04.05.20, 08:25

Ks. prof. Andrzej Kobyliński: Wolność religijna i świeckość państwa

Jak będą kształtować się relacje między religią katolicką a państwem? Ks. prof. Andrzej Kobyliński mowił na antenie Polskiego Radia RDC o problemie wolności religijnej i świeckości państwa.

Zachęcamy do wysłuchania całej rozmowy - TUTAJ

Komentarze

Jan Radziszewski 2020.05.6 12:25
My - Mylisz się i to bardzo właśnie + Bo KK zawdzięczamy możliwość zbawienia tj bycia z Bogiem w NIEBIE - żadna słowiańskość pogańsko bałwochwalcza ci tego nie umożliwi - bo wpadniesz jak śliwka w kompot do PIEKŁA na całą nigdy nie kończącą się wieczność potępienia + Bo w wszelkich religiach pogańskich bałwochwalczych czcisz NIE prawdziwego Pana BOGA tak jak w KK - tylko podobnie jak Ateizmie, Islamie Talmudyzmie żydowskim Hinduizmie Buddyzmie Taoizmie ect Lucyfera /Iz 14,12-15 Sura 113,1 / tj Pierwszą władzę wszelkiego zła Kłamcę /J 8,44 tj Węża /Rdz 3,1 nn) który ma władzę nad wszystkim nad którymi ciąży Grzech Pierworodny tj wina Adama i Ewy a ten tylko gładzi Chrzest św żadne Obrzezanie nawet gdyby żydowi i Muzułmaninowi całego obcięli nic mu nie pomoże - stąd żydy wpadają do PIEKŁA swojego cezara /J 19,15) i uświadom sobie że "Pan i Bóg tj Słowo Wcielone" jezus Chrystus w 80 % jest Lechitą nie żadnym Semitą tj żydem Pan "Prezydencie Dudo nie bądź chwiejny. /.../ Polska to nie Polin. Polska jest krajem starożytnym a Ariowie - Słowianie, w tym zwłaszcza z terenów dzisiejszej Polski, nieśli kulturę i swoje geny na Bliski Wschód i w wiele innych miejsc. Imię Mojej Matki jest słowiańskie – Miriam, to znaczy - jestem pokojem. Korzenie Mojego Imienia też są słowiańskie : Iz, co znaczy – z głębi prarzeczy. Przykładem jest rzeka Izera, dzisiaj w Niemczech, wtedy i później rzeka ludu tylko słowiańskiego. Dawid oznacza - dający wid, czyli światło. Zastanów się To nie KK pisze podręczniki do Historii. "
Jan Radziszewski 2020.05.6 10:17
Pan " Pokój wam, Pokój wam nie bójcie się. Jak Ja Zmartwychwstałem tak i wy zmartwychwstaniecie, ci którzy zasnęli w Panu , to jest we Mnie. Teraz jest wielka walka, ostatni bój na ziemi i niebie w przestworzach i Bóg w Trójcy Jedyny posłał swoich Aniołów pod wodzą św. Michała Archanioła księcia wojsk niebieskich, by opieczętowali swoje sługi wierne. Antychryst Mój przeciwnik oznaczył już swoich sługusów, pachołków, którzy dla mamony zdradzili, jak Judasz Mistrza, wątpiąc w potęgę Boga Najwyższego Miłosierdzie Syna Człowieczego, nieposłuszni pouczeniom Ducha Świętego. Więc sąd musi się dokonać, to jest ten czas. Tak, wielka nierządnica jak powiedziałem przez proroka Cypriana Polaka rozpuściła swoje korzenie, żądna krwi niewinnie mordowanych dzieci i męczenników tych czasów, którzy z miłości do Mnie Swojego Króla Pana – Oblubieńca godni są oddać życie, niejednokrotnie w torturach, poniewierani jak św. Paweł, który bieg ukończył w dobrych zawodach wystąpił, wiarę ustrzegł i otrzymał wieniec chwały. Pytam, ile jest dusz w Polsce, uczniów Moich, by w takich zawodach wystąpić, ilu jeszcze godnych kapłanów mądrych, którzy widzą to co dzieje się w Kościele świętym, który idzie na zatracenie? I nic już tej kary Boga Ojca Przedwiecznego nie powstrzyma. Ratować trzeba jeszcze jednostki, módlcie się za swoich pasterzy, bo nie wszyscy zachowają swoje dusze. Nie rozpoznali pasterze czasu łaski Nawiedzenia, nie służą już dla Boga w Trójcy Jedynego, ale dla świata, jak by się nie nazywali, jaki tytuł by mieli. Ich milczenie, złe decyzji wydane wg nie Ducha Świętego pouczeń, wołają o pomstę do nieba. I ta klątwa jest ważna dana przez wybranego syna mojego proroka Cypriana Polaka
My2020.05.4 20:00
Przez fałszowanie świadectw pisanych i niszczenie dowodów oraz monopol kościoła na kształtowanie świadomości historycznej, Słowianie zostali okradzeni z ich własnej historii. Rozprzestrzenienie się języków germańskich w Europie było jednym z elementów wojny jaką prowadził kościół od samego swojego zarania ze słowiańskim kręgiem kulturowym, wojny która trwa do dziś i której uczestnikami jesteśmy ma wszyscy.
Jan Radziszewski 2020.05.6 12:25
@ MY - Mylisz się i to bardzo właśnie + Bo KK zawdzięczamy możliwość zbawienia tj bycia z Bogiem w NIEBIE - żadna słowiańskość pogańsko bałwochwalcza ci tego nie umożliwi - bo wpadniesz jak śliwka w kompot do PIEKŁA na całą nigdy nie kończącą się wieczność potępienia + Bo w wszelkich religiach pogańskich bałwochwalczych czcisz NIE prawdziwego Pana BOGA tak jak w KK - tylko podobnie jak Ateizmie, Islamie Talmudyzmie , Hinduizmie Buddyzmie Taoizmie ect Lucyfera /Iz 14,12-15 Sura 113,1 / tj Pierwszą władzę wszelkiego zła Kłamcę /J 8,44 tj Węża /Rdz 3,1 nn) który ma władzę nad wszystkim nad którymi ciąży Grzech Pierworodny tj wina Adama i Ewy a ten tylko gładzi Chrzest św żadne Obrzezanie nawet gdyby żydowi i Muzułmaninowi całego obcięli nic mu nie pomoże - stąd żydy wpadają do PIEKŁA swojego cezara /J 19,15) i uświadom sobie że "Pan i Bóg tj Słowo Wcielone" jezus Chrystus w 80 % jest Lechitą nie żadnym Semitą tj żydem Pan "Prezydencie Dudo nie bądź chwiejny. /.../ Polska to nie Polin. Polska jest krajem starożytnym a Ariowie - Słowianie, w tym zwłaszcza z terenów dzisiejszej Polski, nieśli kulturę i swoje geny na Bliski Wschód i w wiele innych miejsc. Imię Mojej Matki jest słowiańskie – Miriam, to znaczy - jestem pokojem. Korzenie Mojego Imienia też są słowiańskie : Iz, co znaczy – z głębi prarzeczy. Przykładem jest rzeka Izera, dzisiaj w Niemczech, wtedy i później rzeka ludu tylko słowiańskiego. Dawid oznacza - dający wid, czyli światło. Zastanów się To nie KK pisze podręczniki do Historii. "
ladychapel2020.05.4 11:43
Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa w Katowicach-Murckach zamknęła w sobotę kościół i probostwo. Proboszcz został zakażony koronawirusem. - Dlaczego służby nie powiadomiły wiernych, którzy uczestniczyli we mszach? A tyle czarni mówią o komunii do ust zamiast na rękę...
Jan Radziszewski 2020.05.6 12:38
lady nie douczona Bóg w Kościele przyjmowany do ust nie zaraża natomiast tego wirusa możesz właśnie złapać przyjmując Pana i Boga na rękę - bo to jest profanacja Boga grzech większy niż nawet aborcja a wiesz że Bóg każe bezczelnych grzeszników stąd możesz się właśnie zarazić z woli Bożej
Her Flick2020.05.4 9:44
Wysłuchałem> Kobyliński - to obecnie jedyna osobowość w kościele, z którą można rzeczowo dyskutować. Wolność religijna - prawo wiary i niewiary - w co tylko się zechce - DLA SIEBIE I ZA SWOJE. A świeckość państwa - to nie angażowanie się w sprawy funkcjonowania kościołów - które wszystkie swoje sprawy powinny załatwiać we własnym zakresie. Państwo ma pilnować - aby wszystko odbywało się zgodnie z prawem - aby się nie brali za łby. Prywatnie każdy może wierzyć w co zechce - ale jako ORGAN PAŃSTWA - musi być bezstronny. Wszystkie podmioty - w tym kościoły - powinny mieć jednakowe prawa i obowiązki.W Polsce - niestety tak nie jest.
Jan Radziszewski 2020.05.6 12:31
posłuchaj HER - Flick i importuj z Polski Polska to nie Polin. Polska jest krajem starożytnym a Ariowie - Słowianie, w tym zwłaszcza z terenów dzisiejszej Polski, nieśli kulturę i swoje geny na Bliski Wschód i w wiele innych miejsc. Imię Mojej Matki jest słowiańskie – Miriam, to znaczy - jestem pokojem. Korzenie Mojego Imienia też są słowiańskie : Iz, co znaczy – z głębi prarzeczy. Przykładem jest rzeka Izera, dzisiaj w Niemczech, wtedy i później rzeka ludu tylko słowiańskiego. Dawid oznacza - dający wid, czyli światło. Uzupełniaj swą wiedzę prezydencie Dudo bo źle Cię uczyli ( jak i innych Polaków). Sam powiedziałeś, że się uczysz, zatem ucz się. Masoni w Polsce, sługi szatana. Wasz czas w Moim Kraju kończy się. Posłużę się jeszcze wami dla oczyszczenia Polski lecz wasze miejsca w piekle są straszne. Kto szkodzi Polsce będzie bardziej jeszcze męczony niż mieszkaniec innego kraju szkodzący jemu. Zatem wasze piekielne cierpienia masoni służący szatanowi w Polsce będą jeszcze większe niż masonów we Francji, Niemczech czy innych krajach. Zatem pamiętajcie. Chcecie żyć choćby dla marnego życia ziemskiego i waszych bliskich. Zatem czyńcie tak aby żyć bo kto oddaje się szatanowi nie żyje lecz już jest martwy. Strzeżcie się. Truliście przez wiele lat Polaków smugami chemtrails. Zatrzymałem to teraz w wielkim stopniu. Widzicie to. Więc nie wierzgajcie przeciw ościeniowi. Nie chcę was zgładzić. Wy sami idziecie na zagładę. Służcie Polsce. To ostatni wasz czas. Amen. - Dziękuję Chryste Królu, doskonały nasz Panie i Zbawco.