06.09.20, 14:43Fot. screenshot - YouTube

Kreml oskarża Niemcy o ,,podwójną grę’’ ws. Nawalnego

Szef niemieckiego MSZ Heiko Maas w opublikowanym dziś na łąmach „Bild am Sonntag” wywiadzie stwierdził, że jeżeli w przeciągu kilku dni Rosja nie wyjaśni sprawy próby otrucia Aleksieja Nawalnego, Niemcy zastosują sankcje, które mogą być wymierzone również w budowę Nord Stram 2. Na ostrzeżenie niemieckiej dyplomacji odpowiada MSZ Rosji, które oskarża Berlin o „podwójna grę”.

W wywiadzie dla dziennika „Bild am Sonntag” stwierdził, że jeżeli w ciągu kilku dni Moskwa nie wyjaśni sprawy próby otrucia Aleksieja Nawalnego, rząd Niemiec rozpocznie rozmowy ze swoimi partnerami dot. sankcji wymierzonych w Rosję. Podkreślił przy tym, że sankcje mogą dotyczyć również budowy gazociągu Nord Stream 2.

Na ostrzeżenia te odpowiedziała rzeczniczka rosyjskiego MSZ Maria Zacharowa, która zarzuca Berlinowi „podwójną grę”. Przekonuje, że deklaracjom rządu Niemiec przeczą działania, które opóźniają możliwość wyjaśnienia sprawy Nawalnego. Chodzi o odpowiedź na wniosek Prokuratury Generalnej Rosji, który został wysłany do Niemiec 27 sierpnia. Jak przekonuje rzeczniczka, władze Niemiec przekazały go berlińskiemu wymiarowi sprawiedliwości dopiero w piątek:

- „Gdzie jest ten pośpiech, na jaki nalegacie? Brakuje go właśnie stronie niemieckiej” – przekonuje Zacharowa.

- „Nie wysyłając odpowiedzi, Berlin hamuje proces badania (sprawy), do którego sam wzywa. Czy specjalnie?” – dodaje.

Aleksiej Nawalny wciąż przebywa w stanie śpiączki. Jest hospitalizowany w Berlinie, gdzie na prośbę rodziny przetransportowano go ze szpitala w Omsku. W ub. tygodniu rząd Niemiec poinformował, że dysponuje dowodami wskazującymi na próbę otrucia opozycjonisty.

kak/PAP

Komentarze

oficer LWP2020.09.6 15:55
coś słaba ta ruska trucizna, zaraz po wyjeździe z Rosji następuje cudowne ozdrowienie bez skutków ubocznych, pierwszy raz zastosowano tka metodę na sterowanie gojem jak Tymoszenko umierała w więzieniu na przepuklinę kręgosłupa, po wyjść z więzienia następnego dnia nastąpiło cudowne ozdrowienie i mogła paradować w szpilkach, głupi goj to łyknął wie należało posunąć się dalej i zastosowano te sama metodę ze Skripalami i ich cudownego ozdrowienia bez skutków ubocznych, zorientowano się, że ustawka z ozdrowieniem bez skutków ubocznych trawa zbyt długo i wypróbowano teraz jeszcze szybsze ozdrowienie wynoszące kilka dni, ustawka zakończyła się pełnym sukcesem a najlepsze wyniki osiągnięto w Polin rządzonym przez szarego posła naczelnika Państwa Kaczyńskiego, wszelkiej maści stacje tvPIS, Polszmaty czy też inne tvn-eny wraz z niemieckim portalami internetowymi wręcz prześcigali się w nakręcaniu dramaturgii i prawie nic nie poświeciły cudownemu ozdrowieniu bez skutków ubocznych Nawalnego, zaszczytne pierwsze miejsce zajęła Fronda, ona wręcz przebiła w propagandzie zaszczytne 1-sze miejsce
Albert z kołchozu katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2020.09.6 15:02
wszedł na rynek z ciekawym produktem pedalsko-spożywczym: "Albert extra VERGIN oil do smarowania odbytnic jak i spożycia"
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2020.09.6 14:59
Żal patrzeć na to, co komuna zrobiła z Kaszczyńskim i szMacierewiczem.