26.01.22, 16:32Fot. screenshot - YouTube (Wydawnictwo Esprit)

Ks. Piotr Glas ujawnia: Te dwa demony szczególnie niszczą dziś człowieka

W świecie duchowym istnieje wiele niebezpieczeństw, które dziś mogą mieć wpływ na kryzys rodzin. Jak się przed tym bronić? Gdzie szukać pomocy? Odpowiada były egzorcysta ks. Piotr Glas w najnowszej książce „Ostateczna bitwa o rodzinę”.

 

Mam wrażenie, że kryzys męskości, kryzys ojcostwa zaczął się znacznie wcześniej. Teraz zaś zupełnie rozsypuje się wzorzec macierzyństwa.

 

Ks. Piotr Glas: Jestem przekonany, że w tej chwili szatan najmocniej uderza w kobietę. Wystarczy spojrzeć na to, co się dzieje na świecie, ale też w naszym kraju. Wspomniane fale demonstracji, nienawiść do instytucji tradycyjnego małżeństwa, uciekanie od macierzyństwa – ostatnio dotarła do mnie informacja, że wśród celebrytek, które zawierały małżeństwa sakramentalne, zaczyna panować moda na „świadomą bezdzietność”. Nie wiem, czy te kobiety – a niektóre z nich uważają się za wierzące – są świadome, że ich małżeństwo jest zawarte nieważnie. Na domiar złego trwa nawoływanie do aborcji i agresja w mediach publicznych, a w mediach społecznościowych wszechobecne są treści przeciwne naszej wierze, tradycyjnemu nauczaniu Kościoła oraz roli kobiety i jej godności. To wszystko jest nie Bożym planem, lecz raczej szatańskim scenariuszem.

       

Kobiety znacznie dłużej niż mężczyźni trzymały się Boga i Kościoła. Ale teraz to się kończy.

 

Ks. Piotr Glas: To zatrważające odejście kobiet z Kościoła, szczególnie młodych, dzieje się na naszych oczach. One o wiele łatwiej otwierają się na Boga i sprawy duchowe, ale również łatwo im wchodzić w świat duchowo niebezpieczny, mówiąc delikatnie. Chciałbym przy tej okazji powiedzieć kilka słów na temat dwóch wielkich demonów, które mają ogromny wpływ na nasze duchowe życie, a przez to na małżeństwa, rodziny, nie oszczędzając przy tym stanu duchownego. Pierwszym z nich jest Jezebel – żeński demon rozpusty, wszelkiego rodzaju rozwiązłości seksualnej, niewierności małżeńskiej. Jest on najnikczemniejszym z demonów. Ignorowanie ducha Jezebel jest duchowym samobójstwem. Występuje w polityce, w instytucjach kościelnych, w rodzinach, miejscach pracy, w żeńskich klasztorach czy nawet na plebaniach. Jezebel jest niewierną królową nieba. To demon cielesny i rozwiązły, który nie boi się użyć seksu, żeby stworzyć najniebezpieczniejszą z duchowych więzi. Działa przez dominację, manipulację i kontrolę. Może się też pojawiać, gdy teściowa rywalizuje o względy własnego syna, nie pozwala mu zafunkcjonować w roli męża i ojca, bo jej syn należy do niej. Jest to tragedia dla wielu rodzin, zwłaszcza żon, które zawsze będą gorsze i mniej ważne niż matka męża.

        Jezebel nie może cię kontrolować, jeśli najpierw cię nie uwiedzie. Uwiedzenie jest „duchową siłą” wypuszczoną przez ducha rozpusty. Zmysłowa pokusa przejawia się w różnych formach, szczególnie przez pochlebstwo. Ona może powiedzieć takie rzeczy jak:

„Nikt nie rozumie cię tak jak ja”. Albo może flirtować i być bardzo otwarta emocjonalnie. Ten duch wie, jak przyciągnąć twoją duszę. Dla ducha Jezebel seks jest narzędziem i kolejną groźną bronią w arsenale, ale jest przeznaczony na koniec. Największym tryumfem Jezebel jest, gdy zniszczy twoją rodzinę, relację ze współmałżonkiem, na przykład poprzez zdrady małżeńskie, ale przede wszystkim, gdy zniszczy kapłana. W tym wypadku najbardziej będzie oddziaływać na pychę duchownego, którą ukształtuje według swego planu, podsyłając mu młode kobiety pod pozorem nawracania czy jakiejkolwiek innej pomocy duchowej, rodzinnej lub materialnej. Może to też być młoda działaczka we wspólnocie parafialnej, liderka grupy czy nawet gospodyni, która po pewnym czasie przebywania na plebani zupełnie uzależnia duchownego od siebie. Duchowny angażuje się w daną relację całym sercem, ale jeżeli nie jest ostrożny, górę zaczynają brać jego emocje, które niekontrolowane, mogą przemienić się w niezdrowe uczucia. W obecnych czasach celem Jezebel jest zniszczenie lub ośmieszenie kapłaństwa poprzez coraz to częstsze skandale seksualne i obyczajowe. Na temat tego demona i jego demonicznych współpracowników istnieje dużo opracowań, z którymi warto się zapoznać. Temat ten jest bardzo aktualny i ważny zarówno dla małżeństw, rodzin, jak i dla duchownych.

ZOBACZ WIĘCEJ W KSIĄŻCE „OSTATECZNA BITWA O RODZINĘ”

 

Drugi demon, Absalom, i jego współpracownicy szczują ludzi przeciwko sobie, knują intrygi, tworzą kampanie oszczerstw i pomówień. Demon ten, podobnie jak Jezebel, jest częstym bywalcem w żeńskich klasztorach, ale również nie stroni od rodzin, skutecznie niszcząc wiele zdrowych i dobrych związków. Słyszałem historie, jak matka nastawiała dzieci przeciwko sobie, podjudzała je do niezdrowej rywalizacji, nastawiała ojca źle do dzieci albo dzieci do ojca. Intrygi, szantaże czy pomówienia rozbiły niejedno małżeństwo. To są bardzo smutne sprawy, a zarazem coraz powszechniejsze i bardzo niebezpieczne. Kobieta chętnie odrzuci ideę, że mężczyzna jest nad nią, i teraz będzie „wolna”. Ale Bóg nigdy nie zamierzał traktować kobiety jako przedmiotu, jako kogoś podrzędnego. Kobieta powinna być traktowana z takim samym szacunkiem jak mężczyzna, ale w życiu małżeńskim istnieje naturalna harmonia.

 

Mówiąc o demonie Jezebel, chciałbym jeszcze poruszyć temat bałwochwalstwa. Katechizm Kościoła katolickiego w punkcie 2114 mówi, że życie ludzkie znajduje jedność w adoracji jedynego Boga. Przykazanie czczenia samego Pana integruje człowieka i ratuje go od niekończącej się dezintegracji. Bałwochwalstwo jest wypaczeniem wrodzonego poczucia religijnego człowieka. Bałwochwalcą jest ktoś, kto „przenosi swoje niezniszczalne pojęcie Boga na wszystko inne niż Bóg”. Jak tutaj widzimy, jednym z celów bałwochwalstwa jest zniszczenie życia małżeńskiego. Oczywiście wiele innych czynników może doprowadzić do rozbicia małżeństwa, ale głównym celem bałwochwalstwa jest powstrzymanie małżeństwa i promowanie samouwielbienia. W ekstremalnych warunkach to jest duch wszechobecnej prostytucji, różnego typu rozwiązłości oraz wszelkiego rodzaju dewiacji seksualnych. Widzimy przecież, co się teraz dzieje, i to nie tylko na Zachodzie, ale i w Polsce: jak szybko i często kobiety zmieniają partnerów, oddają swoje ciało w wolnych kontaktach seksualnych, jak agresywnie promowany jest homoseksualizm. Demon Jezebel i jego liczni towarzysze przenoszą się szybko i rozprzestrzeniają się poprzez kolejne pozamałżeńskie, a zatem grzeszne relacje seksualne. Niestety często myślimy, że po takich „swobodnych przygodach miłosnych” pójdziemy tylko do spowiedzi, zmówimy paciorek jako pokutę i wszystko będzie jak dawniej. Oczywiście, jeżeli naszą intencją jest szczery powrót do Boga, jeżeli mocno żałujemy za nasze czyny i stanowczo zerwiemy z grzechem, Bóg nam wybaczy. Pozostaje tylko jedno ważne pytanie. Jakie mogą być konsekwencje wyborów, których dokonaliśmy w życiu? Jak już wiemy, demony, które raz zostały zaproszone i uwiły sobie gniazdo głęboko w nas, łatwo nie oddadzą swojego terytorium. Często słyszę: „Przecież byłem u spowiedzi, jestem wolny od wszelkich problemów”. Odpowiadam: „Daj Panie Boże”. Jednak jak bardzo możemy być w błędzie...

 

Fragment pochodzi z książki „Ostateczna bitwa o rodzinę”, ks. Piotr Glas i Jacek Pulikowski,  Wydawnictwo Esprit  

 

Komentarze

Aron2022.01.30 11:47
A który demon każe księżom gwałcić dzieci i który potem każe ich przełożonym to ukrywać i obwiniać ofiary jak się to wyda?
Dwa złe demony:2022.01.30 11:59
biskup Bungabunga i ojciec Barabara.
Ania2022.01.29 17:39
O siłach zła, złych duchach -czyli demonach pisali najlepsi z najlepszych - m.in. Szekspir, J.R.R.Tolkien (sumienny, gorliwy katolik), ks. Piotr tylko o nich przypomina. Dobrze, że to czyni, poniewaz wszyscy sie dzis czegos obawiają. Przeciez niewierzący mówili niedawno że wszyscy, wszystko jest dobre, nie ma żadnych wrogów. I nagle co sie porobiło. Pandemonium - tak . Pan-Demonium (Swiatowy Demon) Wszyscy boją sie też wojny Putina. Adeptusie, rebeliancie - to wszystko więc bajki?
Tak Aniu,2022.01.30 11:58
to wszystko bajki. Wojny robią źli ludzie, nie demony.
Krakus2022.01.29 17:13
Już ze zdjęcia widać na pierwszy rzut oka, że facet jest kompletnie odlepiony od rzeczywistości.
Tego we Frondzie nie ma.2022.01.29 16:17
Zdaniem szefa PO skrót PiS w Polsce oznacza - przekupstwo, inwigilację i szantaż. - To są filary, na których prezes PiS Jarosław Kaczyński oparł swoją władzę w polskim państwie i uczynił Polaków i Polskę nieodpornymi na szantaż, na przekupstwo i na inwigilację - zaznaczył Tusk.
Anonim2022.01.28 13:17
Ostro pojechał po idolce prawaków Zofii Klepackiej. Dobrze mówi ze z tymi tatułażami ma problemy duchowe i szatan przez to w niej siedzi.
Tatułaże na fujaże2022.01.28 17:24
Oby ją szatan na najostrzejsze widły piekielne nadział.
antoni.s2022.01.28 11:28
Cholernemu pasożytowi życie mija na opowiadaniu bajek z mchu i paproci, a polacy muszą na gnoja zapierd**ać! kur*a mać!
won2022.01.28 21:27
chazarski parchu stepowy.
Anonim2022.01.28 10:24
Jednak demony, myślałam, że to tylko fizjologia, człowiek ciągle się uczy. Faktem jest, że fizjologia nie miałaby takiej potęgi, a jak demony to nienasycenie, jak na tych, którzy odwrócili się od pokarmu przystało!
Tomasz2022.01.28 10:09
Chwała Bogu za ksiedza Glasa. Polecam 2 inne jego książki" Dziesiecioro przykazan" i " dzis trzeba wybraC "- w formie wywiadu - łatwo sie czyta - trudne pytania i wstrząsajace odpowiedzi.
Adeptus2022.01.28 11:47
Dziękuję księdzu Glasowi, był jedną z osób, które swoimi wypowiedziami ukazały mi ogrom bzdurności wyznawanego przeze mnie katolicyzmu i chrześcijaństwa w ogóle - i w ten sposób pomogły mi się wyzwolić z tego zabobonu. Baal zapłać, proszę księdza! Mój blog: adeptusrpg.wordpress.com
Re Adeptus2022.01.29 17:42
O siłach zła, złych duchach -czyli demonach pisali najlepsi z najlepszych - m.in. Szekspir, J.R.R.Tolkien (sumienny, gorliwy katolik), ks. Piotr tylko o nich przypomina. Dobrze, że to czyni, poniewaz wszyscy sie dzis czegos obawiają. Przeciez niewierzący mówili niedawno że wszyscy, wszystko jest dobre, nie ma żadnych wrogów. I nagle co sie porobiło/ Pandemonium. Tak . Pan-Demonium (Swiatowy Demon) Wszyscy boją sie też wojny Putina. Adeptusie, rebeliancie - wiec to wszystko bajki? Wirus i pandemonium to też bajki?
Tak Aniu2022.02.2 9:20
Nie wstydź się imienia. Wstydź się, że wierzysz w naiwne bajeczki.
AAAtomek2022.01.28 9:25
Ks. Piotr Glas powinien wytłumaczyć zbłąkanym owieczkom, który to demon kościelny kazał jednemu katoprawakowi rozwieść się po 24 latach pożycia małżeńskiego, i który to demon kościelny zorganizował ponowny ślub katolicki w sanktuarium katolickim???
Demon2022.01.28 10:24
kur(ew)ski.
diana2022.01.28 1:09
a tak w sumie ten glas to zabawny gość !!!!!!!!,,,,ma se tyle co pogada,ponarzeka,popsioczy,jego prawo-wolność słowa!!!!!!!
diana2022.01.28 1:02
pierdoły starego dziada,bezdzietnego,który nie ma żadnego pojęcia o kobietach!!!!!!!!
Cóż...2022.01.28 0:31
Prawda boli.. Dlatego takie kpiny, takie inwektywy wobec odwaznego i szczerego ksiedza Piotra od wszelkiej maści adeptusow, rebeliantów, krakusów etc. O DEMONICZNYCH SIŁACH ZŁA pisali, przypominali najlepsi z najlepszych od Sokratesa po Szekspira czy Tolkiena. Ksiadz Piotr jest tylko ich kontynuatorem - czy wam sie to POdoba czy nie.
Wacław2022.01.28 11:10
Ciężko pracuje, wszystkiego dopilnuje. A jeszcze niektórzy, ci inni, wbijają mu szpilki. To nie ludzie, to wilki.
Adeptus2022.01.28 11:55
Zgodnie z Twoją logiką, inwektywy rzucane przez katolików pod adresem pogan, ateistów, okultystów czy lewicowców dowodzą, że tamci mają rację? Bo przecież prawda boli. A co do wskazanych przez Ciebie osób - Sokrates wierzył w pogańskich bogów, Szekspir czy Tolkien pisali nie tylko o demonach, ale również np. o elfach. Rozumiem, że Ty wierzysz w te byty, skoro dla Ciebie argumentem za istnieniem demonów jest to, że mówili o nich/pisali Ci panowie, to powinieneś konsekwentnie stosować tą samą logikę do innych bytów przez nich opisywanych. A jeśli nawet chrześcijański świat sił niebiańskich i piekielnych istnieje, to największą siłą demonicznego zła jest ta, którą chrześcijanie określają Bogiem. Mój blog: adeptusrpg.wordpress.com
won2022.01.28 21:30
poplątany chazarze.
taka uwaga2022.01.28 0:29
Widac jak prawda boli! Dlatego takie kpiny, takie inwektywy wobec odwaznego i szczerego ksiedza Piotra od wszelkiej maści adeptusow, rebeliantów, krakusów etc. O DEMONICZNYCH SIŁACH ZŁA pisali, przypominali najlepsi z najlepszych od Sokratesa po Szekspira czy Tolkiena. Ksiadz Piotr jest tylko ich kontynuatorem - czy wam sie to POdoba czy nie.
Krakus2022.01.28 22:07
Z Tolkienem pojechałeś grubo, a ci, co Ci olusy dawali są niezłymi zjebami :)
Ania2022.01.29 17:50
J.R.R Tolkien był gorliwym sumiennym katolikiem. Krakusi nawet takich rzeczy nie wiedzą. Wstyd. Polecam wszystkim jego niesamowitą biografię. Walczył i był cięzko ranny w czasie I wojny swiatowej. (Widział więc demoniczne siły na własne oczy) Warto przeczytac ze zrozumieniem Władcę Pierscieni (bo film to duży skrót, a wiec deformacja) zobaczycie ile tam nawiazan do Ewangelii, a zwlaszcza Apokalipsy św, Jana.
MVD2022.01.27 20:23
O nasz apostoł demonów co są "wszechmogące" na każdym kroku czort! księże Piotrze - weź wielki sznur i wybatoż pierwsze kolegę pindla dla przykładu! Później całą sodomię i gomorię w swojej korporacji.
Krakus2022.01.27 18:18
Nie Absalon i Jezebel, ale Jedraszewski i abp Michalik, twórca :koscioła toruńskiego" - to sa najgorsze demony.
Dominus2022.01.27 23:16
... tak sobie mysle, kiedys zdechniesz (bo to predzej czy pozniej ci sie przytrafi), jesli nie ma zycia po smierci to nie ma sprawy, ale jesli jest? Co wtedy? ty naprawde musisz miec zryty mozg myslac, ze za to wszystko co tutaj wypisujesz nigdy nie odpowiesz! Musze cie zmartwic, ty i ci wszyscy co to sobie niby jajca robia beda musieli sie kiedys wytlumaczyc sie z kazdej literki tutaj wypisywanej! Bawcie sie dalej ...
Krakus2022.01.28 8:49
Nie ja się będe tłumaczył, tylko Jędraszewski i Michalik. Tyle zła, co narobili dla polskiego KK...
strazak2022.01.27 18:13
tu nikt nikogo pieklem nie straszy a wrecz przestrzega.sam JEZUS o tym mowi,moge nie wierzyc ze NOWY JORK istnieje bo tam nie bylem ale jest naprawde czy mi sie podoba czy nie.CHRYSTUS mowi wyraznie JESLI SIE NIE NAWROCICIE TO WSZYSCY ZGINIECIE
Adeptus2022.01.28 11:56
jezus nie jest większym autorytem od Glasa, obaj są autorytetami mniejszymi od żula spod budki z piwem. Mój blog: adeptusrpg.wordpress.com
Styki2022.01.27 16:52
Z blogoslawienstwem Ojca mozna mieszkac w gardle diabla.
ziemianin2022.01.27 16:51
Oj Piotrze Glas co ty za zioło paliłeś? Ludzkość nie wyginęła dzięki temu ze lud nie słucha tego typu wywodów i nie bierze przykładu ze św. rodziny którą stawiacie za wzór. Jak słucham i czytam tych egzorcystów to mam wrażenie ze światem nie rządzi Bóg tylko demony
Jarosław2022.01.27 16:38
Wczoraj oglądałem film Matka Joanna od aniolów. Kapłan wyganiajacy w klasztorzez z matki Joanny szatana, znał znacznie wiecej demonów niż ksiadz Andrzej. W filmie pojawiali sie jeszcze Asmodeusz, Amon , Belzebub. Jestem ciekaw czy od średniowiecza spadła liczba demonów, czy tez obecnie w żeńskich klasztorach działa tylko dwóch.
Marianczi2022.01.27 13:31
POwskie wiedźmy starszą dzieci, cukru nie będzie zabiorą sowieci. Z PiS-u?
reba derwish2022.01.27 10:54
Drogi panie Piotrze kiedy ostatni raz był pan u lekarza?
Antychryst2022.01.27 7:31
" oraz roli kobiety i jej godności". - Ale to kobiety właśnie widzą w prostytucji i wielopartnerstwie swoją godność szkło ty śmieciu, Od pierwszej kobiety - każda uważa że skoro mężczyzna się za mało stara to trzeba go dręczyć wizją następnego - wasi synowie te śmieci i frajerzy zarobione - stanowiący trzon wspólnot świeckich i religijnych uważają że to honor bronić wolnej woli sióstr.
śmiej się dalej2022.01.27 20:21
Diabeł już ma ciebie w szponach!
Prawda jest taka,2022.01.27 2:39
Wszystkie bluźniące nierozumne skur**ny tu obecne, zapłacą piekłem. Fikajcie dalej sobie, już niedługo.
Antychryst2022.01.27 7:32
zamknij mordę ty podnóżku k u r e w s k i
Fikający2022.01.27 8:53
Kiedy? Coś dokładniej? Czy kolejne pitu pitu?
Adeptus2022.01.27 9:15
Jeśli Bóg za krytykę siebie i swojej religii grozi piekłem, to tym bardziej należy go za to krytykować. Mój blog: adeptusrpg.wordpress.com
Palindrom2022.01.27 21:59
co racja to racja, "straszenie" piekłem jest tak samo nieludzkie, jak przestrzeganie palaczy przed rakiem, narkomanów przed skutkami narkomanii, alkoholików przed skutkami alkoholizmu, rozwiązłych przed chorobami wenerycznymi, WZW i AIDS…
Tylko że,2022.01.27 22:24
rak, marskość wątroby, AIDS istnieją, a piekło nie.
ja2022.01.27 23:04
inteligetny inaczej, czy majacy dopiero 14 lat?
Adeptus2022.01.28 11:59
Ale lekarz nie mówi "Jak nie będziesz mi się kłaniać, to zarażę Cię AIDS". Lekarz ostrzegający przed AIDS, nie jest źródłem AIDS, gdyby mógł je wyeliminować, zrobiłby to. Natomiast Bóg jest przyczyną istnienia piekła - jako wszechmocny mógłby sprawić, że ludzie, którzy go odrzucają, np. po śmierci po prostu przestają istnieć. Ale nie robi tego, czyli woli, żeby cierpieli wieczne męki. Mój blog: adeptusrpg.wordpress.com
Anonim2022.01.27 10:23
Strasznie od ciebie je.bie plebanią...😁😁😁
Wróg ludu2022.01.27 18:39
A ty cuchniesz zgniłymi ruskimi onucami.Lejesz już w gacie stary zgniły bolszewiku.Do zobaczenia Lechu Kellerze wkrótce …😎😎😎
Lesiu, wrogu ludu2022.01.28 10:20
Fajne jaja sobie z fronodebili robisz, pieszcząc ich wysublimowane poczucie humoru, kulturę wypowiedzi i chrześcijańską miłość bliźniego. Myślisz że docenią twoja grandilokwencję?
piekło nie istnieje biedaku2022.01.27 13:55
weź leki i odpocznij
Clint2022.01.27 2:39
Wszystkie bluźniące nierozumne skur**ny tu obecne, zapłacą piekłem. Fikajcie dalej sobie, już niedługo.
nie ma piekła biedaku2022.01.27 13:53
weź leki
Konstanty2022.01.26 23:38
Nie ma to jak wielcy teoretycy rodziny, pożycia i prokreacji, którzy żadnej rodziny zakładać nie mogą, pożycie maja zakazane, a prokreowanie wzbronione, ale wybitnie wiedzą, jak wolno, a jak nie wolno się bzykać, i są najlepszymi specami od seksownych demonów i od dozwolonych pozycji.
Tymoteusz Nieszydło2022.01.26 23:35
To nie moja wina! Jezebel mi ją podsunęła! Ja jestem niewinny!
glas idź do psychiatry2022.01.26 22:37
dobrze ci radzę
PierdyGlasaJakoKanonLekturWPsychiatryku2022.01.26 22:31
Obwieszony biżuterią klero-pasożyt Glas i jego wypierdziny o mściwych skrzatach z mitologii pastuchów kóz znad Jordanu.
tymczasem w prawdziwym świecie2022.01.26 21:09
Wbrew zapowiedziom ministra zdrowia apteki nie zaczną w czwartek testować w kierunku COVID-19. Wbrew zapowiedziom rządu nie przedstawiono też posłom projektu nowej ustawy o obowiązkowym testowaniu.
Ks. Piotr Glas ujawnia:2022.01.26 18:20
Te dwa demony szczególnie niszczą dziś człowieka. ////////////// W świecie duchowym istnieje wiele niebezpieczeństw, które dziś mogą mieć wpływ na kryzys rodzin. Jak się przed tym bronić? Gdzie szukać pomocy? Odpowiada były egzorcysta ks. Piotr Glas w najnowszej książce „Ostateczna bitwa o rodzinę”. Mam wrażenie, że kryzys męskości, kryzys ojcostwa zaczął się znacznie wcześniej. Teraz zaś zupełnie rozsypuje się wzorzec macierzyństwa. Ks. Piotr Glas: Jestem przekonany, że w tej chwili szatan najmocniej uderza w kobietę. Wystarczy spojrzeć na to, co się dzieje na świecie, ale też w naszym kraju. Wspomniane fale demonstracji, nienawiść do instytucji tradycyjnego małżeństwa, uciekanie od macierzyństwa – ostatnio dotarła do mnie informacja, że wśród celebrytek, które zawierały małżeństwa sakramentalne, zaczyna panować moda na „świadomą bezdzietność”. Nie wiem, czy te kobiety – a niektóre z nich uważają się za wierzące – są świadome, że ich małżeństwo jest zawarte nieważnie. Na domiar złego trwa nawoływanie do aborcji i agresja w mediach publicznych, a w mediach społecznościowych wszechobecne są treści przeciwne naszej wierze, tradycyjnemu nauczaniu Kościoła oraz roli kobiety i jej godności. To wszystko jest nie Bożym planem, lecz raczej szatańskim scenariuszem. Kobiety znacznie dłużej niż mężczyźni trzymały się Boga i Kościoła. Ale teraz to się kończy.
Ks. Piotr Glas:2022.01.26 18:19
To zatrważające odejście kobiet z Kościoła, szczególnie młodych, dzieje się na naszych oczach. One o wiele łatwiej otwierają się na Boga i sprawy duchowe, ale również łatwo im wchodzić w świat duchowo niebezpieczny, mówiąc delikatnie. Chciałbym przy tej okazji powiedzieć kilka słów na temat dwóch wielkich demonów, które mają ogromny wpływ na nasze duchowe życie, a przez to na małżeństwa, rodziny, nie oszczędzając przy tym stanu duchownego. Pierwszym z nich jest Jezebel – żeński demon rozpusty, wszelkiego rodzaju rozwiązłości seksualnej, niewierności małżeńskiej. Jest on najnikczemniejszym z demonów. Ignorowanie ducha Jezebel jest duchowym samobójstwem. Występuje w polityce, w instytucjach kościelnych, w rodzinach, miejscach pracy, w żeńskich klasztorach czy nawet na plebaniach. Jezebel jest niewierną królową nieba. To demon cielesny i rozwiązły, który nie boi się użyć seksu, żeby stworzyć najniebezpieczniejszą z duchowych więzi. Działa przez dominację, manipulację i kontrolę. Może się też pojawiać, gdy teściowa rywalizuje o względy własnego syna, nie pozwala mu zafunkcjonować w roli męża i ojca, bo jej syn należy do niej. Jest to tragedia dla wielu rodzin, zwłaszcza żon, które zawsze będą gorsze i mniej ważne niż matka męża. Jezebel nie może cię kontrolować, jeśli najpierw cię nie uwiedzie. Uwiedzenie jest „duchową siłą” wypuszczoną przez ducha rozpusty. Zmysłowa pokusa przejawia się w różnych formach, szczególnie przez pochlebstwo. Ona może powiedzieć takie rzeczy jak: „Nikt nie rozumie cię tak jak ja”. Albo może flirtować i być bardzo otwarta emocjonalnie. Ten duch wie, jak przyciągnąć twoją duszę. Dla ducha Jezebel seks jest narzędziem i kolejną groźną bronią w arsenale, ale jest przeznaczony na koniec. Największym tryumfem Jezebel jest, gdy zniszczy twoją rodzinę, relację ze współmałżonkiem, na przykład poprzez zdrady małżeńskie, ale przede wszystkim, gdy zniszczy kapłana. W tym wypadku najbardziej będzie oddziaływać na pychę duchownego, którą ukształtuje według swego planu, podsyłając mu młode kobiety pod pozorem nawracania czy jakiejkolwiek innej pomocy duchowej, rodzinnej lub materialnej. Może to też być młoda działaczka we wspólnocie parafialnej, liderka grupy czy nawet gospodyni, która po pewnym czasie przebywania na plebani zupełnie uzależnia duchownego od siebie. Duchowny angażuje się w daną relację całym sercem, ale jeżeli nie jest ostrożny, górę zaczynają brać jego emocje, które niekontrolowane, mogą przemienić się w niezdrowe uczucia. W obecnych czasach celem Jezebel jest zniszczenie lub ośmieszenie kapłaństwa poprzez coraz to częstsze skandale seksualne i obyczajowe. Na temat tego demona i jego demonicznych współpracowników istnieje dużo opracowań, z którymi warto się zapoznać. Temat ten jest bardzo aktualny i ważny zarówno dla małżeństw, rodzin, jak i dla duchownych.
Ks. Piotr Glas cd2022.01.26 18:18
Mówiąc o demonie Jezebel, chciałbym jeszcze poruszyć temat bałwochwalstwa. Katechizm Kościoła katolickiego w punkcie 2114 mówi, że życie ludzkie znajduje jedność w adoracji jedynego Boga. Przykazanie czczenia samego Pana integruje człowieka i ratuje go od niekończącej się dezintegracji. Bałwochwalstwo jest wypaczeniem wrodzonego poczucia religijnego człowieka. Bałwochwalcą jest ktoś, kto „przenosi swoje niezniszczalne pojęcie Boga na wszystko inne niż Bóg”. Jak tutaj widzimy, jednym z celów bałwochwalstwa jest zniszczenie życia małżeńskiego. Oczywiście wiele innych czynników może doprowadzić do rozbicia małżeństwa, ale głównym celem bałwochwalstwa jest powstrzymanie małżeństwa i promowanie samouwielbienia. W ekstremalnych warunkach to jest duch wszechobecnej prostytucji, różnego typu rozwiązłości oraz wszelkiego rodzaju dewiacji seksualnych. Widzimy przecież, co się teraz dzieje, i to nie tylko na Zachodzie, ale i w Polsce: jak szybko i często kobiety zmieniają partnerów, oddają swoje ciało w wolnych kontaktach seksualnych, jak agresywnie promowany jest homoseksualizm. Demon Jezebel i jego liczni towarzysze przenoszą się szybko i rozprzestrzeniają się poprzez kolejne pozamałżeńskie, a zatem grzeszne relacje seksualne. Niestety często myślimy, że po takich „swobodnych przygodach miłosnych” pójdziemy tylko do spowiedzi, zmówimy paciorek jako pokutę i wszystko będzie jak dawniej. Oczywiście, jeżeli naszą intencją jest szczery powrót do Boga, jeżeli mocno żałujemy za nasze czyny i stanowczo zerwiemy z grzechem, Bóg nam wybaczy. Pozostaje tylko jedno ważne pytanie. Jakie mogą być konsekwencje wyborów, których dokonaliśmy w życiu? Jak już wiemy, demony, które raz zostały zaproszone i uwiły sobie gniazdo głęboko w nas, łatwo nie oddadzą swojego terytorium. Często słyszę: „Przecież byłem u spowiedzi, jestem wolny od wszelkich problemów”. Odpowiadam: „Daj Panie Boże”. Jednak jak bardzo możemy być w błędzie...
Xemerius2022.01.26 17:53
Przenoszenie odpowiedzialności na fantastyczne byty. Uwielbiam.
rebeliant2022.01.26 17:45
"One o wiele łatwiej otwierają się na Boga i sprawy duchowe, ale również łatwo im wchodzić w świat duchowo niebezpieczny, mówiąc delikatnie." - Panie Glas, jeżeli ten sam wał napędza uleganie Bogu albo demonom, to znaczy, że ten wał jest ułomny. I jak już stwierdziłem bardzo wiele rozbija się o możliwości. W tym zdolności poznania, możliwości tworzenia, a także możliwości stwarzania, bo żadnej granicy tu nie postawię jeżeli chodzi o dysponowanie możliwościami.
Adeptus2022.01.26 21:50
Oczywiście, że kobiety mają większą od mężczyzn skłonność do religii i magii. Ale nie wynika to z jakiegoś kobiecego upośledzenia intelektualnego, ani uduchowienia, tylko uwarunkować historycznych. Po prostu - przez wieki kobiety były odcięte przez mężczyzn od większości realnej władzy, a uciśnieni i bezsilni często szukają ratunku w "nadprzyrodzonym". Ponadto, w wielu społeczeństwach jedynym sposobem na zdobycie przez kobietę szacunku mężczyzn, czy nawet pewnej władzy było zostanie kapłanką/szamanką/czarownicą/zakonnicą. Mój blog: adeptusrpg.wordpress.com
Edek2022.01.26 17:44
kupa i siki
rebeliant2022.01.26 17:39
Glas co Ty pyerdolisz ? Gdzie to samouwielbienie u kobiet zmuszanych do prostytucji ? Ponadto całe wieki dusiliście ludzi celibatem i zawsze dziewicami, więc teraz to wahadło poleciało w pyzdu w drugą mańkę i jak widać jeszcze nie osiągnęło maksymalnego wychylenia. Zamiast zgodnie z naturą wyjść życiu na przeciw wy wyprodukowaliście folię, którą szczelnie przydusiliście florę. Ponadto spójrzmy na tą tabelę: https://www.fossils.com.pl/doc/tabela-stratygraficzna.html - my na prawdę przybraliśmy formę ludzką od niedawna i z tego co widzimy jeszcze masę czasu przed nami. Obyśmy dobrze wykorzystali taką ilość czasu jaką miały dinozaury. Myślę, że ewolucja, która dotyczy mnogich sfer naszego świata tak pozmienia istoty rozumne, że dzisiejsze ślepoty, na których żerują rozmaite systemy religijne będą wspominane jako paleolit.
Adeptus2022.01.26 17:35
Żyjący w celibacie (przynajmniej oficjalnie) kapłan religii, która czci "święte dziewice" i przez wieki prała młodym dziewczętom mózgi, by szły do klasztorów, narzeka, że demony zniechęcają kobiety do macierzyństwa. Bzdurą jest też twierdzenie, że jednym z głównych celów jest zniszczenie życia malżeńskiego. Dla pogan rodzina była jedną z najważniejszych wartości. To święta księga chrześcijaństwa zawiera takie teksty jak: - "Jeśli kto przychodzi do Mnie, a nie ma w nienawiści swego ojca i matki, żony i dzieci, braci i sióstr, nadto i siebie samego, nie może być moim uczniem" , - "Bo są niezdatni do małżeństwa, którzy z łona matki takimi się urodzili; i są niezdatni do małżeństwa, których ludzie takimi uczynili; a są i tacy bezżenni, którzy dla królestwa niebieskiego sami zostali bezżenni", - "I każdy, kto dla mego imienia opuści dom, braci lub siostry, ojca lub matkę, dzieci lub pole, stokroć tyle otrzyma i życie wieczne odziedziczy" - "Co do spraw, o których pisaliście, to dobrze jest człowiekowi nie łączyć się z kobietą" - "Pragnąłbym, aby wszyscy byli jak i ja, lecz każdy otrzymuje własny dar od Boga: jeden taki, a drugi taki. 8 Tym zaś, którzy nie wstąpili w związki małżeńskie, oraz tym, którzy już owdowieli, mówię: dobrze będzie, jeśli pozostaną jak i ja" -"Jeśli cię będzie pobudzał skrycie twój brat, syn twojej matki, twój syn lub córka albo żona, co na łonie twym spoczywa albo przyjaciel tak ci miły, jak ty sam, mówiąc: «Chodźmy, służmy bogom obcym», bogom, których nie znałeś ani ty, ani przodkowie twoi - jakiemuś spośród bóstw okolicznych narodów, czy też dalekich od jednego krańca ziemi do drugiego - nie usłuchasz go, nie ulegniesz mu, nie spojrzysz na niego z litością, nie będziesz miał miłosierdzia, nie będziesz taił jego przestępstwa. Winieneś go zabić, pierwszy podniesiesz rękę, aby go zgładzić, a potem cały lud". Pierwotne chrześcijaństwo, jak każda sekta, jak każdy totalitaryzm, uderzało w rodzinę, bo więzi rodzinne osłabiają absolutne oddanie wyznawców ideologii i guru. Mój blog: adeptusrpg.wordpress.com
Anonim2022.01.26 16:43
Kryzys ojcostwa widza, kryzys macierzyństwa też, ale kryzysu kapłaństwa kleruchy nie zauważyli.😁😁😁
Wróg ludu2022.01.27 18:41
O twoim ojcostwie nie może być mowy ,chyba ze pędzie rodzą odbytnica 😂😂🤪🤪🤪