14.08.13, 16:53Logo KRRiT (fot. krrit.gov.pl)

KRRiT tym razem stanęła na wysokości zadania: ukarała TVP za frywolne żarty z papieża i fanatyków religijnych

Przypomnijmy: Posłowie Parlamentarnego Zespołu ds. Przeciwdziałania Ateizacji Polski jednogłośnie orzekli, że TVP2 nadała program antykatolicki, poniżający osoby starsze i niepełnosprawne.  Zaznaczyli, że skecz kabaretu Limo w ramach tzw. cyklu „Tylko dla dorosłych” „złamał zapis ustawy o radiofonii i telewizji, dotyczący obrazy uczuć religijnych i naruszenia dobrych obyczajów oraz złamała zasady realizacji misji publicznej przez Telewizję Polską”.

Dziś Jan Dworak, szef KRRiT przyznał rację Parlamentarnemu Zespołowi ds. Przeciwdziałania Ateizacji Polski i ukarał TVP: - Przeprowadzona przez Krajową Radę Radiofonii i Telewizji analiza wskazanej audycji potwierdziła przekroczenie granicy swobody wypowiedzi – napisała rada KRRiT. Dalej czytamy w uzasadnieniu, że „satyra nie może naruszać godności ludzkiej, a satyryczna forma wypowiedzi nie zawsze jest wystarczającym usprawiedliwieniem dla takich naruszeń, niezależnie wobec kogo i o jakiej porze zostały dokonane”.

Sm/dziennik.pl

Komentarze

anonim2013.08.14 17:06
"Przypomnijmy: Posłowie Parlamentarnego Zespołu ds. Przeciwdziałania Ateizacji Polski" A co będzie jak powstanie parlamentarny zespół ds. przeciwdziałania katolizacji Polski?
anonim2013.08.14 17:10
Kultura Polska opiera się na wartościach chrześcijańskich i to jest decydujący głos dlaczego takie obyczaje a nie inne mamy zachowywać. Końcem końców taki jest ostateczny argument. Mam oczywiście zakres tylko polityczny w klasycznym sensie. Kwestia wiary to już trochę inna rozmowa
anonim2013.08.14 17:29
Grund. Mozesz sobie powołać parlamentrany zespół do spraw katolizacji Polski. Jeżeli udwodnisz że jakakolwiek instytucja w Polsce w chamski i bezprawny sposób "katolizycuje" kogogolwiek to wtedy sens istnienia takiego zespołu będzie uzasadniony. Parlamentarny Zespół ds. Przeciwdziałaniu Ateizacji Polski udowodnił że instytucja o nazwie TVP w chamski i bezprawny sposób zaatakowała ludzi religijnych. Sens istnienia takiego zespołu zyskał konkretne uzasadnienie.
anonim2013.08.14 17:55
Anty_islam Nam żadne żarty nie zagrażają ani nas nie obrażają. Kara nałożona na TVP (5 tys. złotych to nie jest nawet promil budzetu tej instytucji) nie ma wymiaru ekonomicznego. Ta kara ma wymiar wyłącznie etyczny. Ta kara pokazuje że TVP, w kontekście zaskarżonej emisji, naruszyła zasady etyczne, w stopniu tak znacznym, że musiały zostać zastosowane przepisy prawa. Jenym zdaniem: TVP się skompromitowała pod względem etycznym i pod względem prawnym. :)
anonim2013.08.14 17:56
Uwierzyć nie mogę. Tu niby "frywolne żarty" albo wielka "obraza" bo mowa o religii katolickiej. Ale gdy niniejszy "portal" rzuca bezpodstawne oszczerstwa i bluznierstwa względem gejów, lesbijek, osób z innymi swiatopogladami i innymi poglądami politycznymi, to wszystko jest ok... Hipokryzja?
anonim2013.08.14 18:01
Dwór Dworaka dworuje z gminu!!.
anonim2013.08.14 18:06
@Rekkon: Podaj dowody : gdzie to się stało, kto i co opublikował. Czy zgłosiłeś to do redakcji Frondy i jaka była odpowiedź. Konkrety albo jesteś pospolitym oszczercą.
anonim2013.08.14 18:06
@rekkon A czy "czytelnicy" tego niby "portalu" zdają sobie z sprawę, ze maja robiona wodę z mózgów?
anonim2013.08.14 18:11
@Ernest - Ojej ludzie - erneścik wstrząśnięty. Może sole podać? A tak na poważnie - już tak ograniczony jesteś, że nie widzisz różnicy między krajem Tolerancji jakim jest Polska a Afganistanem gdzie ostatnio ukamienowali dziewczynę za publiczny pocałunek? Pamiętasz jak dawno przekroczyłeś już granicę śmieszności?
anonim2013.08.14 18:16
@texas - kolejny oszczerca. "...niniejszy "portal" rzuca bezpodstawne oszczerstwa i bluznierstwa względem gejów, lesbijek, osób z innymi swiatopogladami i innymi poglądami politycznymi, to wszystko jest ok..." Podaj konkrety - Kto, co i kiedy. Linki.
anonim2013.08.14 18:22
@kurt ka - a gdyby opowiedzieli skecz o pedofilskich zamiłowaniach wśród dziennikarzy TVN i zboczeniach a.a.aadasia? Albo skecz o czyszczeniu krwi niewinnych ofiar przez szechtera czy baumana - morderców pierwszej wody. Albo o erotomance szymborskiej, noblistce od siedmiu boleści - to by był ubaw pośmiać się z tego beztalencia. Choć nie - piernik "profesor" bartoszewski zasługiwał by najwięcej na dobry nowoczesny skecz - dużo pierdzenia, fekaliów i dymanka obozowego. Pośmiejmy się!
anonim2013.08.14 18:27
@petrasCK "Papież nie puszcza bąków ani nie robi kupy bo taki jest kościelny dogmat i już!". Głupi i śmiesznie pocieszny jesteś!.I to jest dogmat -nie kościelny i juz!.
anonim2013.08.14 18:33
@Ernest W kabaretach są również "zbączenia"!.
anonim2013.08.14 18:39
5 tysięcy zł. kary? To jest dopiero skandal. W proporcji do przeciętnego Kowalskiego to tak, jakby wymierzyć karę w wysokości 50gr. Poza tym komu ma TVP tą karę zapłacić? I z jakiej kasy dokładnie? Kary powinny być personalne i dotkliwe, inaczej nie mają najmniejszego sensu, bo nie wiadomo kto płaci, wiadomo tylko, że z publicznej kasy, czyli zwisa to i powiewa.
anonim2013.08.14 19:52
@Annaiwona: - jak rozumiem, ty uważasz się za kogoś lepszego, bardziej tolerancyjnego i na znacznie wyższym poziomie intelektualnym od nas? I słowa "katopolaczki" są na to niezbitym dowodem? Czytaj więcej "Wysokich Obcasów". I potem coś napisz. Na pewno będzie śmiesznie. A co do totalitaryzmów: zarówno socjalizm rosyjski jak i niemiecki nienawidził KK podobnie jak postępowi ludzie na całym świecie. I walczył z nim z całych sił. Natomiast możesz udowodnić totalitaryzm Kościoła Katolickiego?
anonim2013.08.14 19:53
@Anty_islam Żadne żarty nam nie zagrażają, a zwłaszcza tak nędzne. Ja osobiście nie wiem nawet, czy ten syf jest w stanie obrazić moje uczucia religijne. Ale katastrofą jest, że emituje to polska telewizja, która niby ma być bezstronna, ma niby pełnić jakąś misję, i do ciężkiej cholery, jest utrzymywana również za pieniądze katolików!
anonim2013.08.14 19:54
5 tysięcy kary to chyba tak, żeby rozbawić zarząd TVP od samego rana
anonim2013.08.14 21:39
dlaczego nie zrobili skeczu o tym jak pan premier puszcza bąki ?
anonim2013.08.14 21:43
Tak jest! cenzurujmy wszystko! Wszystko jak leci! W końcu o to walczyliśmy w '80!
anonim2013.08.14 23:43
Problem polskiej demokracji polega na tym że ludzie pokroju Jaruzekskiego, Kiszczaka, Urbana, Kwasniewskiego, Millera, Michnika oraz innych im podobnych nie gniją w więzieniach ale wywierają decydujący wpływ na politykę III Rzeczypospolitej. Jedyna nadzieja w tym że Pis dojdzie w końcu do władzy i pozamyka w kazamatach tych zdeklarowanych sprzedawczyków.
anonim2013.08.15 0:09
Blogfiles : Jeśli na kawałku ściany wisi krzyż a reszta ściany jest ateistyczna (pusta), to w czym ci to przeszkadza? Koniecznie musisz zawładnąć całą ścianą?
anonim2013.08.15 4:58
@tesserakt - 1. podaj dowód na wpis. 2. kiedy zgłosiłeś do redakcji frondy. 3. kto inny zgłosił to do redakcji (...wpis był zgłaszany wiele razy...) TJ: udowodnij, że to miało miejsce i redakcja frondy "akceptowała" taki stan rzeczy Jeśli nie to: Tesserak=kłamca i oszczerca.
anonim2013.08.15 5:06
"...Annaiwona napisał(a): Kiedyś w końcu umrze to pokolenie katopolaczków i kościoły opustoszeją. Swastyka, sierp i młot oraz krzyż, to znaki najgorszych systemów totalitarnych...." Wow. W jednym zdaniu tyle głupoty, nietolerancji i nienawiści. To niestety zawsze idzie w parze. No i co na to tesseract, texas, rekkon - będzie odcięcie się od tego czy postawa tłumaczenia? A ty annaiwona - trzeba się za ciebie modlić bo jesteś bardzo zagubiona.
anonim2013.08.15 8:13
Katolicy poczuli się dotknięci, więc TVP zapłaci karę pieniędzmi wpłacanymi przez katolików w ramach abonamentu. W końcu Polska to kraj katolicki, więc normalne, że większość wpływów pochodzi od nich.
anonim2013.08.15 9:08
Drogi wierzacy123: Sprawa obrazy uczuć nie jest ścigana z urzędu, ale z zawiadomienia (ktoś musi poczuć się obrażony). Dlaczego ma zniknąć ten przepis? A o antysemityzm można będzie dalej oskarżać? A o mowę nienawiści albo rasizm? Równie mocno będziesz postulował o zniesienie tych pojęć? Skecz ten był najoględniej mówiąc niesmaczny. Ale skoro są osoby, które Papieża nazywają chu..., lub jeśli nie oni sami, to im to nie przeszkadza, to pewnie taki kabaret to niewinna anegdotka. Ja chadzam na Limo i oglądam, czasem w jakimś stand upie są prostaccy, ale z reguły jakiś poziom trzymają. W końcu KRRiT nie kazała tej kary zapłacić komikom, tylko telewizji. Oni mogą sobie robić skecze, jakie chcą, więc nikt ich nie knebluje, ale telewizja, jeśli ma swoją misję, to powinna się jej trzymać.
anonim2013.08.15 11:01
Niektórym to się nudzi (chodzi o "posłów" z zespołu).
anonim2013.08.15 11:49
@[email protected] potwierdzam, fakt ten miał miejsce w niedzielę. Osobnik proponował gaz i nie chodziło chyba o tankowanie samochodu.Jego kolega Bog_666 uzywając "łaciny kuchennej"obraził forumowiczów oraz chorych z zespołem Downa, co osobiscie oprotestowałem. Wpisy zostały chyba usunięte, a szkoda bo są jawnym przykładem polityki "miłości" dewiantów seksualnych do normalnych i niema tu co udowadniać.
anonim2013.08.15 12:27
od kiedy żarty z fanatyków religijnych są czymś złym? od kiedy mówienie, że papież jest normalnym człowiekiem, który oddycha jak my, wydala jak my jest czymś złym? polska nie jest państwem wyznaniowym!
anonim2013.08.15 20:28
Jestem katolikiem, uwielniam naszego papieża, poprzednika także (skecz dotyczył B16). Ale jestem przeciwnikiem karania za takie coś. Karanie za to że ktoś powiedział że papież pierdzi? To jest prawda, Myślę , że B16 sam by się z tego zaśmiał. Benedetto jest wielki Ale PIERDZi, jak każdy. Nie sądzę by ten skecz kogokolwiek obrażał. A takie newsy Frondy wskazują na mentalność Kalego
anonim2013.08.27 21:39
Póki nie zniknie "obraza uczuć religijnych" póty będziemy w Polsce świadkami nierównomiernego traktowania żartów strony laickiej. A poza tym, dziękuję, Frondo, za ten wpis. Uświadomił mi wiele o rzucaniu pereł przed wieprze. Zrozumiałem jak zachowują się ludzie z którymi usiłowałem rozmawiać rzeczowo. A ta komisja to jakiś żart, niestety.