05.12.19, 12:24(fot. wikipedia/Domena publiczna)

Kraków: Lewe przetargi mieszkaniowe. Oszuści w rękach CBA

Kierownik Referatu Obsługi Mieszkańców ZBK w Krakowie i jego zastępca zatrzymani przez funkcjonariuszy krakowskiej delegatury Centralnego Biura Antykorupcyjnego. Czynności mają związek ze śledztwem dotyczącym powoływania się na wpływy m.in. w administracji samorządowej oraz w Zarządzie Budynków Komunalnych w Krakowie i podejmowania się bezprawnego pośrednictwa w załatwieniu najmu lub kupna nieruchomości usytuowanych w atrakcyjnych częściach Krakowa.

Zatrzymane osoby usłyszą zarzuty w Prokuraturze Okręgowej w Krakowie. Wszystko wskazuje na to, że już po wszczęciu śledztwa w przedmiotowej sprawie i czynnościach CBA przeprowadzonych w ZBK w Krakowie, zatrzymani poświadczyli nieprawdę w protokołach poszczególnych ofert złożonych w przetargu na wynajem lokali mieszkalnych o powierzchni przekraczającej 80 m2 z marca 2016 roku. Jednocześnie skłonili  pozostałych członków komisji przetargowej do poświadczenia nieprawdy w protokołach.

Dotychczas zarzuty w sprawie przedstawiono 23 osobom.

źródło: cba.gov.pl

Komentarze

franek2020.01.6 19:27
TO jest kropla w morzu zatrzymujecie płotki które tak muszą robic a weście kogos ze świecznika .Cały magistrat to same przekrety-już nawet żeby było trudniej dojść do prawdy to dwukrotnie zmienili konta poszczególnych wydziałów. Oszustwa prowadzone sa od 1990r na wielką skale ale nie przez "pracowników " lecz przez poszczególne dyrekcje. zamykacie płotki a rekiny dalej rządza. Prosze sie zastanowic jak działa adminostracja jezeli od ok 3 kadencji nic się nie zmienia -to tworzy sie mafia. Radze popatrzyć na tych w górze począwszy od dyrekcji i do magistratu
Sutener z Krakowa Marian.B 2019.12.5 15:37
Mojej kamiennicy nie ruszą.!!!!!
Robert2019.12.6 1:02
Pewnie że nie ruszą, bo ty ciołku bosy nie mieszkasz w Krakowie, to tylo twój głupi, jak zwykle nick! Nie masz się czym chwalić !