05.12.21, 14:52Fot. screenshot - YouTube (Katolicka Agencja Informacyjna)

Ks. Kryża: Kościół na Wschodzie potrzebuje naszej pomocy

Dzisiejszej niedzieli obchodzimy w Kościele 22. Dzień Modlitwy i Pomocy Materialnej Kościołowi na Wschodzie. W sposób szczególny chcemy dziś okazać swoje wsparcie – duchowe i materialne – Kościołowi w krajach Europy Wschodniej i Azji Środkowej.

W całej Polsce odbywają się dziś przed kościołami zbiórki pieniędzy, które zostaną przeznaczone m.in. na świąteczne upominki dla dzieci i seniorów, opał dla domów opieki i letni wypoczynek dla dzieci z ubogi rodzin.

- „Spływa do nas coraz więcej próśb, i to właściwie ze wszystkich krajów byłego Związku Radzieckiego”

- podkreśla w rozmowie z Katolicką Agencją Prasową ks. Leszczek Kryża TChr, dyrektor Zespołu Pomocy Kościołowi na Wschodzie przy KEP.

W rozmowie z Polską Agencją Prasową chrystusowiec zauważył, że „za naszą wschodnią granicą Kościół katolicki jest wciąż na etapie rozwoju”. Jednocześnie znaczną jego część stanowią wierni polskiego pochodzenia, których najwięcej jest na Białorusi, Ukrainie, Litwie i Łotwie oraz w Mołdawii.

- „Jedni mówią o kilku tysiącach katolików polskiego pochodzenia, inni nawet o kilku milionach. Z naszych danych wnika, że można mówić o 2 mln ludzi”

- wskazał duchowny.

Również w Azerbejdżanie, z obecnej w tym kraju grupy około 600-700 katolików, około 120 osób ma polskie korzenie. Podobnie sytuacja wygląda w Kazachstanie i Uzbekistanie.

- „Od pierestrojki minęło 30 lat, Kościół ma swoje struktury – seminaria duchowe, biskupów, kapłanów czy prowadzi działalność charytatywne. Jednak funkcjonowanie tego wszystkiego jest możliwe tylko dzięki wsparciu z zewnątrz m.in. z Polski”

- zaznacza ks. Kryża.

kak/PAP, KAI

Komentarze

Duch2021.12.21 2:03
STOP kłamstwom kościoła katolickiego. Jedno życie to bzdura. Reinkarnacja istnieje!.................... STOP kłamstwom kościoła katolickiego. Jedno życie to bzdura. Reinkarnacja istnieje!.................... STOP kłamstwom kościoła katolickiego. Jedno życie to bzdura. Reinkarnacja istnieje!....................
Duch2021.12.21 1:52
STOP kłamstwom kościoła katolickiego. Jedno życie to bzdura. Reinkarnacja istnieje!....................STOP kłamstwom kościoła katolickiego. Jedno życie to bzdura. Reinkarnacja istnieje!....................STOP kłamstwom kościoła katolickiego. Jedno życie to bzdura. Reinkarnacja istnieje!....................
Duch2021.12.21 1:41
STOP kłamstwom kościoła katolickiego. Jedno życie to bzdura. Reinkarnacja istnieje!...................STOP kłamstwom kościoła katolickiego. Jedno życie to bzdura. Reinkarnacja istnieje!...................STOP kłamstwom kościoła katolickiego. Jedno życie to bzdura. Reinkarnacja istnieje!...................
Duch2021.12.21 1:30
STOP kłamstwom kościoła katolickiego. Jedno życie to bzdura. Reinkarnacja istnieje!.....................STOP kłamstwom kościoła katolickiego. Jedno życie to bzdura. Reinkarnacja istnieje!.....................STOP kłamstwom kościoła katolickiego. Jedno życie to bzdura. Reinkarnacja istnieje!.....................
Duch2021.12.21 1:20
STOP kłamstwom kościoła katolickiego. Jedno życie to bzdura. Reinkarnacja istnieje!.......................STOP kłamstwom kościoła katolickiego. Jedno życie to bzdura. Reinkarnacja istnieje!.......................STOP kłamstwom kościoła katolickiego. Jedno życie to bzdura. Reinkarnacja istnieje!.......................
Duch2021.12.21 1:10
STOP kłamstwom kościoła katolickiego. Jedno życie to bzdura. Reinkarnacja istnieje!.........................STOP kłamstwom kościoła katolickiego. Jedno życie to bzdura. Reinkarnacja istnieje!.........................STOP kłamstwom kościoła katolickiego. Jedno życie to bzdura. Reinkarnacja istnieje!.........................
Duch2021.12.21 0:45
STOP kłamstwom kościoła katolickiego. Jedno życie to bzdura. Reinkarnacja istnieje!...........................STOP kłamstwom kościoła katolickiego. Jedno życie to bzdura. Reinkarnacja istnieje!...........................STOP kłamstwom kościoła katolickiego. Jedno życie to bzdura. Reinkarnacja istnieje!...........................
Duch2021.12.21 0:28
STOP kłamstwom kościoła katolickiego. Jedno życie to bzdura. Reinkarnacja istnieje!...........................
Duch2021.12.20 21:51
STOP kłamstwom kościoła katolickiego. Jedno życie to bzdura. Reinkarnacja istnieje!..............................
Duch2021.12.20 21:36
STOP kłamstwom kościoła katolickiego. Jedno życie to bzdura. Reinkarnacja istnieje!....................
Duch2021.12.20 21:12
STOP kłamstwom kościoła katolickiego. Jedno życie to bzdura. Reinkarnacja istnieje!...........
Duch2021.12.20 20:22
STOP kłamstwom kościoła katolickiego. Jedno życie to bzdura. Reinkarnacja istnieje!123456789
aaa_kotki_dwa2021.12.6 19:34
niech bók mu pomoże
Torchwood2021.12.6 8:43
A co, wasz fikcyny bóg nie potrafi pomóc? Jak to jest, że wszechmogący bóg zawsze potrzebuje pieniędzy na swoje organizacje...
ZbieranieForsyJestTreściąPasożytnictwaKleru2021.12.5 20:34
Klero-pasożyt próżniaczy z Polski organizuje zbiórkę forsy. Na klero-pasożytów próżniaczych na Wschodzie. Bezczelność łajdaków w powłóczystych szatach jest bezdenna.
Kubiak2021.12.5 19:56
Jak chcą mieć kościół katolicki to niech sami sobie poradzą. A jak nie potrafią sobie sami poradzić to szkoda im pomagać. Nie ma co ich przekupywać.
długość standardowa2021.12.5 17:45
_____________________________________________________________________________________________________
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2021.12.5 17:14
nie dawać żadnych pieniędzy tym koloratkowym pedofilom! "pomogą" tak tym na wschodzie jak parchaty skrwysyn rydzyk pomógł stoczniom! całą kasę zapyerdolił dla siebie!!!
­2021.12.5 16:38
Ten paterek na screenshocie wygląda jak krzyżak.
Po 11 ... DANIEL PASSENT ...Almagus2021.12.5 16:23
Przesłanie do żydków ze wszystkich narodów _______________________________________________________________________________________________________Nasza żydowska solidarność _______________________________________________________________________________________________________ Konta bankowe drapanie antysemickich wrzodów ____________________________________________________________________________________________________ Nasza talmudzka marność. __________________________________________________________________________________________________________ Aj waj Agora udaje ze z narodu. _______________________________________________________________________________________________________ Okrzepła u rabinów __________________________________________________________________________________________________ Obłuda i chapanie. _________________________________________________________________________________________________________ Wybrani są do łupów. _____________________________________________________________________________________________________ Wygrają głosowanie.
Po 11 ...2021.12.5 15:56
Myślę, że polski KK powinien zaplanować budowę tajnych tuneli pod budowanym przez PiS murem. Bo jak inaczej dostarczać pomoc i misjonarzy na wschód?
Anonim2021.12.5 15:40
Zbiorka pieniędzy no nie wytrzymam. Jak te klesze pasozyty maja czelność prosić o pieniądze podczas gdy posiadają majątek warty miliardy złotych? Co za plugawe insekty.
Duchowość, czyli jak wycierać dupy2021.12.5 15:32
POLOCHOM PANOM by się zreinkarnować. Wycierać pupcie bardzo dokładnie, tak aby zasłużyć na życie pluskwy w łożu Putina.
Duchowość2021.12.5 15:12
STOP kłamstwom kościoła katolickiego. Nie żyjemy tylko raz. Reinkarnacja istnieje. Reinkarnacja – pogląd, według którego dusza po śmierci ciała może wcielić się w nowy byt fizyczny.