08.11.20, 13:23Fot. screenshot - YouTube (SalveTV)

Ks. prof. Cisło: Z takim zdziczeniem w Polsce nie mieliśmy do czynienia

Dziś obchodzimy w Kościele XII Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Tego roku skupiamy naszą uwagę przede wszystkim na sytuacji chrześcijan w Republice Środkowoafrykańskiej, chcąc swoją modlitwą i ofiarą wesprzeć tamtejszych wyznawców Chrystusa. Jednak chrześcijanie zmagają się z coraz większą nietolerancją i prześladowaniem również w Europie. Zwrócił na to uwagę w rozmowie z portalem tvp.info. ks. prof. Waldemar Cisło, dyrektor polskiej sekcji Papieskiego Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie.

Ks. prof. Cisło podkreśla, że nietolerancja wobec chrześcijan w Europie Zachodniej w ostatnim czasie narasta. Szczególny problem obserwujemy we Francji, gdzie symbolem tej nietolerancji stało się podpalenie katedry w Notre Dam. Cały czas dochodzi tam do podpaleń w kościołach i mordowania chrześcijan.

- „To, co do tej pory mogliśmy usłyszeć z Syrii czy Iraku, że ludziom ścinano głowy, którzy wyznawali inną religię, dzisiaj ma to miejsce we Francji. Napawa to niepokojem, bo nie widać za bardzo, żeby służby porządkowe i policja umiały sobie z tym poradzić” – podkreśla duchowny.

Zauważa, że spotykamy się dziś w Europie z brutalnością, o jakiej wcześniej słyszeliśmy jedynie w przekazach z Bliskiego Wschodu. Bierze się to z niekontrolowanej migracji i przyjmowania w Europie imamów, którzy wcześniej głosili nienawiść w swoich krajach.

- „Jak wiemy, Niemcy czy inne kraje się przyznały, że nie wiedzą skąd przybyło 100 tys. emigrantów. Osoby te mają pościerane opuszki palców – nie można sprawdzić ich po liniach papilarnych. Sami Niemcy się przyznali, że często nie są w stanie określić wielu takich osób, którzy często uchodzili za nieletnich, a to byli dorośli ludzie” – mówi ks. prof. Cisło.

- „Podobnie jest we Francji. Nikt się do tego nie przyznaje, bo to jest kompromitacja służb specjalnych, które powinny pilnować porządku państwowego. Nie potrafimy sobie poradzić z ludźmi, których pochodzenia nie znamy. Niemcy starają się tuszować to wszystko, bo chcą uchodzić za kraj tolerancyjny, niemniej jednak to się nie udaje” – dodaje.

Rozmówca tvp.info zauważył, że również w Polsce ostatni czas charakteryzuje się wyjątkowo wzmożoną nienawiścią wobec Kościoła katolickiego:

- „Udało się lewackim ekstremistom skierować nienawiść w stosunku do kościoła. Kościół miał zawsze dekalog, głoszony od wieków i nic się tutaj nie zmieni – obrony życia od naturalnego od poczęcia po jego kres to nic nowego” – podkreśla.

- „Tego typu obrazki, jak przerywanie Mszy Św., pani posłanka Wielgus, która wchodzi do kościoła z transparentem – jest to po prostu obraz prostactwa i zdziczenia totalnego, które do tej pory w Polsce nie było spotkane” – dodał duchowny.

kak/tvp.info.pl

Komentarze

Sebastian2020.11.9 17:38
Siostry gwałcone na misjach W zeszłym roku ukazała się książka włoskiego dziennikarza tygodnika "Panorama" Carmelo Abbate pod tytułem "Sex and the Vatican", która opowiada o życiu seksualnym duchownych - homo- i heteroseksualnych. Autor poświęcił w niej kilka rozdziałów kobietom księży oraz siostrom zakonnym gwałconym na misjach przez swoich zwierzchników. - Kościół musiał się do tego przyznać w 2001 roku. W misjach prowadzonych w biednych krajach, przełożeni preferują młode siostry zakonne od lokalnych dziewczyn, ponieważ te złożyły śluby czystości i są dziewicami, więc jest mniejsze ryzyko, że mają AIDS. Największą ilość gwałtów seksualnych odnotowuje się w Afryce, gdzie są też przypadki sióstr zmuszanych do brania pigułek antykoncepcyjnych oraz zgonów zakonnic podczas nielegalnych aborcji. Zakonnice gwałcone przez księży i biskupów są wyrzucane z Kościoła, gdy decydują się zgłosić to władzom cywilnym. Wszystko to jest znane Watykanowi, gdyż otrzymał tajny raport jednej z matek przełożonych zakonu misjonarek - mówi Carmelo Abbate. Tajny raport Jego słowa potwierdza artykuł Marco Politiego, który ukazał się w dzienniku "La Repubblica" w 2001 roku i opowiadał o tajnym raporcie, który 18 lutego 1995 roku został przekazany kardynałowi Eduardo Martinez Somalo, ówczesnemu Prefektowi Kongregacja ds. Instytutów Życia Konsekrowanego i Stowarzyszeń Życia Apostolskiego. Jego autorka - siostra Maria O'Donohue - koordynatorka z ramienia Caritasu programów zapobiegających AIDS, była bardzo jasna i precyzyjna w swoich oskarżeniach: "Nadużycia są powszechne i jest wiele zgłoszeń". "Kandydatki do życia zakonnego są gwałcone przez księży, którym muszą przedstawiać certyfikaty zdrowia. Lekarze szpitali katolickich są często odwiedzani przez duchownych, którzy przyprowadzają siostry zakonne lub inne kobiety, by przerwały ciążę. Siostra O'Donohue opowiadała o historii jednej z zakonnic, która - zmuszona do aborcji - zmarła w wyniku zabiegu, a ksiądz odprawił za nią solenną mszę żałobną" - pisał Marco Politi w 2001 roku, cytując tajny raport. Choć Kościół już wtedy postanowił podjąć odpowiednie kroki, aby także na misjach dbano o przestrzeganie celibatu, problem nadal istnieje. Los i cierpienia zakonnic, które zaszły w ciąże, pozostaje nadal jedną z najciemniejszych tajemnic Watykanu.
Krakus2020.11.9 16:40
Zgadza się - takiego zdziczenia jeszcze w Polsce nie było - Kościół Katolicki siedliskiem pedofilii, pedalstwa, zaglądania pod kołdry Polakom, mieszania się (mimo konkordatu) w politykę, przekupstwa i łapówkarstwa... polecam dziś TVN24 o 20.30 o drugiej twarzy Dziwisza...
feldkuratkatz2020.11.9 12:28
Jeszcze gotowi dymania ministrantów zabronić, bezczelne gnoje, albo, co gorsza - opodatkować!!! Apokalipsa!!!
Natalja Siwiec2020.11.9 10:56
"Ks. prof. Cisło: Z takim zdziczeniem w Polsce nie mieliśmy do czynienia" - dlatego Kościół Katolicki tak ochoczo chyli się ku upadkowi.
Pytajnik2020.11.9 10:06
"symbolem tej nietolerancji stało się podpalenie katedry w Notre Dam". A gdzie we Francji lezy Notre Dam - durne TVPiSInfo?
Jarek2020.11.9 10:19
Czego się spodziewasz po Frondzie. To "dziennikarze" pokolenia San Eskobar.
Ksiądz Zacisło2020.11.9 10:52
Notre dam leży w Zdziczeniu Totalnym, powiat Łękołody.
Jarek2020.11.9 9:25
I tak, ten ks. prof. Cisło nie czyta tych komentarzy. Urzędnikom KK mieszają się pojęcia, a przynajmniej prześladowanie rozumieją po swojemu. Kilka przykładów w historii KK w przyjętych dogmatach: Rok 1215 – O oznaczaniu żydów i muzułmanów Ogłoszone przez Innocentego III na Soborze Laterańskim IV. Żydzi i muzułmanie, mieszkający wśród chrześcijan, zobowiązani zostali do noszenia wyróżniających ich oznak (żółte naszywki i żółte czapki). 1252 – O torturach i głodzeniu heretyków Zgoda na stosowanie wobec heretyków tortur i głodzenia; zawarta w bulli „Ad extirpanda”. 1513 – Zakaz druku książek bez zezwolenia Papież Leon IX na Soborze Laterańskim V wydał dekret zakazujący wydawania książek bez zezwolenia władzy duchownej swojej diecezji pod karą ekskomuniki. 449 krwawy sobór efeski Niepokornym łamano palce, by nie mogli notować co się dzieje. Biskupi, zastraszeni pałkami i mieczami, podpisywali puste płachty zamiast dokumentów. Głowę Kościoła uwięziono i pobito na śmierć. A obecnie - KK próbuje narzucić swój światopogląd całemu społeczeństwu, to jest sprzeczne z Konstytucją RP. No, to jak to z tymi prześladowaniami? Kto - kogo? Tracą wpływy spaślaki - i to jest największy ich problem.
leszczyna2020.11.9 11:38
Synod efeski w 449r. odbywał się za pontyfikatu Leona Wielkiego, którego legatem na ten sobór był diakon Hilariusz, który został po nim papieżem w 461r. Głowę którego Kościoła więc "uwięziono i pobito na śmierć"? Jacy katolicy rzymscy dopuścili się tej zbrodni? - z jakiego źródła korzystasz, opisując wydarzenia z 449r.?
Doom2020.11.9 9:14
Tak, niestety wiem, że obyczaje zdziczały, ale że kościół się tak do tego przyzna i to jeszcze na fanatycznym portalu? Tego się nie spodziewałem. Czy to pierwszy krok do uzdrowienia sytuacji w kościele polskokatolickim? Coś na zasadzie alkoholika, czy narkomana, który przed sobą samym przyznaje, że ma problem? Oby!
CHCECIE LEWAKI WOJNY ???2020.11.9 9:14
to będziecie ją mieli! PRAWDZIWĄ! z przelewaniem krwi. waszej. lewackiej. już niedługo. doczekacie się. obiecujemy to wam!
Doom2020.11.9 9:17
My, czyli kto? Ty i jaka armia? Chętnie przetestuję mojego glocka, jak wam wpadnie głupi pomysł wtargnięcia na moją posesję, na kilku z was, bo więcej barachła chyba nie zbierzecie. Aha, dla jasności, nie będę celował w nogi.
feldkuratkatz2020.11.9 12:31
Ochłoń, chłopczyku, i wracaj do lekcji, bo ci matka wleje w dupsko...
opty2020.11.9 5:53
To dzicz wychowana na hasłach : "równość, wolność, braterstwo albo Śmierć", "rópta co chceta",........" nie szanuj matki swojej....", "zabijaj........aborcją, na eutanazję POczekamy".....
wychowani2020.11.9 8:41
według metody na cepa czyli cep, cepa, cepem pogania, czyli CCCP
Móha2020.11.9 1:35
To wstyd, że instytucja kościelna, której urzędnicy mają w Polsce istotne ulgi podatkowe i traktowani są jak święte krowy, wspomina o nienawiści w kontekście prześladowań. Więcej skromności! Rząd dusz się marzy, jak za Polski folwarcznej. Jestem dumny, że nigdy nie dałem tym nierobom na tacę.
Największym dzikusem2020.11.8 23:14
okazał się Gulbinowicz.
Jarek2020.11.9 8:28
Jest jeszcze kilku, i mam nadzieję, że podzielą jego los. Widzą źdźbło w oku bliźniego, ale belki we własnym nie. Wstyd, to mało powiedziane, to hańba polskiego KK. I jeszcze mają czelność prawić morały.
ksiądz Tomasz H., diecezja sosnowiecka2020.11.9 9:10
twoje lewackie niedoczekanie
Jarek2020.11.9 9:32
I Ty jesteś księdzem? No coż, współczuję parafianom. Mentalność Natanka.
Anonim2020.11.8 21:38
Trzeba powiedziec wszystko się zgadza hiererha koscielny NAJGORSZA KANALIA
Aaa2020.11.8 21:37
Największym dzikusem był Karol Wojtylarz, który przyzwalał na molestowanie dzieci przez tłustych odyńców pokroju Gulbinowicza. Obrzydliwa kreatura.
kat2020.11.8 20:12
Najbardziej prymitywną, prostacką i podatną na deformację częścią społeczeństwa jest lewactwo. To właśnie z lewaków wywodzą się zboczeńcy, złodzieje, kłamcy, mordercy, wywrotowcy. Lewactwo jest najbardziej niebezpieczną zarazą społeczną. Rodzice, brońcie swoje dzieci przed lewakami!
lelo2020.11.8 21:08
Myślisz o gulbinowiczu - to nie lewak
kat2020.11.8 21:25
W pewnym sensie nosi lewackie znamię i dlatego został odsunięty. Z czasem cały Kościół się oczyści.
Człek2020.11.8 21:16
To dlatego, że lewactwo wywodzi się wprost z komunizmu, a komunizm ma korzenie satanistyczne. Karol Marks, który dał podstawy ideologiczne komunizmu, był satanistą. Dlatego lewactwo prezentuje się w taki sposób: chamskie wulgarne hasła, chęć mordowania słabszych - zarówno dzieci (aborcja) jak i osoby starsze lub chore (eutanazja). Propagowanie ateizmu, rozwiązłości i dewiacji, niszczenie normalnej rodziny, prześladowanie wierzących itp. itp.... to nic nowego. To już było w historii wiele razy. Nastała godzina ciemności, jednak wasz czas niedługo się skończy.
Kat - errata2020.11.9 10:04
Najbardziej prymitywną, prostacką i podatną na deformację częścią społeczeństwa jest katolstwo. To właśnie z katoli wywodzą się zboczeńcy, złodzieje, kłamcy, mordercy, wywrotowcy. Katolstwo jest najbardziej niebezpieczną zarazą społeczną. Rodzice, brońcie swoje dzieci przed katolami, zwłaszcza w sutannach!
ak2020.11.8 19:47
Gdyby kościół hierarchiczny chciał tego dekalogu przestrzegać, dawać przykład, to rozmowa Polaków z klerem byłaby inna. Przerywanie Mszy św. to wg. księdza obraz zdziczenia i prostactwa. A czym jest ta sama Msza św. odprawiana przez księdza pedofila w grzechu ciężkim ? Przez wiele, wiele lat ? Przez ciężkiego grzesznika trwającego w grzechu i krytego przez współbraci często ubabranych w ten sam grzech ? Tu brakuje księdzu elokwencji, wiedzy ? Czy może chęci ?
leszczyna2020.11.8 21:39
Czy gdyby kler prowadził się wzorowo, a wierni żyli cnotliwie, to by ateistyczni antyklerykałowie odnosili się do Kościoła z szacunkiem i uznaniem? Wtedy zakaz aborcji z uwagi na wady płodu przyjęty by był bez protestów?
ak2020.11.8 21:56
Gdyby kler prowadził się wzorowo to by miał legitymację do "przewodzenia stadu". A tak to tę legitymację stracił lub traci. I robi się problem. Poważny.
leszczyna2020.11.8 22:14
Jednak wyrok nie zależy od kleru jako takiego, choć kler go popiera. Popierał przecież ustawę Stop Aborcji w 2016r. , a jednak nie została uchwalona. Treść ustaw nie jest emanacją moralności kleru i właśnie dlatego zapytałam, czy gdyby kler był moralny, to by wyrok przyjęto spokojnie. Kobiety, które nie usunęły chorych dzieci i publicznie o tym mówią, a więc są wierne swoim zasadom, nie znajdują uznania, ale ogromny hejt - są wyśmiewane, lżone, a nawet postuluje się, aby je karać za urodzenie chorego dziecka. PS. Zdemoralizowane duchowieństwo w roli przywódców narodu to oczywiście ciężki gatunkowo problem, zgadza się.
Maria Błaszczyk2020.11.9 23:46
??? Nie ma takiego idiotyzmu, którego ktoś by nie powiedział. Karanie kogoś za rozporządzanie swoim ciałem w sposób zgodny z przekonaniami, wolą, religią czy czymkolwiek innym - jest podstawową wolnością jaka ma każdemu przysługiwać. Osobiście uważam, że w pewnych przypadkach urodzenie dziecka z niektórymi wadami - letalnymi, ale dającymi szansę na przeżycie porodu, za to gwarantującymi nieprzyjemne umieranie - jest gorsze niż niedopuszczenie do tego. Ale ma to taką samą wagę jak moja opinia na temat niektórych tatuaży. No a już napadanie na kogoś, kogo i tak spotkało nieszczęście czy, w najlepszym razie, jest w trudniejszej sytuacji niż większość - to jest słabe strasznie. Ale: mówimy tu o handlu. Raz się transakcja powiedzie lepiej, raz gorzej. W 2016 z jakichś przyczyn nie doszła do skutku. Bywa. Rzecz w tym, że takie merkantylne podejście do prawa ludzi, którzy powinni dbać o prawo dla wszystkich, jest chore. Za poparcie płacą zresztą na ogól zupełnie materialnymi dobrami, ale czasem wszystkich uszczęśliwią niedzielami bez handlu czy innym sprowadzeniem kobiet do roli trumien na nogach.I nikt z nas nie przelicytuje Kościoła w tym, co ma do zaoferowania. Kościół ma tysiące ambon, by nawoływać do głosowania na jedynie słuszną partię, i tysiące krucht, by zbierać podpisy pod projektami pani Godek. Ale ma też 38 rozgłośni diecezjalnych, ogólnopolskie Radio Maryja ze 117 nadajnikami, a Porozumienie Programowe Radia Plus w 9 miastach, franciszkański Niepokalanów i paulińska Jasna Góra. Dla porównania - ja najczęściej obecnie słucham Radia Tok.fm, które co i raz od wielu lat stara się zwiększyć liczbę koncesji i ma już chyba z 10 nadajników. Do tego dochodzi TV Niepokalanów i Trwam. Nikt po prostu więcej nie da, gdy przychodzi do ściubienia wyborczych punkcików. A to wszystko opromienione aurą bożej nieomylności, zupełnie inaczej niż chociażby rzeczone Tok.fm, gdzie jeden mówi jedno, a drugi drugie i sam, człowieku, dochodź do wniosków jakichś.
Anonim2020.11.9 23:47
Sorry, coś bez sensu napisałam. Oczywiście nie można nikogo karać za rozporządzanie własnym ciałem. O to mi chodziło.
leszczyna2020.11.10 2:24
Ogarniaj, @Mario, co piszesz: "Karanie kogoś za rozporządzenie swoim ciałem ... jest podstawową wolnością, jaka każdemu przysługuje." Ja swoje, Ty swoje: ja o wiarygodności osób głoszących jakieś zasady, Ty o liczbie nadajników Radia Maryja. Czy naprawdę uważasz ludzi za baranów ze stada, którym kieruje Rydzyk? Że ktoś nie miał nigdy w ręku podręcznika do biologii? - toż to wiedza z 4 klasy podstawówki: skąd się biorą dzieci. Ja się odwołuję do hejtu, jakim zwolenniczki "wyboru" obrzucają kobiety rodzące chore dzieci, a gdy za PO-PSL był w sejmie protest niepełnosprawnych, dziennikarz "postępowy" Jacek Żakowski postulował, żeby karać takie kobiety, co rodzą niepełnosprawnych.
Maria Błaszczyk2020.11.8 22:04
No ale czy narzucanie swojej religii innym może być uważane za wzorowe? To jest fanatyzm, a wiele osób uważa fanatyzm za etycznie niedopuszczalny. Ale pewnie nie wybuchłaby taka wrogość wobec kościoła. To zresztą nie o "wiernych" chodzi. To nie wierni nam to na łeb ściągnęli, większość z nich to normalni tolerancyjni ludzie, nieróżniący się poziomem etycznym od reszty społeczeństwa - w żadną stronę. Nawet jeśli założymy, że "wiernych" jest tyle, co dominicantes, wydaje mi się, że to jest około co trzecia Polka i Polak, to i tak ten barbarzyński wyrok popiera dużo mniej ludzi - jakieś 13% Polek i Polaków https://www.rp.pl/Spor-o-aborcje/201029309-Sondaz-707-proc-Polakow-negatywnie-o-wyroku-TK.html
Darek2020.11.8 18:33
Z tym zdziczeniem, to prawda. Gulbinowicz, Paetz, Głódź, Janiak, Jankowski...
Starzec2020.11.8 18:12
Jareczku!tak Ci tęskno do ks.Gulbinowicza?,że podajesz go przyczynę prześladowań???Dlaczego tak się ośmieszasz?gdzie sens a gdzie logika?Ciekawe czy twoja Mama Ciebie ochrzciła?jeśli tak to najpierw ją zaatakuj,pobij,zabij.Rozumiesz,że nie zostałeś wyskrobany po to chrześcijańską postawę rodziców pomiatać?Puknij się w głowę.
Anonim2020.11.8 18:15
O co Ci chodzi? Dużo wypiłeś?
Starcze2020.11.8 18:25
Idź na kurs komputerowy, może nauczą Cię używać klawisza "spacja"
🆃🅴🆂🆃🅴🆁2020.11.8 19:00
A ciebie kropki na końcu zdania.
A Ciebie TESTER2020.11.8 20:32
może szacunku do innych. Ciebie - czy ciebie?
Wirus2020.11.8 18:00
Jarek- zamknij sie. Od Sw, Jana Pawla II , naszego swietego to ze swoja opinia badz daleko. Nic to ci nie da, a jak dorosniesz, to bedziesz tego zalowal.
Jarek2020.11.8 18:23
"Tytuł" świętego nadają ludzie, kto im dał takie prawo? Odpowiem - sami sobie dali wprowadzając dogmat. To chyba więcej niż pycha, to wyręczanie tego, który przyjdzie sądzić żywych i umarłych. Może pogłęb swoją wiedzę religijną.
Jarek2020.11.8 17:54
Najpierw wyjmijcie te belki z oczu KK - już Wam jedną wyciągnięto (Gulbinowicza), ale Wy dalej ślepi jesteście i innych belek nie widzicie. Macie we krwi tępić i pouczać maluczkich. Wstyd na cały świat. Jeszcze się okaże, że JPII nie jest taki święty.
Foster2020.11.8 17:07
Nie trzeba było knuć ze złamaniem kompromisu aborcyjnego. Ludzie to łatwo rozszyfrowali.
Anulka2020.11.8 18:01
Jak łatwo zabić malutkiego, bezbronnego człowieka, prawda?
zdeformowany płód2020.11.8 19:03
Nie mam mózgu. Też jestem człowiekiem?
Człek2020.11.8 21:18
Tak, też jesteś. Człowiek bez ręki lub nogi jest nadal człowiekiem. Widzimy, że wielu lewackich komentatorów nie ma mózgu, ale człowieczeństwa im nie odmawiamy.
Mydło usuwa brudy2020.11.9 15:00
A czy można być człowiekiem bez serca?
Człek2020.11.9 22:27
Jak patrzę na lewaków to widzę że jednak można...
Anonim2020.11.8 21:23
Jesteś.
Cierpliwy2020.11.8 16:12
Ale Wam przeszkadza Kościół. Ale Wam, synowie i córy zatracenia. przeszkadza wiara ludzi w Boga, sąd i zmartwychwstanie wybranych.Nie łudźcie się. Nawet jeśli Kościół instytucjonalny upadnie, to będzie istniał Kościół domowy. Bo wielu jest powołanych,a nie wielu wybranych na tej pięknej "niebieskiej kulce". Jesteście tymi, którym nie dano poznać po co są powołani do życia. Pan Wasz Lucyfer cieszy się z waszych komentarzy. Istniejecie tylko dla wypróbowania pielgrzymów.Czas żniw blisko: "i oddzielą pszenicę od chwastów i spalą ją w ogniu nieugaszonym". To Wasze przeznaczenie.
Szybka Randka2020.11.8 15:48
│ Szukam mężczyzny na namiętne spotkania. Mam 24 lat i zgrabne ciało, moje nagie zdjęcia i kontakt na stronie: https://erooo.pl ------------------ Wyszukaj mnie po niku: Marikax2 napisz do mnie lub zadzwoń o każdej porze, odpisuje zazwyczaj do 5 minut, czekam.
Cisło, cisło, ale się nie wcisło.2020.11.8 15:44
Hahahahahaha!
Anulka2020.11.8 16:35
Tu nie gazeta wyborcza. Tu wypowiadają się ludzie kulturalni.
Człek2020.11.8 22:12
Niestety, od dawna już tak nie jest. Wierzący są tu w mniejszości, dominują jacyś opętańcy...
tadeusz2020.11.8 15:24
to zdziczenie nie urodziło się wczoraj ono jest już od bardzo dawna tylko "elyty" nie chodzą po ziemi, do sklepów, nie jeżdżą komunikacją publiczną i tego nie widzą a jak widzą to pokazuję palcem że to ONI. jak ksiądz tego nie widzi to proszę zejść z wysokości obłoków na ziemię między ludzi
Polak2020.11.8 15:23
I, panie Cisło, właśnie dlatego Polki i Polacy wyszli na ulicę protestować przeciwko temu katolickiemu zdziczeniu.
Anulka2020.11.8 16:40
Przykro to powiedzieć, ale na ulice wyszła holota i motłoch. Żadna Polka i żaden Polak nie używa przekleństw, nie atakuje wiary i nie nawołuje do mordowania dzieci. TO robi komunistyczna dzicz i ich potomkowie przywiezieni na czołgach z Rosji. Polacy kochają tradycję, tolerancję i swoje dzieci.
Jarek2020.11.8 17:58
Jaką tradycję kochają Polacy? Okładanie kijami kukłę Judasza? Czy może idźmy dalej - Chłopi Reymonta. Czy chlubną tradycją polską jest wydawanie młodej dziewczyny za mąż za starego pryka za kilka mórg pola? Czy tolerancja polska - to przykład tolerancji Jędraszewskiego, który nazywa ludzi zarazą? Cóż za przepiękne tradycje i tolerancja - nieprawdaż?
Anulka2020.11.8 18:08
Jeden z TYCH z bolszewii przemówił. POLAKOM nie trzeba tłumaczyć co te pojęcia oznaczają. MY, POLACY mamy to w sobie bo to nam przekazywali inni POLACY, od Mieszka I poczynając. I nie zrozumiesz NIGDY dlaczego MY płaczemy śpiewając BOŻE COŚ POLSKĘ....
Maria Błaszczyk2020.11.8 19:06
To klnący jak szewc marszałek Piłsudski był... no kim? Maorysem? Kościuszko domagający się odwalenia się kościoła od edukacji - było może Czerokezem? Ale rzeczywiscie, nikt nawołujący do mordowania dzieci mi do głowy nie przychodzi...
Waarnemer2020.11.8 21:23
To proszę spojrzeć w lustro. Wiele razy Pani wypowiedzi odmawiały człowieczeństwa dzieciom nienarodzonym. Stanowiły ich uprzedmiotowienie. Wiele razy wypowiadała się pani pozytywnie o zabijaniu tych istot ludzkich przedkładając "prawo" kobiety do zabicia swojego potomka nad prawo tego człowieka do życia. Tak jak nie jest ważne czy wierzymy w istnienie grawitacji, czy nie, nieważne czy Pani w to wierzy czy nie ale za każde słowo przyjdzie Pani kiedyś odpowiedzieć przed Bogiem.
Maria Błaszczyk2020.11.8 23:22
To nie moje wypowiedzi. To ja. Nie tyle odmawiam człowieczeństwa, co stwierdzam fakt: zarodek i płód, przynajmniej do połowy ciąży nie ma żadnej cechy, którą określamy jako "człowieczeństwo". Człowieczeństwo to to co wyróżnia człowieka spośród zwierząt: racjonalność w połączeniu z empatią, pęd do rozwoju, niezwykła kreatywność. Jak napisał Chuck Palahniuk "Bez zwierząt nie byłoby człowieczeństwa. W świecie samych ludzi, ludzie nic by nie znaczyli." No i wczesne fazy rozwoju osobników naszego gatunku takich cech nie posiadają, pod tym względem niczym nie różnią się od zwierząt innych gatunków. Jeśli już koniecznie chcesz mieszać boga do tego zagadnienia - Twój bóg też tak uważa. Mówi, że "życie za życie, oko za oko i inne kawałki za inne kawałki". A za spowodowanie poronienia - grzywna. Zawsze czuję się skonfundowana, gdy wyznawcy rzekomo wszechwiedzącego bóstwa twierdzą, że są mądrzejsi od niego. Co prawda, znam argument, że on jakoś zmądrzał po przyjściu na świat Chrystusa - ale wciaż, najwyraźniej płody wciąż nie były ludźmi, skoro całkiem sporo jest katolickich świętych, co zasłynęli cudownym spędzeniem płodu, od św. Brygidy - jednej z najważniejszych świętych irlandzkich, co każdy ją zna, po takich mniej ważnych, co trzeba się naszukać, ale hagiografowie im takie rzeczy przypisują, np. Ciaran z Saigir, który usunął modlitwą niechcianą ciążę zgwałconej zakonnicy oraz Áed mac Bricc i Kenizjusz z Aghaboe. Ale to nie tylko święci - teologowie katoliccy dzielili się właściwie od początku na zwolenników tak zwanej “symultaniczności”, czyli poglądu, że dusza wlana jest w zarodek w momencie poczęcia, a zwolennikami “sukcesywności”, poglądu, że dusza wlewana jest są w zarodek w trakcie jego rozwoju, a nie od razu przy poczęciu, i ta druga teoria do 1869 roku, czyli tak jakby przez prawie cały czas istnienia Kościoła Katolickiego, była właściwie obowiązująca, no bo tak postulował Akwinata, co konczyło dyskusję, choć oczywiście nie był on jedyny, większość co ważniejszych Ojców i Doktorów również. I tak np. Augustyn z Hippony pisał, że dusza nie może mieszkać w nieuformowanym ciele, zatem że również o morderstwie nie może być mowy. W podobnym duchu wypowiadał się Hieronim w Liście do Algasii: „Nasienie w macicy przyjmuje postać stopniowo i nie uchodzi za zabójstwo, dopóki poszczególne elementy nie otrzymają swej zewnętrznej formy i swych członków". No więc w tej kwestii w pełni akurat zgadzam się z opinią przypisywaną Twojemu bogowi. Nie sądzę więc, by akurat te słowa miały mu się nie spodobać - choć nie twierdzę, że w innych kwestiach - np. tego, jak należy prawidłowo zakatowywać niewolników albo co dotknięcie czegoś, co dotknęła miesiączkująca kobieta robi z człowiekiem i jego ubraniem - również się z nim zgadzam.
leszczyna2020.11.9 0:25
Płód od połowy ciąży ma empatię i nie wolno go zakatrupić?
Maria Błaszczyk2020.11.9 3:56
Ależ skąd, nie ma empatii. I jeszcze długo po urodzeniu jej mieć nie będzie. Ale po połowie - gdzieś w trzecim trymestrze, zaczyna działać mózg - tzn w ścisłym tego słowa znaczeniu, nie potocznym, jego wyższych partii. Więc, jeśli uznajemy, że istotą człowieka jest jego świadomość, będąca funkcją tego organu, to fakt podjęcia przez korę funkcji jest już takim istotnym momentem. Ja np. tak uważam - nie utożsamiam się ze swoim DNA, gdybym oddała komuś szpik - nie będzie już mój. Gdyby możliwe było przeszczepienie mózgu - no to zapewne ten mózg uważałby, że po prostu przeszczepiono mu ciało. Ot, jak przeszczep kończyny, serca, i nerki, tylko na raz. Ale człowieczeństwo to szczyt tego, co możemy osiągnąć - i wiele osób przecież go nie osiąga albo traci w jakimś momencie. Mówimy na przykład, że nazizm był zanikiem czlowieczeństwa w ówczesnym społeczeństwie. O jakimś okrutnym czynie czy nawet braku czynu, np. w sytuacji czyjegoś zagrożenia - mówimy że to "nieludzkie". To nie człowieczeństwo innych ludzi stanowi powód, dla którego chronimy ich życie. To nasze człowieczeństwo. Właśnie empatia chociażby.
leszczyna2020.11.9 9:14
Odnośnie pojęcia człowieczeństwa to niezwykłe, że dane jego zakresy kwalifikujesz jako podstawę dla odebrania człowiekowi życia. Innym razem za istotę człowieka uznajesz stopień rozwoju mózgu i stan świadomości. Też w odniesieniu do tego, czy i kogo wolno zabić. I to nie ze względu na obiekt zabójstwa, ale filtrujesz te poglądy przez własne człowieczeństwo. Jeśli więc nie masz empatii do człowieka w łonie matki, zdrowego czy chorego, i dajesz kobiecie prawo do pozbycia się go w imię jej jakkolwiek pojmowanych interesów, to wydajesz się ideologiem zbrodni w majestacie prawa.
Maria Błaszczyk2020.11.9 21:50
A gdzie ja coś takiego napisałam??? Napisałam coś wręcz przeciwnego, że posiadanie lub nie człowieczeństwa nie usprawiedliwia zabijania. A to, ze filtruję przez własne wynika z tej różnicy między mną a prolajfersami. Ja uważam, że ludzi nie wolno zabijać niezależnie od tego, co o nich myślimy. Inaczej niż np. polski rząd, skazujący w tej chwili tysiące na śmierć - bo są czarni, a zaraz to będą dziesiątki i setki tysięcy. Ale wungiel, ale wybory, ale hodowcy zwierząt... Dla mnie na tym polega człowieczeństwo przede wszystkim. Na empatii, a nie klasyfikowaniu.To jest właśnie ta różnica. A pozwalam podjąć decyzję dawcy narządów w KAŻDEJ sytuacji- i brak zgody na korzystanie z moich narządów po prostu NIE JEST ZBRODNIĄ. Dajesz kobiecie w ciąży mniejsze prawa niż ma martwy człowiek - bo rozporządzanie narządami martwego człowieka jest zależne od tego, jaką wolę zadeklarował. Ja po prostu uważam za chore uznanie kobiety za mniej zdolną do podejmowania decyzji od trupa chociażby. Człowieczeństwo zarodka lub jego brak sam w sobie nie ma tu nic do rzeczy, to w ogóle jest wątek poboczny - mogę uwielbiać panią Ochojską czy siostrę Chmielewską i uważać je za uosobienie człowieczeństwa - ale wciąż nie uważam, że masz obowiązek służyć im swoimi narządami. Nikt - chyba - nie nazwie tego zbrodnia.
leszczyna2020.11.9 23:12
Piszesz: "posiadanie lub nie człowieczeństwa nie usprawiedliwia zabijania" - co w kontekście aborcji oznacza, że wolno czy nie wolno zabić płodu? Dociera do Ciebie, że aborcja to celowe działanie skutkujące śmiercią płodu, a więc małego, rozwijającego się w łonie matki człowieka? Zaplątałaś się w definicje, słowniki, sformułowania, a sprawa jest prosta jak drut: aborcja zabija i po to się ją robi, żeby zabić. Prawo do aborcji to prawo do zabijania. Ono nie zachowuje godności kobiety, ale ją zeszmaca. Człowieczeństwo zarodka nie ma nic do rzeczy dla tego, kto go zabija, bo zabójca ludzki zarodek odczłowiecza, a wtedy zabójstwo lekko mu przychodzi: "zlepek komórek, galaretka, pasożyt". Kobieta ma obowiązek służyć narządami? - oczywiście, przecież po to natura wyposażyła ją w te narządy, żeby służyły wzrostowi i zrodzeniu potomstwa. Czy dziecko samo jej weszło w brzuch i wykorzystuje nieszczęsną dawczynię? Ono samo się nie poczęło i nie jest agresorem, żeby po prostu odbierać mu życie. Takie proste, a takie trudne.
Anonim2020.11.8 21:30
Kościuszko był masonem nie wiesz o tym bidulo.
Maria Błaszczyk2020.11.8 23:30
No i? To znaczy, że nie był Polakiem? Trochę mnie ten koncept zaskakuje. Bo np. polski hymn został napisany przez innego masona, niejakiego Wybickiego. Podobnie zresztą jak wspomniany w nim - tym hymnie - generał Dąbrowski. Rozumiem wobec tego, że to jednak nie jest polski hymn? Prawdziwy Polak nie chodzi do teatru na Fredrę, jak rozumiem - bo też mason. Konstytucji 3 maja nie wspominamy ciepło - bo masońska?
Polak2020.11.8 21:23
Właśnie ze względu na polskie tradycje Polacy sprzeciwiają się zdziczałej sekcie katolickiej. W końcu od swojego pojawienia się na tych ziemiach katolicy zawsze z nienawiścią zwalczali wszystko co polskie. A jeśli chodzi o zabijanie - skąd w katolikach taki pęd do mordowania kobiet/
Obrońca2020.11.8 14:54
życia szczególnie za czasów inkwizycji i nawracania ogniem i mieczem.
Anulka2020.11.8 16:44
Poczytaj choć trochę i nie powtarzaj lewackiej propagandy. Staraj się myśleć i analizować wszystko samodzielnie w oparciu o wiedzę, którą nabywasz czytających książki.
Jarek2020.11.8 18:00
Oczytanie i samodzielne myślenie aż rani oczy, gdy się czyta Twoje posty Anulka. Słyszysz, że dzwonią, ale nie wiesz gdzie - co proboszcz nie powiedział?
Anonim2020.11.8 21:28
Tak ciebie razi,bo nie umiesz samodzielnie myśleć Jarku wciąż to samo piszesz,tak ciebie wyszkolili .
Dziennikarz TVP2020.11.8 14:43
Rozrzucam śmiecie na placu Kaczyńskiego w Lublinie.
Anulka2020.11.8 16:48
Jesli TO daje Ci szczęście to jesteś ciężko chorym, głęboko nieszczęśliwym osobnikiem (nie używam słowa czlowiek, bo człowiek tak nie robi).
frondziarze są zabawni2020.11.8 14:39
a księża żałośni.
Marian2020.11.8 14:27
Ulicami naszych miast chodzą ludzie, pijani, naćpani, dzicy. Nie uznają żadnych wartości, po prostu bolszewicy.
TVN2020.11.8 14:39
Faszyzująca dzicza kibolska już tak ma.
👍🏼2020.11.8 14:52
Masz rację! Też mnie denerwują te uroczystości religijne na ulicach czy pielgrzymki!
Anulka2020.11.8 16:56
Teraz lewacy wypuścili na ulicę masy motłochu- potomków przywiezionej do nas na czolgach z Rosji bolszewii. Ich zadaniem jest ZNISZCZENIE POLSKI I pozbawienie Polaków godności, wiary i tradycji. NIGDY z Polakami nie wygrają. .
Józef2020.11.8 14:18
Kościół w Polsce jest prześladowany, szczególnie księża pedofile, muszą ich przenosić z parafii i do parafii i ukrywać przed wiernymi.
Maria Błaszczyk2020.11.8 14:03
"Z takim zdziczeniem w Polsce nie mieliśmy do czynienia" - e, bez przesady. Kościół zawsze - no, w każdym razie przez ostatnie tysiąc lat - był chciwy ponad miarę, bogacąc się kosztem najsłabszych, zawsze siał nienawiść, zawsze gwałcono w nim dzieci i systemowo to ukrywano - w końcu już Piotr Damiani pisał o księżach, co nadużywają dzieci. To "zdziczenie" jest pochodną potęgi tej instytucji, władza zawsze demoralizuje, a udaje się to utrzymać o ukrywać dzięki sporej hermetyczności, jaką wciąż Kościół zachowuje.
Np. jak to robił?2020.11.8 14:26
" był chciwy ponad miarę, bogacąc się kosztem najsłabszych,"
"zawsze siał nienawiść"2020.11.8 14:27
O konkretne przykłady proszę!
Anonim2020.11.8 18:22
Krucjaty. Pogromy. Polowania na czarownice. Ewangelizacja ogniem i mieczem. Inkwizycja. Obecnie: szczucie na osoby LGBT+, uchodźców, wegetarian, muzułmanów, kobiety - chociażby twierdzenie, że za to, że księża gwałcą odpowiadają feministki...
Anulka.2020.11.8 18:27
Możesz konkretniej? O co chodziło z tymi krucjatami i pogromami? Gdzieś grają, ale fałszują.
Maria Błaszczyk2020.11.8 19:03
Krucjaty to były takie zbrojne wyprawy, gdzie pod pozorem "sprawiedliwej wojny" mordowano, grabiono i gwałcono. Czasem muzułmanów, czasem pogan, a najczęściej chrześcijan i żydów. I tak np. w czasie krucjaty przeciwko Waldensom, po tym, jak palenie ich na stosach i rekwizycje majątkow przez inkwizycję okazały się niewystarczające, przyniosła wiele tysięcy zabitych cywilów, z kulminacją w postaci masakry w La Balme-Chapelue, gdzie wymordowano 3 tys. dzieci, trochę kobiet i starców. Jak dla mnie niezły przykład szerzenia nienawiści aż do skutku. A u u nas, za miedzą, udało się praktycznie wybić Prusów. Ale tych wypraw było kilkadziesiąt, a każda z nich zadziwia tym, do jakiego festiwalu nienawiści są zdolni ludzie, byle tylko utrzymać władzę i dostęp do fruktów. Pogromy? W samym roku 1349 w pogromach zginęło więcej Żydów niż przez kilka wieków prześladowań zabito chrześcijan - a przyczyną tego było szczucie na nich przez Kościół, który w dobie pierwszych krucjat zaczął rozpowszechniać oskarzenia wobec nich o bogobójstwo. A jeśli sądzisz, że Holocaust by się powiódł, gdyby nie pełne miłosći nauczanie Kościoła - np. kard. Hlond pisał, że Żydzi „walczą z Kościołem […], tkwią w wolnomyślicielstwie, stanowią awangardę bezbożnictwa, ruchu bolszewickiego i akcji wywrotowej”, a ich wpływ na „obyczajność” jest zgubny; nad wyraz święty Maksymilian Kolbe twierdził, że „Żydostwo wżera się jak rak w ciało narodu”, kard. Kakowski: „Na osłabionym przez niewolę organizmie Polski usadowiły się pasożyty religijne, społeczne i narodowe, które ją bez litości gryzą i nękają. Pasożytami tymi są: 1) Żydzi osiedli w miastach i w miasteczkach, w przerażającej ilości; 2) sekty heretyckie i schizmatyckie obcej krwi, obcej narodowości, w liczbie około 40, zalegalizowane prawnie przez trzy rządy zaborcze dla osłabienia organizmu polskiego; 3) masoni, wolnomyśliciele i bezwyznaniowcy rekrutujący się przeważnie spośród Żydów i heretyków i prowadzeni przez Żydów”, abp Sapieha walczył z komunizmem, który uważał za ideologię „wytworzoną przez rasę, której tendencją jest zdeprawowanie, a przez to wyzyskanie narodów, wśród których żyją”.
leszczyna2020.11.8 22:05
Drobne sprostowanie: oskarżenie Żydów o bogobójstwo to nie wynalazek Kościoła w dobie pierwszych krucjat, ale sprawa, jak by tu rzecz, "między nami Żydami" - to apostoł Szymon, zwany już wtedy Kefasem, uświadomił swoich rodaków, że Jezusa "przybili rękami bezbożnych do krzyża i zabili", ale Bóg Go wskrzesił, bo "niemożliwe było, aby śmierć panowała nad Nim". Od akcji przeciw chrześcijanom w 62r. zaczęły się dzieje antagonizmu żydowsko-chrześcijańskiego. Generalnie historię redukujesz do antychrystianizmu, a może coś o żydowskim handlu niewolnikami napiszesz jako przyczynie małej sympatii do Żydów w pewnym okresie dziejów?
Maria Błaszczyk2020.11.9 4:04
Nawet jeśli wg Biblii jacyś Żydzi brali udział w doprowadzeniu do tej egzekucji - tego bynajmniej nie podważam - to nijak się to ma do Żydów zabijanych przez kolejne setki lat - bo ich tam wtedy nie było. Serio - najpóźniej po kilkudziesięciu latach od tej egzekucji wszyscy byli całkiem nieżywi. A jak chcesz mi wmawiać, że Żydów nadreńskich czy innych Marranów albo te dziewczyny z Bzur zabito z powodu handlu niewolnikami... Obawiam się, że jednak nie, tak samo jak nie brały udziału w bogobójstwie...
Jarek2020.11.8 14:34
Oj, nie udawaj, że nie wiesz. Już Biblia im pomaga - wdowi grosz, teraz to już samochód od bezdomnego. Co znaczy grosz vs samochód. Ustanowienie istnienia czyśćca - dogmatem (nic nie ma na ten temat w Biblii) i sprzedawanie odpustów, funkcjonuje do tej pory - ofiara na mszę za dusze w czyśćcu cierpiące. Ustanowienie spowiedzi usznej - dogmatem. Jako pokutę brali dary od pokutnika. Jeśli dziewczyna chciała iść do klasztoru - musiała wnieść wiano, itp, itd. No i ustanowienie celibatu - wbrew temu co jest napisane w Biblii (I list do Tymoteusza, 3) - no przecież majątek KK nie może być uszczuplany na fanaberie żon.
Demagogia obywatelu Białorusiu2020.11.8 15:01
Demagogia! KK nikomu NIC nie skonfiskował, zrabował, zabrał!
Maria Błaszczyk2020.11.8 18:40
No tak. Jak np. komisja majątkowa dała odszkodowanie za nieruchomość, którą wcześniej zwróciła, albo fałszował operaty, to nic nie skonfiskował, nie zrabował, nie zabrał. Ot, należała mu się ta nagroda... Zagrabienie stu cerkwii po 89 roku, które zajęli sobie po wojnie - no cóż, niby każde dziecko, nawet pobrużdżone od in vitro, wie, że jak coś zajęło się korzystając z bałaganu, ale potem zjawi sie właściciel - to się oddaje - ale nie Kościół. Ich takie zwykłe ludzkie zasady nie dotyczą...Podobnie zresztą stało się z mazurskimi i warmińskimi zborami, to nie to, że tylko prawosławnych można okraść. A tak na marginesie - jak to się stało, ze rządowy ośrodek wypoczynkowy w Łańsku nagle stał się kościelny? Podobno Caritas miał tam prowadzić działalność charytatywną - a tymczasem jest to przedsięwzięcie komercyjne... Itd,
Maria Błaszczyk2020.11.8 18:19
Będąc monopolistą na świadczenie wielu usług, a także zasysając pieniędze "publiczne" w zamian za wspieranie władzy. To są główne sposoby, choć oczywiście było ich więcej, np. import nieopodatkowanych limuzyn na "cele kultu" czy na co tam mają zwolnienia podatkowe i sprzedaż ich na wolnym rynku - wiesz, te podatki, na które oni kantują, się ściąga za to z osób zarabiających najmniej; kradnąc np. prąd z sieci - za prąd płacą użytkownicy, jak jakiś proboszcz ze Stalowej Woli, Wałdowa, Myszkowa, Kozłowa i wielu innych nie płaci, to zapłaci za to pani kasjerka z Biedronki- samotna matka z chorym dzieckiem i staruszka z 8 stówkami renty. A Ty myślałeś, że jak to wszystko pobudowali, te dobra nagromadzili? Pracą w polu?
A w harcerstwie? Szczególnie tym czerwonym?2020.11.8 14:30
"zawsze gwałcono w nim dzieci i systemowo to ukrywano"
leszczyna2020.11.8 16:50
@Maria Błaszczyk. Może zacytujesz fragment Liber Gomorhianus, gdzie Damiani pisał o napastowaniu dzieci przez księży.
Maria Błaszczyk2020.11.8 19:24
Mam to po holendersku, nie chce mi się za bardzo tłumaczyć, ja jestem najgorszą tłumaczką na świecie, może Ty masz po polsku, będzie Ci łatwiej - ale opisywał tam, jak to wpływa na ofiary. Co oznacza, że już prawie tysiąc lat temu oni znali konsekwencje tego procederu - i przez tysiąc lat nic z tym nie zrobili. Aha, i on namawia tam wiernych, by się przeciwstawiali - właśnie to w końcu widzimy, tysiąc lat, mówisz i masz.
leszczyna2020.11.8 22:33
Niestety nie mam po polsku ani oryginału po łacinie, jedynie angielskie streszczenie. A z niego wynika jednoznacznie, że chodzi o napastowanie chłopców w wieku dojrzewania, czyli już nie dzieci, przez księży homoseksualnych w wersji pederastycznej. W przepisach kościelnych, choćby w Crimen Sollicitationis, dzieckiem jest osoba do okresu pokwitania, nie dorastający młodzieniec. Tu jest osobny problem, bo jeśli ktoś chciał pożycia z młodocianą osobą, mógł od pewnego wieku ją poślubić, ale nie mógł tego zrobić pederasta z uwagi na homoseksualny charakter pożądania. Za takie czyny duchownych dochodziło do agresywnych wystąpień przeciwko złu duchowieństwa. Sam Damiani spotkał się z wrogością rzeczonych grzesznych duchownych - tyle z angielskiego streszczenia.
Maria Błaszczyk2020.11.9 4:54
W mojej wersji są "chłopcy" i "młodzi mężczyźni", w nawiasie są po łacinie, to jeśłi znasz łacinę, to będziesz wiedziała (parvulorum) - chłopcy i (adolescentium) - młodzi mężczyźni, oddzielnie, pojawia się też, również oddzielnie, wątek "dzieci" i "córek chrzestnych", , wydaje mi się, że chodzi po prostu o "wierne", chyba małe dziewczynki, bo to jest w kawałku o tych dzieciach. I tam jest napisane, że to "wykorzystanie tych "córek chrzestnych" powoduje szkody jak "duchowy incest", bo biskup jest ojcem chrzestnym - chyba chodzi o to że "duchowym" - i "niszczy tym w dziecku zaufanie" bardziej, niż taki zwykły incest. I to, co jest zachwycające, to że on pisze, że tego samego winny jest biskup, który sam nie wykorzystuje, ale pozwala swoim księżom. Wiem, jestem najjgorszą tłumaczką na świecie. Ale się staram. Aha, no i oczywiście, że spotkał się z wrogoscią. To się nazywa "atak na Kościoł". Ale Kościół sobie poradził, w przedmowie mam napisane, że po prostu papież tę "Książkę Gomory" skonfiskował. I po problemie.
leszczyna2020.11.9 9:33
Będę wdzięczna, jeśli mi podasz numer księgi, w której to jest opisane, może uda mi się namierzyć w audio-booku, jestem ciekawa, bo różne komentarze o Liber Gomorhianus czytałam. W angielskim streszczeniu nie było mowy o konfiskacie książki przez papieża, ale że uznał jej - powiedzmy: tezy - za zbyt przesadzone w sensie uogólnienia, byśmy powiedzieli, co do skali zjawiska, i wyrzucił ze stanu duchownego tylko notorycznych, szczególnych grzeszników, i kazał wzmóc penitencjariusz, co miało skutkować zwiększeniem kar kościelnych dla niepoprawnych. Ja tu widzę to samo zjawisko, co w Crimen Sollicitationis: nie przyjmuje się przecież za normę różnych nadużyć, a np. pedofilia ścisła, tj, napastowanie dzieci niedojrzałych płciowo, jest kwalifikowana jako wyjątkowe crimen, to wymaga się od biskupa uzbierania obfitego materiału dowodowego, i stąd przesyłanie z parafii do parafii, by sprawdzać, czy grzesznik się poprawia czy dalej robi swoje. To zakłada de facto przyzwolenie na ciąg przestępstw wobec kolejnych ofiar. Taki Geoghan z Bostonu "zaliczył" w ten sposób ok. 200 chłopców.
Maria Błaszczyk2020.11.9 22:50
Ja nie mam numerów, zeskanowałam to do późniejszego przeczytania z jakiegoś belgijskiego czasopisma sto lat temu, i leżało u mnie w komputerze. To ma śródtytuły tylko. Ten o córkach i kazirodztwie - ma tytuł "ojcowie chrzestni, którzy ubrudzili? zaniczyścili? swoje dzieci" - jest czwarty z kolei. Choć rzeczywiście zaznacza, że jeszcze gorzej, jak to jest z "chrzestnym synem". W rozdziale chyba 11 - ja to mam na niezbyt wyraźnych skanach, więc nawet policzyć mi ciężko, pt. "wiarygodna falsyfikacja ww. kanonów" jest więcej o seksie z dziewczynkami i prostytutkami - co ciekawe, wg nego pokuta powinna być wyższa nie tylko w przypadku, gdy jest to chłopak, ale także, gdy jest to niewolnica. "Chłopcy" i "młodzi meżczyźni" są w rozdziale chyba XV, tytuł "Duchowni i mnisi uwodzący mężczyzn". Aha, i źle Ci napisałam, ja zawsze przegrywam z chaosem, teraz to sprawdziłam, to nie przedmowa, tylko posłowie, więc może jednak masz. I tam jest napisane, że Piotr to napisał to do papieża Leona IX, ale to nie on pismo skonfiskował, tylko papież Aleksander II.
leszczyna2020.11.9 23:22
Dzięki, zawsze coś się znajdzie.
Maria Błaszczyk2020.11.9 23:30
To właśnie jest chore. Co ludzi obchodzą jakieś procedury kościelne. Gwałciciel to gwałciciel, należy zgłosić to prokuratorowi albo policji, a nie być ponad prawem. Aha, no a co do wysyłania do kolejnych parafii, to chyba jednak nie o materiał dowodowy chodziło. Przynajmniej najczęściej nie. Bo przecież jak materiał był, jak w przypadku Maciela Delgado z ponad 60 lat działalnosci wyjątkowego przecież gnoja, to dziś już widzimy, że chodziło o pieniądze. Gdy słyszysz, że to dzieci wciągają - to chyba również materiał jakiś już jest, tylko interpretuje się go odpowiednio do poziomu umysłowego i moralnego interpretatora. Gdy pan Jędraszewski mówi, że "zero tolerancji" dla gwałcicieli dzieci to wypisz, wymaluj droga do Holocaustu - to przecież nie uzależnia tego od materiału dowodowego, po prostu domaga się tolerancji dla zboków. Takich prawdziwych, a nie mojej siostry, co sobie żyje z dziewczyną, nikogo nie krzywdząc, udziela się społecznie, śpiewa w chórze i przygarnęła psa ze schroniska kierując się kryterium "Ciebie to już nikt nie zechce, to ja Cię wezmę". A obskurantyzm nie stanowi żadnego usprawiedliwienia. Otóż istnieją badania naukowe, że pedofil, i w ogóle szerzej, seksualny drapieżnik, bez oddziaływań terapeutycznych wedle wszelkiego prawdopodobieństwa będzie swój proceder kontynuował. Przynajmniej do czasu, jak mu popęd zmaleje na starość. Albo i nie. Więc jeśli ktoś, kto ma w takiej sprawie podejmować decyzję, wysyła takiego przestępcę, to ma prawie pewność, że on znów zgwałci. Nie potrzebuje się tego "dowiadywać" eksperymentalnie. Tym samym staje się współodpowiedzialny.
Anulka2020.11.8 17:07
Kościół stoi na straży Polski OD ZARANIA JEJ DZIEJÓW. Oprócz wiary, Kościół propaguje dobroć, poszanowanie dekalogu, posługę potrzebującym, a gdy kraj w niebezpieczeństwie to walczy w okopach razem z obrońcami, jest przy narodzinach, ślubach i odchodzeniu, jest nieodwołalnie z NAMI na dobre i na złe. Kościół to MY, wierni i nasi Kapłani. Jako ludzie możemy zbłądzić, ale jako ludzie umiemy też wybaczać, przepraszać i starać sie poprawiać.
Maria Błaszczyk2020.11.8 19:19
Od zarania dziejów to Polska na ogół była wielokulturowa i wieloreligijna. Mówisz o stanie, jaki nastał po krwawych łaźniach II wojny i komunistycznej destrukcji. Przedtem to przy narodzinach, ślubach i odchodzeniu bywał też rabin, batiuszka, pastor, mufti czy kto tam był potrzebny. I jako ludzie rzeczywiście tacy jesteśmy - ale Kościół jako instytucja nieprawdopodobnie pyszna- bynajmniej. Przypominam, mówimy o korporacji, której ważny szef po tym, jak gwałcono dzieci, powiedział, że to one lgną i człowieka - czyli jego podwładnego - wciągają. Gdzie inny ważny gnojek nie ma nic do powiedzenia o tych dzieciach - ale dla sprawców domaga się miłosierdzia i tolerancji. Że gdy wyszły na jaw przekręty komisji majątkowej - te chciwe dupki nie oddały ani złotówki. Nie przykładaj do tego zdemoralizowanego, zepsutego ze wszech miar organizmu zwykłej ludzkiej miary - zwykły człowiek się tak nie zachowuje bo oni się uważają za coś lepszego, do czego miara dla zwykłego człowieka stosowana być nie może.
leszczyna2020.11.8 22:40
Charakterystyka zepsutego i pełnego pychy duchowieństwa prawidłowa. Tylko, że wpadanie z kamerami do kościołów podczas Mszy celem wywoływania antychrześcijańskich ekscesów godzi w zwykłych, modlących się ludzi, a nie w tych, których opisałaś.
Maria Błaszczyk2020.11.9 5:13
Wiem. Ale nic innego nie działa. Ci ludzie, niestety - ale tacy są ludzie w ogóle - nie chcą tego widzieć, wciąż finansując tę organizację, korzystają z jej usług. Piszę zupełne poważnie - np. w Holandii ujawniono ostatnio, że jakiśtam bank wspiera hodowlę przemysłową zwierząt. Odpływ klientów jest minimalny. Chociaż w zasadzie wszyscy rozumiemy, że hodowla przemysłowa musi się skończyć albo drastycznie ograniczyć i to szybko. Z tymi kościołami o jest przejaw bezradności i rozpaczy - nic nie działa, żadne racjonalne argumenty. Trzeba wreszcie zwrócić uwagą tych, którzy od tej korporacji kupują dobra. Pokazać, że to nie jest żadna święta krowa, tylko organizacja, jakich wiele. Od 30 lat się bujamy z tym problemem i robi się tylko gorzej, goebbleszczyzna - która powoduje realną przemoc wobec zwykłych ludzi, faszole z flagami, armie Chrystusa z kastetami z różańców, kolejne panństwowe nieruchomości przekazane za darmo lub prawie za darmo- i wykorzystywane w celach komercyjnych wbrew umowom, itd. Pisanie o tym w prasie nic nie daje - bo ludzie niezbyt czytają. Do tego druga strona ma znacznie lepszy sposób dotarcia do swoich - mają swoje media i nim świętości, więc ludzie im wierzą. Wiesz, leszczyno, jedna z najbliższych mi osób jest katolikiem. Całkiem liczącym się wśród pewnych katolików. I ta osoba nic zupełnie nie zrobiła, by to powstrzymać. Porządny człowiek, odróżniający dobro od zła. Zapytany tłumaczy, że woli być żywym przykładem, że nie trzeba być nienawistnym zakłamanym faszystą, by być katolikiem. Tylko że zapytany o skutecznosć tej strategii - nie zna żadnych dowodów na nią. A w tym czasie fanatycy zbratani z PiSem niszczą wszytsko, poczynając od szkół, zamieniając je w szkółki przykościelne, może nauczysz się tam czytać i pisać, ale krytycznego myślenia, analizy źródeł, postawy obywatelskiej - zapomnij. Wpływają na prawo, które ma obowiązywać wszystkich. Nawet sklepy pozamykali w niedzielę - i nawet w pandemii ich się nie udało otworzyć. A obecnie chcą umozliwić odmowę sprzedaży antykoncepcji barierowej. Szczują na ludzi, co się przekłada na zupełnie realne próby zamachów terrorystycznych, bicie ludzi na ulicach, plucie im w twarz, nawet dzieci. Itd. Jakby się to dało powstrzymać bez latania po kościołach - to by zostało zrobione.
leszczyna2020.11.9 9:47
Jeśli za metodę osiągania celów strona antykościelna uznaje wrogie wtargnięcia do kościołów i to podczas nabożeństwa, to napędzi wrogość wobec siebie i popieranie tych, których opisałaś. Nie wszyscy katolicy są skupieni wokół mediów typu Radio Maryja, ale widząc robotę typu wpadanie podczas nabożeństw, raczej nie wzniosą się do poziomu "nadstawiania drugiego policzka". Poza tym Strajk Kobiet głosi treści antychrześcijańskie, więc na poparcie wiernych przeciw nadużyciom i wpływom kleru nie ma co liczyć.
Maria Błaszczyk2020.11.10 17:14
A to zobaczymy. Mowimy o ludziach, którzy naprawdę zadali sobie trud przestudiowania historii ruchów emancypacyjnych i z tego wyciągają wnioski. Nie wiem, z czego Ty wyciągasz, ale skoro nic innego nie zadziałało, to jakby stanęliśmy przed ścianą. Nie mając innego wyboru - wybiliśmy w niej dziurę. Jeśli Ty masz rację i wcześniejsze ruchy wygrały z innych powodów - to pozostanie Ci się tylko cieszyć. Co prawda pewnie setki tysięcy ludzi wyjadą, aborcja będzie się odbywać na dotychczasowych warukach + EKUZ do tych aktualnie zabronionych, ale będzie można dalej udawać, że się broni życia, no a że czasem gdzieś kogoś skatują na ulicy czy w domu rodzinnym - nie zauważałaś tego dotąd, nie będzie Ci to przeszkadzać. A jeśli rację mają ci, co opierają się na dotychczasowych doświadczeniach - to też możesz się cieszyć, bo gdy tylko Kościół zajmie się sobą i zacznie funkcjonować na normalnych zasadach, to w sumie będzie fajniejszy. Jak przestanie się zajmować kasą i tymi, co go obchodzić nie powinni - zajmie się tym, co dla prawdziwie religijnej osoby powinno być ważne. Twoje życie od tego się nie zmieni.
racjonalista2020.11.8 13:59
Jak sie ogłasza w neokościele J.P.II WOLNOŚĆ i Prawa człowieka to się ma ZDZICZENIE i PROSTACTWO dlatego zdziwienie prof. księdza modernisty Cisło jest mało wiarygodne czyli UDAWANE.
BogaNIEMA2020.11.8 13:53
ZERWAĆ KONKORDAT!
"...do tej pory w Polsce nie było spotkane..."2020.11.8 13:48
Podobnie jak kardynał-zboczeniec nagrodzony Orłem Białym.
Narodzie Obudź Się ! ! !2020.11.8 13:47
W Polsce są potrzebne radykalne posunięcia rządu polskiego. I nie chodzi tylko o pedofilię księży! Sprawy finansów kościoła, państwowe zastrzyki gotówki, religia w szkole, katecheci, indoktrynacja to tylko kilka spraw do załatwienia. Wypowiedzmy w końcu konkordat! Najwyższy czas na normalność a nie rządy pis-u i czarnej pedofilnej mafii jaką jest kk.
Anulka2020.11.8 17:14
Tu jest forum katolików- forum lewaków jest na stronie GW.
vege2020.11.9 12:33
Bób, Koper i Włoszczyzna!
Kościół katolicki to dno2020.11.8 13:46
Przedstawiciel sekty, w której bezkarnie gwałci się dzieci i kryje pedofilów ma czelność mowić o zdziczeniu społeczeństwa. To kler katolicki się dziki i niebezpieczny dla naszych dzieci i to kler katolicki należy tępić i wyrugowac z przestrzeni publicznej.
Anonim2020.11.8 13:41
Co w tym dziwnego ,skoro to Kościół tak wychował katolików? A może nie wychował, bo zamiast nauczania czy wychowywania wolicie liczyć kasę i wchodzić w interesy z władzą. Niech ksiądz poczyta komentarze katolików na tym portalu to może pomyśli .
eldo2020.11.8 13:41
To Janusz Pawlacz doprowadził do rozpasania tej dziczy pedoksięży.
jebać PiS2020.11.8 13:41
nie od dziś
***** ***2020.11.8 13:58
######><###
Anulka2020.11.8 18:17
Kultury nie nauczono niestety, ani w domu, ani w szkole. Nie martw się, życie Cię nauczy.
KEP - Konferencja Episkopatu Pedofilów2020.11.8 13:40
Cisło to odrażający wstrętny typ pedofilski!
Anulka2020.11.8 18:21
Dzieciaku, otwórz komputer i zagraj w kolejna grę z zabijaniem i wyładowuj tam złe emocje.
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2020.11.8 13:36
pyerdolone klechy nie słyszą dzieci gwałconych na plebaniach a słyszą płacz zarodków! wypyerdalać zboki w koloratkach do watykanu! won!!!
Anulka2020.11.8 18:24
Przykład zdziczenia lewactwa - NIC więcej nie potrzeba. Przekleństwa, nienawiść, głupota.
Człek2020.11.8 22:10
To prawda, wystarczy pozwolić im mówić i sami się przedstawią. "Dobry człowiek z dobrego skarbca swego serca wydobywa dobro, a zły człowiek ze złego skarbca wydobywa zło. Bo z obfitości serca mówią jego usta" a także "Po owocach ich poznacie"
TegoKleroSpaślakaPrześladująWizjeWieprzaNaRożnie2020.11.8 13:33
Każdy kleruch jest prześladowany: przez gwałcących go ministrantów, przez państwowe dotacje i fundusze i przez rozleniwiający luksus pasożytowania na społeczeństwie. Natychmiast ukrócić prześladowania kleruchów w Polsce! Wy...dolić ich na Księżyc!
matis892020.11.8 13:31
Spadać biszkopty, farorze i paterki.