11.05.13, 05:32Fot. FreeDigitalPhotos

Kościół w Anglii jest wrażliwy na ubogich!

Arcybiskup Peter Smith z Southwark w  rozmowie z Susy Hodges tłumaczył dlaczego zabieranie głosu w dyskusji na ten temat jest tak ważne. Coraz więcej osób w Zjednoczonym Królestwie staje w obliczu trudności wyżywienia swojej rodziny. – To było całkiem oczywiste. Wiele osób traci pracę, przez co jest wzrost biedy w społeczeństwie – tłumaczy. Duchowny dodaje, że statystyki potwierdzają ten problem. Ukazują one, że 3,6 mln dzieci żyje w biedzie, a około 5 mln ludzi ma płacę nie pozwalającą na utrzymanie się nawet na minimalnym poziomie życia. Dodatkowo aż 350 osób regularnie uczęszcza do jadłodajni!

Arcybiskup zapytany o cel konferencji oraz czy ma nadzieję, że może ona przekonać rząd do ponownego przemyślenia niektórych drastycznych cięć w budżecie, które powodują tą trudną sytuację, stwierdził, że nie jest tak optymistyczny. – Szczerze mówiąc, nie wstrzymywałbym oddechu – odpowiedział. Jaki jest więc sens organizowania konferencji? Duchowny podkreślił, że jakiekolwiek byłyby efekty, to bardzo ważne jest zaangażowanie Kościoła w tę sprawę przez uświadamianie rządowi sytuacji tych, którzy żyją na progu ubóstwa.

NP/en.radiovaticana.va

Komentarze

anonim2013.05.11 7:21
@Finch A co to ma wspólnego z pomaganiem biednym.Nie ładnie plotkować!!!.
anonim2013.05.11 7:30
@Finch Na pewno z "wprost".Ale co mnie to obchodzi taki nie sprawdzony news.Podaj źródło i wrzuć na tacę dla biednych!!.
anonim2013.05.11 8:05
@Finch Ty chyba jestes na porzadnym kacu.Marudzisz!!
anonim2013.05.11 8:59
@Finch co chcesz tym udowodnic?. Ze sa bladzacy ludzie?. Nie czytales ewangelii? Byl tam Judasz ktory wydal Jezusa. Czy to zle swiadczy o Kosciele?. Nie!. To jest wolny wybor jednostek. Zastanow sie bo masz jedno zycie, a swoich grzechow nie usprawiedliwisz grzechami innych...
anonim2013.05.13 10:42
Bieda jest dlatego, że są za wysokie podatki. Jeżeli rząd będzie walczył z biedą poprzez jakieś dopłaty do biednych, to ta bieda wzrośnie, bo w tym celu będzie musiał podnieść podatki. Do kitu z taką walką z biedą, jaką uprawia Kościół w Anglii.