22.02.20, 12:30

Ks. prof. Andrzej Kobyliński o strukturze zła w Legionistach Chrystusa

- To, co najciekawsze w sensie metafizyczno-filozoficznym dotyczy współprzenikania światła i ciemności, dobra i zła w dziejach tego zgromadzenia - powiedział w Polskim Radiu 24 ks. prof. Andrzej Kobyliński, filozof, etyk (UKSW). Gość audycji "Terlikowski na Froncie" mówił m.in. o udowodnionych przestępstwach seksualnych, które miały miejsce w zgromadzeniu Legionistów Chrystusa.

 

Prezentowana audycja "Terlikowski na froncie" to kontynuacja tematu z ubiegłego tygodnia. Podczas rozmowy o Legionistach Chrystusa ks. prof. Andrzej Kobyliński stwierdził wówczas, że w związku z udowodnionymi przestępstwami wspólnota Legionistów Chrystusa powinna zostać rozwiązana już kilkanaście lat temu, gdy do Stolicy Apostolskiej dotarły informacje nt. tego, co działo się w tej wspólnocie.

W PR24 został omówiony raport na temat zgromadzenia Legion Chrystusa oraz próbowano odpowiedzieć na pytanie, kim był założyciel zgromadzenia o. Marcial Maciel?

- Raport nt. zgromadzenia Legiony Chrystusa robi porażające wrażenie, bo okazuje się, że struktura zakonna związana ślubem milczenia funkcjonowała, przynajmniej w części, wiedząc o przestępstwach swego założyciela i kryjąc go z powodu ślubu, a czasem z powodu współuczestniczenia w niektórych zyskach z tego, co się działo w zgromadzeniu - stwierdził ks. prof. Andrzej Kobyliński.

Gość przywołał pojęcie "struktura zła", które funkcjonuje także w życiu religijnym. – Najciekawsza jest potęga niezwykle skutecznej manipulacji czy psychomanipulacji. Racjonalnie jest niewytłumaczalne, jak to możliwe, że przez kilkadziesiąt lat tego rodzaju struktura zła mogła funkcjonować - dziwił się ks. prof. Andrzej Kobyliński. - W kręgach watykańskich zwyciężyło przekonanie, że warto temu zgromadzeniu dać szansę. To, co najciekawsze w sensie matafizyczno-filozoficznym dotyczy współprzenikania światła i ciemności, dobra i zła w dziejach tego zgromadzenia zakonnego - dodał.

W audycji o tym, jak w ogóle była możliwa błyskotliwa działalność Legionistów Chrystusa. Zakon działał w Ameryce Południowej, Europie i Azji. Szli jak burza. Otwierali nowe domy zakonne, uniwersytety. Przekonywali do swojej działalności kolejnych papieży, pozyskiwali od sponsorów kolejne miliardy dolarów. Zgromadzenia skazane na sukces, ale z drugiej jakaś nieprawdopodobna skala zła, która się głęboko zakorzeniała w tym zgromadzeniu. A te wszystkie złe elementy spotkały się w założycielu zgromadzenia. Ten człowiek miał kilka wcieleń.

Cała audycja TUTAJ

Komentarze

Lennon2020.02.22 18:01
Mark Twain: Religia powstała wtedy, kiedy pierwszy cwaniak spotkał pierwszego idiotę. I czego tu nie rozumiecie? Czyżby idioci? ;)
Ma\\\\\\\\305\\\\\\\\202gorzata2020.02.22 13:28
" A to co NAJCIEKAWSZE dotyczy przenikania dobra i zła ..." Prawdziwy NAUKOWIEC z x. Kobylińskiego skoro zamiast głosić Słowo Boże i wzywać ludzi do NAWRÓCENIA opisuje zjawiska dziejące się w świecie. Ach jakie to ciekawe opowiadać ateistom i wiernym o ZNIEPRAWIENIU duchowieństwa i jego przyczynach . Prawdziwy serial w odcinkach. Jednakże trudno uwierzyć w ZDZIWIENIE Księdza czyżby w seminarium i na studiach nie uczyli już o działaniu szatana i jego POKUSACH ? Oczywistym winno być, że pojęcie " struktury zła" funkcjonuje w instytucjach świeckich i kościelnych ponieważ GRZECH i POKUSA stale towarzyszą ludziom. Zatem NIE TRZEBA być profesorem aby zobaczyć zło i je WYELIMINOWAĆ z życia . Jednakże UKRYWANIE ZŁA W KOŚCIELE PRZEZ HIERACHÓW , na których ciąży ODPOWIEDZIALNOŚĆ za sprawowany URZĄD nie tylko przed Panem Bogiem ale i ludźmi jest HANIEBNE. Podobnie uprawianie manipulacji i zamiatanie spraw "pod dywan". Twierdzenie , że "w Watykanie zwyciężyło przekonanie, że warto temu zgromadzeniu dać szansę." jest nie tylko błędne ale potwierdza UMOCNIENIE tychże struktur zła CZEGO DOWODEM istnienie mafii lawendowej , duży wpływ x. Jamesa na Bp Rzymu Bergollio i wdrażane duszpasterstwo dla homosex./lgbt [tzw. wychodzenie na obrzeża przyzwoitości]. Opis działalności zgromadzenia : "Szli jak burza , pozyskiwali sposorów - czyli duże pieniądze ..." przypomina Zgromadzenie Jezuitów , którzy w pewnym okresie zostali ZLIKWIDOWANI i mają WIELE WCIELEŃ . Pasterzowanie i SUKCES nie są pojęciami z tej samej dziedziny. Nie można służyć Panu Bogu i mamonie.
matis892020.02.22 13:19
A kiedy kapłani zaczną mówić że popieranie przez Bergoglio Fałszywego Proroka Nie Katolika sodomii, cudzołóstwa i LZPGKNBT szykuje nam największą w historii falę pedofili w KK.
matis892020.02.22 13:17
A ten to chyba stał się takim zadaniowcem od wyciągania pedofili. Bergoglio rozwala KK, a taki zadaniowiec ma skupiać uwagę na innych rzeeczach.
WojtyłaNaPatronaCentralnegoWięzieniaKleroPedofilów2020.02.22 13:11
Wojtyła rozpieszczał kato-zbrodniarza pedofila Maciela Degollado za worki gotówki składane pod tronem. Kleruchy z Polski chcą za to dla Wojtyły doktoratu kościelnego. Taki schlany Głódź może nawet wnioskować o zastąpienie Jezusa Wojtyłą. Co za problem ogłosić, że Wojtyłę urodziła bozia, a tatusiem był pambuk? Znajdzie się jakieś nieletnie pasterki, żeby miały na ten temat potwierdzające objawienia. W Europie może być ciężko, bo rosłe juhasy certyfikowane wyparły spontaniczne wodzenie trzódek przez dzieci. Ale w dziczy Afryki na pewno trafi się murzyniątka pracujące z kozami. Za kolorowy długopis i paczkę cukierków wygłoszą objawienie na dowolny temat.
BOGAnieMA2020.02.22 12:59
Przyklejają sobie imie Jezusa, czynią zło i Jezus nie interweniuje? Ciekawe dlaczego...
Filmy online2020.02.22 12:41
https://filmvod.pl - ---------------------- To Największa wyszukiwarka legalnych filmów i seriali online! Znajdziesz tam filmy takie jak: 365 Dni (2020) Czy Legiony 2019 Setki filmów w jednym miejscu a to wszystko z dożywotnim dostępem. Polecam jak najbardziej!
anonim2020.02.22 12:41
Zastanawiam się kiedy przy katolickich kościołach pojawią się nie sekretne, ale jawne stowarzyszenia służące samokształceniu i doskonaleniu intelektualnemu i duchowemu katolików? Stopień naszej ignorancji poraża!
anonim2020.02.22 12:37
I takie są skutki manicheizmu. Chrystus przykazał, abyśmy zwyciężali zło, nie abyśmy się na nie otwierali! Nie mówiąc już, ze próby łączenia dobra ze złem nie tylko niszczą moralność, są zamachem na zasadę niesprzeczności, więc godzą w Logos i w nasz rozum. Skutek: chaos i śmierć!