23.04.15, 18:00ks. prof. Paweł Bortkiewicz TChr (fot.chrystusowcy.pl)

ks. prof. Paweł Bortkiewicz TChr dla Fronda.pl: Papież nie poprze homoseksualistów

Decyzja papieża Franciszka o niemianowaniu zdeklarowanego homoseksualisty  ambasadorem Francji w Watykanie potwierdza dotychczasową naukę Kościoła, która jednoznacznie ocenia zjawisko homoseksualizmu, a szczególnie krytycznie ocenia lobby homoseksualne. Co do samych osób, wypowiada się o nich w sposób charakterystyczny dla kościelnego odróżnienia ogólnego zła, od oceny osoby uwikłanej w to zło. Mimo to, nie wydaje się możliwe, aby osoby deklarujące się jako homoseksualiści mieliby kiedykolwiek piastować funkcje publiczne w przestrzeni Kościoła, czy w przestrzeni cywilnej, ale powiązanej ze strukturami kościelnymi. Ten gest należy jednoznacznie interpretować jako wykluczenie takiej opcji. Osoba, która wyraźnie deklaruje swoje skłonności homoseksualne mogłaby stanowić antyświadectwo i z tego względu stanowisko Kościoła musi pozostać niezmienione.

Niewątpliwie, decyzja papieża Franciszka sprawi zawód środowiskom, które liczyły na to, że za czasu tego pontyfikatu Kościół zliberalizuje swoją naukę w kwestiach moralnościwych. Liberalne media wielokrotnie opacznie interpretowały wypowiedzi papieża, czy przekazywały opinii publicznej jedynie wyrwane z kontekstu fragmenty. Fakt, że Franciszek  publikuje stosunkowo niewiele oficjanlnych dokumentów, z których wynikałobby jego stanowisko m.in. w takich sprawach poszerza pole do manipulacji.

Not. ed

Komentarze

anonim2015.04.23 18:16
No i dobrze. Prowokacyjne zachowanie Francji spotkało się z odmową. arbiter frondowy ma zapewne ból dupy z tego powodu, bo często wycierał sobie brudną gębę Ojcem Świętym
anonim2015.04.23 23:03
Uskuteczniając homoseksualizm wychwala się piekielne stwory tym samym w Kościele Katolickim nie może być nawet rozważana aprobata dla homoseksualnego zboczenie czy co gorsza ustanowienie homoseksualistów na funkcjach które wyłącznie dla normalnego człowieka przysługują. Ksiądz profesor ma sporą wiedzę w dziedzinie i doskonale wykazuje że dewiacja homoseksualna wywołuje szereg niebezpiecznych dla ludzi zjawisk.
anonim2015.04.23 23:07
straniero1; ot i pokrętna Twoja logika a właściwie jej brak; totalna żenada argumentacji!
anonim2015.04.23 23:50
http://pl.wikipedia.org/wiki/Battista_Ricca http://pl.wikipedia.org/wiki/Battista_Ricca http://pl.wikipedia.org/wiki/Battista_Ricca Wiki poświęca ma taki tekst...:-(
anonim2015.04.24 6:30
Wszystko wskazuje, że w Watykanie jest dużo homoseksualistów. Np. podczas sprawy z ojcem Marcialem Macielem, tym od Legionu Chrystusa, co to molestował i bzykał wszystko co sie rusza (kleryków, dzieci, kobiety, własnego syna), wyszło, że ojciec Maciel miał seks z conajmniej jednym gwardzistą szwajcarskim. Potem te informacje wyszły publicznie jeszcze dwa razy - raz inny gwardzista szwajcarski skrażył się, że był molestowany przez dostojników, potem były przełożony gwardzistów szwajcarskich potwierdził, że istnieje taki problem w Watykanie. A jeszcze kiedy indziej wyciekły fotki młodych watykańskich księży w rzymskich gay-clubach. Więc nie można mówić, że homoseksualiści nie pełnią żadnych funkcji w Kościele. Oni są zainstalowani nawet w samym Watykanie.
anonim2015.04.27 13:16
Do redermic: Ja tu widzę jednego geja. Ty nim jesteś.
anonim2015.04.27 13:16
Do redermic: Ja tu widzę jednego geja. Ty nim jesteś.