12.10.15, 19:59

Krew św. Jana Pawła II na stałe trafi do Sejmu

Z okazji rocznicy wyboru Karola Wojtyły na papieża, która świętowana będzie już 16. października, do kaplicy sejmowej trafi na stałe ampułka z krwią świętego Jana Pawła II. Sprowadzeniem do Sejmu relikwii zajęła się grupa posłów, na której czele stał Kazimierz Jaworski z Klubu Zjednoczonej Prawicy. "Cieszę się, że włączyli się w to parlamentarzyści z różnych ugrpowań, z PiS, z PO, niezależni" - powiedział w rozmowie z "Rzeczpospolitą".

Zauważmy na marginesie, że poparcie posłów Platformy Obywatelskiej dla tego pomysłu jest kuriozalne. W tym roku posłowie kilkukrotnie (zwłaszcza konwencja antyprzemocowa i in vitro) zagłosowali PRZECIWKO nauczaniu Kościoła świętego, tak pięknie ukazanego właśnie przez świętego papieża.

"Prace parlamentu już się zakończyły, więc sprawa nie będzie wykorzystywana do rozgrywek politycznych. Jednocześnie wprowadzenie relikwii odbędzie się jeszcze przed wyborami, co jest ważne dla tych polityków zaangażowanych w przedsięwzięcie, którzy już nie kandydują" - mówi "Rzeczpospolitej Jaworski.

Polityk udał się w celu pozyskania relikwii do kardynała Stanisława Dziwisza. Zorganizował też zbiórkę na ozdobny relikwiarz.
Przeciwko relikwiom majaczą, oczywiście, politycy lewicy. Jeden z nich, którego nie będziemy nawet wymieniać z imienia, bo nie warto, bełkotał o "zachowaniu świeckiego charakteru" Sejmu. Coż, na szczęście polscy politycy, nawet ci z partii w pełni otwartych na liberalizm, mają na tyle rozsądku, by nie odrzucać relikwii świętego.

Oby Jan Paweł II błogosławił Sejmowi w kolejnej kadencji i wyprosił u Boga wszelkie łaski dla Polski, a przede wszystkim porzucenie katastrofalnej drogi laicyzacji i prawidze nawrócenie tak wszystkich rządzacych, jak i zwykłych obywateli!

bjad

Komentarze

anonim2015.10.12 20:42
Niedawno widziałem w telewizji wiszący w jednej z sejmowych sal portret B.Geremka. Nie chcę się spierać o to, czy jest to postać zasługująca na takie upamiętnienie. Niemniej jednak takie portretowanie sal również jest odwoływaniem się do pewnej spuścizny duchowej. Skoro zaś ateiści nie wierzą w moc relikwii, to chyba nic im z ich strony nie zagraża, tym bardziej że znajdują się w kaplicy, do której i tak nie chodzą. - prawda ?
anonim2015.10.12 20:49
gdy mówi się o lewicy, trzeba jasno i stanowczo zaznaczyć, że chodzi o skrajną lewicę bo normalnej lewicy w Polsce jak na razie brakuje ...
anonim2015.10.12 21:40
Co w tym kuriozalnego że PO popiera tę inicjatywę?Można szanować JP II za całokształt jego działalności i niekoniecznie się z nim we wszystkim zgadzać.Bardzo często w świecie z szacunkiem o nim wypowiadają się ludzie którzy są daleko od jego poglądów np.na seksualność
anonim2015.10.12 21:44
To tak bardzo zaradnie ze strony kardynała - spuścić krew z nieboszczyka. Na pamiątkę? Na szczęscie?
anonim2015.10.13 1:14
Po co?
anonim2015.10.13 9:46
Zasypać solą egzorcyzmowaną...
anonim2015.10.13 17:56
Czy trafi tam też szczebel z drabiny, o której opowiadał niejaki Sanderus??? Domyślam się, że dzięki tej tzw. relikwii ustaną sejmowe kłótnie, a ustanowione akty prawne przetrwają wieki.
anonim2015.10.13 23:51
kolejny bezsens katolstwa.... jeżeli dla jakieś grupy coś jest świętością, to ta swiętość powinna być przechowywana w odpowiednim dla niej miejscu... sejm akurat do tych miejsc nie należy...