Korwin-Mike i Jego,,Sza-----ze Pomysły, i tzw. ,,ruch narodowy vel KORYTO.
Sebastian Lorenc2020.02.19 10:44
Nie lubię Korwina, nie akceptuję większości jego poglądów, ale zgodzę się z nim, że uzależnianie ludzi od socjalu, dawanie ryby zamiast wędki jest szkodliwe. A ta wzmianka o jego majątku, to nie wiem w jakim celu. Chyba dobrze o nim świadczy, że jest zaradny i osiągnął sukces.
anonim2020.02.19 10:41
Bolek też był za a nawet przeciw.
Eustachy2020.02.19 9:32
Portal fronda (celowo z małej litery) w swojej propagandzie nie różni się niczym od TVN. Przypomnę tylko, że TVN przez lata chcąc obrzydzić opinii publicznej PiS, w swoich materiałach cały czas zamieszczał wypowiedzi i sylwetki dwóch osób, czyli Antoniego Macierewicza oraz Krystyny Pawłowicz. Im głupszą zrobili minę, tym lepiej. Starano się wmówić opinii publicznej, że PiS ma twarz Macierewicza i Pawłowicz, dokładano ich do niemal każdego wątku dotyczącego tej partii, nawet jak byli sprytnie "ukrywani" podczas kampanii. To dla ludzi myślących była bardzo prosta do rozszyfrowania zagrywka socjotechniczna. Dziś fronda (ponownie celowo z małej litery) robi dokładnie to samo, co przez lata robił TVN chcąc obrzydzić ludziom PiS, natomiast fronda (podkreślam raz jeszcze, celowo z małej litery) swoje działania kieruje na to, by obrzydzić Polakom Konfederację. Działania portalu fronda (mogę jeszcze tysiąc razy napisać, że portalik ten za swoją propagandę nie zasługuje na dużą literę) polegają na przemilczaniu Konfederacji i próbach jej zdyskredytowania m.in. poprzez próbę wmówienia Polakom, że Konfederacja to "nawiedzony Korwin" i nikt poza nim. Tak jak TVN próbowało przez lata wmówić, że PiS to Macierewicz, tak samo fronda (z małej!) chce przekonać opinię publiczną, że w Konfederacji nie ma nikogo, na kogo w ostatnich wyborach głosowało tak wielu młodych, inteligentnych Polaków, a jedynie stary, kontrowersyjny dziadyga. Nie muszę też dodawać, że zdjęcie Korwina jest bardzo skrupulatnie wyselekcjonowane, tak samo jak TVN wybierał najbardziej idiotyczne miny Antoniego i Pawłowicz. TVN i fronda (zawsze z małej) niczym się nie różnią.
Andy Semicki Rabin2020.02.19 12:37
Obrzydzenie do Konfederacji mam, nie przeczę, ale nie pochodzi ono z Frondy. To raczej naturalny odruch, który pojawia mi się, kiedy mam świadomość, że mam do czynienia z agenturą.
korwinista2020.03.4 13:20
Masz świadomość to zgłaszaj do ABW! Inaczej to tylko urojenie.
JS2020.02.19 9:16
Niektóre pomysły ekonomiczne p. Korwina są na prawdę znakomite i w tej dziedzinie może być świetnym doradcą. Jednak z powodu jego politycznych wypowiedzi lepiej aby się wycofał z polityki, bo bardzo szkodzi Konfederacji. Pozdrawiam
ktoś tam2020.02.19 9:24
Jasne. Ekonomia dla silnych, zdrowych i młodych. Taki darwinizm ekonomiczny... Starych, chorych, ułomnych można poddać eutanazji - dojdziemy do tego w stosownym czasie zapewne - oczywiście prócz samego Korwina bo to jak wiadomo kolejny "skarb narodowy". Przynajmniej wg. Konfederatów. Ale p. Sośnierz stara się godnie reprezentować "myśl" ekonomiczną Janusza... czyli rzecz o przetrwaniu najsilniejszego...
Michał Jan2020.02.19 9:56
Masz rację - ekonomię powinni ciągnąć słabi i niezaradni. Tylko z tą eutanazją Cię poniosło - z nią udaj się do takich partii "europejskich".
ktoś tam2020.02.19 11:08
Jakbyś czytał powoli to może byś zrozumiał? Ale kto wie, jak stracisz zdrowie, staniesz się niesprawny to może zrozumiesz o czym pisałem. Jeden taki młody, gniewny wyznawca - tak mniemam - Korwina napisał kiedyś na pewnym blogu ekonomicznym, że emeryci, dzieci i bezdomni to darmozjady. No to się go grzecznie zapytałem czy wziął się jako dorosły z Księżyca i czy kiedy osiągnie stosowny wiek emerytalny to podda się eutanazji? A może zaproponuje to swoim rodzicom jeśli żyją... No i nie doczekałem się jednak odpowiedzi... W "Archipelagu Gułag" jest taka opisana scena kiedy w celi młody student rewolucjonista mówi do starego robotnika: "Jak dojdziemy do władzy to wystrzelamy wszystkich tych co nie mają spracowanych rąk" Na to robotnik: "Pokaż dziecko swoje ręce" No i dzieciak zbladł.
Michał Jan2020.02.19 17:13
Twój pierwotny tekst im wolniej się czyta, tym bardziej staje się chaotyczny i nieskładny, więc racz mnie nie pouczać. I proszę, daruj sobie te przykłady dobre na poziomie liceum, może. Jak stracę zdrowie itd., to zwyczajnie umrę, bo żadna socjalistyczna służba "zdrowia" mi nie pomoże (e.g. ekstrakcja zęba - od miesiąca do sześciu czasu oczekiwania - planowałeś kiedyś, że w okolicy sierpnia wyrwiesz sobie ząb). Jako praktyk mogę tylko powiedzieć, że pewnej grupie ludzi zaczęło się w życiu powodzić, dzięki temu, że i mi się powodzi, a nie od tego, że jakiś socjalista zrobił im dobrze.
JS2020.02.19 16:20
Nie wiem, czy p. Korwin ma takie eutanazyjne pomysły. Jeżeli tak to nie jest on już chrześcijaninem. Inne pomysły ekonomiczne mogą być warte uwagi, oprócz tych pro-rosyjskich, pro-hitlerowskich. Pozdrawiam
Michał Jan2020.02.19 17:14
Nie ma. Konfederacja en masse jest przeciwna i aborcji, i eutanazji.
sara miriam2020.02.19 9:12
Janusz Korwin Mikke Konfederacki
StanPio2020.02.19 13:55
Cwaniak Korwin żyje z dotacji państwowych i szyderczo wzywa do pracy. Końfederat pasożyt, parazyt. Wielu z oszustów ukrywa się pod płaszczem PiS i państwowych urzędów. Rządzą loże, mafie i służby jak słusznie pisze Grzegorz Braun z Konfederacji Polskiej [nie mylić z Konfederacją cwaniaka Korwina] w interesie Władców Pieniądza za ochłapy, które pozwalają im zagrabić z „pańskiego stołu”.
Monika2020.02.19 21:11
StanPio?? Piszesz:... "...Wielu oszustów ukrywa się pod płaszczem PIS" ? Czyżby ? A jakich to znasz ?? A POPSL, SLD, Biedronie i inne , to też pod płaszczem PISu??? Coś mi nie pasuje!